SPORTident TimingSportPlus Production

Erkner Triathlon 2.0

Erkner 08.09.2018-09.09.2018

Erkner Triathlon 2.0

Erkner 08.09.2018-09.09.2018


Overview
Organiser: SportPlus Production
Entries Total: 1176
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2018-09-18 16:31
 

Results Erkner Triathlon 2.0 Einzel

   
PosNo.Name ClubTimeSchwimmenRadLaufen
 
AK1 / TM 20
1573
FINCK, Fabian
 Berlin1:29:2920:12 (1)54:12 (1)15:05 (2)
2681
AMBERG, Ramon

GER
Storkow1:30:4921:40 (2)54:34 (3)14:35 (1)
3576
FLECK, Thomas
 Berlin1:40:0825:34 (3)54:31 (2)20:03 (3)
AK2 / TM 25
1513
BAUSCHKE, Dennis
 Berlin1:19:2818:19 (3)46:02 (1)15:07 (4)
2703
MROCHEN, Eric
 Berlin1:20:5315:38 (1)50:54 (2)14:21 (2)
3802
SELL, Marco
 Erkner1:31:0719:33 (5)53:04 (4)18:30 (11)
4597
GREGOR, Markus
 Berlin1:32:1620:47 (6)57:10 (10)14:19 (1)
5951
RICHTER, Patrick
 Neuenhagen1:32:2022:57 (8)53:08 (5)16:15 (7)
6750
RITTER, Marius
 Berlin1:33:5323:59 (11)55:33 (8)14:21 (3)
7754
ROHDE, Sebastian
 Berlin1:34:0623:14 (9)55:26 (7)15:26 (6)
8535
BONATO, Carlo
 Berlin1:34:2324:27 (12)54:36 (6)15:20 (5)
9872
FRIEDRICH, Philip

GER
Berlin1:34:3017:43 (2)57:53 (11)18:54 (12)
10738
PRESS, Philipp
 Berlin1:41:3125:26 (13)56:29 (9)19:36 (13)
11849
WENGERTER, Pascal
 Berlin1:43:0422:15 (7)1:02:56 (13)17:53 (9)
12539
BREITSPRECHER, Oskar
 Berlin1:44:1019:17 (4)52:02 (3)32:51 (17)
13708
NEUMANN, Felix
 Bad Freienwalde1:44:2429:15 (16)58:14 (12)16:55 (8)
14504
ALVAREZ, Julian
 Berlin1:53:4331:14 (17)1:04:32 (14)17:57 (10)
15637
KIELHORN, Steven
 berlin1:55:4526:52 (14)1:05:25 (15)23:28 (15)
16766
RUDOLPH, Henry
 bestensee2:03:2028:45 (15)1:05:50 (16)28:45 (16)
17522
BIRIBA, Rafael
 Berlin - Mitte2:31:5623:22 (10)1:47:30 (17)21:04 (14)
DSQ955
KOCH, Maximilian
 Berlin   
 
AK3 / TM 30
1552
DIMDE, Norman
 Frankfurt Oder1:17:3317:45 (5)46:33 (1)13:15 (1)
2628
JÄKEL, Timo
 Berlin1:21:0216:18 (3)49:42 (4)15:02 (7)
3882
KREYE, Jakob

GER
Team Antigua1:21:5616:10 (2)49:36 (2)16:10 (15)
4891
RADTKE, Björn

GER
Köpenicker SC1:25:1717:18 (4)53:26 (12)14:33 (4)
5786
SCHREIBER, Marco
 Berlin1:26:0118:52 (8)51:59 (7)15:10 (8)
6781
SCHMIDT, Oliver
 Berlin1:26:2619:46 (11)52:14 (9)14:26 (3)
7954
KRÜGER, Michael
 Berlin1:27:4320:42 (15)49:41 (3)17:20 (23)
8720
PANCIERA, Alessandro
 Berlin1:28:2618:39 (7)54:19 (17)15:28 (9)
9811
STEIN, Alexander
 Berlin1:28:2720:39 (14)52:02 (8)15:46 (12)
10574
FINK, Mathias
 Berlin1:28:5419:24 (9)55:33 (22)13:57 (2)
10656
KRÜGER, Jörg
 Oranienburg1:28:5415:22 (1)56:16 (24)17:16 (22)
12514
BEN EL CADI, Ahmed
 Berlin1:29:0417:47 (6)55:09 (20)16:08 (14)
13873
HAALA, Felix

