SPORTident TimingU.C.Caprivesi

SloEnduro 4FUN Gorizia

Gorizia 16.03.2019-17.03.2019

SloEnduro 4FUN Gorizia

Gorizia 16.03.2019-17.03.2019


Overview
Organizer: U.C.Caprivesi
Entries Total: 185
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2019-03-19 10:59
 

Results SloEnduro 4FUN Gorizia

CategoryTotal
   
StandardStages
   
PosNo.Name TimeBehindStage 1Stage 2Stage 3Stage 4Stage 5 
Junior male (U19)
136
TERLICHER,Lorenzo
ASD TEAM GRANZON

ITA
11:43.16---2:43.79 (1st)2:18.49 (1st)1:57.88 (1st)2:46.55 (1st)1:56.45 (1st)
237
MORETTI,Samuele
ASD TEAM GRANZON

ITA
12:04.47+0:21.312:49.68 (2nd)2:23.87 (3rd)2:00.71 (2nd)2:51.23 (3rd)1:58.98 (3rd)
342
ZUCCO,Morgan
ASD TEAM GRANZON

ITA
12:11.75+0:28.593:00.98 (6th)2:21.84 (2nd)2:02.07 (3rd)2:49.79 (2nd)1:57.07 (2nd)
439
FLEGO,Lorenzo
ASD 360 MTB

ITA
12:19.83+0:36.672:52.26 (4th)2:26.19 (5th)2:03.57 (5th)2:54.39 (5th)2:03.42 (6th)
548
ČERNIGOJ,Aljaž
KAMPLC RACING TEAM

SLO
12:28.56+0:45.402:54.49 (5th)2:26.46 (6th)2:04.11 (7th)3:01.27 (8th)2:02.23 (5th)
653
PERLI,Leonardo
MTB CLUB GAERNE

ITA
12:44.94+1:01.783:01.37 (7th)2:32.67 (8th)2:07.27 (8th)3:00.14 (7th)2:03.49 (7th)
738
BERTOLUTTI,Simone
ASD TEAM GRANZON

ITA
12:54.08+1:10.923:06.82 (8th)2:35.13 (10th)2:09.91 (10th)2:58.02 (6th)2:04.20 (9th)
844
BONA,Alessandro
MTB CLUB GAERNE

ITA
13:07.47
(+0:53)
+1:24.312:51.32 (3rd)2:26.02 (4th)2:02.78 (4th)2:53.82 (4th)2:00.53 (4th)
940
DREOSSI,Francesco
ASD TEAM GRANZON

ITA
13:16.24+1:33.083:37.37 (15th)2:28.75 (7th)2:03.89 (6th)3:02.49 (9th)2:03.74 (8th)
1047
BELINGAR,Črt
ŠKTD AVČE

SLO
13:21.48+1:38.323:13.57 (10th)2:37.85 (11th)2:09.24 (9th)3:09.65 (12th)2:11.17 (10th)
1146
BAVDAŽ,Rok
KK ČRN TRN

SLO
13:31.49+1:48.333:15.39 (11th)2:39.49 (12th)2:11.68 (11th)3:09.52 (11th)2:15.41 (13rd)
1252
PEČAN,Žiga
RAJD LJUBLJANA

SLO
13:42.29+1:59.133:10.91 (9th)2:54.04 (16th)2:18.88 (13rd)3:04.27 (10th)2:14.19 (11th)
1343
SACCO,Marco
ASD TEAM GRANZON

ITA
13:49.96+2:06.803:25.23 (13rd)2:40.73 (13rd)2:15.88 (12th)3:13.23 (13rd)2:14.89 (12th)
1450
ŠTRICELJ,Rok
KD ZVERINICE

SLO
14:05.91+2:22.753:24.00 (12th)2:48.95 (15th)2:20.74 (14th)3:14.06 (14th)2:18.16 (15th)
1551
MEJAČ,Žiga
KD ZVERINICE

SLO
14:27.98+2:44.823:39.43 (16th)2:46.31 (14th)2:21.96 (15th)3:22.80 (15th)2:17.48 (14th)
1654
RAZPET,Tomaz
RAJD LJUBLJANA

