SPORTident TimingMarini Event Team

10. Erfurter Bike-Marathon

Erfurt 20.06.2010

 

Results 10. Erfurter Bike-Marathon

CategoryTotal
   
   
PosBibNameClubTimekm/hBehind 
Herren (Marathonrunde, 48.00 km)
1172
RÖMHILD, Andy
Team GERMINA/1.MTB Club Suhl1:44:0427.67---
2168
HÖRDEMANN, René
KSV Baunatal / BMC-Racing1:44:1627.62+0:12
3194
GRÜNDEL, Sebastian
SC Oppenau1:44:2127.60+0:17
4297
MOTH, Sebastian
Haibike/ Bretters Zweiradshop1:46:5126.95+2:47
5179
MÖHRING, Gilbert
Möhring +Hanft Bürotechnik GmbH1:46:5526.94+2:51
671
ROTHE, Frank
Team Rad-Wenzel Rudolstadt1:47:0326.90+2:59
721
RÖDER, Stefan
FXX Mountain Cycling Team1:49:2826.31+5:24
8234
JÄGER, Torsten
Mauers Baikschopp1:49:4426.25+5:40
9321
FRÖHLICH, Uwe
RSG Würzburg1:50:4226.02+6:38
10241
NAGEL, Lars
Ambulanz mobile SV Hartenstein1:52:1725.65+8:13
11210
HEINE, Immanuel
Team Rad-Wenzel Rudolstadt1:52:1825.65+8:14
128
DONNER, Stefan
MTB Erfurt / www.sportmarr.de1:52:4225.55+8:38
13152
MÖCKEL, Daniel
Ambulanz mobile SV Hartenstein1:52:4625.54+8:42
14158
WOLF, Thomas
Team Elektro- Wolf Meiningen1:53:2125.41+9:17
15279
KORNHAS, Christoph
SV Emsetal1:53:4325.33+9:39
16151
JACOBI, Andreas
MTB Erfurt e.V.1:53:5625.28+9:52
17335
BEETZ, Marco
RVC Trieb1:54:3425.14+10:30
18339
WEBER, Benno
1. Suhler MTB-Club/Abes Fahrradcenter1:55:5824.83+11:54
19176
FERL, Marco
SC-Riesa/Schatzki-Radsport1:56:0124.82+11:57
20108
FREIHERR, Björn
Jena1:58:3824.28+14:34
2142
HERRIG, Stephan
IBC DIMB RACING TEAM1:59:1424.15+15:10
22212
HONKA, Markus
RVC Trieb / SebaMed1:59:1524.15+15:11
23101
REITZ, Kai
Team Freddy´s 2rad-shop1:59:1624.15+15:12
2475
KOCH, Christian
Breitungen1:59:2224.13+15:18
2576
URBAN, Rene
Rsv Blau-Weiß Meiningen19831:59:2324.12+15:19
26182
BEDUHN, Torsten
weimar1:59:2524.12+15:21
27192
ESPIG, Thomas
MTB Team Schroeter/ Tabarzer SV 1887 e.V.1:59:2924.10+15:25
2870
PÖTZSCH, Christian
RSV Adler Arnstadt1:59:5724.01+15:53
29263
SCHLÖFFEL, Marko
Weimar2:00:0623.98+16:02
30120
URBICH, Enrico
Bergamont Team Saalerad2:00:1123.96+16:07
31175
STROBACH, Matthias
Team Schelter Ohrdruf2:00:1223.96+16:08
32230
GRAUPNER, Robert
Team Rossau2:00:1423.95+16:10
3390
FREIHERR, Lars
Jena2:00:1923.94+16:15
34287
PESCHKE, Thomas
RC Schloßbike Greiz2:00:2023.93+16:16
35213
ZENTGRAF, Costal
Cube Racing Team2:00:3223.89+16:28
367
SCHABBEL, Dirk
Team Traktor Thüringen2:00:4423.85+16:40
37248
STUDENIK, Sebastian
TSV Eisenberg Abtl. Triahtlon / Team Mister Bike2:00:4723.84+16:43
3855
SENFT, Stefan
Eisenach2:02:0723.58+18:03
3974
FRANZ, René
Team Kettenpeitscher2:02:3723.49+18:33
40180
SCHULZE, Michael
Ebeleben2:03:1523.37+19:11
41240
MÜLLER, Mathias
