Entries
Results
Login
Navigation ein-/ausblenden
Entries
Results
(aktuell)
Login
ASD Team Granzon
Crono Tai Trois Kids Race
Udine 31.03.2019
Crono Tai Trois Kids Race
Udine 31.03.2019
Overview
Organizer: ASD Team Granzon
Competitors Total: 218
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2023-08-28 15:52
Downloads
Download results by course (CSV)
Download results by category (CSV)
Share
Results Crono Tai Trois Kids Race
Long
G1
Long
Short
Category
Total
Standard
Details
Stages
AL
AL
DA
ED
ES
G4F
G4M
G5F
G5M
G6F
G6M
ABRAMO, CORAZZA (GCD PEDALE MANZANESE)
ALBERTO, ZARA (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
ALESSANDRO, BATTISTELLA (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
ALESSANDRO, GRASSI (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
ALESSANDRO, MELIS (CAPRIVESI)
ALESSIA, MASTRANGELO (CTF)
ALESSIO, PALUDGNACH (TEAM GRANZON)
ALEXANDER, SIRK (CAPRIVESI)
AMBRA, SAVORGNANO (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
ANDREA, BRUNI (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
ANDREA, SDRAULIG (TEAM GRANZON)
ANNARITA, CALLIGARIS (A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM)
AZZURRA, RIZZI (A.S.D. CICLISTICA BUJESE)
CAMILLA, MURRO (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
CHRISTIAN, OLIVO (A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM)
CHRISTIAN, PIGHIN (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
CHRISTOPHER, GRIS (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
CRISTIAN, PAOLACCI (ACIDO LATTICO TEAM)
DANIELE, DEGANO (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
DANIELE, DI GASPERO (TEAM GRANZON)
DANIELE, VIDONI (ASD GRAVA BIKE TEAM)
DANIL, BERTOSSIN (TEAM GRANZON)
DARIO, BONUTTI (A.S.D. CICLISTICA BUJESE)
DAVE, CICUTTO (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
DAVIDE, BUSETTO DANIELE (TEAM ISONZO - CICLISTICA PIERIS)
DAVIDE, COMISSO (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
DAVIDE, FANTILE (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
DAVIDE, GALLUZZO (TEAM GRANZON)
DIEGO, SCHIAVON (TEAM ISONZO - CICLISTICA PIERIS)
DIEGO, STEFANEL (TEAM GRANZON)
EDOARDO, BULFONI (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
ELENA, D'AGNESE (ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI)
ELEONORA, REDOLFI (ACIDO LATTICO TEAM)
EMANUELE, MENOSSI (GCD PEDALE MANZANESE)
EMANUELE, SIGARINO (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
EMIL, FERRO (TEAM ISONZO - CICLISTICA PIERIS)
EMILY, ZOCCOLAN (ASD GRAVA BIKE TEAM)
EMMA, VISINTIN (A.S.D. PEDALE RONCHESE)
ENRICO, DREOSSI (TEAM GRANZON)
ENRICO, RADOVINI (CTF)
ERIK, HLABIAN (CTF)
ETTORE, DEL SORDI (ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI)
ETTORE, FABBRO (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
FABIO, DI BERNARDO (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
FABIO, PICCOLI (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
FABIO, ROCCHETTO (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
FEDERICO, BALLATORE (A.S.D. PEDALE RONCHESE)
FEDERICO, BATTISTIN (CAPRIVESI)
FEDERICO, FIOR (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
FILIPPO, GRIGOLINI (TEAM GRANZON)
FILIPPO, MAREGA (GCD PEDALE MANZANESE)
FILIPPO, PETTARINI (GCD PEDALE MANZANESE)
FILIPPO, UGHI (CAPRIVESI)
FRANCESCO, GARDISAN (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
FRANCESCO, MESTRONI (TEAM GRANZON)
GABRIELE, BLASEOTTO (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