GER
Berlin1:29:1620:43 (16)53:34 (14)14:59 (6)
14627
ILMERT, Manu
 Berlin1:29:2522:40 (26)51:12 (6)15:33 (10)
15705
MÜLLER-GÜLDEMEISTER, Wolf Michael
 Berlin1:29:3922:17 (21)50:40 (5)16:42 (17)
16674
LINKE, Stefan
 Berlin1:32:1822:53 (28)53:34 (15)15:51 (13)
17517
BERNSTEIN, Marcus
 Berlin1:32:3319:35 (10)57:14 (26)15:44 (11)
18784
SCHNEIDER, Toni
 Berlin1:33:2720:26 (12)56:13 (23)16:48 (20)
19529
BODDIN, Philip
 Berlin1:33:3222:36 (25)53:32 (13)17:24 (24)
20661
KÜNSTLER, Steffen
 Fredersdorf1:33:4721:12 (17)55:20 (21)17:15 (21)
21560
EIMERMACHER, Jonas
 Berlin1:33:5022:46 (27)54:21 (18)16:43 (18)
22717
PAECH, Lennert
 Berlin1:33:5420:36 (13)54:58 (19)18:20 (27)
23641
KITTNER, Thomas
 Berlin1:34:1821:55 (19)53:16 (10)19:07 (29)
24505
ANDREAS, Diego Ivica
 Berlin1:35:0822:20 (22)57:54 (27)14:54 (5)
25646
KÖNIG, Tim
 Potsdam1:37:0022:12 (20)54:11 (16)20:37 (31)
26531
BOHM, Philipp
 Berlin1:37:5122:26 (23)58:42 (29)16:43 (19)
27735
POGUNTKE, Tim
 Potsdam1:37:5721:33 (18)56:38 (25)19:46 (30)
28898
WERNER, Steve

GER
Berlin1:38:3823:01 (29)53:16 (11)22:21 (34)
29581
FRON, Marcel
 Berlin1:40:0723:33 (31)58:44 (30)17:50 (25)
30820
TELSCHOW, Arvid
 Erkner1:42:0323:06 (30)58:00 (28)20:57 (32)
31877
KAMALI, Salim

GER
Berlin1:42:4522:31 (24)1:01:38 (32)18:36 (28)
32551
DE GROUT DE BEAUFORT, Airan
 Berlin1:46:5223:40 (32)1:06:32 (34)16:40 (16)
33670
LIESENBERG, Martin
 Berlin1:47:3230:00 (34)59:33 (31)17:59 (26)
34651
KRANZ, Christopher
 Berlin1:48:2224:52 (33)1:01:44 (33)21:46 (33)
DNF559
EICHHORN, Martin
 Berlin   
 
AK4 / TM 35
1895
STRACHE, Matthias

GER
Ketzin/Havel1:19:0817:17 (4)46:48 (1)15:03 (6)
2847
WEISENER, Jens
 Bad Saarow OT Neu Golm1:20:3216:21 (2)49:00 (5)15:11 (8)
3613
HELLWIG, Robert
 Ahrensfelde1:20:4118:58 (9)48:15 (3)13:28 (1)
4616
TOWE, James
 Berlin1:21:3915:39 (1)50:42 (7)15:18 (9)
5512
BAURIEDL, Heiko
 SCC Berlin1:21:5219:21 (10)48:19 (4)14:12 (4)
6647
KÖNIG, Matthias
 Berlin1:21:5818:13 (7)49:44 (6)14:01 (3)
7832
TRUTT-RÖSSLER, Sascha
 Neuenhagen bei Berlin1:22:2820:28 (16)48:08 (2)13:52 (2)
8776
SCHIERHORN, Christian
 Bernau1:25:4417:52 (6)52:21 (12)15:31 (10)
9572
FEIGE, Johannes
 Berlin1:28:1918:50 (8)52:56 (16)16:33 (15)
10707
NAGL, Christian
 Berlin1:28:2719:48 (13)53:34 (19)15:05 (7)
11771
SCHAAF, Philipp
 Berlin1:28:5619:27 (11)52:21 (13)17:08 (18)
12860
WOTTSCHEL, Vitalij
 Berlin1:30:0316:54 (3)55:17 (24)17:52 (23)
13587
GITTEL, Stefan
 Erkner1:30:3322:18 (24)52:07 (9)16:08 (12)
14640
KIRSTEN, Matthias
 Berlin1:30:5322:58 (28)53:15 (18)14:40 (5)
15569
WEIZ, Peter

GER
Woltersdorf1:30:5620:49 (18)52:36 (14)17:31 (21)
16867
ZEUNER, Philipp
 Mülheim1:31:0019:42 (12)52:09 (10)19:09 (30)
17899
WITTIG, Norman

GER
Fürstenwalde1:31:1619:48 (14)54:30 (22)16:58 (17)
18817
DIETZ, Thomas

GER
Berlin1:32:5424:29 (33)52:41 (15)15:44 (11)
19866
ZENK, Bastian
 Potsdam1:33:1523:26 (31)53:02 (17)16:47 (16)
20585
GEELHAAR, Thomas
 Berlin1:33:2322:42 (25)51:46 (8)18:55 (28)
21890
PAETSCHKE, Jan