Weimar2:03:2023.35+19:16
42207
FUCKEL, Michael
Schmalkalden2:03:2123.35+19:17
43217
MARTIN, Gerald
Ambulanz mobile SV Hartenstein2:03:4523.27+19:41
4468
BERGMANN, Sebastian
SV TU Ilmenau2:04:5523.06+20:51
4537
POLTERMANN, Mark
MET Racing2:05:0223.03+20:58
46148
ZIMMERMANN, Alexander
First Fitness Bad Salzungen2:05:4922.89+21:45
4743
SCHNEIDER, Daniel
Team SECONDRED2:06:0822.83+22:04
48118
MONCORPS, Marcel
Berlin2:06:3022.77+22:26
4927
NEUMANN, Karsten
IBC DIMB Racing Team2:06:5222.70+22:48
5092
LUTHE, Michael
mbc2:08:0122.50+23:57
51106
TRENKELBACH, Marc
Team Der Fahrradladen Gudensberg2:08:0222.49+23:58
52227
DZIALEK, Michael
Gera2:08:2322.43+24:19
53324
HESSE, Alexander
Jena2:08:4422.37+24:40
54138
STARKE, Tino
Freiberg2:08:5022.35+24:46
55193
MALZAHN, Helger
RTV Haselgrund/Team Erdinger2:08:5122.35+24:47
5635
SCHIRMER, André
Zeiradzenter Kopsch2:08:5122.35+24:47
57137
HÖRHOLD, René
Erfurt2:08:5222.35+24:48
5866
HÜHN, Peter
Bermersbach2:09:1222.29+25:08
59195
FRANCK, Martin
Erfurt2:09:1522.28+25:11
60245
SCHOLZ, Mike
First Fitneß Bad Salzungen2:09:3622.22+25:32
61250
WEBER, Richard
Jena2:09:4722.19+25:43
6269
SPIEGEL, Stefan
Rhöner WSV2:09:5022.18+25:46
63236
KEIL, Christian
Team-Traktor-Thüringen2:10:5522.00+26:51
64112
BECKER, Matthias
AC Apolda2:11:0721.97+27:03
6539
KURITKA, Milos
Medic-assist CZ2:11:1921.93+27:15
66301
RAHR, Mirko
Rad Union Halle2:11:5821.82+27:54
67235
KALLENSEE, Pattrick
Rad-Art Erfurt2:11:5921.82+27:55
68315
GÖGEL, Marco
Ehrenberg2:13:4321.54+29:39
6932
WAGNER, Nico
Geländeradsport Isseroda2:14:1721.45+30:13
70139
HANSEMANN, Mike
Holzlandbiker2:15:1321.30+31:09
71223
GRIMM, Michael
Ilmenau2:15:2521.27+31:21
72113
KÖNIG, Stephan
Mengersgereuth-Hämmern2:15:2821.26+31:24
73140
HOCKARTH, Matthias
Jena2:15:5521.19+31:51
74282
WILLING, Frank
Rehestädt2:16:0021.18+31:56
75303
KRAUS, Lorenz
Halle2:16:0321.17+31:59
7651
VOGT, Maik
Bad Berka2:16:1421.14+32:10
77229
GABLER, Sven
Cycle Cub Thüringen2:16:1721.13+32:13
7856
SCHROTH, Matthias
Team RadSOKken2:17:3720.93+33:33
79276
RAUSCH, Andreas
Team Rad-Wenzel Rudolstadt2:17:4020.92+33:36
80114
KÖHN, sebastian
arnstadt2:17:4220.92+33:38
81242
POLSTER, Sven
Team Rossau2:17:4420.91+33:40
82121
OTTE, Steffen
Erfurt2:18:1820.82+34:14
83174
KÄSTNER, Martin
RST Gotha2:18:4320.76+34:39
8441
OPPERMANN, Felix
Naumburg2:18:4320.76+34:39
85203
KOELLNER, Frank
Rad-Wenzel-Rudolstadt2:19:1620.68+35:12
86197
RESCH, David
Steinach2:20:0120.57+35:57
87119
CLAUS, Andreas
Erfurt2:20:0120.57+35:57
88149
GÖTZ, Lukas
Erfurt2:20:0320.56+35:59
8926
EHRHARDT, Dirk
Vrombarch Fighters2:20:0820.55+36:04
90239
LARS, Luedemann
Bad Vilbel2:20:2020.52+36:16