SLO
16:51.93+5:08.774:12.72 (18th)3:25.27 (18th)2:55.34 (17th)3:34.95 (16th)2:43.65 (16th)
1749
JUREJEVČIČ,Blaž
KD ZVERINICE

SLO
17:27.63+5:44.474:51.64 (19th)3:17.87 (17th)2:49.68 (16th)3:43.50 (17th)2:44.94 (17th)
DNF45
BATTILANA,Fabio
LPT RACE TEAM

ITA
  3:32.36 (14th)2:32.76 (9th)
 
DNF55
ZACCHIGNA,Gianluca
A.S.D. PEDALE RONCHESE

ITA
  4:00.94 (17th)
 
DNS41
ZOF,Giacomo
ASD TEAM GRANZON

ITA
  
 
Master Female (17/49)
169
ALBANESE,Giulia
U.C. CAPRIVESI

ITA
13:49.33---3:18.20 (1st)2:41.91 (1st)2:15.88 (1st)3:18.77 (2nd)2:14.57 (1st)
273
GASPAROTTO,Lara

ITA
14:37.12+0:47.793:29.97 (2nd)2:55.74 (2nd)2:26.89 (2nd)3:17.68 (1st)2:26.84 (2nd)
370
BAIUTTI,Daniela
3 STARS

ITA
15:31.50+1:42.173:43.56 (3rd)3:15.41 (4th)2:32.38 (3rd)3:29.63 (3rd)2:30.52 (3rd)
471
BONETTI,Stefania
LPT RACE TEAM

ITA
15:55.41+2:06.083:51.92 (4th)3:10.79 (3rd)2:41.88 (4th)3:32.91 (4th)2:37.91 (4th)
574
KASERBACHER,Viktoria
MUDDYTEAMBIKERS

AUT
16:45.94+2:56.614:21.26 (5th)3:18.19 (5th)2:49.40 (5th)3:37.86 (5th)2:39.23 (5th)
DNS72
CSEH,Veronika
ALPINBIKE TEAM ENDURA

HUN
  
 
Master O49 male (+49)
1167
REMOTO,Claudio
ASD FUN BIKE

ITA
12:34.86---2:52.05 (1st)2:29.26 (1st)2:06.83 (1st)3:01.53 (1st)2:05.19 (1st)
2172
ZORTEA,Carlo
TEAM CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
12:50.41+0:15.553:00.53 (3rd)2:32.00 (2nd)2:10.09 (2nd)3:02.10 (2nd)2:05.69 (2nd)
3171
FABBRO,Marco
ASD MAGLIA NERA

ITA
13:03.33+0:28.472:58.75 (2nd)2:35.32 (3rd)2:11.53 (3rd)3:09.81 (6th)2:07.92 (3rd)
4168
NEGOVETTI,Stefano
A.S.D. FEDERCLUB TRST

ITA
13:09.74+0:34.883:02.37 (4th)2:37.29 (4th)2:13.01 (4th)3:05.15 (3rd)2:11.92 (4th)
5176
BRUS,Martin
KAMPLC RACING TEAM

SLO
13:27.05+0:52.193:06.48 (5th)2:38.74 (5th)2:17.50 (5th)3:09.53 (5th)2:14.80 (5th)
6170
BRAIDOT,Mauro
U.C. CAPRIVESI

ITA
13:37.35+1:02.493:09.46 (6th)2:44.05 (8th)2:18.86 (7th)3:09.87 (7th)2:15.11 (6th)
7174
MORETTI,Stefano
ASD TEAM GRANZON

ITA
13:54.10+1:19.243:25.98 (10th)2:43.14 (6th)2:20.06 (8th)3:09.22 (4th)2:15.70 (7th)
8177
FABRISSIN,Renato

ITA
13:56.40+1:21.543:21.11 (9th)2:43.52 (7th)2:23.74 (11th)3:09.95 (8th)2:18.08 (8th)
9178
PETRIS,Gianpiero
ASD MAGLIA NERA

ITA
13:59.55+1:24.693:21.10 (8th)2:50.00 (10th)2:18.70 (6th)3:11.29 (9th)2:18.46 (9th)
10180
STIRPE,Massimo
3 STARS

