SPORTident TimingNordharzer RSG

2. Bad Harzburger MTB Marathon

Bad Harzburg 25.04.2010

2. Bad Harzburger MTB Marathon

Bad Harzburg 25.04.2010

 

Results 2. Bad Harzburger MTB Marathon

   
PosNo. Name ClubTimekm/hBehind 
Herren
93012
NIPPERDEY, Johannes
 Nordharzer Racingteam4:20:0719.61+32:37
43019
PIEPER, Sven
 TrengaDe/DJK-Grafschaft4:01:0221.16+13:32
113075
ERBSE, Frank
 MBC Hannover/Team Saikls4:20:4919.55+33:19
285002
MEIER, Lars
 DDMC Solling e.V.5:03:4416.79+1:16:14
DSQ5003
SAUERBIER, Werner
 Saubären TeAm
 
165004
EICHHORN, Manuel
 vcw- wolfskult cycling4:34:2018.59+46:50
155006
MARSCHLER, Frank
 Racing Mokkasin4:33:2618.65+45:56
145009
JESCHKE, Jan
 MTB Team Wolfsburg4:22:3919.42+35:09
175012
SCHÖNE, Martin
 RC-Dresden4:35:5118.49+48:21
75013
NÜTZSCHE, Olaf
 Focus BAD SALZDETFURTH racing4:10:0220.40+22:32
225019
HERCHER, Steffen
 BENO Bikes Racing Team4:43:5717.96+56:27
25020
DANOWSKI, Stefan
 TRENGADE3:51:1722.05+3:47
DSQ5021
OETGEN, Marc
 RSC Lüneburg
 
215022
KROSCH, Silvio
 Bad Bikers MTB-Sport e.V.4:42:0118.08+54:31
235023
MISCHORR, Matthias
 Bad Bikers Wernigerode4:46:4717.78+59:17
DSQ5027
ARENDT, Roland
 RSV `23 Braunschweig
 
DSQ5028
BREUER, Daniel
 Hamburg
 
275030
FÖRSTE, David
 Bad Bikers - Wernigerode4:59:3017.03+1:12:00
DSQ5031
FÖRSTER, Torsten
 Bergamont Team Saalerad
 
135033
GRÄFENSTEIN, Artjom
 RSC Wunstorf/Team Atelier Velo4:22:3519.42+35:05
DSQ5034
GÜNTHER, Denny
 SG - Eintracht Ebendorf
 
55035
GÖTZE, Danny
 Bad Bikes-Trek4:04:4420.84+17:14
125037
HEYER, Hans
 Saikls MTB Team Hannover4:20:5019.55+33:20
265038
HOPF, André
 RadUnion Halle e.V.4:58:2617.09+1:10:56
DSQ5042
MEIER, Steffen
 Magdeburg
 
335044
NAWROTH, Mike
 Troll-racing5:13:4916.25+1:26:19
85045
PETSCHELEIT, Dirk
 RG Uni Hamburg4:19:0519.68+31:35
DSQ5046
PIETRAS, Jan Patrick
 Magdeburg
 
205047
REINEL, Mario
 Team SWB Radclub Bremen4:41:0318.15+53:33
365048
ROSSMANN, Dennis
 Triabolos Triathlon Hamburg e.V.5:37:3115.11+1:50:01
DSQ5050
SCHÖNBORN, Emanuel
 HRC Hannover
 
295051
URBICH, Enrico
 Bergamont Team Saalerad5:04:4216.74+1:17:12
375053
NEUBERT, Markus
 Outdoorschule Nenana5:42:5114.88+1:55:21
245054
KRUG, Christian
 Nordharzer Racing Team4:49:2017.63+1:01:50
355055
JAHN, Olaf
 Dessau5:18:0716.03+1:30:37
DSQ5056
FUCHS, Matthias
 Adler Goslar
 
DSQ5058
GLAUBITZ, Oliver
 Team Springe RV
 
65059
VETTERMANN, Arne
 MTBvD A-Team4:08:5620.49+21:26
315060
WEDEKIND, Immo
 RSC Göttingen5:06:1816.65+1:18:48
305061
LINDNER, Robert
 Team Dachser Hamburg5:05:2816.70+1:17:58
DSQ5062
FISCHER, Magnus
 MTSV Aerzen
 
325063
AUGUSTYNIAK, Marvin
 RV Adler Goslar5:13:4716.25+1:26:17
195064
ZABEL, Markus
 MTB Erfurt4:39:2118.26+51:51
15065
KREUCHLER, Christian
 Team Germina3:47:3022.42---
105066
MESSERSCHMIDT, Lars
 DDMC Solling e.V.4:20:2419.59+32:54
35067
MÜTZLITZ, Torsten
 Biehler Procycle3:58:1921.40+10:49
185068
ANDRACZEK, Ronald
 RC Dresden4:38:1218.33+50:42
345069
KUTSCHE, Lars
 Krähen Crosser5:17:4216.05+1:30:12
255070
ANLAUF, Philipp
 Bad Bikers Wernigerode4:57:2017.15+1:09:50
Senioren
23151
VAN DER SLOOT, Lars
 Team SWB Radclub Bremen3:56:2821.57+0:26
185001
LANGE, Dirk
 Neuhof5:48:1314.65+1:52:11
15005
HÜTER, Jörg
 BENO Bikes Racing Team3:56:0221.61---
65007
WEINKOPF, Uwe
 MTV Bad-Bevensen4:17:4319.79+21:41
95011
HANSCH, Jochen
 Focus BAD SALZDETFURTH racing4:36:5718.41+40:55
75016
GAEDICKE, Oliver
 Team Bad Salzdetfurth Racing4:25:4619.19+29:44
45017
RODENBECK, Jürgen
 RSC Wunstorf4:05:1120.80+9:09
125018
WIETZOREK, Peter
 Excelsior-Racing4:47:0617.76+51:04
DSQ5024
ROKAHR, Holger
 Springe
 
135025
WACKER, Andreas
 RSC Rot Gold Bremen4:49:5317.59+53:51
115026
ILSEMANN, Marc
 Powerslide. Racing Team4:41:1318.14+45:11
145032
GERTH, Christopher
 Team R&S Hamburg Altona4:55:2817.26+59:26
165036
HALLMANN, Martin
 PSV Cycling Team Berlin5:24:4215.71+1:28:40
DSQ5040
KAISER, Diethard
 Tri-Speedys Peine
 
55041
KELLER, Harald
 Team R&S-Hamburg-Altona4:16:5619.85+20:54
155043
MEYER-ENGELKE, Stephan
 ATB Sport Hannover5:06:2616.64+1:10:24
35049
SCHOLZE, Jens
 Team-Vogtland.de3:59:1521.32+3:13
DSQ5052
KÜPPER, Stephan
 Bückeburger Schlammpen
 
175057
GANDYRA, Stephan
 Team Springe RV5:43:1214.86+1:47:10
105071
HENNING, Andreas
 Bad Salzdetfurt Racing4:37:3418.37+41:32
85072
KOSSAK, Holger
 Bad Salzdetfurth Racing4:35:4818.49+39:46
Damen
DSQ5008
HÄDICKE, Simone
 Team NoLimit
 
15039
JONES, Rebekah
 Bad Suderode6:34:4612.92---