9193
GÖRING, Torsten
Jena2:21:3020.35+37:26
92102
SCHART, Michael
Team Rad-Wenzel/Sport-Schart2:22:1020.26+38:06
93284
BERNHARD WALTHER, Ina Romberger
Erfurt2:22:1220.25+38:08
9436
EHMCKE, David
Erfurt2:22:1320.25+38:09
95233
JUNGHANS, Tobias
Holzlandbiker2:22:1320.25+38:09
96110
KLÜTSCH, Carsten
Arnstadt2:22:1420.25+38:10
97244
SCHLEGELMILCH, Jens
Hinternah2:22:2020.23+38:16
98228
FISCHER, Daniel
Erfurt2:23:1220.11+39:08
9985
JIRAK, Stephan
Kahla2:23:3320.06+39:29
10067
MEISELBACH, Steffen
Erfurt2:23:3520.06+39:31
101169
STELLMACHER, Gunnar
Arnstadt2:23:4220.04+39:38
102214
SEEGER, Thomas
E.ON Thüringer Energie AG2:24:2119.95+40:17
103104
KRASCHEWSKI, Stefan
Erfurt2:24:2619.94+40:22
104309
HOFFMANN, Robert
TTT2:24:5019.88+40:46
105105
GROßE, Kevin
Leipzig2:24:5119.88+40:47
10672
HOPF, Michael
Gü - Wechmar2:24:5819.87+40:54
107136
KÖBIS, Marko
Waltershausen2:25:3219.79+41:28
108173
LÖW, Jens
Team Schelter Ohrdruf2:25:4119.77+41:37
109251
WEBER, Aurel
RSC Walterhausen/Gotha e.V.2:26:3719.64+42:33
110178
PÜSCHEL, Frank
Rad Art GTH2:27:0619.58+43:02
11144
WEISBRICH, Peter
Team: SECONDRED2:27:1119.57+43:07
11245
RASCHER, Sebastian
Equipo Coco Loco2:27:3619.51+43:32
11391
DISTLER, Niki
B²+W²2:27:5719.47+43:53
114253
WINKLER, Fabian
Erfurt2:28:0119.46+43:57
115100
PITZEL, Steffen
Erfurt2:28:4419.36+44:40
116298
FRIEDL, Marc
Surf in Bike out2:29:5919.20+45:55
11730
TAMMER, Marcus
2:30:0519.19+46:01
11863
CARL, Andre
Team RadSOKken2:30:3319.13+46:29
119300
SCHNEIDER, Dirk
Erfurt2:32:1418.92+48:10
120218
HENKEL, Thomas
Picardellics Dresden2:32:1718.91+48:13
121247
SCHÖTZ, Paul
Team Demolition2:32:2418.90+48:20
12284
HORVATH, Stefan
Bergamont Team Saalerad2:32:3918.87+48:35
12331
WEISHEIT, Uwe
Martinroda2:32:5218.84+48:48
12453
SCHLEHAHN, Andre
NOVASIB2:33:2118.78+49:17
12533
WALTER, Jens
Black- X -Turtles2:33:3718.75+49:33
126150
RESCHWAMM, Jan
zabotrails.de2:33:5418.71+49:50
127181
SCHERF, Jan
Chemnitz2:34:1118.68+50:07
128109
SPINDLER, Sebastian
mbc2:34:5418.59+50:50
12934
WIESNER, Alexander
Wiesner-Crock2:35:2918.52+51:25
130275
WEICHOLD, Stephan
Hohenfelden2:36:5818.35+52:54
131232
JAEGER, Claus
Erfurt2:36:5918.35+52:55
132216
KIRCHNER, Matthias
Walldorf2:37:1718.31+53:13
133116
SPINDLER, Michael
mbc2:37:2218.30+53:18
13462
SCHOLZ, Maik
Mellingen2:37:2918.29+53:25
135171
PEXA, Christopher
Team First Fitness2:37:4718.25+53:43
136167
GRÖSCHNER, Enrico
Team Rad-Wenzel Rudolstadt2:37:5318.24+53:49
13765
KÜRBS, Ronald
Gera2:38:0318.22+53:59
138226
BÄHRING, Stefan
Bad Blankenburg2:38:1218.20+54:08
13938
DIETRICH, Robin
mbc2:39:1418.09+55:10
140170
OPITZ, Jan
Erfurt2:40:3017.94+56:26
