SPORTident TimingSloEnduro / ŠD Pedal Cerkno

SloEnduro - Cerkno

Cerkno 27.05.2017

SloEnduro - Cerkno

Cerkno 27.05.2017


Overview
Organizer: SloEnduro / ŠD Pedal Cerkno
Competitors Total: 118
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2017-08-07 17:00
 

Results SloEnduro - Cerkno

Enduro
CategoryTotal
   
StandardDetailsStages
   
PosNo. Name TimeBehind 
Clani
11
(SLO), PERŠAK Vid
TEAM DORRONG
 21:24.6---
52
(AUT), SKANT Gerd
TEAM DORRONG
 22:32.9+1:08.3
63
(SLO), HUTH Nejc
ENERGIJATEAM.COM
 22:41.3+1:16.7
DNF7
(SLO), RAZPET Tadej
PEDAL RACING TEAM
   
 
108
(SLO), KACIN Davor
KAMPLC RACING TEAM
 23:28.8+2:04.2
1612
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
ENERGIJATEAM.COM
 24:37.1+3:12.5
913
(AUT), HAUER Julian
RLM MONDRAKER RACING TEAM
 23:09.3+1:44.7
214
(AUT), MADEREGGER Kevlator
GHOST FACTORY RACING RIOT
 22:05.4+0:40.8
2015
(SLO), GAMS Primož
BLACK HOLE ENDURO TEAM
 25:16.1+3:51.5
417
(AUT), STONIG Matthias
 22:28.2+1:03.6
1219
(ITA), BRAIDOT Stefano
U.C. CAPRIVESI
 23:58.8+2:34.2
1523
(AUT), TRAFELLA Max
DO-BIKER BRUCK/ MUR
 24:17.0+2:52.4
1425
(AUT), LIENDL Michael
RADLAGER RACING DIVISION
 24:13.0+2:48.4
1130
(SLO), KRIVONOG Nace
BLACK HOLE ENDURO TEAM
 23:49.3+2:24.7
738
(SLO), ŠTUCIN Jan
PEDAL RACING TEAM
 22:53.2+1:28.6
841
(SLO), FERK Gregor
EPIC OUTDOOR CREW
 23:01.4+1:36.8
2558
(ITA), CARLET Lorenzo
U.C. CAPRIVESI
 26:22.6+4:58.0
1960
(AUT), DOPPELHOFER Jochen
RADLAGER RACING DIVISION
 25:03.6+3:39.0
1862
(CZE), GAJDŮŠEK Ondřej
MALOCH RACING TEAM
 25:01.1+3:36.5
1363
(SLO), TRATNIK BAJC Miha
MBK SPORTR.SI
 24:05.4+2:40.8
2165
(ITA), FERESIN Kristian
U.C. CAPRIVESI
 25:37.2+4:12.6
2270
(SLO), BREGAR Rok
MTB TRBOVLJE
 25:37.9+4:13.3
2377
(SLO), MOČILNIK Jaka
ENERGIJATEAM.COM
 25:52.1+4:27.5
2682
(SLO), BATISTA Dean
KAMPLC RACING TEAM
 27:42.3+6:17.7
1785
(SLO), KRIVONOG Luka
BLACK HOLE ENDURO TEAM
 24:45.6+3:21.0
2486
(SLO), GRNJAK Matej
BLACK HOLE ENDURO TEAM
 26:00.4+4:35.8
2887
(CZE), NOVOSÁD Tomáš
MALOCH RACING TEAM
 28:32.8+7:08.2
392
(CZE), MALÝ Petr
MALOCH RACING TEAM
 22:28.1+1:03.5
3099
(ITA), MIES Simone
TEAM CUBE CRAZY VICTORIA BIKE
 31:40.5+10:15.9
31113
(ITA), FURLAN Paolo
TEAM CUBE CRAZY VICTORIA BIKE
 36:30.6+15:06.0
29115
(ITA), FURLANI Federico
U.C. CAPRIVESI
 31:20.5+9:55.9
27121
(SLO), PILIH Kristijan
KAMPLC RACING TEAM
 28:14.4+6:49.8
Hobi (brez licence)
228
(AUT), HUBER Tino
 24:26.4+0:06.3
366
(AUT), PARTH Paolo
RLM MONDRAKER RACING TEAM
 24:33.1+0:13.0
2267
(AUT), LIENDL Manuel
 31:12.5+6:52.4
468
(SLO), OBLAK Jernej
 24:41.3+0:21.2
681
(AUT), STROHMAYER Stefan
 25:10.9+0:50.8
1083
(AUT), APREUTESEI Daniel
BREZ KLUBA
 26:01.8+1:41.7
1389
(SLO), RAZPET Mitja
PEDAL RACING TEAM
 26:46.5+2:26.4
DNF91
(SRB), PETRUC Branimir
   