ITA
14:05.24+1:30.383:19.50 (7th)2:45.83 (9th)2:22.35 (9th)3:14.20 (11th)2:23.36 (12th)
11175
FIORE,Filippo
LPT RACE TEAM

ITA
14:44.31+2:09.453:35.74 (11th)2:50.13 (11th)2:44.39 (15th)3:12.41 (10th)2:21.64 (11th)
12173
CHIASELOTTO,Giorgio
LPT RACE TEAM

ITA
14:50.03+2:15.173:48.77 (13rd)3:00.96 (14th)2:23.05 (10th)3:16.06 (12th)2:21.19 (10th)
13169
PEZZIN,Claudio
CUBE CRAZY VICTORIA BIKE

ITA
15:01.41+2:26.553:44.43 (12th)3:00.86 (13rd)2:28.37 (12th)3:21.78 (13rd)2:25.97 (13rd)
14179
ZVER,Marjan
KD ZVERINICE

SLO
15:34.88+3:00.023:55.52 (15th)2:57.73 (12th)2:32.05 (13rd)3:36.67 (15th)2:32.91 (14th)
15181
GRASSI,Paolo
CTF

ITA
16:01.94+3:27.083:50.92 (14th)3:12.25 (15th)2:40.68 (14th)3:34.77 (14th)2:43.32 (15th)
Master U30 male (17/29)
182
PLESNICAR,Riccardo
U.C. CAPRIVESI

ITA
11:14.41---2:32.68 (1st)2:13.76 (1st)1:52.91 (1st)2:42.25 (1st)1:52.81 (1st)
288
NADALIN,Riccardo
TECNOBIKE TEAM K2

ITA
11:59.34+0:44.932:46.86 (2nd)2:21.02 (2nd)2:01.02 (3rd)2:50.38 (2nd)2:00.06 (4th)
393
GONZATI,Lorenzo
CARISMA TEAM

ITA
12:03.18+0:48.772:47.53 (3rd)2:23.21 (4th)2:01.87 (4th)2:52.60 (3rd)1:57.97 (3rd)
425
CORONA,Giulio
TEAM DIRTY

ITA
12:03.40+0:48.992:49.46 (4th)2:22.87 (3rd)2:00.90 (2nd)2:52.95 (4th)1:57.22 (2nd)
585
MALISAN,Mirko
GRUPPO BASTIONI BIKE

ITA
12:28.40+1:13.992:53.94 (5th)2:28.54 (6th)2:05.50 (6th)2:55.87 (6th)2:04.55 (6th)
687
LODOLO,Giacomo
ASD MAGLIA NERA

ITA
12:36.97+1:22.563:10.35 (16th)2:26.23 (5th)2:03.94 (5th)2:55.16 (5th)2:01.29 (5th)
791
MARCHESIN,Riccardo
TECNOBIKE TEAM K2

ITA
12:46.65+1:32.243:00.90 (6th)2:34.74 (10th)2:09.19 (8th)2:56.02 (7th)2:05.80 (7th)
811
TREVISAN,Tommaso
U.C. CAPRIVESI

ITA
12:50.07+1:35.663:02.76 (8th)2:32.44 (7th)2:08.90 (7th)2:58.28 (8th)2:07.69 (8th)
997
ZALETELJ,Luka
KD ZVERINICE

SLO
12:55.59+1:41.183:02.09 (7th)2:32.96 (8th)2:09.68 (9th)3:01.98 (9th)2:08.88 (10th)
1083
MILIČ,Martin
KAMPLC RACING TEAM

ITA
13:05.50+1:51.093:04.41 (11th)2:36.70 (11th)2:11.27 (11th)3:03.25 (12th)2:09.87 (13rd)
1121
RODARO,Giacomo
ASD MAGLIA NERA

ITA
13:05.78+1:51.373:06.39 (13rd)2:34.31 (9th)2:11.34 (12th)3:05.18 (16th)2:08.56 (9th)
1286
FERESIN,Kristian
U.C. CAPRIVESI

ITA
13:11.12+1:56.713:09.12 (15th)2:38.42 (13rd)2:09.68 (9th)3:02.81 (11th)2:11.09 (15th)
1312
ZACCARIN,Henry
ASD TECNO BIKE TEAM K2

ITA
13:11.90+1:57.493:03.41 (10th)2:37.37 (12th)2:14.74 (16th)3:04.17 (13rd)2:12.21 (17th)
1492
KOTNIK,Kristjan
KD ZVERINICE

SLO
13:16.17+2:01.763:06.15 (12th)2:40.95 (14th)2:14.83 (17th)3:04.41 (14th)2:09.83 (12th)
1584
MENON,Enrico
WILD PURCIT A.S.D.