141196
BRÖMEL, Gerald
Jena2:40:5817.89+56:54
142302
THOMAS, Jürgen
Gera2:41:2517.84+57:21
14340
BÄRTHEL, Thomas
Holzlandbiker2:42:0817.76+58:04
144249
VOLKMANN, Dirk
Erfurt2:42:0817.76+58:04
145107
TÖPPLER, Stefan
Erfurt2:42:1117.76+58:07
14650
WEIß, Maik
Team WEM Wolfram Elektromontagen2:42:2717.73+58:23
147281
TONNECKER, Lars
Bad Berka2:44:1517.53+1:00:11
14829
WATZER, Andreas
Jena2:44:4417.48+1:00:40
149177
STAUBI, Daniel
Berlin2:44:4617.48+1:00:42
15086
PFÜTZENREUTER, Michael
Bergamont Team Saalerad2:48:1917.11+1:04:15
15199
BUCHSTALLER, Peter
Team Gemünda2:48:2817.10+1:04:24
15228
SCHÖNFELD, Steffen
Dresdner Bank Halle2:51:1616.82+1:07:12
153135
FALLEY, Tino
Leipzig2:52:3616.69+1:08:32
154319
HOM, Andreas
Obermaßfeld2:56:1516.34+1:12:11
155252
WEIß, Stephan
München2:56:5716.28+1:12:53
156103
SCHÖLER, Marco
B²+W²2:57:3716.21+1:13:33
157318
NIKOLAI, Norman
Nauendorf3:00:3515.95+1:16:31
158320
ROßMANN, Maik
XL Freerider3:02:1415.80+1:18:10
159246
SCHROTH, Christian
Vacha3:04:3315.61+1:20:29
160153
WETZEL, Sebastian
Kranichfeld3:05:2515.53+1:21:21
16164
FALLEY, Enrico
Erfurt3:12:0514.99+1:28:01
162231
HORNUNG, Marcus
Team Demolition3:21:1014.32+1:37:06
163269
MÜLLER, Thorsten
Stahl Schmiedefeld3:58:4812.06+2:14:44
DSQ293
BÜCHNER, Steven
Neudietendorf
 
Junioren männlich (Marathonrunde, 48.00 km)
1316
AL DOYAILI, Matty
Team Kyffhaeuser1:49:2826.31---
2254
KLETZIN, Daniel
Ambulanz mobile SV Hartenstein1:59:1424.15+9:46
3183
BANK, Christian
Großlohra1:59:1424.15+9:46
4221
HEINE, Kilian
Team Rad-Wenzel Rudolstadt1:59:2024.13+9:52
5289
GRÜTTNER, Tobias
MTB-Team Sondershausen1:59:4924.04+10:21
6332
WOLF, Patrick
Mühlhausen2:00:0124.00+10:33
7186
ICKLER, Sebastian
MTB Team Schroeter2:00:0223.99+10:34
8123
ACHTEL, Christian
Jena2:05:5222.88+16:24
977
BERGMANN, Florian
SV TU Ilmenau2:09:4122.21+20:13
10334
PESCHE, Michael
RVC Trieb2:10:5222.01+21:24
11141
KÜHN, Oliver
RSV Adler Arnstadt e.V.2:11:3321.89+22:05
12184
HAUSCHILD, Martin
Viba-Anschütz-Team2:12:3421.72+23:06
13304
ANDERLE, Florian
Stadtilmer Zweiradhaus2:12:3921.71+23:11
14280
TOPF, Benjamin
Team Rose2:14:4221.38+25:14
15328
BERKE, Franz
Viba Anschütz Team e.V.2:15:1121.30+25:43
16256
WEBER, Marc - Andre´
RSC Walterhausen/Gotha e.V.2:17:3920.92+28:11
1787
SAHL, Marcus
RSV Adler Arnstadt2:21:0720.41+31:39
1846
RIEMER, Michael
Erfurt2:38:0518.22+48:37
19122
PITZEL, Kevin
Erfurt2:39:0518.10+49:37
20255
KOBS, Timmy
Team Saalerad2:49:0917.03+59:41
21185
LIEBETRAU, Dominik
Blankenhain3:00:5815.91+1:11:30
22205
THOR, Richard
Fahrrad Ebert3:47:0812.68+1:57:40
Master 1 männlich (Marathonrunde, 48.00 km)
1295
HORVATH, Rolf