GABRIELE, PINTORE (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
GABRIELE, SARI (GCD PEDALE MANZANESE)
GAIA, PODO (ACIDO LATTICO TEAM)
GIACOMO, MONI BIDIN (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
GIACOMO, POLO (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
GIACOMO, TULLIO (TEAM GRANZON)
GIADA, DOSE (CAPRIVESI)
GIOVANNI, TULLIO (TEAM GRANZON)
GIOVANNI, ZAMBON (ACIDO LATTICO TEAM)
GIULIA, BASSI (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
ILARIA, TAMBOSCO (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
IRENE, DE CANEVA (TEAM GRANZON)
JAKOB, RENCELJ VRHUNC (CTF)
JOE, MIGUEL ABDALA ALEX (CAPRIVESI)
JOEL, MELCHIONNE (A.S.D. PEDALE RONCHESE)
JOELE, TONIZZO (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
JOSHUA, ROSINA (TEAM GRANZON)
LEON, OLIOSI ENRICO (TEAM GRANZON)
LORENZO, IUS (ASD GRAVA BIKE TEAM)
LORENZO, MASCHIO (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
LORENZO, SCIAN (A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM)
LORIS, VENDRAME (ASD GRAVA BIKE TEAM)
LUCA, BATTISTUTTA (A.S.D. PEDALE RONCHESE)
MAGDALENA, MITAN JULIA (A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM)
MANUEL, MOIMAS (CTF)
MARCO, BERTOGNA (A.S.D. PEDALE RONCHESE)
MARCO, DEL FIOL (ACIDO LATTICO TEAM)
MARCO, MASOTTI (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
MARGHERITA, VALSESCHINI (A.S.D. CICLISTICA BUJESE)
MARIA, AZZINI LEONARDO (TEAM GRANZON)
MARK, RUGORA (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
MARTIN, CURCI (CTF)
MARTIN, ZAVADLAV (CAPRIVESI)
MASSIMO, PICCIONE (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
MASSIMO, PODO (ACIDO LATTICO TEAM)
MASSIMO, SANNINO (A.S.D. PEDALE RONCHESE)
MASSIMO, ZAMBON (ACIDO LATTICO TEAM)
MATTEO, BREDA (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
MATTEO, BULFON (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
MATTEO, DE CRISTOFARO (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
MATTEO, DELL'ANNA (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
MATTEO, MEROI (TEAM GRANZON)
MATTEO, TESOLAT (ACIDO LATTICO TEAM)
MATTEO, ZILLI (ASD GRAVA BIKE TEAM)
MATTIA, CLANCIS (CAPRIVESI)
MICHAEL, SERAFINI (FUN BIKE-CUSSIGH BIKE)
NADIA, CASASOLA (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
NICHOLAS, MURRO (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
NICOL, GALICIA VALENCIA (CTF)
NICOLA, MORAS (ASD GRAVA BIKE TEAM)
NICOLAS, TURCO (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
NICOLE, BERTONI (TEAM GRANZON)
NICOLE, CANZIAN (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
NICOLO', MARZINOTTO (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
NOEMI, PIVIDORI (FUN BIKE-CUSSIGH BIKE)
PATRIZIO, BATTISACCO (GCD PEDALE MANZANESE)
PETRA, GODNIC (CTF)
PIETRO, CHIABAI (TEAM GRANZON)
PIETRO, MIANI (TEAM GRANZON)
RACHELE, CAFUERI (ACIDO LATTICO TEAM)
RACHELE, PITICCO (GCD PEDALE MANZANESE)
RICCARDO, D'OSUALDO (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
RICCARDO, DORIGO VIANI (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
RICCARDO, FILIPPUTTI (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
RICCARDO, MONINO (JAM'S BIKE TEAM BUJA)
RUDI, FORGIARINI (A.S.D. CICLISTICA BUJESE)
SABRINA, RIZZI (A.S.D. CICLISTICA BUJESE)
SAMUELE, MANIA (CAPRIVESI)
SAMUELE, OLIVA (GCD PEDALE MANZANESE)
SARA, HLABIAN (CTF)
SEBASTIANO, ZANUTTI (TEAM GRANZON)
SIMONE, BREDA (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
