SPORTident Timingusp management UG

EnDUO Rabenberg / FUNduro Rabenberg

Breitenbrunn 25.05.2019-26.05.2019

EnDUO Rabenberg / FUNduro Rabenberg

Breitenbrunn 25.05.2019-26.05.2019


Overview
Organizer: usp management UG
Competitors Total: 143
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2019-05-28 15:22
 

Results EnDUO Rabenberg - 2er-Team im Einzelmodus (Samstag)

CategoryTotal
   
StandardDetailsStages
   
PosNo.Name TimeBehind 
DHM Frauen
160
Seemann, Astrid
TU Dresden

GER
15:05.29---
258
Horlbeck, Marie
UNI Erlangen-Nürnber

GER
15:53.97+0:48.68
356
Ernst, DianaJulia
HS München

GER
16:42.72+1:37.43
455
Baumann, Ronja
HS Mittweida

GER
17:24.05+2:18.76
559
Reichl, Franziska
TU Dresden

GER
18:01.68+2:56.39
661
Wiedenroth, Gabriele
HS Kempten

GER
18:02.76+2:57.47
757
Fabian, Janine
UNI Leipzig

GER
18:08.07+3:02.78
DHM Männer
154
Wünscher, Anton
FRA-UAS Frankfurt (M

GER
13:07.20---
25
Christ, Jan
UNI Konstanz / HMC S

GER
13:14.31+0:07.11
350
Tinsel, Paul
UNI Konstanz

GER
13:31.25+0:24.05
41
Arnold, Constantin
RWTH Aachen

GER
13:35.08+0:27.88
564
Heitmann, Hendrick
FH Dortmund

GER
13:45.23+0:38.03
69
Simone, MaxDe
DHBW Lörrach / Mount

GER
13:59.28+0:52.08
751
Vielhauer, Paul
TU Dresden

GER
14:02.35+0:55.15
866
Heitmann, Felix
FH Südwestfalen

GER
14:08.50+1:01.30
953
Wieland, Sebastian
TU Chemnitz

GER
14:08.51+1:01.31
1034
Lindenau, Johannes
TU Dresden

GER
14:10.45+1:03.25
1165
Lange, Jonas
TU Darmstadt

GER
14:13.64+1:06.44
1210
Donner, Florian
HTW Dresden

GER
14:24.45+1:17.25
1338
Oertelt, Jan
UNI Göttingen

GER
14:24.90+1:17.70
1440
Petrovsky, Martin
TU Dresden

GER
14:27.46+1:20.26
1531
Kramer, Felix
UNI Göttingen

GER
14:32.18+1:24.98
1611
Edeler, Christoph
TU Dortmund

GER
14:40.17+1:32.97
1735
Lohmaier, Maximilian
UNI Marburg

GER
14:41.57+1:34.37
1828
Kirchner, Felix
TU Dresden

GER
14:44.75+1:37.55
1963
Oye, Carlos
TU Chemnitz

GER
14:49.32+1:42.12
2014
Folprecht, Fabian
TU Dresden

GER
14:50.97+1:43.77
2137
Mörgelin, Tobias
HS Nürnberg

GER
14:57.48+1:50.28
2219
Halfmann, Paul
UNI Marburg

GER
14:57.64+1:50.44
232
Ballmann, Markus
HS Mittweida

GER
15:00.19+1:52.99
2444
Seck, Luca
ISBA Freiburg

GER
15:06.00+1:58.80
2543
Schneider, Finn
UNI zu Köln

GER
15:14.07+2:06.87
2623
Hesse, Karl
TU Dresden

GER
15:17.11+2:09.91
2729
Klimke, Ruben
UNI Marburg

GER
15:20.41+2:13.21
2822
Hemeling, Christoph
TU Ilmenau

GER
15:28.30+2:21.10
2921
Hein, Niklas
TU Dresden

GER
15:29.01+2:21.81
308
Daum, Matthias
LMU München

GER
15:30.79+2:23.59
316
Dannberg, Oliver
TU Ilmenau

GER
15:32.56+2:25.36
3233
Kupfernagel, Carlo
TU Dresden

GER
15:34.13+2:26.93
3342
Scheuerlein, Paul
HS Nürnberg

GER
15:37.62+2:30.42
3424
Hübler, Jörg
HS Mittweida

GER
15:39.92+2:32.72