TTT1:48:1326.61---
2220
ONIßEIT, Thomas
AC Apolda1:53:2825.38+5:15
3323
HOCKAUF, Thomas
Delta Bike1:55:2724.95+7:14
4325
STEGNER, Achim
lucca cycling1:55:3024.94+7:17
5208
GOSCH, Uwe
e-on Thüringen1:58:3224.30+10:19
6154
KULL, Andreas
HSV-Weimar1:59:2424.12+11:11
779
PIEPER, Klaus
Jena1:59:3724.08+11:24
8129
FUCHS, Mike
Chemnitz2:00:0523.98+11:52
994
BLUMENSTEIN, Robert
Jena2:00:5923.80+12:46
10128
REISSMÜLLER, Jörg
Team Schelter Ohrdruf2:03:2023.35+15:07
11126
BUNKE, Andreas
AC Apolda2:04:2123.16+16:08
1213
SPROTTE, Michael
Kaulsdorf2:05:1822.98+17:05
13200
IMHOF, Horst
MTB-Team Bunstruth2:05:2822.95+17:15
14189
KAHLENBERG, Norbert
MET2:06:4122.73+18:28
15308
STATELMANN, Klaus
Biketeam Münchberg2:06:5222.70+18:39
1649
KÖHLER, Thomas
FIT DURCH PAUSEN2:08:3722.39+20:24
17199
HEINE, Ralf-Peter
Team Rad-Wenzel Rudolstadt2:10:0122.15+21:48
18292
TRINKWALTER, Michael
RVC-Trieb2:11:1221.95+22:59
19268
KOOB, Thomas
MTB Erfurt / www.sportmarr.de2:11:2121.93+23:08
2047
STROBEL, Jörg
Team Bike Mike Pößneck2:11:3021.90+23:17
2196
ZENKNER, Torsten
RAD-ART Gotha-Erdinger Alkoholfrei2:11:3221.90+23:19
2252
GÜMPEL, Harry
Zeulenroda Triebes2:12:3621.72+24:23
23272
CRAMER, Matthias
TTT2:12:5921.66+24:46
2480
SCHULZE, Markus
Niedernissa2:15:1921.28+27:06
25283
BECK, Uwe
Eisenach2:18:3120.79+30:18
26198
PANTERODT, Wolfgang
E.ON Thüringer Energie2:18:5720.73+30:44
27330
FRENZEL, Gernot
Rennsteiglaufverein2:20:5120.45+32:38
28311
WINKLER, Peter
Holzlandbiker2:22:2620.22+34:13
29127
HELLER, Mathias
Ringelberg-Race2:22:3420.20+34:21
30274
RÖSSEL, Wolfgang
Team Schelter Ohrdruf2:23:5320.02+35:40
31288
WILKE, Robby
Albtraum2:24:4719.89+36:34
3212
MOLZAHN, Mario
Fahrrad+Bier2:25:3619.78+37:23
3395
MUCHOW, Frank
Artern2:25:5719.73+37:44
34290
WAGNER, Jens
Eisberg2:28:2619.40+40:13
35111
VON DER WETH, Andre
Mtb-Erfurt2:28:4119.37+40:28
36331
LUCAS, Jens
Gera2:28:4619.36+40:33
37125
PREUGSCHAT, Stefan
Erfurt-Linderbach2:29:1519.30+41:02
38257
ANDERLE, Volkmar
Stadtilmer 2-Radhaus2:29:4719.23+41:34
3911
DULLECK, Mirko
Team Alex Pfronten2:30:0219.20+41:49
40294
KLAPPER, Olli
Milbitz2:32:4818.85+44:35
41299
BRUNE, Steffen
Surf in Bike out2:33:1318.80+45:00
4257
LASSOTTA, Erik
NOVASIB2:33:2018.78+45:07
4354
LANDSMANN, Maik
NOVASIB2:33:2318.78+45:10
44188
PIETZUCH, Maik
Ostwest - Express2:33:3118.76+45:18
4516
LEDER, Heiko
Team ostwest-express2:33:3718.75+45:24
4614
HENNIG, Carsten
OberLimo2:35:3918.50+47:26
4797
HÜBENER, Thomas
Team Leinebike2:37:2218.30+49:09
48187
FRITZE, Olaf
Erfurt2:37:2418.30+49:11
49222
TETTENBORN, Ingo
Erfurt2:37:4418.26+49:31
5048
RIEMER, Mike
Erfurt2:39:1218.09+50:59
51259
HENKE, Matthias T.
