SPORTident Timingprana sports GmbH

LEGEND OF CROSS

Mühlberg 04.11.2018

 

LEGEND OF CROSS

Mühlberg 04.11.2018

Preliminary list of entries LEGEND OF CROSS

No.BibName ClubTeam name

EXPERT, 17.00 km


weibliche Jugend U18 (16-17 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 WEINREICH, LisaGERx RUN4FUN Kölleda

Frauen (20-29 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 HEMMECKE, JenniferGERLocation: Stadtilm
2 KOBBERT, ReikeGERLocation: Tiefengruben
3 RICHTER, JaniceGERx FUNtastic-Basketball Arnstadt e.V.
4 STAFFEL, LysannLocation: Arnstadt
5 VOIGTMANN, KatjaGERx Just4Fun

Seniorinnen W30 (30-34 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 EIGENBROD, HellaGERx RUNTERRA
2 JESKE, AnjaGERx Flotte Flinte
3 NENNSTIEL, OliviaGERx Flotte Flinte
4 NOTH, ChristianeGERx OCR Germany
5 PETZKE, SteffiGERx Flotte Flinte
6 RICHTER, MadlenGERx Just4Fun
7 SOMMERFELD, JulianeGERx Pflegen & Retten
8 STEITZ, JuliaGERx Walldorfer Rattenfänger

Seniorinnen W35 (35-39 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 JÖCK, SabineGERx RUN4FUN Kölleda
2 JORDANLAND, DoroGERx Schlammspringer
3 NORGARDT, DoreenGERx Familienbande
4 SCHALLER, AnnettGERx Teenage Mutant Hero Gekkos
5 SCHLAURAFF, DanielaGERx Walldorfer Rattenfänger

Seniorinnen W40 (40-44 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 ABT, NadineGERx Walldorfer Rattenfänger
2 GIEßMANN, AndreaGERx LTV Erfurt
3 LAUTENSCHLÄGER, YvonneGERx Fearless Five
4 LENZNER, KatrinGERx Fearless Five
5 MENSING, JanineGERLocation: Ilmenau
6 PAPST, KathrinGERx Walldorfer Rattenfänger
7 PAUSCH, NancyGERx Schlammspringer
8 SCHMIDT, SybilleGERLocation: Lutherstadt Wittenberg
9 VOIGTMANN, SandraGERx Just4Fun
10 VOLK, StefanieGERx Walldorfer Rattenfänger

Seniorinnen W45 (45-49 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 BLÜMEL, SusanGERx AC Apolda
2 GRANDNER, LasmaGERKoma Gera OCR Koma Gera OCR
3 HEINRICH, GundegaGERKoma Gera OCR Koma Gera OCR
4 KANDLER, HeikoGERx TEAM SCHMALER

Seniorinnen W50 (50-54 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 BAUER, Jeanette-DoritGERLocation: Görlitz
2 BÖRNER, KristinGERx Schlammteufel
3 BRÜCKNER, ConnyGERx Walldorfer Rattenfänger
4 GEYERSBACH, DanielaGERLocation: Arnstadt
5 LORENZ, KerstinGERx Fearless Five
6 NAGEL, ElkeGERx RUNTERRA
7 RATTMANN, EllenGERx Schlammteufel

Seniorinnen W55 (55-59 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 MATZ, AnnetteGERx AC Apolda
2 SCHRÖDER, SabineGERx RUNTERRA

männliche Jugend U16 (14-15 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 BURKHARDT, HenrikGERx Fearless Five
2 HOFMANN, CedricGERLocation: Bad Langensalza

männliche Jugend U18 (16-17 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 BUST, AlexanderGERLocation: Erfurt

Männer (20-29 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 HARTMANN, FlorianGERLocation: Rotenburg
2 KÜRSCHNER, MartinGERx Flotte Flinte
3 MÖLLER, ChristianGERx Battle Team Red Umbrella
4 OHLHORST, MaikGERx Cool Runnings Kamsdorf
5 PAWLIK, KarstenGERLocation: Günthersleben-Wechmar
6 STRÖHER, OliverGERx Cool Runnings Kamsdorf

Senioren M30 (30-34 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 BENJAMIN, LuckGERx Haseltalläufer
2 BUI VINH, ChristophGERLocation: Gotha
3 ECK, SebastianGERx Clan der Haldenländer
4 EGERER, DanielGERausgelaufen ausgelaufen
5 FISCHER, JacobGERx Teenage Mutant Hero Gekkos
6 GEHB, PeterGERLocation: Seebergen
7 GROß, JohannesGERx Cool Runnings Kamsdorf
8 KORN, LarsGERx Move your Ass
9 KOSMEHL, ThomasGERLocation: Erfurt
10 KRAMER, JeskoGERx Quiddjes und ein Hamburger
11 KÜRSCHNER, MichaelGERx Flotte Flinte
12 LEYH, AlexanderGERx Flotte Flinte
13 LUCK, DanielGERx Flotte Flinte
14 MERKL, TobiasGERx Cool Runnings Kamsdorf
15 PABST, OliverGERx Faschinger of Cross
16 PATERNOGA, CindyGERx RUN4FUN Kölleda
17 RADEMACHER, FrankGERx Schlammspringer
18 ROSIPAL, MichaelGERx FUNtastic-Basketball Arnstadt e.V.
19 SCHMIDT, SörenGERx Cool Runnings Kamsdorf
20 SCHÖTTKE, MatthiasGERx Teenage Mutant Hero Gekkos
21 SCHUCHARDT, RonaldGERausgelaufen ausgelaufen
22 SCHULZE, MatthiasGERausgelaufen ausgelaufen
23 SIMON, HolgerGERx Just4Fun
24 SOMMERFELD, OliverGERx Pflegen & Retten
25 STROBEL, ToniGERx Teenage Mutant Hero Gekkos
26 TÖPFER, MathiasGERLocation: Stuttgart
27 ZAPKE, StephanGERausgelaufen ausgelaufen