ITA
13:23.45+2:09.043:08.75 (14th)2:45.09 (17th)2:17.65 (18th)3:02.06 (10th)2:09.90 (14th)
1695
FAVRETTO,Matteo
MTB CLUB GAERNE

ITA
13:26.78+2:12.373:03.37 (9th)2:55.23 (20th)2:11.54 (13rd)3:05.39 (17th)2:11.25 (16th)
1718
ILJAZI,Huan
ASD MAGLIA NERA

ITA
13:27.02+2:12.613:15.12 (18th)2:42.46 (15th)2:11.82 (14th)3:08.13 (18th)2:09.49 (11th)
1889
TANDIN,Davide
ASD X TEAM PIERO BICYA

ITA
13:41.20+2:26.793:12.72 (17th)2:56.51 (21st)2:14.36 (15th)3:05.00 (15th)2:12.61 (18th)
1990
NACCA,Stefano
ASD X TEAM PIERO BICYA

ITA
14:01.74+2:47.333:24.24 (21st)2:46.37 (18th)2:21.30 (20th)3:12.33 (19th)2:17.50 (19th)
2010
BORTOLO,Alessandro
ASD TECNO BIKE TEAM K2

ITA
14:02.68+2:48.273:15.43 (19th)2:43.23 (16th)2:19.51 (19th)3:23.77 (22nd)2:20.74 (20th)
2194
BUSINELLI,Matteo
LPT RACE TEAM

ITA
14:18.75+3:04.343:21.05 (20th)2:49.85 (19th)2:27.10 (21st)3:15.34 (20th)2:25.41 (22nd)
2296
SUŠANJ,Bojan
BBK TEAM RODEO

CRO
14:58.60+3:44.193:26.78 (22nd)2:58.44 (22nd)2:52.45 (22nd)3:18.89 (21st)2:22.04 (21st)
Master U40 male (30/39)
1101
REMOTO,Francesco
ASD FUN BIKE

ITA
11:36.11---2:40.29 (1st)2:17.50 (1st)1:57.34 (1st)2:45.29 (1st)1:55.69 (1st)
2125
PINGTZER,Peter
RDNK RACING | CYCLE FACTORY BADEN

AUT
11:49.67+0:13.562:41.46 (2nd)2:20.69 (2nd)1:59.97 (2nd)2:49.05 (2nd)1:58.50 (2nd)
3102
VARNERIN,Stefano
A.S.D. FEDERCLUB TRST

ITA
11:56.78+0:20.672:42.38 (3rd)2:21.73 (3rd)2:00.82 (3rd)2:51.32 (3rd)2:00.53 (3rd)
4130
STEFANIC,Dusan
KD ZVERINICE

SLO
12:26.80+0:50.692:56.46 (8th)2:27.04 (4th)2:05.20 (5th)2:55.99 (7th)2:02.11 (4th)
5132
ROVEREDO,Igor
ASD TECNO BIKE TEAM K2

ITA
12:27.81+0:51.702:52.81 (5th)2:27.31 (5th)2:08.35 (10th)2:54.73 (5th)2:04.61 (5th)
6108
DURI,Enrico
ASD MAGLIA NERA

SLO
12:28.50+0:52.392:53.95 (6th)2:29.07 (8th)2:03.51 (4th)2:53.98 (4th)2:07.99 (12th)
7128
PRAČEK,Janez
KAMPLC RACING TEAM

SLO
12:38.12+1:02.012:48.53 (4th)2:27.89 (6th)2:07.96 (8th)2:56.44 (8th)2:17.30 (21st)
8104
MARIZZA,Luca
ASD TEAM GRANZON