SIMONE, GRANZOTTO (GCD PEDALE MANZANESE)
SIMONE, LEO (ACIDO LATTICO TEAM)
SIMONE, SEBASTIANUTTO (TEAM GRANZON)
SVIATOSLAV, COMAND (ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI)
TOMAZ, LOVER MEDEOT (ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI)
TOMMASO, ARGENTON (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
TOMMASO, DINONI (GCD PEDALE MANZANESE)
TOMMASO, MIZZAU (ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI)
VALENTINO, ZUCCHIA (CAPRIVESI)
VANESSA, MASOTTI (LIBERTAS CERESETTO PRATIC)
VANJA, RAZEM (CTF)
VITTORIO, ARCANGELI (ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI)
VITTORIO, PASUT (BANNIA ASS.SPORT.DILETT.)
Comparison
Pos
No.
Name
Time
Behind
AL
2
1
LEON, OLIOSI ENRICO
TEAM GRANZON
7:07.88
+0:07.87
Stage 1
4:00.24 (3)
+0:10.66
4:00.24 (3)
+0:10.66
Stage 2
3:07.64 (2)
+0:02.34
7:07.88 (2)
+0:07.87
9
2
FRANCESCO, MESTRONI
TEAM GRANZON
12:22.09
+5:22.08
Stage 1
9:10.37 (9)
+5:20.79
9:10.37 (9)
+5:20.79
Stage 2
3:11.72 (3)
+0:06.42
12:22.09 (9)
+5:22.08
1
3
PIETRO, MIANI
TEAM GRANZON
7:00.01
---
Stage 1
3:54.71 (2)
+0:05.13
3:54.71 (2)
+0:05.13
Stage 2
3:05.30 (1)
7:00.01 (1)
4
4
TOMMASO, MIZZAU
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
7:28.05
+0:28.04
Stage 1
3:49.58 (1)
3:49.58 (1)
Stage 2
3:38.47 (7)
+0:33.17
7:28.05 (4)
+0:28.04
5
5
RICCARDO, FILIPPUTTI
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
7:42.54
+0:42.53
Stage 1
4:15.75 (5)
+0:26.17
4:15.75 (5)
+0:26.17
Stage 2
3:26.79 (6)
+0:21.49
7:42.54 (5)
+0:42.53
7
7
ALBERTO, ZARA
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
8:14.95
+1:14.94
Stage 1
4:23.82 (6)
+0:34.24
4:23.82 (6)
+0:34.24
Stage 2
3:51.13 (9)
+0:45.83
8:14.95 (7)
+1:14.94
6
10
CHRISTIAN, OLIVO
A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM
7:47.86
+0:47.85
Stage 1
4:24.16 (7)
+0:34.58
4:24.16 (7)
+0:34.58
Stage 2
3:23.70 (5)
+0:18.40
7:47.86 (6)
+0:47.85
8
11
FILIPPO, UGHI
CAPRIVESI
8:17.41
+1:17.40
Stage 1
4:28.71 (8)
+0:39.13
4:28.71 (8)
+0:39.13
Stage 2
3:48.70 (8)
+0:43.40
8:17.41 (8)
+1:17.40
3
12
VANJA, RAZEM
CTF
7:15.33
+0:15.32
Stage 1
4:01.58 (4)
+0:12.00
4:01.58 (4)
+0:12.00
Stage 2
3:13.75 (4)
+0:08.45
7:15.33 (3)
+0:15.32
DA
2
13
ALESSIA, MASTRANGELO
CTF
8:33.97
+0:16.01
Stage 1
4:41.58 (2)
+0:08.34
4:41.58 (2)
+0:08.34
Stage 2
3:52.39 (2)
+0:07.67
8:33.97 (2)
+0:16.01
1
14
NICOL, GALICIA VALENCIA
CTF
8:17.96
---
Stage 1
4:33.24 (1)
4:33.24 (1)
Stage 2
3:44.72 (1)
8:17.96 (1)
ED
1
15
GIADA, DOSE
CAPRIVESI
7:57.56
---
Stage 1
4:21.34 (1)
4:21.34 (1)
Stage 2
3:36.22 (1)
7:57.56 (1)
2
16
PETRA, GODNIC
CTF
8:15.65
+0:18.09
Stage 1
4:34.97 (2)
+0:13.63
4:34.97 (2)
+0:13.63
Stage 2
3:40.68 (2)
+0:04.46
8:15.65 (2)
+0:18.09
5
17
SARA, HLABIAN
CTF
10:10.62
+2:13.06
Stage 1
5:48.70 (5)
+1:27.36
5:48.70 (5)
+1:27.36
Stage 2
4:21.92 (5)
+0:45.70
10:10.62 (5)
+2:13.06
3
18
IRENE, DE CANEVA
TEAM GRANZON
8:34.03
+0:36.47
Stage 1
4:35.86 (3)
+0:14.52
4:35.86 (3)
+0:14.52
Stage 2
3:58.17 (3)
+0:21.95
8:34.03 (3)
+0:36.47
4
19
GAIA, PODO
ACIDO LATTICO TEAM
8:43.92
+0:46.36
Stage 1
4:37.72 (4)
+0:16.38
4:37.72 (4)
+0:16.38
Stage 2
4:06.20 (4)
+0:29.98
8:43.92 (4)
+0:46.36
ES
1
20
ALESSIO, PALUDGNACH
TEAM GRANZON
6:54.06
---
Stage 1
3:52.62 (1)
3:52.62 (1)
Stage 2
3:01.44 (2)
+0:02.14
6:54.06 (1)
3
21
MARIA, AZZINI LEONARDO
TEAM GRANZON
6:59.20
+0:05.14
Stage 1
3:55.57 (3)
+0:02.95
3:55.57 (3)
+0:02.95
Stage 2
3:03.63 (3)
+0:04.33
6:59.20 (3)
+0:05.14
2
22
ANDREA, SDRAULIG
TEAM GRANZON
6:54.15
