SPORTident TimingEnduro X Race

Enduro X Race

Sušice 01.05.2022

Enduro X Race

Sušice 01.05.2022


Overview
Organizer: Enduro X Race
Competitors Total: 120
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2022-05-01 16:27
 

Results Enduro X Race

CategoryTotal
   
StandardDetailsStages
   
PosNo. Name TimeBehind 
Elite Men (21-34 years)
DNF1
Mysik, Milan
TREK KUR Enduro

CZE
  
 
3210
Richter, Bastian
29er-Racing

GER
21:19.07+4:10.37
DNS11
Voth, Janik
Propain Factory Enduro

GER
  
 
1012
Voth, Laurin
Propain Factory Enduro

GER
19:03.32+1:54.62
1513
Moudrý, Vojtěch
TREK KUR TEAM

CZE
19:24.91+2:16.21
4114
Míka, Antonín
Fami Truhlářství

CZE
22:53.64+5:44.94
415
Szymczuk, Łukasz
Klub Kolarstwa Wałbrzych

POL
18:33.44+1:24.74
3816
Wagner, Raphael
Do-Biker Bruck/ Mur

AUT
22:30.42+5:21.72
1117
Pokštefl, Michal
Kola bbm

CZE
19:05.19+1:56.49
518
Janser, Robin
Swiss Enduro Team

SUI
18:37.67+1:28.97
819
Lindner, Kevin
ShredERZ

GER
18:47.31+1:38.61
DNF2
Tejchman, Přemek
Qayron Factory Team

CZE
  
 
2220
Reimann, Erik
ShredERZ

GER
19:59.02+2:50.32
2821
Fickelscheer, Erik
Crossworx RADT

GER
20:25.61+3:16.91
4622
Mähr, Florian
Ilmenauer Radsportclub

GER
42:16.68+25:07.98
923
Kardinar, Petrik
Jenbike

GER
18:52.49+1:43.79
4024
Goinar, Ruben
CrossWorx-Cycles

GER
22:48.01+5:39.31
1425
Schreiter, Erik
CrossworxRADT / SG Callenberg

GER
19:21.16+2:12.46
4226
Fischer, Ludwig
TV Hegensberg

GER
23:09.84+6:01.14
2527
Praxmarer, Simon
SV Radstudio Innsbruck

AUT
20:18.07+3:09.37
2928
Wartena, Lenhard
Radstudio Innsbruck

NED
20:33.72+3:25.02
2429
Stromberger, Lukas

AUT
20:06.03+2:57.33
23
Bláha, Vojtěch
Actofive - Bikestrike

CZE
17:45.60+0:36.90
1330
Haßfeld, Joel
Bikepark Albstadt Racing

GER
19:15.51+2:06.81
3331
Häring, Simon
SV- Ravensburg

GER
21:19.50+4:10.80
3632
Dvořáček, Petr
AMOKbikers

CZE
21:54.09+4:45.39
1833
Andersen, Mads Bo

DEN
19:38.22+2:29.52
3134
Hartmann, Markus
DMK Enduro

DEN
20:45.44+3:36.74
2735
Ott, Linus
SSV Aalen

GER
20:24.27+3:15.57
2036
Schwenk, Robert

GER
19:54.67+2:45.97
3437
Spießl, Lukas
Biller Bikes

GER
21:34.85+4:26.15
1738
Odziomek, Olaf
Dartmoor Enduro Team

POL
19:33.59+2:24.89
1939
Morawski, Filip
Top on trail

CZE
19:42.47+2:33.77
74
Adami, Maxim
Bikeporn - Chimpanzee Team

CZE
18:43.34+1:34.64
4440
Dolejš, Vojtěch
JIKO Čácha Sušice

CZE
24:09.86+7:01.16
3741
Gobat, Lars - Jenning
NOTALENTRACING

GER
22:26.49+5:17.79
DNS42
Královec, Jan

CZE
  
 
1643
Zadák, David
Cykloteam Ostrov

CZE
19:26.96+2:18.26
3544
Möhwald, Jonas
TV Waldsassen

GER
21:51.76
(+2:00)
+4:43.06
2345
Christ, Jan
Mountainbike Club Konstanz

GER
20:02.54+2:53.84
2646
Schnettler, Christoph Felix
MTB Freiburg e.V.

GER
20:22.80+3:14.10
3047
Skiba, Karol

POL
20:38.62+3:29.92
3948
Haas, Markus

GER
22:33.24+5:24.54
4549
Kinkor, Ondřej

CZE
27:07.76+9:59.06
15
Lukasik, Slawomir
Canyon CLLCTV Dainese Enduro Team

POL
17:08.70---
66
Král, Antonín
Kellys factory

CZE
18:43.01+1:34.31
37
Říha, Jakub
N1 TEAM

CZE
18:20.28+1:11.58
128
Mihalkovits, Peter
Bold Cycles

AUT
19:13.79+2:05.09
4382
Traeger, Bastian

GER
23:24.90+6:16.20
219
Köstler, Andreas
Radfreunde Hilpoltstein

GER
19:58.35+2:49.65
Elite Women (21-34 years)
DNF123
Hrabová, Lucie

CZE
  
 
183
Richter, Raphaela
Ibis Factory Racing

GER
21:06.77---
DNF84
Prudkova, Barbora
Multicraft MTB Team

CZE
  
 
485
Arndt, Lenaa
Ibis Fidlock Racing

GER
23:16.83+2:10.06
686
Popovová, Natálie
Kings Cycles

CZE
26:20.58+5:13.81
287
Nestlerová, Fejola Štěpánka

CZE
22:43.61+1:36.84
588
Thomsen, Sandra Bohn

DEN
24:35.37+3:28.60
789
Poczwardowska, Karolina

POL
26:22.60+5:15.83
390
Balíková, Pavla
barneycycle.cz

CZE
23:05.86+1:59.09
Masters Men (35+ years)
850
Oudes, Pavel
Kolotoč Kašperské Hory