GER
SG GROßZIETHEN1:33:3220:19 (15)56:47 (29)16:26 (14)
22541
BRÖMME, Sascha
 Berlin1:34:0320:30 (17)52:16 (11)21:17 (34)
23729
PEHLMANN, Mario
 Berlin1:34:0421:22 (20)53:40 (20)19:02 (29)
24662
LANDGRAF-WÖLFELSCHNEIDER, Ulf
 Berlin1:34:3717:28 (5)59:10 (34)17:59 (24)
25725
PAUL, Carsten
 Potsdam1:35:3022:54 (27)55:20 (25)17:16 (19)
26523
BIZENBERGER, Lothar
 Berlin1:35:3821:03 (19)56:36 (27)17:59 (25)
27833
UEPPING, Christoph
 Berlin1:36:1423:19 (30)55:15 (23)17:40 (22)
28850
WERNER, Mario
 Erkner1:36:2823:05 (29)54:04 (21)19:19 (31)
29557
DUSCHEK, Christian
 Brieselang1:37:0722:12 (23)56:39 (28)18:16 (26)
30778
SCHMIDT, Christian
 Berlin1:37:2024:01 (32)55:59 (26)17:20 (20)
31863
ZACHRAU, Robert
 Berlin1:38:2121:29 (21)57:58 (32)18:54 (27)
32612
HELBING, Christoph
 Erkner1:39:1625:15 (35)57:36 (31)16:25 (13)
33844
WECKMÜLLER, Steffen
 Panketal1:43:4525:49 (36)57:32 (30)20:24 (32)
34796
SCHWARM, Oliver
 Kleinmachnow1:48:0022:01 (22)1:02:29 (35)23:30 (35)
35731
PETRASCHKE, Denis
 Ahrensfelde OT Blumberg1:51:0228:47 (38)58:34 (33)23:41 (36)
36610
HEHLE, Benjamin
 Berlin1:55:5522:49 (26)1:04:10 (36)28:56 (39)
37764
RÜCKER, Alex
 BERLIN1:58:2325:54 (37)1:04:13 (37)28:16 (38)
38578
FRANKE, Björn
 Berlin2:00:2125:00 (34)1:14:12 (39)21:09 (33)
39648
KONTETZKI, Ole
 Berlin2:11:4533:37 (39)1:10:45 (38)27:23 (37)
DNF803
SIEWERT, Christoph
 Erkner   
 
männliche Jugend A
1878
KERTH, Max Lou

GER
Tri Team Neumünster1:14:3612:58 (1)47:44 (1)13:54 (2)
2736
POHL, Justin
 Berlin1:20:2115:28 (2)51:03 (4)13:50 (1)
3808
DALICHOW, Jared
 Weltraumjogger1:22:5117:55 (5)49:59 (2)14:57 (3)
4603
HAHN, Sidney
 Berlin1:22:5315:55 (3)51:59 (6)14:59 (4)
5777
SCHMADTKE, Christian
 Lebus1:26:0516:26 (4)53:44 (7)15:55 (7)
6841
VÖLKER, Paul
 Berlin1:28:0018:30 (6)50:39 (3)18:51 (10)
7806
SOHNREY, Finn
 Mahlow1:30:3121:53 (8)51:55 (5)16:43 (8)
8533
BÖHME, Florian
 Berlin1:32:0920:10 (7)55:03 (8)16:56 (9)
9564
ENGELKE, Luca
 Falkensee1:38:4123:16 (9)1:00:03 (9)15:22 (5)
10520
BEUTLER, Philipp
 Rüdersdorf1:48:3529:30 (10)1:03:33 (10)15:32 (6)
Junioren
1763
RÜCK, Robin
 Berlin1:17:1016:15 (1)47:15 (1)13:40 (1)
2634
KAUL, Moritz
 Ahrensfelde1:24:4619:22 (3)49:41 (2)15:43 (4)
3716
OTT, Cornelius
 Berlin1:27:0417:37 (2)54:22 (4)15:05 (3)
4686
MEIßNER, Paul
 Potsdam1:29:2121:54 (4)51:25 (3)16:02 (5)
5591
GOITOM, Tamrat
 Rüdersdorf1:42:0129:39 (5)57:37 (5)14:45 (2)
SEN1 / TM 40
1538
KUBA, Thomas
 Burig1:22:3218:23 (5)49:25 (1)14:44 (1)
2614
HELLWIG, Mirko
 Ahrensfelde1:25:2618:33 (6)50:21 (3)16:32 (6)
3620
HOBURG, Christian
 Woltersdorf1:26:1715:05 (1)53:38 (13)17:34 (18)
4871
FISCHER, Christian