 
1295
(SLO), PAGON Jure
PEDAL RACING TEAM
 26:12.0+1:51.9
596
(SLO), PELCAR Aleš
ENERGIJATEAM.COM
 24:53.9+0:33.8
DNF97
(AUT), GRUBER Markus
MUDDYTEAMBIKERS
   
 
8101
(SLO), BELINGAR Branko
TCS SPECIALIZED
 25:46.6+1:26.5
11110
(AUT), MANDL Christian
 26:01.9+1:41.8
DNF111
(SLO), STANIŠIČ Teo
   
 
15117
(SLO), ŠTRANCAR Tadej
KK DJAK-ŠD SENG
 27:49.2+3:29.1
17118
(HUN), DEBRECENI Oszkár
FRO RACING
 28:03.2+3:43.1
16119
(SLO), GARTNER Klemen
MTB ŽELEZNIKI
 27:56.3+3:36.2
14120
(HUN), HINGER David
 27:35.3+3:15.2
25124
(AUT), KOWATSCH Christoph
 39:03.9+14:43.8
1125
(SLO), OBLAK Dušan
SREVIS OBLAK RACING
 24:20.1---
24127
(CRO), BRANKOVIĆ Vladimir
BK OPUšTENO
 33:45.2+9:25.1
23128
(AUT), HINTERECKER Markus
 31:17.9+6:57.8
DNF129
(AUT), HOLLERER Helmuth
RADLAGER RACING DIVISION
   
 
19130
(AUT), HUBER Philipp
RADLAGER RACING DIVISION
 28:23.2+4:03.1
DNF131
(SLO), JELOVČAN Luka
WOLF RACING TEAM
   
 
18132
(SLO), KOKELJ Nace
WOLF RACING TEAM
 28:17.4+3:57.3
DNF133
(SLO), KUMER Anže
   
 
9137
(AUT), ROSENKRANZ Gerald
ROFA SPORT/ KRIS HOLM
 25:51.3+1:31.2
20138
(AUT), SCHULZE Raphael
 29:15.7+4:55.6
21139
(HUN), SZENTMIKLÓSI Norbert
YT
 30:11.2+5:51.1
7140
(AUT), WOLBANK Leon
ALTIS THE BIKE TEAM
 25:18.3+0:58.2
Master 1
14
(SLO), STRES Sebastjan
KAMPLC RACING TEAM
 23:33.1---
29
(AUT), DORRONG Bernd
TEAM DORRONG
 23:39.2+0:06.1
611
(SLO), ČERNIGOJ Blaž
KAMPLC RACING TEAM
 23:54.4+0:21.3
320
(HUN), NEMES Dániel
FRO RACING
 23:42.9+0:09.8
1221
(SLO), KRAJNIK Valter
BLACK HOLE ENDURO TEAM
 25:44.5+2:11.4
2022
(SLO), SPRUK Miha
CALCIT BIKE TEAM
 26:43.3+3:10.2
2624
(SLO), FINK Marko
ŠKD PANK KURA
 30:36.5+7:03.4
DNF27
(SLO), BOŽIČ Jure
RAJD FUNSPORTS
   
