SPORTident TimingNelson Mountainbike Club

Santa Cruz Evening World Series #2

SuppleJack | Nelson 26.10.2017

Santa Cruz Evening World Series #2

SuppleJack | Nelson 26.10.2017

 

Results Santa Cruz Evening World Series #2

Enduro
CategoryTotal
   
PosNo.Name TimeBehind 
Masters 1 Female
1130
B, Susanne
 12:27.12---
 
Masters 1 Male
1115
COWLIN, Michael
 8:55.74---
 
285
CHRISTIE, Jase
 9:08.17+0:12.43
 
3128
B, Hamish
 9:08.33+0:12.59
 
495
RUSS, Corey
 9:17.12+0:21.38
 
5105
WHALLEY, Ollie
 9:22.13+0:26.39
 
645
STANYER, Adam
 9:25.95+0:30.21
 
756
LUONI, Isaac
 9:39.44+0:43.70
 
889
COLLINS, Bradley
 9:42.21+0:46.47
 
9100
JAWORSKI, Andre
 9:49.30+0:53.56
 
10112
SIMPSON, Lewis
 9:50.57+0:54.83
 
1175
TOUGHEY, Kevin
 10:01.76+1:06.02
 
1226
SMITH, Matt
 10:31.86+1:36.12
 
1314
DIEDICHS, Phil
 10:35.50+1:39.76
 
14123
R, Cole
 11:08.43+2:12.69
 
1599
HOSIE, Noah
 11:12.96+2:17.22
 
1674
LOWE, Chris
 13:04.28+4:08.54
 
1792
GIBBINS, Nigel
 14:07.45+5:11.71
 
Masters 2 Male
129
USSHER, Richard
 9:53.03---
 
2103
HUFFLETT, James
 10:35.08+0:42.05
 
348
GORNALL, Mark
 10:51.70+0:58.67
 
471
DRUMMOND, Are
 11:05.41+1:12.38
 
5110
ENGLISH, Kevin
 11:08.33+1:15.30
 
615
YOUNG, Chris
 11:10.89+1:17.86
 
7127
D, Sarnim
 12:08.68+2:15.65
 
879
MALHAM, Kurt
 12:49.36+2:56.33
 
Masters 3 Male
1124
W, Brett
 11:53.55---
 
262
JUDD, Andrew
 12:02.32+0:08.77
 
386
DAWSON, James
 12:47.63+0:54.08
 
Open Female
125
BATEUP, Emma
 10:41.24---
 
236
ROBERTSON, Brooke
 12:35.91+1:54.67
 
338
FAY, Christine
 12:48.82+2:07.58
 
420
WALKER, Michelle
 16:50.65+6:09.41
 
5107
SIMKIN, Alysia
 19:24.40+8:43.16
 
661
MILLSON, Bekah
 19:25.26+8:44.02
 
Senior Male
11
HARVEY, Loui
 8:51.29---
 
260
CURRIE, Mitch
 9:04.18+0:12.89
 
3131
H, Ethan
 9:11.25+0:19.96
 
458
CATHMAN, Spencer
 9:12.25+0:20.96
 
5126
M, Amani
 9:16.34+0:25.05
 
613
GLOVER, Jake
 9:24.81+0:33.52
 
737
DONALDSON, Jake
 9:25.81+0:34.52
 
897
BOYLETT, Jake
 9:32.25+0:40.96
 
9121
M, Jarrod
 9:50.31+0:59.02
 
1046
HYLKEMA, Jason
 9:53.86+1:02.57
 
1198
MOORE, Cam
 10:06.97+1:15.68
 
1235
MARSHALL, Ben
 10:09.44+1:18.15
 
1370
DONALD, Josh
 10:15.46+1:24.17
 
1432
MILLSON, Sam
 10:39.69+1:48.40
 
15129
A, Thomas
 10:46.11+1:54.82
 
1630
NORDSTROM, Ryan
 10:46.81+1:55.52
 
17119
I, Gavin
 23:54.74+15:03.45
 
Under 11 Male
177
MALHAM, Lucas
 13:23.94---
 
2104
SCHRODER, Nico
 15:26.96+2:03.02
 
Under 13 Male
1117
POWELL, Hamish
 10:59.26---
 
2114
BUCKLEY, Seth
 11:03.30+0:04.04
 
373
HOARE, Tom
 11:19.78+0:20.52
 
464
ELKINGTON, James
 12:32.05+1:32.79
 
566
KING, Brynley
 13:47.50+2:48.24
 
691
GIBBINS, Astin
 14:59.78+4:00.52
 
716
YOUNG, Ryan
 15:04.35+4:05.09
 
841
RUTLEDGE, Jayden
 16:42.57+5:43.31
 
Under 15 Female
196
HUFFLETT, Rebecca
 11:34.57---
 
Under 15 Male
14
SLACKER, Fin
 10:11.03---
 
2101
BLIGHT, Daniel
 10:27.16+0:16.13
 
363
ELKINGTON, Oliver
 10:32.88+0:21.85
 
4113
MUND, Lennard
 11:23.72+1:12.69
 
547
GEDDES, Dillon
 11:24.08+1:13.05
 
628
MCALPINE, Jack
 12:00.21+1:49.18
 
790
BEAUMONT, Jacob
 12:16.34+2:05.31
 
8109
MURRAY, Tom
 12:19.63+2:08.60
 
957
SMITH-CLARE, Josh
 12:32.01+2:20.98
 
10120
C, Daniel
 17:33.69+7:22.66
 
Under 17 Female
121
SHUKER, Kendall
 12:50.90---
 
Under 17 Male
181
BALLANCE, Todd
 9:07.85---
 
278
BIRSS, Tayne
 9:23.64+0:15.79
 
359
SINGLETON, Max
 9:34.91+0:27.06
 
451
HARDAKER, Caleb
 9:44.53+0:36.68
 
527
WALKER, Toby
 9:48.47+0:40.62
 
649
GORNALL, Tristan
 9:50.11+0:42.26
 
731
O'DONNELL, Seamus
 9:51.22+0:43.37
 
893
TROWBRIDGE, Harrison
 9:59.00+0:51.15
 
982
CLIFFORD, James
 10:21.32+1:13.47
 
1022
BARTLETT, Jamie
 10:58.45+1:50.60
 
11106
STOW, Jody
 11:10.51+2:02.66
 
12108
B8^, Jack
 11:18.80+2:10.95
 
13111
INWOOD, Jack
 11:49.05+2:41.20
 
148
GROVER, Ethan
 14:43.58+5:35.73
 
15102
EDWARDS, Jack
 15:15.91+6:08.06
 
16122
B, Samuel
 15:45.15+6:37.30
 
1753
BROWN, Blake
 36:58.47+27:50.62
 
Under 19 Male
168
LEEUW, TasmanDe
 9:06.57---
 
239
KARALUS, Mac
 9:15.92+0:09.35
 
3118
JONES, Cameron
 9:33.54+0:26.97
 
472
HARRIS, Ben
 9:53.91+0:47.34
 
59
RUSSELL, Justin
 10:53.72+1:47.15
 
6125
W, Riiley
 11:36.10+2:29.53