GER
Berlin1:27:5819:20 (8)51:28 (6)17:10 (13)
5816
STROBEL, Jan
 Berlin1:28:1620:55 (14)50:34 (4)16:47 (8)
6589
GLASNECK, Christian
 Fürstenwalde1:28:2619:48 (10)52:27 (9)16:11 (4)
7511
BAUMGART, Silvio
 Beiersdorf1:29:2819:50 (11)53:57 (14)15:41 (3)
8548
BÜTTNER, Markus
 Berlin1:29:4518:53 (7)52:47 (10)18:05 (22)
9593
GOLZOW, Jenns
 Greifswald1:29:5322:22 (19)52:05 (8)15:26 (2)
10682
MAUTHNER, Enrico
 Schöneiche1:30:0016:59 (2)56:02 (24)16:59 (10)
11858
WOLTER, Clemens
 Erkner1:30:1318:04 (4)54:30 (16)17:39 (19)
12684
MEHLIS, Sven
 Blankenfelde-Mahlow1:30:2517:54 (3)54:08 (15)18:23 (24)
13815
STOLZ, Marcus
 Mühlenbeck1:30:2823:24 (23)50:02 (2)17:02 (11)
14608
HARTMANN, Jan
 Neuenhagen1:30:5221:26 (15)53:12 (11)16:14 (5)
15700
MÖLLER, Arne
 Berlin1:31:2522:37 (20)50:41 (5)18:07 (23)
16668
LESSMANN, Matthias
 Berlin1:31:5823:17 (22)51:49 (7)16:52 (9)
17819
TAUCHE, Martin
 Erkner1:32:1922:03 (16)53:12 (12)17:04 (12)
18794
SCHUSTER, Daniel
 Berlin1:32:2320:00 (12)54:55 (18)17:28 (16)
19831
TRUMP, Sven
 Berlin1:33:0419:40 (9)55:58 (23)17:26 (15)
20619
HESSELMANN, Guido
 Berlin1:35:3822:13 (17)56:48 (29)16:37 (7)
21657
KRÜGER, Burkhard
 Falkensee1:37:1223:42 (26)55:57 (22)17:33 (17)
21734
PITSCHKE, René
 Berlin1:37:1220:16 (13)55:48 (20)21:08 (32)
23805
SIMON, Dirk
 Rathenow1:37:3123:31 (24)56:14 (26)17:46 (20)
24561
EISENHARDT, Matthias
 Berlin - Tempelhof1:39:0523:54 (27)56:29 (28)18:42 (26)
25755
RÖHRICHT, Maik
 Altlandsberg1:39:2522:47 (21)55:29 (19)21:09 (33)
26626
IDE, André
 Erkner1:39:3227:24 (34)54:47 (17)17:21 (14)
27791
SCHUMACHER, Ralf
 Erkner1:41:2623:58 (28)55:56 (21)21:32 (34)
28666
LAU, Matthias
 Berlin1:41:4926:00 (31)57:05 (30)18:44 (27)
29848
WEISENER, Ronny
 Rüdersdorf1:42:0522:14 (18)1:01:59 (36)17:52 (21)
30509
BACKS, Martin
 Woltersdorf1:42:3124:19 (29)59:06 (33)19:06 (28)
31679
MANTHEY, Christian
 Erkner1:43:0223:31 (25)56:28 (27)23:03 (35)
32737
POLOSIN, Denis
 Berlin1:46:3728:58 (35)57:54 (31)19:45 (29)
33870
ZIMMERMANN, Jan
 Werder (Havel)1:46:4925:12 (30)56:08 (25)25:29 (38)
34892
RIECHERT, Marcus

GER
Greifswald1:51:2832:28 (38)58:40 (32)20:20 (30)
35958
ARCATI, Daniel
 Hannover1:52:4026:13 (32)1:01:04 (35)25:23 (37)
36767
SABER, Hossam
 Berlin1:53:3832:21 (37)1:00:11 (34)21:06 (31)
37534
BOHMEYER, Jesko
 Woltersdorf1:55:5326:35 (33)1:10:43 (38)18:35 (25)
38957
AMLING, Dominik
 Berlin2:00:3532:20 (36)1:03:50 (37)24:25 (36)
39624
HOLSTE, Jan
 Teltow2:17:5733:52 (39)1:11:15 (39)32:50 (39)
SEN2 / TM 45
1701
MONTAG, Andreas
 Glienicke1:19:1716:58 (2)47:00 (1)15:19 (2)
2960
MERKLE, Tobias
 Berlin1:24:0918:42 (3)49:50 (3)15:37 (4)
3842
VON SCHIRMEISTER, Jakob
 potsdam1:25:0515:37 (1)52:29 (5)16:59 (10)
4683
MECHSNER, Falk
 Gerswalde1:25:3420:52 (9)48:20 (2)16:22 (7)
5655
KRIEGEL, Heiko
 Potsdam1:29:1318:48 (4)55:51 (13)14:34 (1)
6962
PAPE, Matthias