+0:00.09
Stage 1
3:54.85 (2)
+0:02.23
3:54.85 (2)
+0:02.23
Stage 2
2:59.30 (1)
6:54.15 (2)
+0:00.09
7
23
ENRICO, DREOSSI
TEAM GRANZON
7:44.03
+0:49.97
Stage 1
4:18.27 (7)
+0:25.65
4:18.27 (7)
+0:25.65
Stage 2
3:25.76 (7)
+0:26.46
7:44.03 (7)
+0:49.97
4
24
SAMUELE, OLIVA
GCD PEDALE MANZANESE
7:22.52
+0:28.46
Stage 1
4:00.76 (4)
+0:08.14
4:00.76 (4)
+0:08.14
Stage 2
3:21.76 (5)
+0:22.46
7:22.52 (4)
+0:28.46
5
25
MATTEO, BREDA
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
7:27.42
+0:33.36
Stage 1
4:07.57 (6)
+0:14.95
4:07.57 (6)
+0:14.95
Stage 2
3:19.85 (4)
+0:20.55
7:27.42 (5)
+0:33.36
11
28
MARCO, DEL FIOL
ACIDO LATTICO TEAM
8:27.16
+1:33.10
Stage 1
4:43.07 (16)
+0:50.45
4:43.07 (16)
+0:50.45
Stage 2
3:44.09 (10)
+0:44.79
8:27.16 (11)
+1:33.10
21
29
MATTEO, TESOLAT
ACIDO LATTICO TEAM
9:55.99
+3:01.93
Stage 1
5:25.49 (21)
+1:32.87
5:25.49 (21)
+1:32.87
Stage 2
4:30.50 (21)
+1:31.20
9:55.99 (21)
+3:01.93
9
30
VITTORIO, ARCANGELI
ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI
8:13.53
+1:19.47
Stage 1
4:36.03 (11)
+0:43.41
4:36.03 (11)
+0:43.41
Stage 2
3:37.50 (8)
+0:38.20
8:13.53 (9)
+1:19.47
8
31
RICCARDO, MONINO
JAM'S BIKE TEAM BUJA
8:09.83
+1:15.77
Stage 1
4:30.56 (9)
+0:37.94
4:30.56 (9)
+0:37.94
Stage 2
3:39.27 (9)
+0:39.97
8:09.83 (8)
+1:15.77
19
32
DANIELE, VIDONI
ASD GRAVA BIKE TEAM
9:31.68
+2:37.62
Stage 1
5:06.71 (19)
+1:14.09
5:06.71 (19)
+1:14.09
Stage 2
4:24.97 (19)
+1:25.67
9:31.68 (19)
+2:37.62
16
33
LORIS, VENDRAME
ASD GRAVA BIKE TEAM
8:38.83
+1:44.77
Stage 1
4:38.62 (14)
+0:46.00
4:38.62 (14)
+0:46.00
Stage 2
4:00.21 (14)
+1:00.91
8:38.83 (16)
+1:44.77
15
34
ENRICO, RADOVINI
CTF
8:37.74
+1:43.68
Stage 1
4:36.80 (13)
+0:44.18
4:36.80 (13)
+0:44.18
Stage 2
4:00.94 (15)
+1:01.64
8:37.74 (15)
+1:43.68
12
35
VALENTINO, ZUCCHIA
CAPRIVESI
8:27.18
+1:33.12
Stage 1
4:34.23 (10)
+0:41.61
4:34.23 (10)
+0:41.61
Stage 2
3:52.95 (13)
+0:53.65
8:27.18 (12)
+1:33.12
14
36
ALESSANDRO, MELIS
CAPRIVESI
8:33.27
+1:39.21
Stage 1
4:29.12 (8)
+0:36.50
4:29.12 (8)
+0:36.50
Stage 2
4:04.15 (16)
+1:04.85
8:33.27 (14)
+1:39.21
13
37
FEDERICO, BATTISTIN
CAPRIVESI
8:29.92
+1:35.86
Stage 1
4:40.44 (15)
+0:47.82
4:40.44 (15)
+0:47.82
Stage 2
3:49.48 (12)
+0:50.18
8:29.92 (13)
+1:35.86
6
38
ALEXANDER, SIRK
CAPRIVESI
7:29.24
+0:35.18
Stage 1
4:06.98 (5)
+0:14.36
4:06.98 (5)
+0:14.36
Stage 2
3:22.26 (6)
+0:22.96
7:29.24 (6)
+0:35.18
18
39
MARTIN, ZAVADLAV
CAPRIVESI
9:09.94
+2:15.88
Stage 1
4:48.24 (17)
+0:55.62
4:48.24 (17)
+0:55.62
Stage 2
4:21.70 (18)
+1:22.40
9:09.94 (18)
+2:15.88
17
40
PIETRO, CHIABAI
TEAM GRANZON
9:06.85
+2:12.79
Stage 1
4:59.27 (18)
+1:06.65
4:59.27 (18)
+1:06.65
Stage 2
4:07.58 (17)
+1:08.28
9:06.85 (17)
+2:12.79
10
41
MATTEO, MEROI
TEAM GRANZON
8:22.65
+1:28.59
Stage 1
4:36.19 (12)
+0:43.57
4:36.19 (12)
+0:43.57
Stage 2
3:46.46 (11)
+0:47.16
8:22.65 (10)
+1:28.59
20
42
JOSHUA, ROSINA
TEAM GRANZON
9:49.86
+2:55.80
Stage 1
5:21.91 (20)
+1:29.29
5:21.91 (20)
+1:29.29
Stage 2
4:27.95 (20)
+1:28.65
9:49.86 (20)
+2:55.80
G4F
1
133
RACHELE, CAFUERI
ACIDO LATTICO TEAM
8:09.39
---
Stage 1
4:34.43 (1)
4:34.43 (1)
Stage 2
3:34.96 (1)
8:09.39 (1)
2
134
AMBRA, SAVORGNANO
LIBERTAS CERESETTO PRATIC
8:39.74
+0:30.35
Stage 1
4:50.38 (2)
+0:15.95
4:50.38 (2)
+0:15.95
Stage 2
3:49.36 (2)
+0:14.40
8:39.74 (2)
+0:30.35
6
136
RACHELE, PITICCO
GCD PEDALE MANZANESE
10:00.30
+1:50.91
Stage 1
5:25.79 (4)
+0:51.36
5:25.79 (4)
+0:51.36
Stage 2
4:34.51 (6)
+0:59.55
10:00.30 (6)
+1:50.91
5
137
AZZURRA, RIZZI