ITA
12:39.65+1:03.542:57.64 (9th)2:28.95 (7th)2:08.68 (12th)2:57.74 (10th)2:06.64 (11th)
9105
SPRUK,Miha
CALCIT BIKE TEAM

SLO
12:40.72+1:04.613:00.39 (13rd)2:30.16 (9th)2:06.80 (7th)2:57.15 (9th)2:06.22 (9th)
10111
ROŽLE, MESEC
KD RAJD LJUBLJANA

SLO
12:42.51+1:06.402:55.80 (7th)2:31.75 (11th)2:09.95 (14th)2:58.82 (11th)2:06.19 (8th)
11133
ŠPANJOL,Luka
ADRENALINA MTB TEAM

CRO
12:44.03+1:07.922:58.77 (11th)2:32.03 (13rd)2:08.17 (9th)2:59.21 (13rd)2:05.85 (7th)
12110
LANZILOTTI,Marco
A.S.D. 360 MTB

ITA
12:49.82+1:13.713:01.59 (14th)2:31.68 (10th)2:06.61 (6th)3:01.45 (14th)2:08.49 (14th)
13103
FORGIARINI,Daniele
ASD MAGLIA NERA

ITA
12:56.35+1:20.243:02.32 (15th)2:34.82 (15th)2:08.66 (11th)3:02.48 (16th)2:08.07 (13rd)
14113
BORTOLIN,Andrea
TEAM CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
12:59.57+1:23.463:08.81 (17th)2:31.95 (12th)2:11.39 (17th)3:02.13 (15th)2:05.29 (6th)
15134
ZILLE,Fabio
ACIDO LATTICO TEAM

ITA
13:04.08+1:27.973:12.54 (19th)2:32.23 (14th)2:10.50 (16th)2:55.13 (6th)2:13.68 (18th)
16114
ČERNILOGAR,Nejc
ENERGIJATEAM.COM

SLO
13:06.79+1:30.682:58.16 (10th)2:53.72 (22nd)2:09.45 (13rd)2:59.09 (12th)2:06.37 (10th)
17119
KRISCHE,Lukas

AUT
13:14.61+1:38.502:58.96 (12th)2:38.53 (17th)2:10.47 (15th)3:16.11 (22nd)2:10.54 (15th)
18115
BRESSA,Michele
DIRTY TEAM

ITA
13:15.61+1:39.503:08.52 (16th)2:37.47 (16th)2:12.33 (18th)3:04.59 (17th)2:12.70 (17th)
19107
LAZZARONI,Jurij
TEAM FRIULI SANVITESE

ITA
13:24.66+1:48.553:10.12 (18th)2:41.11 (18th)2:16.26 (19th)3:04.79 (18th)2:12.38 (16th)
20109
BECCIU,Gabriele
U.C. CAPRIVESI

ITA
13:49.27+2:13.163:20.36 (21st)2:43.68 (19th)2:21.37 (21st)3:07.09 (19th)2:16.77 (19th)
21135
PARUSSINI,Filippo
A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM

ITA
13:50.59+2:14.483:18.09 (20th)2:48.89 (21st)2:18.14 (20th)3:08.70 (21st)2:16.77 (19th)
22123
PREVIT,Marco
GRUPPO SPORTIVO DANIELI

ITA
13:59.38+2:23.273:26.53 (22nd)2:45.18 (20th)2:21.88 (22nd)3:08.15 (20th)2:17.64 (22nd)
23117
GIANCARLO, BRITTANNICO

ITA
14:53.61+3:17.503:39.83 (24th)2:56.39 (24th)2:30.82 (25th)3:21.49 (23rd)2:25.08 (24th)
24112
ČELIČ,Tone

SLO
14:57.61+3:21.503:44.93 (26th)2:54.42 (23rd)2:25.84 (24th)3:22.85 (25th)2:29.57 (26th)
25127
ŠKORJANC,David

ITA
15:01.70+3:25.593:29.67 (23rd)3:19.83 (26th)2:24.47 (23rd)3:23.84 (26th)2:23.89 (23rd)
26120
CUCOVAZ,Mattia
LPT RACE TEAM