GER
Berlin1:30:3120:22 (7)52:15 (4)17:54 (11)
7840
VOGT, Steffen
 Berlin1:31:1820:51 (8)55:01 (11)15:26 (3)
8861
WRENZYCKI, Steffen
 Magdeburg1:31:5619:38 (5)53:58 (9)18:20 (12)
9779
SCHMIDT, Andi
 Neuenhagen1:34:2124:24 (18)53:38 (7)16:19 (6)
10605
HARDING, Ingo
 Mahlow1:34:2422:25 (12)55:05 (12)16:54 (9)
11607
HARRER, Sven
 Berlin1:34:2824:44 (19)53:07 (6)16:37 (8)
12813
STÖCKIGT, Jan
 Berlin1:35:2721:48 (10)54:38 (10)19:01 (15)
13638
KIMM, André
 Berlin1:36:1922:56 (14)53:52 (8)19:31 (17)
14825
THÜMMLER, Jan
 Berlin1:36:2422:09 (11)58:00 (16)16:15 (5)
15726
PAULISCH, Steffen
 Erkner1:38:3420:14 (6)59:26 (19)18:54 (14)
16575
FISCHER, Martin
 Potsdam1:41:1422:45 (13)59:14 (18)19:15 (16)
17724
PASSOW, Maik
 Erkner1:41:5524:12 (17)59:06 (17)18:37 (13)
18761
ROTH, André
 Hönow1:42:1523:48 (15)57:38 (15)20:49 (18)
19611
HEINRICH, Guido
 Berlin1:42:1923:50 (16)57:31 (14)20:58 (19)
20600
GUTSCHE, Robert
 Berlin1:53:1725:21 (20)1:05:12 (21)22:44 (21)
21780
SCHMIDT, Jens
 Berlin1:53:2331:27 (22)1:00:31 (20)21:25 (20)
22846
WEINREICH, Thomas
 Reichenwalde2:01:0828:26 (21)1:08:42 (22)24:00 (22)
SEN3 / TM 50
1952
SEEBER, Martin
 Berlin1:22:5416:31 (2)51:42 (6)14:41 (1)
2675
LÖFFLER, Jens-Peter
 Petershagen1:25:0918:46 (4)48:56 (1)17:27 (12)
3744
REICHERT, Christian
 Berlin1:25:3016:01 (1)52:02 (7)17:27 (11)
4678
MAINKA, Frank
 Plauen1:26:2321:35 (14)50:07 (3)14:41 (2)
5881
KRAH, Michael

GER
Potsdam1:27:1219:40 (6)51:18 (5)16:14 (5)
6563
ENGELKE, Steffen
 Falkensee1:28:3121:59 (16)50:32 (4)16:00 (3)
7765
RÜCKERT, Uwe
 Berlin1:28:5920:21 (8)52:09 (8)16:29 (8)
8702
MOSEBACH, Rainer
 Berlin1:29:1122:14 (17)49:29 (2)17:28 (14)
9883
KRÜGER, Thomas

GER
PTC-BERLIN1:29:5117:50 (3)55:00 (15)17:01 (9)
10810
STAHLMANN, RALPH
 Berlin1:31:0020:54 (10)53:51 (11)16:15 (6)
11570
FECHNER, Andreas
 Berlin1:32:1219:56 (7)53:20 (10)18:56 (19)
12502
ALMEROTH, Rene
 Berlin1:33:0220:40 (9)54:55 (14)17:27 (13)
13650
KOSCHE, Peer
 Erkner1:34:5222:59 (18)55:49 (16)16:04 (4)
14566
EWERS, Marcus
 Berlin1:35:5123:53 (20)54:19 (13)17:39 (16)
15709
NOFFZ, Jürgen
 Berlin1:36:0424:05 (21)54:10 (12)17:49 (17)
16601
HACKEL, Marcus
 Berlin1:36:1121:04 (11)57:55 (24)17:12 (10)
17691
BARON, Mario
 Schildow1:37:1021:09 (12)57:01 (21)19:00 (20)
18953
HOANG, Lam

GER
Stadler1:38:5630:20 (27)52:16 (9)16:20 (7)
19740
RADUNZ, Michael
 Berlin1:38:5821:45 (15)56:12 (19)21:01 (23)
20798
SCHWARZHANS, Björn
 Wandlitz1:39:2923:46 (19)57:38 (22)18:05 (18)
21663
LANGE, Stefan
 Berlin1:39:4721:09 (13)57:49 (23)20:49 (22)
22812
STEINERT, Andreas
 Berlin1:41:3927:31 (24)56:39 (20)17:29 (15)
23669
LIEBENOW, Andreas
 Berlin1:42:1025:00 (22)55:52 (18)21:18 (24)
24667
LENZ, Dörg
 Berlin1:42:1826:51 (23)55:49 (17)19:38 (21)
25828
TOLKSDORF, Robert
 Berlin1:53:5819:13 (5)1:04:00 (25)30:45 (28)
26719
PAGELS, Heiko
 oberkrämer1:59:2531:26 (28)1:05:14 (26)22:45 (27)
27822
THIELSCH, Uwe
 Erkner2:01:2128:50 (25)1:10:43 (28)21:48 (25)
28642
KLAUS, Jens
 Gosen-Neu Zittau2:01:5428:54 (26)1:10:39 (27)22:21 (26)
SEN4 / TM 55
1956
WACKER, Henrik

