SPORTident TimingNelson Mountainbike Club

Santa Cruz Evening World Series #3

Top Dog, Hotbox | Nelson 02.11.2017

Santa Cruz Evening World Series #3

Top Dog, Hotbox | Nelson 02.11.2017

 

Results Santa Cruz Evening World Series #3

Enduro
CategoryTotal
   
StandardStages
   
PosNo.Name TimeBehindStage 1Stage 2 
Masters 1 Male
10
RUSS, Corey
 4:54.34---1:56.10 (2nd)2:58.24 (1st)
20
COWLIN, Michael
 4:57.66+0:03.321:56.02 (1st)3:01.64 (3rd)
30
STANYER, Adam
 4:59.62+0:05.281:58.25 (3rd)3:01.37 (2nd)
484
LUONI, Isaac
 5:06.17+0:11.831:59.08 (4th)3:07.09 (6th)
529
BRAKE, Michael
 5:06.85+0:12.512:02.56 (6th)3:04.29 (5th)
632
JAWORSKI, Andre
 5:10.44+0:16.102:02.24 (5th)3:08.20 (7th)
70
CHRISTIE, Jase
 5:11.07+0:16.732:09.00 (8th)3:02.07 (4th)
864
SIMPSON, Lewis
 5:23.34+0:29.002:06.96 (7th)3:16.38 (8th)
90
HERBIGGINS, Jamie
 5:31.60+0:37.262:12.35 (11th)3:19.25 (9th)
1073
RAGGETT, Dan
 5:35.91+0:41.572:11.31 (10th)3:24.60 (10th)
1186
SMITH, Matt
 5:37.34+0:43.002:12.46 (12th)3:24.88 (11th)
1282
AYLOFF, Matt
 5:41.87+0:47.532:10.97 (9th)3:30.90 (12th)
1316
TOUGHEY, Kevin
 5:44.46+0:50.122:12.71 (13rd)3:31.75 (13rd)
148
READ, Cole
 5:56.19+1:01.852:13.03 (14th)3:43.16 (15th)
1541
DIEDRICHS, Phil
 8:53.60+3:59.265:10.53 (15th)3:43.07 (14th)
Masters 2 Male
10
ENGLISH, Kevin
 5:26.42---2:10.76 (1st)3:15.66 (1st)
20
DRUMMOND, Are
 5:37.86+0:11.442:19.15 (2nd)3:18.71 (2nd)
319
GORNALL, Mark
 6:12.23+0:45.812:24.74 (3rd)3:47.49 (3rd)
Masters 3 Male
10
WIEGAND, Bret
 5:57.70---2:26.57 (2nd)3:31.13 (1st)
20
SHARP, Rod
 6:03.56+0:05.862:22.96 (1st)3:40.60 (2nd)
328
DAWSON, James
 6:22.02+0:24.322:30.09 (3rd)3:51.93 (3rd)
467
HOARE, Pete
 7:06.22+1:08.522:38.03 (4th)4:28.19 (4th)
570
ODONALD, Grant
 7:49.61+1:51.912:58.12 (5th)4:51.49 (5th)
Open Female
15
BATEUP, Emma
 5:20.04---2:08.90 (1st)3:11.14 (1st)
255
ROBERTSON, Brooke
 5:58.88+0:38.842:20.15 (2nd)3:38.73 (3rd)
37
BAKER, Alice
 5:59.44+0:39.402:21.51 (3rd)3:37.93 (2nd)
40
RODDIS, Katie
 6:09.83+0:49.792:22.21 (4th)3:47.62 (4th)
50
BENNELL, Susanne
 6:32.51+1:12.472:31.08 (5th)4:01.43 (5th)
648
NATHAN, Jacqui
 7:12.80+1:52.762:42.34 (7th)4:30.46 (6th)
70
FAY, Christine
 7:31.46+2:11.422:44.02 (9th)4:47.44 (7th)
858
CHAMBERS, Benie