CZE
20:46.60+1:39.26
1651
Matoušek, Matěj
Shredwear

CZE
22:50.15+3:42.81
452
Vaner, Jan
Trek kur enduro

CZE
19:35.28+0:27.94
2153
Karbus, Ondrej
eMsport Slaný

CZE
24:39.29+5:31.95
1454
Čiviš, Michal
eMsport Slaný

CZE
21:41.33+2:33.99
1555
Fojt, Petr
R2 Ride Your Race

CZE
22:30.67+3:23.33
1156
Doškář, Petr

CZE
21:22.43+2:15.09
657
Kulhavý, Radek
Flowcycles team

CZE
20:21.01+1:13.67
1059
Röhrl, Michael
Racingteam Stabo

GER
21:04.32+1:56.98
1360
Knarr, Jörg

GER
21:29.42+2:22.08
2061
Mayer, Matthias
Radsportzentrale Hersbruck

GER
24:04.35+4:57.01
162
Weidemann, Mads

DEN
19:07.34---
1964
Jakobsen, Glenn
DMK Enduro

DEN
23:18.28+4:10.94
366
Žilák, František
Rocky Mountain - Bikeaction.cz

CZE
19:15.44+0:08.10
2467
Pala, Marcin

POL
26:06.05+6:58.71
269
Frenk, Petr
PROTOCYCLES

CZE
19:13.81+0:06.47
2370
Vlas, Lukáš
Compotech Plus s.r.o.

CZE
25:27.67+6:20.33
1772
Krause, Max
Radsportzentrale Hersbruck

GER
23:09.89+4:02.55
1274
Vilánek, Aleš
Bike Area Zadov Team

CZE
21:23.39+2:16.05
575
Neumann, Marcus
RC Conc 86 München

GER
20:15.47+1:08.13
978
Beitzinger, Sebastian

GER
21:03.50+1:56.16
1879
Fleischmann, Ralf

GER
23:10.48+4:03.14
2280
Pavlíček, Radek

CZE
24:43.21+5:35.87
781
Caska, Ivo

CZE
20:32.36+1:25.02
Masters Men (45+ years)
458
Stejskal, Zbyněk
VELOSERVIS BIKE TEAM

CZE
21:57.54+0:48.45
763
Buengen, Knut
Swiss Enduro Team

SUI
25:02.57+3:53.48
565
Laustsen, Nikolaj

DEN
22:08.01+0:58.92
868
Mayer, Boris

GER
25:23.69+4:14.60
271
Pokorný, Zbyněk
Sušice

CZE
21:26.83+0:17.74
673
Havel, Jakub
Bikefactory

CZE
22:52.66+1:43.57
176
Čižinský, Milan
MAD World Racing

CZE
21:09.09---
377
Pajma, Martin
Gigantic Racing Team

CZE
21:47.75+0:38.66
U 21 Men (17-20 years)
10100
Vlaskovac, Ben
Bayeride

GER
20:38.30+1:40.58
12101
Gänsler, Ben
TV Hegensberg

GER
20:46.58+1:48.86
11102
Silberhorn, Moritz
TVH Radsport

GER
20:40.81+1:43.09
13103
Pivnička, Jakub
BIKESTRIKE.COM

CZE
21:11.77
(+2:00)
+2:14.05
2104
Fiedler, Zdeněk
Čistý sport

CZE
19:20.68+0:22.96
9105
Vlas, Jakub
Kolofix - Reclino racing team

CZE
20:30.93+1:33.21
DNF106
Metzler, Tim

GER
  
 
7107
Sojka, Adam

POL
20:20.28+1:22.56
17108
Pavek, Matyas
Sred lab

CZE
27:11.60+8:13.88
1109
Maxa, Adam
PTBshop.cz

CZE
18:57.72---
4110
Dragoun, Václav
COPR TJ Přeštice

CZE
19:33.47+0:35.75
591
Fuchs, Peter
Schneelaufverein Ravensburg

GER
19:37.63+0:39.91
DNS92
Klokočka, Vojtěch
BIKESTRIKE.COM

CZE
  
 
1893
Krukonis, Matas
Papartis Crew Racing

LIT
30:54.82+11:57.10
1694
Cernauskas, Jonas
Papartis Crew Racing

LIT
24:34.64+5:36.92
695
Weihing, Leon

GER
20:15.47+1:17.75
1596
Westphal, Florian
Racingteam Stabo

GER
23:20.13+4:22.41
397
Buengen, Lars Henrik
Swiss Enduro Team

SUI
19:29.68+0:31.96
898
Alber, Lennard
Procraft Racing Team

GER
20:21.95+1:24.23
1499
Karlík, Filip
JIKO Čácha Sušice

CZE
22:03.73+3:06.01