GER
Berlin1:27:4618:01 (2)52:06 (1)17:39 (3)
2896
SZARKA, Arp
 berlin1:28:1317:49 (1)52:25 (2)17:59 (4)
3839
VOGEL, Swen
 Zwickau1:35:1720:50 (4)53:36 (3)20:51 (10)
4536
BÖNEWITZ, Uwe
 131251:35:4922:21 (6)56:45 (5)16:43 (2)
5875
HETZER, Joachim

GER
Stammtisch Ewig Dicht1:37:0524:31 (13)56:52 (6)15:42 (1)
6676
LORENZ, Uwe
 Berlin1:39:5224:18 (11)55:59 (4)19:35 (6)
7757
ROSE, Wolfgang
 Hohen Neuendorf1:39:5624:07 (10)57:18 (7)18:31 (5)
8664
LANGE, Lutz
 Berlin1:40:1122:10 (5)58:02 (8)19:59 (7)
9856
WOLF, Matthias
 Berlin1:43:4624:21 (12)59:10 (9)20:15 (8)
10501
AGHA-MIR-SALIM, Parwis
 Berlin1:44:5224:00 (9)59:53 (10)20:59 (12)
11855
DR. TRÄGER, Otto

GER
SOIAM Berlin1:45:2123:35 (7)1:00:53 (11)20:53 (11)
12599
GRUNOW, Christian
 Rangsdorf1:47:2923:44 (8)1:03:27 (12)20:18 (9)
13524
BLEICKE, Uwe
 Zehdenick1:47:3519:37 (3)1:04:44 (13)23:14 (14)
14518
BERTZ, Michael
 Berlin1:59:3932:27 (15)1:04:51 (14)22:21 (13)
15857
WOLFF, Steffen
 Berlin2:05:0026:45 (14)1:11:00 (15)27:15 (15)
SEN5 / TM 60
1759
ROSENHEINRICH, Detlef
 Rüdersdorf1:29:1519:59 (1)52:29 (1)16:47 (2)
2696
MOHR, Uwe
 Erkner1:36:0623:58 (2)56:14 (2)15:54 (1)
3689
MENDEN, Rainer
 Unkel1:39:4424:03 (3)57:08 (3)18:33 (3)
4527
BLOCH, Mathias
 Altlandsberg1:48:1525:15 (4)1:00:14 (4)22:46 (4)
5714
OSULLIVAN, Kyran
 Paris2:07:4033:22 (5)1:09:12 (5)25:06 (5)
SEN6 / TM 65
1893
SCHULZ, Gerald

GER
OSC1:29:4718:40 (1)52:55 (2)18:12 (2)
2752
RÖCKER, Ronny
 Berlin1:34:1219:56 (2)52:55 (3)21:21 (4)
3556
DUMSTREY, Wolfgang
 Berlin1:34:2922:55 (3)52:18 (1)19:16 (3)
4783
SCHMIDT, Christian
 Berlin1:38:4524:09 (5)57:06 (4)17:30 (1)
5631
KAMIN, Friedhelm
 Erkner1:46:3723:27 (4)1:00:56 (5)22:14 (5)
SEN7 / TM 70
1753
ROCKMANN, Detlef
 Berlin1:37:0419:45 (1)55:39 (1)21:40 (1)
AK1 / TW 20
1715
OTT, Amina
 Berlin1:32:0117:41 (1)56:09 (1)18:11 (4)
2537
BRADE, Luisa
 Spreenhagen1:34:4618:27 (2)58:16 (3)18:03 (3)
3760
ROSIN, Julia
 Berlin1:35:1419:25 (3)57:54 (2)17:55 (2)
4592
GOLDMANN, Marie
 Gosen-Neu Zittau1:41:1023:45 (5)58:34 (4)18:51 (5)
5546
BÜLTEMANN, Marlene
 Berlin1:41:5024:44 (8)59:46 (5)17:20 (1)
6687
MENDEN, Tabea
 Unkel1:44:0222:36 (4)1:01:06 (6)20:20 (7)
7747
RESING, Maike
 Berlin1:49:1024:45 (9)1:04:09 (7)20:16 (6)
8636
KEßLER, Janin
 Rathenow1:50:5523:47 (6)1:05:27 (8)21:41 (8)
9639
KIRCHNER, Juliane
 Berlin1:59:5624:46 (10)1:07:33 (9)27:37 (10)
10595
GRANDERATH, Kristin
 Berlin2:09:3327:45 (11)1:16:38 (11)25:10 (9)
11519
BESCHORNER, Melanie
 Munster2:09:4024:05 (7)1:15:05 (10)30:30 (11)
AK2 / TW 25
1874
HARTMANN, Amelie

GER
Berlin1:26:2918:57 (2)52:43 (1)14:49 (1)
2629
KADE, Stefanie
 Erkner1:27:1418:37 (1)52:43 (2)15:54 (2)
3555
DREYER, Katharina
 Berlin1:34:3021:37 (6)55:27 (3)17:26 (5)
4884
MARTIN, Maria