A.S.D. CICLISTICA BUJESE
9:59.68
+1:50.29
Stage 1
5:26.70 (5)
+0:52.27
5:26.70 (5)
+0:52.27
Stage 2
4:32.98 (5)
+0:58.02
9:59.68 (5)
+1:50.29
8
138
MARGHERITA, VALSESCHINI
A.S.D. CICLISTICA BUJESE
13:57.69
+5:48.30
Stage 1
7:12.25 (8)
+2:37.82
7:12.25 (8)
+2:37.82
Stage 2
6:45.44 (8)
+3:10.48
13:57.69 (8)
+5:48.30
7
139
NICOLE, BERTONI
TEAM GRANZON
11:03.88
+2:54.49
Stage 1
6:15.96 (7)
+1:41.53
6:15.96 (7)
+1:41.53
Stage 2
4:47.92 (7)
+1:12.96
11:03.88 (7)
+2:54.49
4
140
ELENA, D'AGNESE
ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI
9:36.20
+1:26.81
Stage 1
5:33.63 (6)
+0:59.20
5:33.63 (6)
+0:59.20
Stage 2
4:02.57 (3)
+0:27.61
9:36.20 (4)
+1:26.81
3
141
EMMA, VISINTIN
A.S.D. PEDALE RONCHESE
9:31.78
+1:22.39
Stage 1
5:20.07 (3)
+0:45.64
5:20.07 (3)
+0:45.64
Stage 2
4:11.71 (4)
+0:36.75
9:31.78 (3)
+1:22.39
G4M
23
104
DARIO, BONUTTI
A.S.D. CICLISTICA BUJESE
11:08.74
+3:34.35
Stage 1
6:09.45 (25)
+1:57.89
6:09.45 (25)
+1:57.89
Stage 2
4:59.29 (23)
+1:36.46
11:08.74 (23)
+3:34.35
8
105
SIMONE, BREDA
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
8:38.88
+1:04.49
Stage 1
4:47.00 (10)
+0:35.44
4:47.00 (10)
+0:35.44
Stage 2
3:51.88 (9)
+0:29.05
8:38.88 (8)
+1:04.49
3
106
GABRIELE, PINTORE
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
8:05.91
+0:31.52
Stage 1
4:33.67 (4)
+0:22.11
4:33.67 (4)
+0:22.11
Stage 2
3:32.24 (3)
+0:09.41
8:05.91 (3)
+0:31.52
11
107
MATTEO, BULFON
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
8:45.13
+1:10.74
Stage 1
4:54.51 (12)
+0:42.95
4:54.51 (12)
+0:42.95
Stage 2
3:50.62 (8)
+0:27.79
8:45.13 (11)
+1:10.74
15
108
DAVIDE, COMISSO
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
9:26.32
+1:51.93
Stage 1
5:15.47 (17)
+1:03.91
5:15.47 (17)
+1:03.91
Stage 2
4:10.85 (15)
+0:48.02
9:26.32 (15)
+1:51.93
16
109
MATTEO, DELL'ANNA
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
9:36.03
+2:01.64
Stage 1
5:11.50 (16)
+0:59.94
5:11.50 (16)
+0:59.94
Stage 2
4:24.53 (19)
+1:01.70
9:36.03 (16)
+2:01.64
22
110
FABIO, PICCOLI
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
10:31.60
+2:57.21
Stage 1
5:53.42 (23)
+1:41.86
5:53.42 (23)
+1:41.86
Stage 2
4:38.18 (22)
+1:15.35
10:31.60 (22)
+2:57.21
13
111
CHRISTOPHER, GRIS
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
9:08.05
+1:33.66
Stage 1
4:59.85 (14)
+0:48.29
4:59.85 (14)
+0:48.29
Stage 2
4:08.20 (14)
+0:45.37
9:08.05 (13)
+1:33.66
21
112
DIEGO, SCHIAVON
TEAM ISONZO - CICLISTICA PIERIS
10:01.31
+2:26.92
Stage 1
5:25.22 (21)
+1:13.66
5:25.22 (21)
+1:13.66
Stage 2
4:36.09 (21)
+1:13.26
10:01.31 (21)
+2:26.92
25
113
DAVIDE, BUSETTO DANIELE
TEAM ISONZO - CICLISTICA PIERIS
12:51.85
+5:17.46
Stage 1
6:30.07 (26)
+2:18.51
6:30.07 (26)
+2:18.51
Stage 2
6:21.78 (26)
+2:58.95
12:51.85 (25)
+5:17.46
12
114
MASSIMO, ZAMBON
ACIDO LATTICO TEAM
8:49.40
+1:15.01
Stage 1
4:54.71 (13)
+0:43.15
4:54.71 (13)
+0:43.15
Stage 2
3:54.69 (12)
+0:31.86
8:49.40 (12)
+1:15.01
2
115
LORENZO, SCIAN
A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM
7:37.42
+0:03.03
Stage 1
4:11.74 (2)
+0:00.18
4:11.74 (2)
+0:00.18
Stage 2
3:25.68 (2)
+0:02.85
7:37.42 (2)
+0:03.03
DNF
116
NICOLO', MARZINOTTO
BANNIA ASS.SPORT.DILETT.
Stage 1
4:41.88 (8)
+0:30.32
4:41.88 (8)
+0:30.32
Stage 2
5
117
GIACOMO, MONI BIDIN
BANNIA ASS.SPORT.DILETT.
8:12.72
+0:38.33
Stage 1
4:36.65 (6)
+0:25.09
4:36.65 (6)
+0:25.09
Stage 2
3:36.07 (4)
+0:13.24
8:12.72 (5)
+0:38.33
6
118
GABRIELE, BLASEOTTO
JAM'S BIKE TEAM BUJA
8:15.70
+0:41.31