 
429
(SLO), BAČNAR Janko
PEDAL RACING TEAM
 23:46.7+0:13.6
DNF31
(AUT), MOROKUTTI Manfred
ENDURO BELJAK
   
 
533
(AUT), EDER Christoph
URC SCHEICHER
 23:49.5+0:16.4
1034
(HUN), SEBESTYÉN Krisztián
FRO RACING
 25:24.2+1:51.1
735
(AUT), MEIER Benjamin
BIKECLUB GIANT STATTEGG
 24:56.7+1:23.6
1437
(SLO), FILIPOVIĆ David
KAMPLC RACING TEAM
 26:04.1+2:31.0
859
(AUT), MÜLLER Stefan
UNION VERTICALRACING VILLACH
 25:01.1+1:28.0
1564
(AUT), WALDER Martin
UNION VERTICALRACING
 26:09.5+2:36.4
969
(SLO), ROT Patrik
PEDAL RACING TEAM
 25:11.7+1:38.6
2171
(SLO), PERC Domen
ENERGIJATEAM.COM
 26:49.7+3:16.6
1872
(SLO), SEVER Igor
KAMPLC RACING TEAM
 26:23.0+2:49.9
1676
(SLO), FABČIČ Urban
KAMPLC RACING TEAM
 26:14.7+2:41.6
1379
(HUN), GAL Lukacs
FRO RACING
 25:49.7+2:16.6
1780
(SLO), PRAČEK Janez
KAMPLC RACING TEAM
 26:19.2+2:46.1
1988
(HUN), ÖRDÖG Dániel
ALPINBIKE TEAM ENDURA
 26:27.0+2:53.9
22103
(HUN), KOVÁCS-GOMBOS Ádám
FRO RACING
 27:16.5+3:43.4
24105
(SLO), KORUZA Jakob
KAMPLC RACING TEAM
 28:10.6+4:37.5
25106
(SLO), SAKSIDA Maksim
KAMPLC RACING TEAM
 28:27.8+4:54.7
23109
(AUT), LESACHER Andre
UNION VERTICALRACING
 27:21.9+3:48.8
11126
(AUT), GLANZ Reiner
BIKECLUB GIANT STATTEGG
 25:30.0+1:56.9
Mladinci U19
736
(SLO), BALANTIČ Jan
CALCIT BIKE TEAM
 27:33.0+3:09.7
139
(SLO), BOGATAJ Aljaž
PEDAL RACING TEAM
 24:23.3---
273
(AUT), FREUDENBERG Philipp
RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN
 24:59.8+0:36.5
475
(SLO), ŠMON Valentin
RAJD FUNSPORTS
 26:24.5+2:01.2
384
(ITA), DE SABBATA Davide
ASD TEAM GRANZON
 25:15.1+0:51.8
990
(CRO), PERICA Ivan
BK OPUšTENO
 32:53.3+8:30.0
DNF102
(CRO), BRAJKOVIĆ Karlo
BKK GROŽNJAN
   
 
6104
(SLO), KRIVEC Jan
ŠD 2SIMPL
 27:18.2+2:54.9
8114
(ITA), BERTOLUTTI Simone
ASD TEAM GRANZON
 29:49.5+5:26.2
5134
(SLO), LAZAR Rok
KD SLOGA 1902 IDRIJA
 26:56.0+2:32.7
Master 2
35
(SLO), KORDEŽ Robert
BLACK HOLE ENDURO TEAM
 23:36.2+0:43.8
16
(SVK), DRABIK Peter
 22:52.4---
210
(AUT), MAIERHOFER Cri
TEAM DORRONG
 23:31.5+0:39.1
616
(SLO), NAGODE Grega
ENERGIJATEAM.COM
 25:56.8+3:04.4
432
(HUN), WINKLER Gabor
FRO RACING
 24:46.9+1:54.5
540
(AUT), STROHMAYER Michael
 25:56.5+3:04.1
894
(AUT), PARTH Gerald
RLM MONDRAKER RACING TEAM
 29:29.5+6:37.1
1098
(AUT), LENZ Matthias
RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN
 30:31.3+7:38.9
7107
(AUT), STADLBERGER Christian
RADLAGER RACING DIVISION
 27:57.0+5:04.6
9108
(SLO), ZUPAN Tine
SCOTT TEAM
 30:04.6+7:12.2
DNF116
(ITA), MASSARI Giancarlo
ASD MAGLIA NERA
   
 
11122
(ITA), MOTTES Marco
 31:37.0+8:44.6
Ženske
549
(HUN), CSEH Veronika
ALPINBIKE TEAM ENDURA
 34:26.8+7:02.4
450
(GER), WESTPHAL Ricky
SCOTT CONTESSA
 30:59.8+3:35.4
351
(SLO), ZUPAN Ana
ENERGIJATEAM.COM
 28:52.4+1:28.0
252
(ITA), ALBANESE Giulia
U.C. CAPRIVESI
 28:36.3+1:11.9
153
(AUT), DOBNIG Yana
RLM MONDRAKER RACING TEAM
 27:24.4---