SPORTident TimingTV Unna 1861 e. V., Leichtathletikabteilung

7. Unnaer Walking Day

Unna 17.05.2009

7. Unnaer Walking Day

Unna 17.05.2009

 

Results 7. Unnaer Walking Day

PointsNo.Name ClubTimekm/hBehind
Männer
1121006
WEINKAUF, Harald Peter
 Stadt Bochum Walking-Team1:04:099.35
1121005
SOMMER, Wilhelm
 LSF-Unna-20001:04:139.34
1061011
LUSATAKU, Njasi
 Walking Treff Möhnesee1:08:108.80
1051109
SCHMALE, Walter
 BSV Stadtwerke Bielefeld1:08:428.73
1051014
KLENCZ, Günter
 Walkingtreff Lünen1:08:528.71
1041015
PAARMANN, Karsten
 Walkingtreff Lünen1:09:168.66
1041002
DREES, Günter
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:09:298.64
961111
BRUDERMANNS, Johannes
 TVA Dortmund Wickede1:15:227.96
931000
HABIGHORST, Ulrich
 BSV Stadtwerke Bielefeld1:17:207.76
931010
PONTO, Helmut
 TV Unna1:17:407.73
921007
MOHR, Uwe
 TLV Rünthe1:18:007.69
911125
HEYWINKEL, Wolf-Rainer
 Stadtwerke Bielefeld1:19:417.53
901004
SCHELLENBERGER, Manfred
 LSF-Unna-20001:19:467.52
901003
GALDA, Torsten
 LSF-Unna-20001:19:567.51
901122
JAHN, Hans - Peter
 SV Langschede1:20:087.49
881008
ALTENHOFF, Horst
 TV Unna1:21:367.35
831113
SCHULTZ, Jürgen
 TVA Dortmund Wickede1:26:446.92
821013
GROß, Manfred
 Walkingtreff Lünen1:28:116.80
791009
HEUSER, Kurt
 TV Unna1:31:006.59
751135
UNGER, Wilhelm
 DLRG1:36:136.24
Frauen
1101070
PAARMANN, Brigitte
 Walkingtreff Lünen1:05:389.14
1061067
BETTEN, Regina
 Walking Treff Möhnesee1:08:088.81
1001069
KLENCZ, Monika
 Walkingtreff Lünen1:12:198.30
981054
KOLTER, Martina
 Stadt Bochum Walking-Team1:13:158.19
981053
HEINS, Helga
 Stadt Bochum Walking-Team1:13:208.18
981057
LENSCHOW, Sylvia
 TV Friesen Telgte1:13:268.17
981056
FIEBER, Elisabeth
 TV Friesen Telgte1:13:278.17
971049
NEUMANN-STEINBREIER, Petra
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:14:458.03
961052
NEUMANN, Silvia
 Unna1:15:037.99
961048
GINDERA, Elke
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:15:277.95
951110
SCHMALE, Bärbel
 GV-Waltrop1:15:597.90
941068
HERUD, Fawzie
 Walkingtreff Lünen1:16:357.83
941126
MATTHES, Regina
 TUS Hiltrup1:16:397.83
921118
BIDA, Rosemarie
 Keltischer Baumkreis1:17:597.69
921039
ABRAMS, Kerstin
 BSV Stadtwerke Bielefeld1:18:037.69
921040
FRICKE, Birgitta
 BSV Stadtwerke Bielefeld1:18:037.69
911112
BRUDERMANNS, Ursula
 TVA Dortmund Wickede1:19:097.58
911047
GADAU, Conny
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:19:217.56
911050
STEERMANN, Anita
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:19:227.56
901042
WITTENBORN, Tanja
 BSV Stadtwerke Bielefeld1:19:517.51
901123
KOETTER, Doris
 SV Langschede1:20:077.49
891065
EHRICH, Anne
 VfL Börnsen1:21:077.40
871041
HERRMANN, Else
 BSV Stadtwerke Bielefeld1:23:127.21
851043
SCHÜRMANN, Beate
 Dorney-Walker-Team1:24:517.07
851045
HADINEK, Angelika
 Gelsenkirchen1:25:077.05
841119
ERDMANN, Anne
 SV Langschede1:26:206.95
841120
STEMPER, Doris
 SV Langschede1:26:216.95
831058
RICKHOFF, Annette
 TV Friesen Telgte1:26:326.93
831114
SCHULTZ, Karin
 TVA Dortmund Wickede1:26:426.92
831066
WEGNER, Heidi
 VfL Börnsen1:27:086.89
831055
HENNES, Elke
 TBS-Herne1:27:156.88
791051
FRANK, Hannelore
 Marl1:30:466.61
791046
PRZYGODDA, Ursula
 Herten1:30:466.61
791060
HEUSER, Renate
 TV Unna1:31:026.59
791061
KLATTHAAR, Ursula
 TV Unna1:31:376.55
791059
GUNKEL, Gertrud
 TV Unna1:31:416.54
741062
RENKEN, Heike
 TV Unna1:36:586.19