SPORTident TimingTV Unna 1861 e. V., Leichtathletikabteilung

7. Unnaer Walking Day

Unna 17.05.2009

7. Unnaer Walking Day

Unna 17.05.2009

 

Results 7. Unnaer Walking Day

PointsNo.Name ClubTimekm/hBehind
Männer
18510
SCHÜRMANN, Hubert
 Dorney-Walker-Team1:27:5810.23
1828
PAULNER, Wilfried
 DJK Preußen 1911 Bochum e.V.1:29:4510.03
17326
GLAREMIN, Alfred
 Walking Treff Möhnesee1:34:159.55
1712
BIRKE, Volker
 BTC-Herne1:35:249.43
17131
SCHNEIDER, Alfons
 Walking Treff Möhnesee1:35:419.41
169153
SIEWER, Hajo
 Ski Club Olpe1:36:309.33
16618
BILLIG, Gerhard
 TGH Wetter1:38:249.15
1664
NIESEL, Daniel
 BTC-Herne1:38:249.15
16527
HUMPERT, Burkhard
 Walking Treff Möhnesee1:38:409.12
165150
BUSCHKA, Achim
 BTC - Herne1:38:549.10
16434
GRAW, Daniel
 Westfalia Herne1:39:269.05
16423
RAFFENBERG, Michael
 TV Gut-Heil 1865 e.V. DO-Aplerbe1:39:299.05
1576
THIELE, Michael
 BTC-Herne1:43:538.66
15312
POLLE, Reinhold
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:46:478.43
15332
STRATENSCHULTE, Nobert
 Walking Treff Möhnesee1:46:558.42
15221
SLOWY, Rainer
 TV Friesen Telgte1:47:288.37
1501
WÖRMANN, Bernd
 BSV Stadtwerke Bielefeld1:48:398.28
15017
STASCHEWSKI, Peter
 Röntgenwalker Lennep1:48:528.27
148166
BARTELS, Werner
 Koronarsportverein Distel-Walker1:50:168.16
14720
BREIDEL, Hans Jürgen
 TV Friesen Telgte1:51:038.10
14722
WEIDEMANN, Klaus
 TV Friesen Telgte1:51:048.10
14714
HECKMANN, Edgar
 LSF-Unna-20001:51:178.09
14619
KURZMANN, Rudi
 TuS Drevenack1:51:538.04
14515
VOLKMANN, Jürgen
 LT Cappenberger See1:52:357.99
1437
GUSKO, Waldemar
 DJK Preußen 1911 Bochum e.V.1:53:447.91
1439
SULK, Elmar
 DJK Preußen 1911 Bochum e.V.1:53:457.91
13925
FIRNIß, Klaus
 Walking Treff Möhnesee1:57:237.67
13613
EKERMANN, Leo
 LG Oelde-Wadersloh1:59:327.53
13629
LOHRKE, Martin
 Walking Treff Möhnesee1:59:557.51
12811
KLEIN, Stephan
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup2:07:547.04
Frauen
165115
STEPHAN, Elke
 Walking Treff Möhnesee1:38:549.10
159102
KIRSCH, Helga
 SV Menden1:42:218.79
15883
DRINKMANN, Tanja
 BTC-Herne1:43:298.70
15784
THIELE, Petra
 BTC-Herne1:43:418.68
153100
ZWEIGEL, Walburgis
 LT Cappenberger See1:46:248.46
152114
STEGER, Hildegard
 Walking Treff Möhnesee1:47:048.41
152164
MAHLER, Brigitte
 TV Friesen Telgte1:47:288.37
150152
WATZLAWIK, Krimhilde
 Walk and Talk1:48:568.26
149113
HUMPERT, Claudia
 Walking Treff Möhnesee1:49:138.24
14796
HOLZ, Ulrike
 Langenfeld1:50:338.14
147111
LEIßING, Barbara
 TV Friesen Telgte1:51:048.10
14790
HÄLKER, Susanne
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:51:078.10
14698
FIEDLER, Claudia
 LG Ahlen1:51:248.08
142120
MANSKE, Martina
 WT-Soest1:54:277.86
14295
ZUREK-IMHOFF, Beatrix
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:54:347.86
14292
SCHAEFER, Veronika
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup1:54:387.85
14199
GALDA, Claudia
 LSF-Unna-20001:55:427.78
141118
HACH, Brigitte
 WT-Soest1:55:447.78
14186
BRANDHOFF, Elke
 DJK Preußen 1911 Bochum e.V.1:55:457.78
141103
HENNES, Katja
 TBS-Herne1:55:477.77
14187
BYDLOWSKI, Gudrun
 DJK Preußen 1911 Bochum e.V.1:55:557.76
13989
GUSKO, Heike
 DJK Preußen 1911 Bochum e.V.1:57:207.67
13882
TIETZ, Gabriele
 Bottrop1:57:597.63
13881
RUSCHEL, Elke
 Bottrop1:57:597.63
13591
POLLE, Jutta
 Hohe Ward Gazellen/TuS-Hiltrup2:00:367.46
133112
PELZER, Bärbel
 VfL Börnsen2:02:337.34
130104
HOLTHAUS, Stefanie
 TV Friesen Telgte2:04:577.20
130107
LECHLER, Antonia
 TV Friesen Telgte2:05:297.17
12988
FRITZ, Anna
 DJK Preußen 1911 Bochum e.V.2:06:307.11