 7:35.93+2:15.892:42.64 (8th)4:53.29 (8th)
90
WESTBURY, Juliet
 7:43.16+2:23.122:37.06 (6th)5:06.10 (9th)
Senior Male
115
CURRIE, Mitch
 4:53.23---1:55.43 (2nd)2:57.80 (1st)
20
WILHELMER, Roman
 4:54.27+0:01.041:55.31 (1st)2:58.96 (3rd)
388
CATMAN, Spencer
 4:57.62+0:04.391:56.76 (4th)3:00.86 (5th)
461
DONALDSON, Jake
 4:57.72+0:04.491:56.55 (3rd)3:01.17 (7th)
580
THOMPSON, Jason
 4:59.98+0:06.752:01.05 (6th)2:58.93 (2nd)
653
BOYLETT, Jake
 5:00.68+0:07.452:00.78 (5th)2:59.90 (4th)
738
GLOVER, Jake
 5:08.50+0:15.272:02.06 (7th)3:06.44 (8th)
887
SHAW, Sam
 5:10.31+0:17.082:09.16 (12th)3:01.15 (6th)
925
HYLKEMA, Jason
 5:22.96+0:29.732:03.90 (8th)3:19.06 (13rd)
1079
MCLAUCHLAN, Jarrod
 5:23.05+0:29.822:05.93 (9th)3:17.12 (11th)
110
DONALD, Josh
 5:25.21+0:31.982:06.79 (10th)3:18.42 (12th)
122
NORDSTROM, Ryan
 5:28.99+0:35.762:12.05 (13rd)3:16.94 (10th)
1385
MOORRE, Cam
 5:54.70+1:01.472:39.66 (15th)3:15.04 (9th)
1465
WALKER, Morgan
 6:04.82+1:11.592:21.12 (14th)3:43.70 (14th)
150
PERKS, Ollie
 6:26.58+1:33.352:08.25 (11th)4:18.33 (15th)
Under 11 Male
123
SCHRODER, Nico
 7:04.30---2:48.49 (1st)4:15.81 (1st)
Under 13 Male
10
BUCKLEY, Seth
 5:24.92---2:08.00 (2nd)3:16.92 (1st)
239
POWELL, Hamish
 5:29.35+0:04.432:07.12 (1st)3:22.23 (2nd)
330
HOARE, Tom
 5:40.50+0:15.582:10.86 (3rd)3:29.64 (3rd)
40
KING, Brynley
 6:34.26+1:09.342:30.58 (4th)4:03.68 (4th)
Under 15 Female
181
TOUGBUY, Amy
 8:37.93---3:13.93 (1st)5:24.00 (1st)
Under 15 Male
156
GEDDES, Dillon
 5:13.02---2:06.47 (2nd)3:06.55 (1st)
218
SLACKER, Fin
 5:18.03+0:05.012:04.50 (1st)3:13.53 (3rd)
30
SHARP, Hunter
 5:22.25+0:09.232:12.38 (7th)3:09.87 (2nd)
451
ELKINGTON, Oliver
 5:25.38+0:12.362:10.01 (4th)3:15.37 (4th)
562
TWOSE, Samuel
 5:30.67+0:17.652:11.86 (6th)3:18.81 (5th)
675
DAWSON, Monty
 5:36.00+0:22.982:09.78 (3rd)3:26.22 (6th)
763
MUND, Lennard
 5:40.31+0:27.292:11.85 (5th)3:28.46 (7th)
80
BLIGHT, Daniel
 5:52.19+0:39.172:13.83 (8th)3:38.36 (10th)
968
MCKEAN, Conor
 5:57.34+0:44.322:22.30 (12th)3:35.04 (8th)
100
SMITH-CLARE, Joshua
 6:01.74+0:48.722:25.19 (14th)3:36.55 (9th)
110
MCALPINE, Jack
 6:04.77+0:51.752:22.77 (13rd)3:42.00 (11th)
1243
MITCHENER, Tom
 6:14.64+1:01.622:19.04 (11th)3:55.60 (12th)
130