ITA
15:11.88+3:35.773:41.79 (25th)3:03.13 (25th)2:35.74 (26th)3:22.26 (24th)2:28.96 (25th)
DNS116
HOLC,Andrej

SLO
  
 
DNS122
MESEC,Rožle
RAJD LJUBLJANA

SLO
  
 
DNS124
ÖRDÖG,Dániel
ALPINBIKE TEAM ENDURA

HUN
  
 
DNS106
BERTOS,Matteo
U.C. CAPRIVESI

ITA
  
 
DNS121
BORTOLO,Nicola
ASD TECNO BIKE TEAM K2

ITA
  
 
DNS131
PLONER,Philipp
ARBÖ RLM OMYA VILLACH

AUT
  
 
DNS126
SABADIN,Pietro
BBK TEAM RODEO

CRO
  
 
Master U50 male (40/49)
1149
GARBELOTTO,Daniele
ASD X TEAM PIERO BICYA

ITA
11:56.79---2:48.83 (2nd)2:21.72 (1st)1:59.16 (1st)2:49.69 (1st)1:57.39 (1st)
2153
NAGODE,Grega
ENERGIJATEAM.COM

SLO
12:06.35+0:09.562:49.41 (3rd)2:23.24 (2nd)1:59.56 (2nd)2:54.01 (2nd)2:00.13 (2nd)
3139
IOB,Ruggero
ASD MAGLIA NERA

ITA
12:18.17+0:21.382:48.28 (1st)2:24.26 (3rd)2:06.04 (3rd)2:55.36 (3rd)2:04.23 (3rd)
4140
TAUCER,David
A.S.D. FEDERCLUB TRST

ITA
12:33.71+0:36.922:54.22 (4th)2:29.78 (5th)2:08.08 (4th)2:56.48 (4th)2:05.15 (4th)
5150
DON,Michele
FUN BIKE-CUSSIGH BIKE

ITA
12:54.23+0:57.443:02.50 (7th)2:32.65 (7th)2:11.81 (7th)3:01.00 (7th)2:06.27 (6th)
6118
CHIARATO,Edoardo
KM261

ITA
12:54.31+0:57.523:00.84 (5th)2:33.81 (8th)2:10.95 (5th)3:00.40 (6th)2:08.31 (8th)
7160
ZARA,Massimo
TEAM PROFESSIONAL BIKE

ITA
13:00.63+1:03.843:05.32 (8th)2:34.89 (9th)2:12.08 (8th)2:59.45 (5th)2:08.89 (9th)
8141
LODOLO,Marco
ASD MAGLIA NERA

ITA
13:01.85+1:05.063:02.42 (6th)2:36.21 (10th)2:11.71 (6th)3:03.33 (10th)2:08.18 (7th)
9156
BELINGAR,Branko
ŠKTD AVČE

SLO
13:05.94+1:09.153:09.66 (10th)2:31.17 (6th)2:18.05 (15th)3:01.15 (8th)2:05.91 (5th)
10154
DURANTE,Luca
TEAM LASALAMACCHINE

ITA
13:15.77+1:18.983:07.89 (9th)2:29.32 (4th)2:21.48 (18th)3:06.71 (11th)2:10.37 (10th)
11142
MOTTES,Marco
ASD MAGLIA NERA

ITA
13:26.38+1:29.593:09.87 (11th)2:39.09 (11th)2:14.33 (9th)3:07.32 (13rd)2:15.77 (15th)
12151
RAS,Christian
ASKÖ DR. AUER BMX TEAM MÜHLEN

AUT
13:31.49+1:34.703:10.45 (12th)2:41.08 (12th)2:15.34 (11th)3:09.54 (15th)2:15.08 (13rd)
13144
TAGLIAPIETRA,Claudio
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
13:36.16+1:39.373:11.39 (13rd)2:42.50 (13rd)2:17.39 (14th)3:09.77 (16th)2:15.11 (14th)
14147
PLANISCIG,Massimiliano
U.C. CAPRIVESI

ITA
13:44.81+1:48.023:21.26 (16th)2:45.29 (16th)2:17.35 (13rd)3:07.24 (12th)2:13.67 (12th)
15159
TRATTNIG,Michael