Stage 1
4:33.71 (5)
+0:22.15
4:33.71 (5)
+0:22.15
Stage 2
3:41.99 (7)
+0:19.16
8:15.70 (6)
+0:41.31
4
119
MARK, RUGORA
JAM'S BIKE TEAM BUJA
8:11.25
+0:36.86
Stage 1
4:30.57 (3)
+0:19.01
4:30.57 (3)
+0:19.01
Stage 2
3:40.68 (6)
+0:17.85
8:11.25 (4)
+0:36.86
7
120
LORENZO, MASCHIO
JAM'S BIKE TEAM BUJA
8:20.40
+0:46.01
Stage 1
4:39.75 (7)
+0:28.19
4:39.75 (7)
+0:28.19
Stage 2
3:40.65 (5)
+0:17.82
8:20.40 (7)
+0:46.01
10
121
GIOVANNI, TULLIO
TEAM GRANZON
8:42.65
+1:08.26
Stage 1
4:49.25 (11)
+0:37.69
4:49.25 (11)
+0:37.69
Stage 2
3:53.40 (10)
+0:30.57
8:42.65 (10)
+1:08.26
19
124
DAVIDE, GALLUZZO
TEAM GRANZON
9:50.74
+2:16.35
Stage 1
5:36.03 (22)
+1:24.47
5:36.03 (22)
+1:24.47
Stage 2
4:14.71 (16)
+0:51.88
9:50.74 (19)
+2:16.35
26
125
SVIATOSLAV, COMAND
ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI
13:01.32
+5:26.93
Stage 1
7:31.16 (27)
+3:19.60
7:31.16 (27)
+3:19.60
Stage 2
5:30.16 (25)
+2:07.33
13:01.32 (26)
+5:26.93
14
126
MARCO, BERTOGNA
A.S.D. PEDALE RONCHESE
9:14.63
+1:40.24
Stage 1
5:06.72 (15)
+0:55.16
5:06.72 (15)
+0:55.16
Stage 2
4:07.91 (13)
+0:45.08
9:14.63 (14)
+1:40.24
17
127
MASSIMO, SANNINO
A.S.D. PEDALE RONCHESE
9:44.52
+2:10.13
Stage 1
5:21.91 (19)
+1:10.35
5:21.91 (19)
+1:10.35
Stage 2
4:22.61 (18)
+0:59.78
9:44.52 (17)
+2:10.13
18
128
MATTIA, CLANCIS
CAPRIVESI
9:46.47
+2:12.08
Stage 1
5:24.78 (20)
+1:13.22
5:24.78 (20)
+1:13.22
Stage 2
4:21.69 (17)
+0:58.86
9:46.47 (18)
+2:12.08
24
129
JOE, MIGUEL ABDALA ALEX
CAPRIVESI
11:13.15
+3:38.76
Stage 1
5:54.46 (24)
+1:42.90
5:54.46 (24)
+1:42.90
Stage 2
5:18.69 (24)
+1:55.86
11:13.15 (24)
+3:38.76
9
130
ERIK, HLABIAN
CTF
8:39.53
+1:05.14
Stage 1
4:45.32 (9)
+0:33.76
4:45.32 (9)
+0:33.76
Stage 2
3:54.21 (11)
+0:31.38
8:39.53 (9)
+1:05.14
1
131
JAKOB, RENCELJ VRHUNC
CTF
7:34.39
---
Stage 1
4:11.56 (1)
4:11.56 (1)
Stage 2
3:22.83 (1)
7:34.39 (1)
20
132
MARTIN, CURCI
CTF
9:50.99
+2:16.60
Stage 1
5:20.99 (18)
+1:09.43
5:20.99 (18)
+1:09.43
Stage 2
4:30.00 (20)
+1:07.17
9:50.99 (20)
+2:16.60
G5F
4
99
ELEONORA, REDOLFI
ACIDO LATTICO TEAM
10:37.29
+2:17.11
Stage 1
5:46.07 (4)
+1:07.34
5:46.07 (4)
+1:07.34
Stage 2
4:51.22 (4)
+1:09.77
10:37.29 (4)
+2:17.11
3
100
ANNARITA, CALLIGARIS
A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM
8:54.01
+0:33.83
Stage 1
4:57.84 (3)
+0:19.11
4:57.84 (3)
+0:19.11
Stage 2
3:56.17 (3)
+0:14.72
8:54.01 (3)
+0:33.83
1
101
MAGDALENA, MITAN JULIA
A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM
8:20.18
---
Stage 1
4:38.73 (1)
4:38.73 (1)
Stage 2
3:41.45 (1)
8:20.18 (1)
2
102
NICOLE, CANZIAN
BANNIA ASS.SPORT.DILETT.
8:22.58
+0:02.40
Stage 1
4:40.64 (2)
+0:01.91
4:40.64 (2)
+0:01.91
Stage 2
3:41.94 (2)
+0:00.49
8:22.58 (2)
+0:02.40
G5M
2
78
FILIPPO, GRIGOLINI
TEAM GRANZON
7:37.84
+0:00.01
Stage 1
4:17.10 (1)
4:17.10 (1)
Stage 2
3:20.74 (2)
+0:01.21
7:37.84 (2)
+0:00.01
1
79
DIEGO, STEFANEL
TEAM GRANZON
7:37.83
---
Stage 1
4:18.30 (2)
+0:01.20
4:18.30 (2)
+0:01.20
Stage 2
3:19.53 (1)
7:37.83 (1)
7
80
DANIELE, DI GASPERO
TEAM GRANZON
8:42.25
+1:04.42
Stage 1
4:52.43 (8)
+0:35.33
4:52.43 (8)
+0:35.33
Stage 2
3:49.82 (6)
+0:30.29
8:42.25 (7)
+1:04.42
9
82
FILIPPO, MAREGA
GCD PEDALE MANZANESE
8:55.79
+1:17.96
Stage 1
4:50.69 (7)
+0:33.59
4:50.69 (7)
+0:33.59
Stage 2
4:05.10 (11)
+0:45.57
8:55.79 (9)
+1:17.96
3
83
SAMUELE, MANIA
CAPRIVESI
8:06.80
+0:28.97
Stage 1
4:28.06 (3)
+0:10.96
4:28.06 (3)
+0:10.96
Stage 2
3:38.74 (4)
+0:19.21
8:06.80 (3)
+0:28.97
14
85
VITTORIO, PASUT
BANNIA ASS.SPORT.DILETT.
