SPORTident TimingEngerdaer Karnevalsclub e.V.

Hexengrund-Triathlon Engerda 2012

Engerda 08.09.2012

Hexengrund-Triathlon Engerda 2012

Engerda 08.09.2012

 

Results Hexengrund-Triathlon Engerda 2012

Unknown column 'Posten21' in 'field list'
PosNo.Name ClubTimemin/kmBehind

1. Stage: Wechsel Schw.-Rad (0.80 km)

Staffel
1308
RUDOLSTADT JUNIORTEAM
 Rudolstadt Juniorteam15:4119:36---
2304
RUDOLSTADT I
 Rudolstadt I15:5219:49+0:11
3302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt19:4524:41+4:04
4305
TEAM DODO
 Team DoDo20:4425:55+5:03
4303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst20:4425:55+5:03
6310
SAALFELDER
 Saalfelder21:0426:19+5:23
7301
HEILINGEN
 Heilingen22:2427:59+6:43
8307
LVM-ALEX
 LVM-Alex22:3428:12+6:53
9309
ILMENAU 1
 Ilmenau 123:2129:11+7:40
10306
ENGERDA
 Engerda25:2131:41+9:40

2. Stage: Schwimmen (0.01 km)

Staffel
1306
ENGERDA
 Engerda0:2236:39---
2305
TEAM DODO
 Team DoDo0:2440:00+0:02
3307
LVM-ALEX
 LVM-Alex0:3253:19+0:10
4304
RUDOLSTADT I
 Rudolstadt I0:4066:39+0:18
5308
RUDOLSTADT JUNIORTEAM
 Rudolstadt Juniorteam0:4371:40+0:21
6309
ILMENAU 1
 Ilmenau 10:4575:00+0:23
6303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst0:4575:00+0:23
8301
HEILINGEN
 Heilingen0:5083:19+0:28
9302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt0:5795:00+0:35
10310
SAALFELDER
 Saalfelder1:26143:20+1:04

3. Stage: Runde Rad (2.00 km)

Staffel
1304
RUDOLSTADT I
 Rudolstadt I4:532:26---
1308
RUDOLSTADT JUNIORTEAM
 Rudolstadt Juniorteam4:532:26---
3301
HEILINGEN
 Heilingen4:572:28+0:04
4305
TEAM DODO
 Team DoDo5:052:32+0:12
5307
LVM-ALEX
 LVM-Alex5:062:32+0:13
6310
SAALFELDER
 Saalfelder5:162:38+0:23
7302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt5:202:39+0:27
8306
ENGERDA
 Engerda5:252:42+0:32
9303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst5:292:44+0:36
10309
ILMENAU 1
 Ilmenau 16:553:27+2:02

4. Stage: Runde Rad (8.70 km)

Staffel
1306
ENGERDA
 Engerda21:152:26---
2303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst21:322:28+0:17
3310
SAALFELDER
 Saalfelder21:392:29+0:24
4305
TEAM DODO
 Team DoDo22:062:32+0:51
5302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt28:313:16+7:16
6309
ILMENAU 1
 Ilmenau 130:593:33+9:44

5. Stage: Runde Rad (8.70 km)

Staffel
1303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst21:502:30---
2310
SAALFELDER
 Saalfelder22:132:33+0:23
3306
ENGERDA
 Engerda22:282:34+0:38
4302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt23:242:41+1:34
5305
TEAM DODO
 Team DoDo24:042:45+2:14
6309
ILMENAU 1
 Ilmenau 135:494:07+13:59

6. Stage: Runde Rad (8.70 km)

Staffel
1303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst21:102:25---
2310
SAALFELDER
 Saalfelder22:082:32+0:58
3306
ENGERDA
 Engerda23:182:40+2:08
4302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt24:112:46+3:01
5305
TEAM DODO
 Team DoDo26:563:05+5:46
6309
ILMENAU 1
 Ilmenau 135:344:05+14:24