AUT
13:50.52+1:53.733:21.39 (17th)2:44.43 (15th)2:20.82 (17th)3:07.39 (14th)2:16.49 (16th)
16163
CHIARATO,Filippo
KM261

ITA
13:50.68+1:53.893:16.26 (14th)2:48.83 (18th)2:17.31 (12th)3:09.85 (17th)2:18.43 (17th)
17143
PUTZOLU,Michele
LPT RACE TEAM

ITA
13:56.98+2:00.193:17.93 (15th)2:43.91 (14th)2:22.28 (19th)3:13.61 (19th)2:19.25 (18th)
18148
BOGO,Massimo
48ERRE BMX TEAM

ITA
13:57.47+2:00.683:31.02 (20th)2:57.29 (24th)2:15.02 (10th)3:01.89 (9th)2:12.25 (11th)
19158
TOMMASI,Kristian
LPT RACE TEAM

ITA
14:09.11+2:12.323:22.76 (19th)2:46.03 (17th)2:23.46 (20th)3:13.98 (20th)2:22.88 (22nd)
20161
ROMANOTTO,Patrick
LPT RACE TEAM

ITA
14:16.54+2:19.753:21.86 (18th)2:52.30 (21st)2:25.58 (21st)3:13.35 (18th)2:23.45 (23rd)
21155
FAVERO,Daniele

ITA
14:31.02+2:34.233:35.96 (23rd)2:49.17 (19th)2:26.96 (22nd)3:17.16 (22nd)2:21.77 (20th)
22162
CECHET,Paolo
LPT RACE TEAM

ITA
14:33.84+2:37.053:33.52 (22nd)2:56.72 (23rd)2:27.05 (23rd)3:15.03 (21st)2:21.52 (19th)
23157
BATTISTUTA,Fabio
LPT RACE TEAM

ITA
14:37.33+2:40.543:31.17 (21st)2:55.07 (22nd)2:27.50 (24th)3:17.87 (23rd)2:25.72 (24th)
24146
SIBINOVIC,Francesco
U.C. CAPRIVESI

ITA
14:43.27+2:46.483:37.38 (24th)2:49.79 (20th)2:18.49 (16th)3:34.99 (25th)2:22.62 (21st)
25145
LAVRIN,Martin
KD ZVERINICE

SLO
15:30.26+3:33.474:06.49 (25th)2:59.53 (25th)2:29.74 (25th)3:27.59 (24th)2:26.91 (25th)
Open Female (Elite, U23 & Jun)
160
DOBNIG,Yana
TEAM DORRONG

AUT
13:04.66---3:03.39 (1st)2:38.27 (1st)2:12.18 (1st)3:03.26 (2nd)2:07.56 (1st)
261
AURELIE,Roussel
MTB KLUB KRANJ

SLO
13:23.96+0:19.303:13.35 (2nd)2:39.82 (2nd)2:16.11 (2nd)3:00.54 (1st)2:14.14 (2nd)
359
COS,Eli
ASD TEAM GRANZON

ITA
13:37.79+0:33.133:15.20 (3rd)2:42.82 (3rd)2:16.97 (3rd)3:07.15 (3rd)2:15.65 (3rd)
462
ZONTONE,Asia
ASD JAMS BIKE TEAM BUJA

ITA
16:10.69+3:06.033:57.36 (4th)3:26.60 (4th)2:39.53 (4th)3:32.04 (4th)2:35.16 (4th)
Open male (Elite & Under 23)
128
MIHALKOVITS,Peter
RADWELT MK FACTORY RACING

AUT
11:18.46---2:31.00 (1st)2:15.73 (4th)1:56.11 (6th)2:43.40 (2nd)1:52.22 (2nd)
21
BRAIDOT,Luca
C.S. CARABINIERI

ITA
11:19.57+0:01.112:32.41 (2nd)2:13.81 (1st)1:53.50 (2nd)2:47.57 (7th)1:52.28 (4th)
33
BRAIDOT,Stefano
U.C. CAPRIVESI

ITA
11:22.65+0:04.192:35.82 (3rd)2:16.19 (5th)1:54.55 (4th)2:43.71 (3rd)1:52.38 (5th)
423
MARKIČ,Jan
ŠKTD AVČE