10:34.94
+2:57.11
Stage 1
5:49.60 (14)
+1:32.50
5:49.60 (14)
+1:32.50
Stage 2
4:45.34 (15)
+1:25.81
10:34.94 (14)
+2:57.11
16
86
EMIL, FERRO
TEAM ISONZO - CICLISTICA PIERIS
11:58.95
+4:21.12
Stage 1
6:30.47 (16)
+2:13.37
6:30.47 (16)
+2:13.37
Stage 2
5:28.48 (16)
+2:08.95
11:58.95 (16)
+4:21.12
5
87
MASSIMO, PODO
ACIDO LATTICO TEAM
8:16.21
+0:38.38
Stage 1
4:35.47 (5)
+0:18.37
4:35.47 (5)
+0:18.37
Stage 2
3:40.74 (5)
+0:21.21
8:16.21 (5)
+0:38.38
4
88
JOELE, TONIZZO
JAM'S BIKE TEAM BUJA
8:13.75
+0:35.92
Stage 1
4:35.06 (4)
+0:17.96
4:35.06 (4)
+0:17.96
Stage 2
3:38.69 (3)
+0:19.16
8:13.75 (4)
+0:35.92
11
89
DAVIDE, FANTILE
JAM'S BIKE TEAM BUJA
9:11.55
+1:33.72
Stage 1
5:09.41 (11)
+0:52.31
5:09.41 (11)
+0:52.31
Stage 2
4:02.14 (9)
+0:42.61
9:11.55 (11)
+1:33.72
6
90
ALESSANDRO, GRASSI
JAM'S BIKE TEAM BUJA
8:41.84
+1:04.01
Stage 1
4:47.23 (6)
+0:30.13
4:47.23 (6)
+0:30.13
Stage 2
3:54.61 (7)
+0:35.08
8:41.84 (6)
+1:04.01
13
93
NICOLAS, TURCO
LIBERTAS CERESETTO PRATIC
9:41.35
+2:03.52
Stage 1
5:16.60 (12)
+0:59.50
5:16.60 (12)
+0:59.50
Stage 2
4:24.75 (13)
+1:05.22
9:41.35 (13)
+2:03.52
8
94
GIACOMO, POLO
LIBERTAS CERESETTO PRATIC
8:54.36
+1:16.53
Stage 1
4:56.83 (9)
+0:39.73
4:56.83 (9)
+0:39.73
Stage 2
3:57.53 (8)
+0:38.00
8:54.36 (8)
+1:16.53
10
96
TOMAZ, LOVER MEDEOT
ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI
9:08.98
+1:31.15
Stage 1
5:04.51 (10)
+0:47.41
5:04.51 (10)
+0:47.41
Stage 2
4:04.47 (10)
+0:44.94
9:08.98 (10)
+1:31.15
15
97
MICHAEL, SERAFINI
FUN BIKE-CUSSIGH BIKE
10:41.90
+3:04.07
Stage 1
5:57.76 (15)
+1:40.66
5:57.76 (15)
+1:40.66
Stage 2
4:44.14 (14)
+1:24.61
10:41.90 (15)
+3:04.07
12
98
LUCA, BATTISTUTTA
A.S.D. PEDALE RONCHESE
9:40.59
+2:02.76
Stage 1
5:29.62 (13)
+1:12.52
5:29.62 (13)
+1:12.52
Stage 2
4:10.97 (12)
+0:51.44
9:40.59 (12)
+2:02.76
91
FABIO, DI BERNARDO
LIBERTAS CERESETTO PRATIC
G6F
1
72
ILARIA, TAMBOSCO
JAM'S BIKE TEAM BUJA
7:49.05
---
Stage 1
4:20.27 (1)
4:20.27 (1)
Stage 2
3:28.78 (1)
7:49.05 (1)
4
73
GIULIA, BASSI
JAM'S BIKE TEAM BUJA
9:32.62
+1:43.57
Stage 1
5:12.69 (3)
+0:52.42
5:12.69 (3)
+0:52.42
Stage 2
4:19.93 (4)
+0:51.15
9:32.62 (4)
+1:43.57
3
75
NOEMI, PIVIDORI
FUN BIKE-CUSSIGH BIKE
9:22.78
+1:33.73
Stage 1
5:14.40 (4)
+0:54.13
5:14.40 (4)
+0:54.13
Stage 2
4:08.38 (3)
+0:39.60
9:22.78 (3)
+1:33.73
2
76
SABRINA, RIZZI
A.S.D. CICLISTICA BUJESE
8:45.74
+0:56.69
Stage 1
4:45.68 (2)
+0:25.41
4:45.68 (2)
+0:25.41
Stage 2
4:00.06 (2)
+0:31.28
8:45.74 (2)
+0:56.69
5
77
EMILY, ZOCCOLAN
ASD GRAVA BIKE TEAM
10:20.78
+2:31.73
Stage 1
5:37.37 (5)
+1:17.10
5:37.37 (5)
+1:17.10
Stage 2
4:43.41 (5)
+1:14.63
10:20.78 (5)
+2:31.73
G6M
10
43
GIACOMO, TULLIO
TEAM GRANZON
8:09.41
+1:02.00
Stage 1
4:29.85 (10)
+0:29.68
4:29.85 (10)
+0:29.68
Stage 2
3:39.56 (10)
+0:32.32
8:09.41 (10)
+1:02.00
11
44
SIMONE, SEBASTIANUTTO
TEAM GRANZON
8:18.83
+1:11.42
Stage 1
4:35.40 (12)
+0:35.23
4:35.40 (12)
+0:35.23
Stage 2
3:43.43 (12)
+0:36.19
8:18.83 (11)
+1:11.42
7
45
MANUEL, MOIMAS
CTF
7:53.51
+0:46.10
Stage 1
4:17.80 (6)
+0:17.63
4:17.80 (6)
+0:17.63
Stage 2
3:35.71 (9)
+0:28.47
7:53.51 (7)
+0:46.10
1
46
SIMONE, LEO
ACIDO LATTICO TEAM
7:07.41
---
Stage 1
4:00.17 (1)
4:00.17 (1)
Stage 2
3:07.24 (1)
7:07.41 (1)
4
47
GIOVANNI, ZAMBON
ACIDO LATTICO TEAM
7:23.84
+0:16.43
Stage 1
4:09.64 (4)
+0:09.47
4:09.64 (4)