3526
Kandra, Timo
UNI Konstanz

GER
15:42.28+2:35.08
3645
Siemon, Lukas
TU Braunschweig

GER
15:53.78+2:46.58
3732
Krätschmer, Rafael
TU München

GER
15:57.54+2:50.34
3813
Eßrich, Philipp
TU Dresden

GER
16:09.22+3:02.02
3917
Gilliam, Philip
TU Dresden

GER
16:14.84+3:07.64
4025
Jungfleisch, Conrad
UNI Göttingen

GER
16:15.59+3:08.39
417
Daum, Daniel
TU München

GER
16:16.14+3:08.94
4236
Lüder, Florian
TU Dresden

GER
16:16.83+3:09.63
4312
Erb, Niklas
TU München

GER
16:19.82+3:12.62
444
Böttig, Paul
TU Dresden

GER
16:43.90+3:36.70
4547
Straube, Guido
TU Ilmenau

GER
16:48.48+3:41.28
4641
Pipiska, Matus
TU Dresden

GER
16:55.35+3:48.15
4749
Thomä, Marco
TU Chemnitz

GER
17:17.11+4:09.91
483
Bischoff, Henrik
TU Dresden

GER
17:17.81+4:10.61
4948
Thies, Alexander
TU Braunschweig

GER
17:19.49+4:12.29
5015
Fricke, Marko
TU Braunschweig

GER
17:38.31+4:31.11
5127
Keegan, Simon
UNI Konstanz

GER
17:40.76+4:33.56
5246
Steinhardt, Laurin
LMU München

GER
17:42.23+4:35.03
5318
Girlich, Jan
TU Dresden

GER
18:22.77+5:15.57
5462
Hankel, JonasFabian
UNI Wuppertal

GER
18:43.19+5:35.99
5539
Orschiedt, Jonathan
TU München

GER
19:02.37+5:55.17
5620
Hartmann, Johannes
TU Dresden

GER
20:11.87+7:04.67
DNF30
Klotzhuber, Hannes
TU Braunschweig

GER
  
 
 16
Funke, Henning
TU Dortmund

GER
 
Einzel Männer
1104
Weil, Daniel
TU Bergakademie Frei

GER
14:06.14---
2102
Hundhammer, Johannes

GER
14:15.23+0:09.09
3103
Schippers, Michael
rad-am-see.de

GER
14:40.55+0:34.41
4100
Enström, Vincent

GER
14:48.36+0:42.22
5105
Wieczoreck, Björn
TU Bergakademie Frei

GER
16:32.97+2:26.83
6101
Falke, Thomas
TU Bergakademie Frei

GER
16:57.48+2:51.34
DNF122
Hettmann, Julius
SV Elbland Coswig-Me

GER
  
 
Team Männer
1118
Winkler, Maurice
RSV Team Auto Riedel

GER
14:26.83---
2116
Werner, Thomas
Ein Tscheche auf Abw

GER
14:36.84+0:10.01
3108
Knetsch, Markus
Ein Tscheche auf Abw

GER
14:53.13+0:26.30
4117
Wieczorrek, Falco

GER
15:09.00+0:42.17
5124
Franke, Gunnar

GER
15:17.61+0:50.78
6114
Schlemmer, Max

GER
15:33.01+1:06.18
7125
Kämpf, Jonas

GER
15:42.39+1:15.56
8106
Eckardt, Dominik

GER
15:45.02+1:18.19
9127
Etzold, Martin
Trails Hunting Club

GER
15:49.38+1:22.55
10128
Jamke, Alexander
Trails Hunting Club

GER
16:06.95+1:40.12
11110
Liebers, Michael

GER
16:40.71+2:13.88
12119
Wittig, Tobias

GER
16:44.26+2:17.43
13107
Hofmann, André

GER
17:18.78+2:51.95
14111
Nöthen, Vincent

GER
17:19.07+2:52.24
15109
Krawczyk, André

GER
17:23.49+2:56.66
DNF115
Uhlmann, Florian
RSV Team Auto Riedel

GER
  
 
DNF123
Baumgärtel, Lutz
RSV Bautzen

GER
  
 
DNF126
Schön, Florian
RSV Bautzen

GER
  
 
 120
Krodel, Patrick

GER
 
 121
Lenk, Hannes
SG Callenberg

GER
 
 112
schiekel, Justus

GER
 
 113
schiekel, Ronny

GER