SPORTident TimingHolzhausen bewegt! e.V.

8. Cheruskerwalk

Holzhausen-Externsteine 02.09.2012

8. Cheruskerwalk

Holzhausen-Externsteine 02.09.2012

 

Results 8. Cheruskerwalk

PointsNo.Name ClubTimekm/hBehind
Männer
2721289
BASTERT, Frank

GER
LSF-Unna-20002:21:258.91
2671251
REDEKER-KLAAS, Uwe
 TuS Falke Berlebeck2:24:028.75
2661324
GROLL, frank
 wt-soest2:24:318.72
2571335
BEGEMANN, Uwe

GER
Detmold2:29:268.43
2531259
OLK, Hartmut
 Distel-Walker2:32:048.29
2521224
WEBER, Josef

GER
Team NRW2:32:298.26
2511266
BETZ, Daniel
 Team NRW2:32:438.25
2511202
RECHTIEN, Daniel

GER
Roadrunners2:32:578.24
2491258
KÜPPER, Gustav

GER
Distel-Walker2:34:128.17
2481209
MARTIN, Johannes
 AS Neukirchen-Vluyn2:34:458.14
2481255
SCHLEVOIGT, Torsten
 TuS Falke Berlebeck2:34:478.14
2471223
HANSEN-RÖHE, Helmut

GER
LT Siebengebirge2:35:338.10
2441232
KOCHSKÄMPER, Siegfried

GER
TV Beckum2:37:188.01
2411267
HERWEG, Rudolf

GER
LT Siebengebirge2:39:047.92
2391229
MARONN, Horst

GER
Team NRW2:40:367.85
2391253
RUNTE, Ralf
 TuS Falke Berlebeck2:40:527.83
2391301
PERNER, Benjamin

GER
Bad Salzuflen2:40:527.83
2381325
KENTSCH, peter
 wt-soest2:41:267.81
2381287
ALTER, Michael
 LiVe-Lauftreff in Versmold2:41:277.80
2371237
FIEDLER, Bernd

GER
Union Minden2:42:017.78
2351303
HENKEL, Hugo
 LSF-Unna-20002:43:327.70
2331246
HOLLMANN, Dirk
 TuS Falke Berlebeck2:44:427.65
2321257
WIEDEMEYER, Norbert

GER
TuS Falke Berlebeck2:45:277.62
2321306
KIPP, Marcel

GER
EGGER Powerteam2:45:497.60
2301230
SCHULZE, Bernd

GER
Bad Salzuflen2:46:527.55
2281284
HAGEMANN, Detlef

GER
Team NRW2:48:397.47
2271315
MARQUARDT, Ralph

GER
SH-Stukenbrock2:49:117.45
2261207
MÖLLER, Harald

GER
AS Neukirchen-Vluyn2:49:557.42
2261218
SCHIRGE, Erwin

GER
Hüllhorst2:50:177.40
2241217
TRINKHAUS, Gerd

GER
Hiddenhausen2:51:167.36
2231236
HÄUSLER, Ralf

GER
LiVe-Lauftreff in Versmold2:51:567.33
2231215
HEROLD, Olaf

GER
Gütersloh2:52:197.31
2231225
GIERHAKE, Helmut

GER
Gütersloh2:52:227.31
2201338
NESSEL, Gerhard
 Benteler Lauftreff2:54:137.23
2201212
BEIER, Rudolf

GER
Distel-Walker2:54:357.22
2191263
PETERS, Josef
 Distel-Walker2:55:207.19
2181211
RUCHATZ, Jürgen
 2:56:187.15
2161273
KLIMESCH, Dieter
 TBS-Herne2:57:367.09
2161342
BRINKBAUMER, Thomas
 Förderverein KJG St.Marien e.V.2:57:567.08
2141204
PAULI, Frank

GER
Bad Salzuflen2:59:127.03
2141203
KLEINEGRÄBER, Jürgen

GER
SV Spexard2:59:337.02
2121334
BÄUML, Norbert

GER
Distel-Walker3:01:026.96
2071243
HÜGGING, Heinz
 Etus- Rheine3:05:156.80
2071226
GRÜNHEIT, Helmut