Senioren M35 (35-39 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 ADLER, JürgenGERLocation: Seitenroda
2 BLAMBERG, OliverGERx LTV Erfurt
3 ECK, MathiasGERx Just4Fun
4 FRANK, FabianGERLocation: Erfurt
5 FRICKE, ChristianGERx RUN4FUN Kölleda
6 GLAZER, JensGERx RUNTERRA
7 GRAHL, ThomasGERLocation: Leipzig
8 JESKE, StephanGERx Flotte Flinte
9 KELLNER, MarcoGERx Fit for Run
10 KÖNITZER, MarcelGERx Cool Runnings Kamsdorf
11 KÜHN, PatrickGERKoma Gera OCR Koma Gera OCR
12 LINDNER, TorstenGERx Quiddjes und ein Hamburger
13 MINNER, MathiasGERLocation: Bad Hersfeld
14 PITSCHEL, SteveGERx Clan der Haldenländer
15 ROHRMOSER, JochenGERLocation: Roden
16 SAUL, EnricoGERx OCRSuperdaddys
17 SCHALLER, RobertGERx Teenage Mutant Hero Gekkos
18 SCHRÖDER, TinoGERLocation: Ronneburg
19 SOMMERFELD, SebastianGERx Pflegen & Retten
20 TREFFLICH, DennyGERLocation: Amt Wachsenburg
21 UNBEHAUN, ThomasGERx Cool Runnings Kamsdorf
22 UTH, StefanGERLocation: Ifta
23 VOGT, TobiasGERLocation: Heyerode
24 WEISHEIT, PeterGERLocation: Sömmerda
25 WEIß, SteveGERLocation: Ohrdruf
26 ZUGWURST, ThomasGERx OCRSuperdaddys

Senioren M40 (40-44 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 ALBERT, TobiasGERx LTV Erfurt
2 BEYLICH, DannyGERLocation: Bad Tennstedt DaRoTel
3 BIEDERMANN, JörgGERx OCRSuperdaddys
4 BÖTTNER, ChristianGERx Clan der Haldenländer
5 BRÜCKNER, SteveGERx Clan der Haldenländer
6 BÜCHEL, AlainGERx Teenage Mutant Hero Gekkos
7 FRITZ, TorstenGERx Selbsthilfegruppe Berger
8 GÖRING, ChristofGERLocation: Apfelstädt
9 HÄßELBARTH, JanGERx Clan der Haldenländer
10 HAUBOLD, MarcelLocation: Elsterwerda
11 KÄMMERER, JensGERLocation: Erfurt
12 KIRSCH, AndreasGERLocation: Erfurt
13 KOPP, MatthiasGERx Teenage Mutant Hero Gekkos
14 MÜLLER, MarekGERLocation: Zeulenroda-Triebes
15 NAUE, SachaGERx OCRSuperdaddys
16 SCHMIDT, AndréGERLocation: Lutherstadt Wittenberg
17 SCHUMACHER, LarsGERx AC Apolda
18 SCHUMANN, ChrisGERx Clan der Haldenländer
19 TAMSCHICK, MarioGERx Pflegen & Retten
20 WEINREICH, TinoGERx RUN4FUN Kölleda
21 WERNER, AlexanderGERx Haseltalläufer
22 WILDNER, Kai-UweGERx FUNtastic-Basketball Arnstadt e.V.
23 WITTMER, AndreGERx Schlammspringer

Senioren M45 (45-49 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 BURKHARDT, JörgGERx Fearless Five
2 FEDERBUSCH, RalfGERLocation: Erfurt
3 FRITZ, ThomasGERx Selbsthilfegruppe Berger
4 GOLBS, MichaelGERLocation: Niederau Tauchclub Abyss Meißen
5 GÖREN, TorstenGERKoma Gera OCR Koma Gera OCR
6 GRAU, AndreGERx TEAM SCHMALER
7 HEEGER, WolfgangGERx TEAM SCHMALER
8 HORVATH, StefanGERx Cool Runnings Kamsdorf
9 LAß, MatthiasGERx OCRSuperdaddys
10 LENK, TorstenGERLocation: Gera
11 LICK, VeitGERLocation: gotha
12 PAUSCH, EnricoGERx Schlammspringer
13 POPP, ThomasGERx Büßleben Runners
14 SALZMANN, SteffenGERx LTV Erfurt
15 SCHRÖDER, MichaelGERx OCR Germany

Senioren M50 (50-54 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 DRÜSEDAU, SteffenGERx AC Apolda
2 KLAPKA, SteffenGERx Walldorfer Rattenfänger
3 SCHÄFER, StefanGERx Fit for Run
4 SCHENK, TorstenGERx Schlammteufel
5 SCHMIDT, ThomasGERLocation: Tiefengruben
6 SEYRING, SteffenGERx Faschinger of Cross
7 THIELE, JensGERLocation: Ilmenau
8 WENIGE, ThomasGERx Schlammteufel

Senioren M55 (55-59 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 HEINZE, MichaelGERLocation: Bad Berka
2 JOHN, BerndGERx RUNTERRA
3 LUGAUER, DietmarGERx Schlammteufel
4 SCHRÖDER, WolfgangGERx RUNTERRA
5 ULLMANN, FrankGERLocation: Aue
6 ZANDER, FrankGERx Schlammspringer
7 ZIMMER, HelmutGERx Schlammteufel

Senioren M60 (60-64 Jahre) (EXPERT, 17.00 km)
1 KNAUFT, HartmutGERLocation: Leinefelde
2 MEUSEL, WolfgangGERx Schlammteufel