SPORTident TimingEVENT PARK GmbH & Co KG

Sparkassen neuseen mountainbike cup

Leipziger Neuseenland / BELANTIS 22.09.2013

Sparkassen neuseen mountainbike cup

Leipziger Neuseenland / BELANTIS 22.09.2013

 

Results Sparkassen neuseen mountainbike cup

PosNo.Name ClubTimekm/hBehind
Herren
13030
STARK, Immanuel

GER
TBR-biEHLER2:57:5630.90---
23031
STARK, Sebastian

GER
TBR-biEHLER/RSG 52 STL2:58:2730.82+0:31
33038
WALSLEBEN, Max
 Team Nutrixxon-Abus3:06:0729.55+8:11
43034
WAGNER, bastian

GER
RC Pfälzerwald Pfalzwerke-Juwi3:11:4528.68+13:49
53036
BITTNER, Per

GER
teamTBB3:12:1328.61+14:17
63042
HACKL, Stefan
 Racerholix3:12:2528.58+14:29
73004
FRIEDEMANN, Martin

GER
Dresden3:12:4228.54+14:46
83013
LOOF, Lukas

GER
Bad Bikers MTB-Sport e.V.3:20:3527.42+22:39
93006
GÜNTHER, Hannes

GER
Chemnitz3:26:4526.60+28:49
103021
OHSE, Martin

GER
Team ultraSPORTS3:37:1225.32+39:16
113011
LEHMANN, Marcus

GER
West Coast Shuffle3:40:3424.93+42:38
123010
KERN, Robert

GER
Viba-Anschütz-Team3:48:2224.08+50:26
133032
TAUBER, Daniel

GER
Hmt Leipzig4:06:0422.35+1:08:08
143019
MÖBIS, Florian

GER
LFV Oberholz4:12:2921.78+1:14:33
DNF3026
SCHRUTTKE, Felix

GER
Team ultraSPORTS
DNF3069
KÖHLER, Chris
 
Masters 1 männlich
13000
AßMANN, Guido

GER
TBR-biEHLER2:58:2630.82---
23008
HAUSCHILD, Silvio

GER
RSV Bautzen2:59:1630.67+0:50
33039
ORTMANN, Sebastian
 Team-Stein-Bikes2:59:2430.65+0:58
43041
GÜNTHER, Patrick
 3:18:1827.73+19:52
53001
BARTHEL, Lars

GER
Autokino Team Greifensteine3:20:4427.39+22:18
63027
SCHUMANN, Frank

GER
Leipzig3:20:5027.38+22:24
73040
BÖBER, Jens
 3:26:1326.67+27:47
83029
SKOWRONEK, Harry

GER
Lucky Bike Racing Team3:28:1426.41+29:48
93033
THIELBEER, Jan

GER
Lucky Bike Racing Team3:30:4926.08+32:23
103035
WESSEL, Marco

GER
Lucky Bike Racing Team / Team ultraSPORTS3:34:1525.67+35:49
113002
EULITZ, Gabriel

GER
Lucky Bike Racing Team3:38:2625.17+40:00
123009
HAUSTEIN, René

GER
Criminal Minds3:44:1624.52+45:50
133037
BUNK, Andreas
 Döbeln3:49:3523.95+51:09
143024
RUDOLPH, André

GER
SC DHfk Leipzig e.V.3:50:5623.81+52:30
153022
REIMER, Patrick

GER
Team Magic4:04:5522.45+1:06:29
163015
LÖSKOW, Felix

GER
LFV Oberholz4:06:0622.34+1:07:40
DNF3003
FLEISCHMANN, Sven

GER
Viba-Anschütz-Team e.V.
DNF3016
MASUR, Marco

GER
KOPFJAEGER-SPORTS e.V.
DNF3044
MÜLLER, Jörg
 
Masters 2 männlich
13005
GEORGI, Oliver

GER
Dessau-Roßlau3:29:1726.28---
23014
LOOSE, Alexander

GER
Liebenburg am Harz3:29:5426.20+0:37
DNF3017
MEYER, Andre

GER
Stein-Bikes
Masters 3 männlich
13045
ULRICH, Rüdiger
 Eisleber RC3:27:1426.54---
23043
BAUER, Ralf
 Schmidefeld3:37:1425.31+10:00