7. Stage: Wechsel Rad-Lauf (8.70 km)

Staffel
1303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst21:512:30---
2306
ENGERDA
 Engerda23:452:43+1:54
3302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt24:072:46+2:16
4310
SAALFELDER
 Saalfelder24:132:47+2:22
5305
TEAM DODO
 Team DoDo26:163:01+4:25
6309
ILMENAU 1
 Ilmenau 134:473:59+12:56
7307
LVM-ALEX
 LVM-Alex1:28:5010:12+1:06:59
8308
RUDOLSTADT JUNIORTEAM
 Rudolstadt Juniorteam1:29:0210:14+1:07:11
9301
HEILINGEN
 Heilingen1:29:1910:15+1:07:28
10304
RUDOLSTADT I
 Rudolstadt I1:32:3210:38+1:10:41

8. Stage: Rad (0.01 km)

Staffel
1301
HEILINGEN
 Heilingen0:023:19---
1303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst0:023:19---
3302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt0:035:00+0:01
3309
ILMENAU 1
 Ilmenau 10:035:00+0:01
3307
LVM-ALEX
 LVM-Alex0:035:00+0:01
3304
RUDOLSTADT I
 Rudolstadt I0:035:00+0:01
3308
RUDOLSTADT JUNIORTEAM
 Rudolstadt Juniorteam0:035:00+0:01
3305
TEAM DODO
 Team DoDo0:035:00+0:01
3310
SAALFELDER
 Saalfelder0:035:00+0:01
3306
ENGERDA
 Engerda0:035:00+0:01

9. Stage: Runde Lauf (2.40 km)

Staffel
1308
RUDOLSTADT JUNIORTEAM
 Rudolstadt Juniorteam9:003:45---
2310
SAALFELDER
 Saalfelder9:233:54+0:23
3302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt9:414:02+0:41
4307
LVM-ALEX
 LVM-Alex9:494:05+0:49
4301
HEILINGEN
 Heilingen9:494:05+0:49
6305
TEAM DODO
 Team DoDo9:514:06+0:51
7309
ILMENAU 1
 Ilmenau 110:354:24+1:35
8304
RUDOLSTADT I
 Rudolstadt I10:374:25+1:37
9306
ENGERDA
 Engerda12:205:08+3:20
10303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst14:246:00+5:24

10. Stage: Runde Lauf (2.40 km)

Staffel
1310
SAALFELDER
 Saalfelder10:144:15---
2302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt11:284:46+1:14
3309
ILMENAU 1
 Ilmenau 111:554:57+1:41
4306
ENGERDA
 Engerda14:596:14+4:45
5303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst15:476:34+5:33
6305
TEAM DODO
 Team DoDo16:066:42+5:52

11. Stage: Runde Lauf (2.40 km)

Staffel
1310
SAALFELDER
 Saalfelder10:274:21---
2302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt11:414:52+1:14
3305
TEAM DODO
 Team DoDo12:465:19+2:19
4309
ILMENAU 1
 Ilmenau 113:055:27+2:38
5306
ENGERDA
 Engerda16:076:42+5:40
6303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst16:497:00+6:22

12. Stage: Lauf (2.28 km)

Staffel
1305
TEAM DODO
 Team DoDo11:034:50---
2302
TEAM BLUMENWERKSTATT
 team blumenwerkstatt11:385:06+0:35
3310
SAALFELDER
 Saalfelder12:445:35+1:41
4309
ILMENAU 1
 Ilmenau 113:035:43+2:00
5306
ENGERDA
 Engerda14:546:32+3:51
6303
R&R CONTAINERDIENST
 R&R Containerdienst16:327:15+5:29
7301
HEILINGEN
 Heilingen30:4313:28+19:40
8308
RUDOLSTADT JUNIORTEAM
 Rudolstadt Juniorteam32:0514:04+21:02
9307
LVM-ALEX
 LVM-Alex32:3914:19+21:36
10304
RUDOLSTADT I
 Rudolstadt I37:3916:30+26:36

Swimming Net (0.80 km)