+0:09.47
Stage 2
3:14.20 (2)
+0:06.96
7:23.84 (4)
+0:16.43
18
48
CRISTIAN, PAOLACCI
ACIDO LATTICO TEAM
9:05.40
+1:57.99
Stage 1
4:56.07 (17)
+0:55.90
4:56.07 (17)
+0:55.90
Stage 2
4:09.33 (18)
+1:02.09
9:05.40 (18)
+1:57.99
2
50
SIMONE, GRANZOTTO
GCD PEDALE MANZANESE
7:20.91
+0:13.50
Stage 1
4:03.20 (2)
+0:03.03
4:03.20 (2)
+0:03.03
Stage 2
3:17.71 (4)
+0:10.47
7:20.91 (2)
+0:13.50
15
51
TOMMASO, DINONI
GCD PEDALE MANZANESE
8:53.38
+1:45.97
Stage 1
4:50.53 (15)
+0:50.36
4:50.53 (15)
+0:50.36
Stage 2
4:02.85 (17)
+0:55.61
8:53.38 (15)
+1:45.97
12
53
FILIPPO, PETTARINI
GCD PEDALE MANZANESE
8:21.19
+1:13.78
Stage 1
4:30.36 (11)
+0:30.19
4:30.36 (11)
+0:30.19
Stage 2
3:50.83 (14)
+0:43.59
8:21.19 (12)
+1:13.78
14
54
ABRAMO, CORAZZA
GCD PEDALE MANZANESE
8:28.20
+1:20.79
Stage 1
4:44.80 (14)
+0:44.63
4:44.80 (14)
+0:44.63
Stage 2
3:43.40 (11)
+0:36.16
8:28.20 (14)
+1:20.79
13
55
RUDI, FORGIARINI
A.S.D. CICLISTICA BUJESE
8:26.90
+1:19.49
Stage 1
4:40.13 (13)
+0:39.96
4:40.13 (13)
+0:39.96
Stage 2
3:46.77 (13)
+0:39.53
8:26.90 (13)
+1:19.49
3
56
ETTORE, FABBRO
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
7:23.29
+0:15.88
Stage 1
4:07.78 (3)
+0:07.61
4:07.78 (3)
+0:07.61
Stage 2
3:15.51 (3)
+0:08.27
7:23.29 (3)
+0:15.88
20
57
DANIELE, DEGANO
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
9:26.79
+2:19.38
Stage 1
5:10.70 (22)
+1:10.53
5:10.70 (22)
+1:10.53
Stage 2
4:16.09 (20)
+1:08.85
9:26.79 (20)
+2:19.38
19
58
EMANUELE, SIGARINO
ASD LIB.GRADISCA FRIULI ANTINCENDI
9:20.98
+2:13.57
Stage 1
5:10.34 (21)
+1:10.17
5:10.34 (21)
+1:10.17
Stage 2
4:10.64 (19)
+1:03.40
9:20.98 (19)
+2:13.57
21
59
NICOLA, MORAS
ASD GRAVA BIKE TEAM
9:28.16
+2:20.75
Stage 1
5:10.19 (20)
+1:10.02
5:10.19 (20)
+1:10.02
Stage 2
4:17.97 (22)
+1:10.73
9:28.16 (21)
+2:20.75
16
60
MATTEO, ZILLI
ASD GRAVA BIKE TEAM
8:55.32
+1:47.91
Stage 1
4:57.45 (18)
+0:57.28
4:57.45 (18)
+0:57.28
Stage 2
3:57.87 (15)
+0:50.63
8:55.32 (16)
+1:47.91
6
61
TOMMASO, ARGENTON
BANNIA ASS.SPORT.DILETT.
7:49.22
+0:41.81
Stage 1
4:20.32 (7)
+0:20.15
4:20.32 (7)
+0:20.15
Stage 2
3:28.90 (6)
+0:21.66
7:49.22 (6)
+0:41.81
5
62
CHRISTIAN, PIGHIN
BANNIA ASS.SPORT.DILETT.
7:34.81
+0:27.40
Stage 1
4:13.80 (5)
+0:13.63
4:13.80 (5)
+0:13.63
Stage 2
3:21.01 (5)
+0:13.77
7:34.81 (5)
+0:27.40
24
63
RICCARDO, DORIGO VIANI
BANNIA ASS.SPORT.DILETT.
10:01.79
+2:54.38
Stage 1
5:31.92 (24)
+1:31.75
5:31.92 (24)
+1:31.75
Stage 2
4:29.87 (23)
+1:22.63
10:01.79 (24)
+2:54.38
23
64
DAVE, CICUTTO
BANNIA ASS.SPORT.DILETT.
9:52.52
+2:45.11
Stage 1
5:09.19 (19)
+1:09.02
5:09.19 (19)
+1:09.02
Stage 2
4:43.33 (24)
+1:36.09
9:52.52 (23)
+2:45.11
8
65
FEDERICO, FIOR
JAM'S BIKE TEAM BUJA
7:54.13
+0:46.72
Stage 1
4:24.04 (8)
+0:23.87
4:24.04 (8)
+0:23.87
Stage 2
3:30.09 (7)
+0:22.85
7:54.13 (8)
+0:46.72
22
68
ALESSANDRO, BATTISTELLA
LIBERTAS CERESETTO PRATIC
9:28.86
+2:21.45
Stage 1
5:11.68 (23)
+1:11.51
5:11.68 (23)
+1:11.51
Stage 2
4:17.18 (21)
+1:09.94
9:28.86 (22)
+2:21.45
17
69
ETTORE, DEL SORDI
ASD SCUOLA CICLISMO SENZA CONFINI
8:55.90
+1:48.49
Stage 1
4:54.42 (16)
+0:54.25
4:54.42 (16)
+0:54.25
Stage 2
4:01.48 (16)
+0:54.24
8:55.90 (17)
+1:48.49
9
70
FEDERICO, BALLATORE
A.S.D. PEDALE RONCHESE
8:04.32
+0:56.91
Stage 1
4:29.55 (9)
+0:29.38
4:29.55 (9)
+0:29.38
Stage 2
3:34.77 (8)
+0:27.53
8:04.32 (9)
+0:56.91