ESP
Adidas Runners Berlin1:37:0719:30 (3)59:36 (5)18:01 (9)
5869
ZIEMANN, Laura
 Berlin1:37:3119:51 (4)1:00:31 (7)17:09 (4)
6758
ROSE, Jessica
 Berlin1:39:4320:48 (5)1:00:34 (8)18:21 (10)
7528
BOBKA, Freya
 Potsdam1:39:5222:38 (7)59:43 (6)17:31 (6)
8577
FLORIANI, Silvia
 Erkner1:40:4025:49 (11)57:15 (4)17:36 (8)
9852
WINKLER, Marie-Susan
 Berlin1:44:1722:51 (8)1:03:55 (10)17:31 (7)
10506
ANDREE, Sarah
 Berlin1:44:5723:06 (9)1:01:58 (9)19:53 (11)
11722
PANTELMANN, Charline
 Hennigsdorf1:45:5724:40 (10)1:04:14 (11)17:03 (3)
12622
HOFFMANN, Tanja
 Berlin2:14:5026:10 (12)1:17:20 (12)31:20 (12)
DNF688
MENDEN, Simone
 Berlin   
 
AK3 / TW 30
1694
MIETHKE, Ricarda
 Berlin1:23:1015:01 (1)52:13 (2)15:56 (2)
2886
MEYER, Michaela

GER
Berlin1:26:1117:38 (4)51:35 (1)16:58 (5)
3772
SCHAEFFER, Ulrike
 Berlin1:28:0118:35 (5)53:17 (3)16:09 (3)
4579
FREIBERGER, Karolin
 Berlin1:28:4920:15 (8)54:01 (4)14:33 (1)
5530
DEGENHARDT, Jo

GER
Seitenwechsel1:30:1017:14 (3)55:54 (7)17:02 (6)
6542
BRUCHMANN, Nicole
 Erkner1:30:1618:56 (6)54:35 (5)16:45 (4)
7723
PÄRISCH, Catrin
 Berlin1:33:4716:32 (2)56:07 (8)21:08 (9)
8876
HÖPFNER, Susan

GER
Berlin1:39:1924:23 (14)55:52 (6)19:04 (7)
9730
PETERS, Josephine
 Berlin1:41:3319:50 (7)1:01:15 (10)20:28 (8)
10604
HANEL, Judith
 Erkner1:45:2921:46 (10)1:01:13 (9)22:30 (13)
11865
ZANKER, Ulrike
 Berlin1:46:2921:01 (9)1:03:46 (12)21:42 (10)
12590
GLOECKNER, Daniela
 Berlin1:47:2123:25 (12)1:01:25 (11)22:31 (14)
13889
NORDMANN, Ulrike

GER
HAI-Speed1:49:4623:21 (11)1:04:01 (13)22:24 (12)
14739
RABELER-WEISER, Ines
 Berlin1:56:3524:14 (13)1:10:37 (14)21:44 (11)
15540
BRINKEN, Irina
 Berlin2:04:5829:58 (16)1:11:27 (16)23:33 (15)
16801
SELIGER, Isabell
 Berlin2:05:2728:29 (15)1:12:46 (17)24:12 (16)
17659
KRÜGER, Claudia
 Berlin2:13:2130:59 (17)1:10:40 (15)31:42 (17)
DSQ562
ELTER, Sophia
 Berlin   
 
AK4 / TW 35
1824
THOM, Kathi
 Erkner1:33:4121:08 (1)56:47 (1)15:46 (1)
2835
UNTERDÖRFEL, Juliane
 Berlin1:38:2222:41 (4)58:04 (2)17:37 (2)
3741
RECKZIEGEL, Sirid
 Potsdam1:46:2422:22 (3)1:01:29 (3)22:33 (4)
4521
BEYKIRCH, Kerstin
 Hoppegarten1:47:0422:16 (2)1:01:43 (4)23:05 (6)
5897
VARGAS ANCHIETA, Karla Alejandra

MEX
Deutsche-Mexikanische Gesellschaft in Berlin1:50:1023:58 (6)1:06:47 (7)19:25 (3)
6588
GLASER, Betty
 Erkner1:52:1524:15 (7)1:05:03 (6)22:57 (5)
7963
NEUHAUS, Natalia
 Berlin1:57:5127:29 (8)1:03:43 (5)26:39 (7)
8851
WILLME, Nancy
 Erkner1:59:5722:46 (5)1:09:41 (8)27:30 (8)
SEN1 / TW 40
1695
GRIGALAT, Katrin
 Berlin1:30:0419:49 (2)55:00 (2)15:15 (1)
2837
VENTER, Katja
 Woggersin1:32:1921:40 (5)54:46 (1)15:53 (2)
3644
KOCH, Nadine
 Erkner1:35:0421:10 (4)56:48 (4)17:06 (4)
4547
BÜTTNER, Nicole
 Berlin1:39:2322:58 (10)55:42 (3)20:43 (10)
5633
EL-MASRI, Nadiya
 berlin1:40:2119:28 (1)1:03:37 (11)17:16 (6)
6582
GADE, Katja
 Erkner1:40:5523:44 (12)57:21 (5)19:50 (8)
7545
BUHE, Jana
 Strausberg1:41:4620:01 (3)1:01:50 (7)19:55 (9)
8615
HENGST, Ines
 Erkner1:42:0321:51 (6)59:13 (6)20:59 (12)
9894
STILLER, Kristin