GER
TG LAGE3:05:306.79
2041268
TOCHA, Jürgen

GER
Team NRW3:08:016.70
2031262
KROMBHOLZ, Jörg
 Distel-Walker3:09:056.66
2031307
WADOWSKI, Waldemar
 EGGER Powerteam3:09:226.65
2011241
POGGEMANN, Helmut
 Etus- Rheine3:11:056.59
1991206
V. DOBBELER, Volkmar

GER
Hundsmühlen3:13:036.53
1971337
STRASSGÜTL, Hubert
 SV Hameln3:14:536.47
1971283
HAIMBUCHER, Günter
 3:14:566.46
1941308
SCHÖNE, Bert
 EGGER Powerteam3:17:316.38
1921339
KAUP, Mathias
 Vivendi e.V.3:20:286.29
1881340
HENKEL, Klaus-Dieter
 LC Solbad Ravensberg3:24:386.16
1831052
SPORTELLI, Manfred
 Vivendi e.V.3:29:296.01
1801309
ELLERMANN, Dieter
 EGGER Powerteam3:33:245.90
1521299
POLANSKI, Jochen
 TV-Heidenoldendorf4:11:525.00
Frauen
2511231
MÖBUS, Renate

GER
Post SV Unna2:32:528.24
2481250
LALK, Elke
 TuS Falke Berlebeck2:34:498.14
2481249
KLAAS, Astrid
 TuS Falke Berlebeck2:34:508.14
2471265
BETZ, Andrea

GER
Team NRW2:35:368.10
2441228
MARONN, Doris

GER
Team NRW2:37:248.01
2361288
DEPPING, Carla

GER
Tus Humfeld2:42:297.75
2361252
RUNTE, Heike
 TuS Falke Berlebeck2:42:577.73
2331336
AURIN, Kira
 Rehazentrum Bad Pyrmont2:44:527.64
2271201
MÜLLER, Nina

GER
Roadrunners2:48:517.46
2271271
CZWIKLA, Karin
 TBS-Herne2:49:157.44
2261208
MÖLLER, Karin
 AS Neukirchen-Vluyn2:49:557.42
2241210
RUCHATZ, Monika

GER
Minden2:51:417.34
2211302
BASTERT, Brigitte
 LSF-Unna-20002:53:317.26
2161264
PLÖGER, Maria

GER
Lemgo2:57:507.09
2161269
BEUKELMANN, Annette

GER
Bad Salzuflen2:57:517.08
2151227
GRÜNHEIT, Ingrid
 TG LAGE2:58:307.06
2141298
HAGEMOSER, Petra

GER
TG LAGE2:59:197.03
2121213
KRULL, Elisabeth

GER
GüMi Gesundheitssport3:00:426.97
2101341
HENKEL, Annemarie
 LC Solbad Ravensberg3:02:386.90
2031261
BRACKLOW, Elli
 Distel-Walker3:09:066.66
2031260
SAATKAMP, Anja
 Distel-Walker3:09:076.66
2021274
WINKLER, Claudia

GER
Detmold3:10:096.63
2011242
HÜGGING, Yvonne
 Etus- Rheine3:11:016.60
2011240
POGGEMANN, Elke
 Etus- Rheine3:11:046.59
1991282
WERNER, Doris
 3:12:366.54
1991281
DEIKE, Karin

GER
Steinhagen3:12:366.54
1981238
MARX, Anja

GER
Etus- Rheine3:13:246.51
1981316
MARQUARDT, Anke

GER
SH-Stukenbrock3:13:246.51
1971216
KÄSTING, Heike

GER
Hiddenhausen3:14:466.47
1951300
GRYZIK, Agnes

GER
Bad Salzuflen3:17:196.39
1911205
FINNE, Kathrin

GER
Vlotho3:20:426.28
1911233
SEIFERT, Susanne

GER
LiVe-Lauftreff in Versmold3:20:446.28
1911219
ROLF, Dagmar

GER
Kalletal3:20:476.28
1901220
SCHÄFER, Claudia

GER
Detmold3:22:166.23
1901304
FLACHMEIER, Alexandra

GER
Hiddenhausen3:22:326.22
1891221
KRAUSE, Tanja

GER
Lemgo3:23:336.19
1801310
ELLERMANN, Brigitte
 EGGER Powerteam3:33:245.90