HUFFLETT, Henri
 6:20.50+1:07.482:14.60 (10th)4:05.90 (14th)
140
MCINTOSH, Robbie
 6:34.25+1:21.232:14.03 (9th)4:20.22 (16th)
150
GOWER, Harry
 6:46.46+1:33.442:39.77 (15th)4:06.69 (15th)
1671
GRANT, Ollie
 6:47.67+1:34.652:42.75 (16th)4:04.92 (13rd)
170
BEAUMONT, Jacob
 7:56.99+2:43.972:49.62 (17th)5:07.37 (17th)
Under 17 Female
147
NATHAN, Zoe
 6:36.33---2:29.54 (1st)4:06.79 (1st)
245
SHUKER, Kendall
 6:56.55+0:20.222:42.97 (2nd)4:13.58 (2nd)
Under 17 Male
124
SINGLETON, Max
 5:01.33---2:00.09 (1st)3:01.24 (1st)
235
BALLANCE, Todd
 5:08.11+0:06.782:00.42 (2nd)3:07.69 (2nd)
376
BLISS, Tayne
 5:10.98+0:09.652:02.40 (5th)3:08.58 (3rd)
43
O'DONNELL, Seamus
 5:12.80+0:11.472:02.19 (4th)3:10.61 (5th)
533
WALKER, Toby
 5:13.95+0:12.622:05.09 (7th)3:08.86 (4th)
634
TROWBRIDGE, Harrison
 5:18.16+0:16.832:01.95 (3rd)3:16.21 (8th)
70
ALDRIDGEEE, Bailey
 5:20.53+0:19.202:07.78 (9th)3:12.75 (6th)
817
HARDAKER, Caleb
 5:22.08+0:20.752:05.22 (8th)3:16.86 (9th)
942
GROVER, Ethan
 5:24.22+0:22.892:09.53 (11th)3:14.69 (7th)
1020
GORNALL, Tristan
 5:29.76+0:28.432:03.67 (6th)3:26.09 (12th)
1172
BATEUP, Jack
 5:38.44+0:37.112:12.55 (12th)3:25.89 (10th)
1249
BARTLETT, Jamie
 5:39.85+0:38.522:13.81 (13rd)3:26.04 (11th)
1377
CLIFFORD, James
 5:55.05+0:53.722:15.43 (14th)3:39.62 (13rd)
140
EDWARDS, Jack
 5:58.16+0:56.832:09.37 (10th)3:48.79 (15th)
1578
B, Sam
 6:09.96+1:08.632:25.38 (16th)3:44.58 (14th)
1644
BROWN, Blake
 6:22.22+1:20.892:22.75 (15th)3:59.47 (16th)
1774
INWOOD, Jack
 6:52.93+1:51.602:31.09 (17th)4:21.84 (17th)
1837
WENZEL, Paul
 7:28.24+2:26.912:52.71 (18th)4:35.53 (18th)
Under 19 Male
159
KARALUS, Mac
 4:58.82---2:01.08 (3rd)2:57.74 (1st)
214
OLIVER, Caleb
 5:03.73+0:04.912:02.16 (4th)3:01.57 (3rd)
366
JONES, Cameron
 5:06.62+0:07.801:59.94 (2nd)3:06.68 (4th)
469
GAULER, Dominc
 5:07.49+0:08.672:05.96 (7th)3:01.53 (2nd)
521
RUSSELL, Justin
 5:13.66+0:14.842:02.51 (5th)3:11.15 (5th)
636
HARRIS, Ben
 5:22.93+0:24.111:59.25 (1st)3:23.68 (7th)
760
LEEUW, TasmanDe
 5:25.32+0:26.502:04.53 (6th)3:20.79 (6th)
80
WARRANDER, Riley
 6:02.59+1:03.772:15.66 (8th)3:46.93 (8th)
90
LEITCH, Brayden
 6:33.51+1:34.692:19.61 (9th)4:13.90 (9th)
1083
N, Laurens
 7:23.94+2:25.122:43.40 (10th)4:40.54 (10th)