Großobringen2:40:0317.99+51:50
52329
ROTH, Frank
Erfurt2:41:2917.83+53:16
5358
HINTZE, Ingo
Potsdam2:44:0617.55+55:53
54142
BAHR, Uwe
Bad Berka2:44:1617.53+56:03
55211
HÜTTER, Gregor
Traktor Thüringen2:45:3917.39+57:26
56286
WILLING, Marco
Nordhausen2:49:5216.95+1:01:39
57215
THIERFELDER, Jan
Team Traktor Thüringen2:54:5316.47+1:06:40
5815
ECHLE, Thomas
Gebesee3:08:5315.25+1:20:40
59270
SEIFFERTH, Daniel
Erfurt3:11:1115.06+1:22:58
60124
STELTER, Robert
Mühlhausen3:47:1812.67+1:59:05
Master 2 männlich (Marathonrunde, 48.00 km)
1156
SAUER, Michael
RSG Würzburg2:00:2323.92---
2155
KUNZ, matthias
Ambulanz mobile SV Hartenstein2:07:0522.66+6:42
3224
BAUMANN, Helmuth
Skiclub Steinheid2:16:1321.14+15:50
417
WAGNER, Harald
Saalfelder LV2:18:3020.79+18:07
5306
KLOSE, Werner
AC Apolda2:20:5520.44+20:32
619
GEHLICH, Uwe
Bergamont Team Saalerad2:25:0119.86+24:38
781
SIEGNER, Rainer
IBC DIMB Racing Team2:25:2219.81+24:59
8143
HOFFMANN, Jürgen
Team Leinebike2:26:3319.65+26:10
9305
ONIßEIT, Lothar
AC Apolda2:27:5619.47+27:33
10338
KÖNIG, Uwe
Nordhausen2:28:0419.45+27:41
11296
MÜNZ, Frank
Rossau2:32:4118.86+32:18
12277
THIERFELDER, Jan
Großobringen2:40:3217.94+40:09
13327
BERKE, Christian
Viba Anschütz Team e.V.2:47:2917.20+47:06
1483
LEHMANN, Rolf
Erfurt2:50:2716.90+50:04
15336
HOMMERBERG, Jörg
RTV Fit-Life Erfurt2:59:3116.04+59:08
1618
FISCHER, Karsten
Gotha3:04:3615.60+1:04:13
1782
JAEGER, Andreas
Erfurt3:05:2815.53+1:05:05
1859
HENKEL, Falk
Pößneck3:20:5114.34+1:20:28
19190
MÜLLER, Gert
Stahl Schmiedefeld3:35:2913.37+1:35:06
Damen (Marathonrunde, 48.00 km)
1313
GOCKERT, Sandra
Stevens Racing Team1:54:4325.11---
2322
OEHRING, Susann
Fizik Team2:00:4823.84+6:05
3145
MEISTER, Nicol
meister-rad2:29:2219.28+34:39
4130
GIEßMANN, Andrea
LTV Erfurt2:29:5719.21+35:14
5132
EISFELD, Annett
LTV Erfurt2:37:5118.25+43:08
6307
EBERHARDT, Tatjana
AC Apolda2:41:4817.80+47:05
7131
MENSING, Janine
Ilmenau2:43:1717.64+48:34
8146
DESSAULES, Susanne
Potsdam2:43:2717.62+48:44
9261
ROSCHKE, Annette
Team Anni2:46:1517.32+51:32
1088
LUDWIG, Andrea
Dresdner Bank Jena2:51:1316.82+56:30
11144
JAEGER, Doris
Erlangen3:01:4215.85+1:06:59
12291
PFEIFER-LEEG, Katrin
Kleineutersdorf3:02:1315.81+1:07:30
13260
LAUTERBACH, Sabine
Mühlhausen3:47:0812.68+1:52:25