GER
LT Bernd Hübner1:42:2522:04 (9)1:03:48 (12)16:33 (3)
10868
ZICKERICK, Annette
 Spreenhagen1:43:1421:54 (7)1:02:18 (8)19:02 (7)
11677
MAIER, Helena
 Berlin1:45:1323:14 (11)1:04:44 (14)17:15 (5)
12818
TÄMMLER, Annett
 Woltersdorf1:47:5621:59 (8)1:04:43 (13)21:14 (13)
13594
GONGOLL, Manuela
 Erkner1:48:0023:48 (13)1:02:56 (10)21:16 (14)
14769
SARCANDER, Kathleen
 Hohenbocka1:50:0524:17 (14)1:02:31 (9)23:17 (18)
15792
SCHUMACHER, Rebecca
 Erkner1:58:2224:47 (15)1:11:10 (17)22:25 (16)
16732
PHIPPS, Sandra
 Berlin1:58:3825:11 (17)1:11:26 (18)22:01 (15)
17658
KRÜGER, Sandra
 Falkensee1:58:5125:07 (16)1:10:30 (16)23:14 (17)
18800
SEIFERT, Juliane
 Berlin2:06:4529:26 (18)1:16:32 (20)20:47 (11)
19733
PIEPER, Kathi
 Fürstenwalde2:12:3831:13 (19)1:09:18 (15)32:07 (20)
20959
KATZUR, Maren
 Nordhorn2:19:3337:23 (20)1:15:42 (19)26:28 (19)
DSQ718
PAEPKE, Annett
 Steinhöfel   
 
SEN2 / TW 45
1606
HARDING, Sabine
 Mahlow1:29:0019:41 (1)51:27 (1)17:52 (2)
2580
FRIEDRICH, Jana
 Berlin1:34:5820:13 (2)56:57 (2)17:48 (1)
3827
TOBER-STEINERT, Kerstin
 Berlin1:49:3225:02 (4)1:05:12 (5)19:18 (4)
4745
REINHARDT, Kathleen
 Eberswalde1:51:1128:07 (6)1:04:44 (4)18:20 (3)
5799
SCHWELLNUS, Heike
 Schoeneiche1:53:2725:40 (5)1:03:25 (3)24:22 (6)
6617
HENTSCH, Susanne
 Erkner1:57:1024:25 (3)1:11:35 (6)21:10 (5)
SEN3 / TW 50
1515
BENEKE, Dagmar
 Berlin1:29:4120:06 (2)53:34 (1)16:01 (1)
2743
REICHERT, Silke
 Berlin1:33:5718:58 (1)54:34 (2)20:25 (4)
3880
KRAH, Andrea

GER
TSV Fahrdorf1:37:2222:25 (6)56:37 (4)18:20 (2)
4625
HORNEMANN, Silke
 Berlin1:38:1121:17 (3)56:16 (3)20:38 (5)
5712
OLTHOFF, Heike
 Berlin1:43:4725:17 (9)58:22 (5)20:08 (3)
6525
BLEICKE, Claudia
 Zehdenick1:46:3822:01 (4)1:01:32 (6)23:05 (7)
7690
METJE, Brigitta
 Berlin1:51:2522:13 (5)1:03:46 (7)25:26 (10)
8665
LANGE, Larissa
 Berlin1:56:3526:48 (11)1:08:23 (8)21:24 (6)
9571
FECHNER, Jeanine
 Berlin1:58:4723:02 (7)1:09:06 (9)26:39 (11)
10558
EHLERT, Doreen
 Erkner2:02:4524:58 (8)1:13:06 (10)24:41 (8)
11586
GERICKE, Christiane
 Berlin2:10:3028:38 (12)1:16:40 (11)25:12 (9)
12632
KÄMMERER, Christine
 14109 Berlin2:12:2826:11 (10)1:19:18 (12)26:59 (12)
SEN4 / TW 55
1602
HÄCKEL, Christiane
 Berlin1:49:1426:20 (1)1:02:32 (2)20:22 (2)
2697
MOHR, Christine
 Erkner1:50:5330:19 (2)1:01:02 (1)19:32 (1)
SEN5 / TW 60
1652
KREBS, Marina
 Birkenwerder1:58:0127:03 (1)1:11:19 (1)19:39 (1)