SLO
11:22.96+0:04.502:38.83 (6th)2:13.83 (2nd)1:54.05 (3rd)2:43.03 (1st)1:53.22 (7th)
526
PIAN,Davide
TEAM CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
11:23.77+0:05.312:36.65 (5th)2:15.47 (3rd)1:55.42 (5th)2:43.96 (4th)1:52.27 (3rd)
62
BRAIDOT,Daniele
C.S. CARABINIERI

ITA
11:26.28+0:07.822:40.36 (7th)2:17.73 (7th)1:52.72 (1st)2:44.37 (5th)1:51.10 (1st)
717
JEŽ,Tim
KAMPLC RACING TEAM

SLO
11:30.29+0:11.832:35.84 (4th)2:19.82 (10th)1:56.36 (7th)2:45.54 (6th)1:52.73 (6th)
86
FELICE,Manuel
ASD TEAM GRANZON

ITA
11:43.37+0:24.912:42.49 (9th)2:18.46 (8th)1:58.23 (8th)2:48.39 (8th)1:55.80 (8th)
95
SABBATA,Davide
ASD TEAM GRANZON

ITA
11:47.71+0:29.252:43.72 (11th)2:20.31 (11th)1:58.70 (9th)2:48.76 (9th)1:56.22 (9th)
1020
LEBAN,Tilen
DEŠ FLEŠ

SLO
11:53.03+0:34.572:40.98 (8th)2:17.47 (6th)2:01.04 (14th)2:55.03 (15th)1:58.51 (13rd)
114
DREOSSI,Michele
ASD TEAM GRANZON

ITA
11:53.59+0:35.132:43.39 (10th)2:18.80 (9th)1:59.24 (10th)2:53.30 (14th)1:58.86 (14th)
1213
ORLANDO,Simone
3 STARS

ITA
11:58.88+0:40.422:47.18 (14th)2:23.32 (13rd)2:00.32 (12th)2:50.41 (11th)1:57.65 (10th)
137
FURLANI,Federico
U.C. CAPRIVESI

ITA
12:08.65+0:50.192:48.09 (15th)2:30.62 (18th)2:00.75 (13rd)2:50.86 (12th)1:58.33 (12th)
1431
UNTERWEGER,Michael
AÖ ASKÖ RLMOMYA VILLACH

AUT
12:12.07+0:53.612:49.40 (17th)2:22.92 (12th)2:03.24 (16th)2:53.20 (13rd)2:03.31 (17th)
1522
STROHMAYER,Stefan
RADWELT MK FACTORY RACING

AUT
12:16.80+0:58.342:46.27 (12th)2:27.93 (15th)2:04.00 (17th)2:57.34 (18th)2:01.26 (15th)
1616
FALLY,Simon
RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN

AUT
12:17.71+0:59.252:49.07 (16th)2:24.29 (14th)2:02.41 (15th)2:55.70 (16th)2:06.24 (18th)
17129
VONDRAČEK,Aleksandar
BK OPUŠTENO

CRO
12:25.31+1:06.852:52.67 (18th)2:28.09 (16th)2:05.63 (18th)2:55.77 (17th)2:03.15 (16th)
1815
CALABRIA,Domenicoantonio
3 STARS

ITA
12:35.96
(+0:20)
+1:17.502:46.94 (13rd)2:40.89 (23rd)2:00.27 (11th)2:50.21 (10th)1:57.65 (10th)
198
BRANCATI,Alberto
U.C. CAPRIVESI

ITA
12:43.80+1:25.342:57.85 (19th)2:31.53 (19th)2:10.15 (19th)2:57.96 (19th)2:06.31 (19th)
2030
PILIH,Kristijan
KAMPLC RACING TEAM

SLO
13:05.32+1:46.863:01.70 (21st)2:34.62 (20th)2:14.45 (21st)3:03.65 (22nd)2:10.90 (22nd)
2114
MURA,Christian
TEAM CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
13:21.37+2:02.913:19.32 (24th)2:36.52 (21st)2:14.23 (20th)3:03.51 (21st)2:07.79 (20th)
2219
GRATZ,Christoph
LOOSERIDERS GRAZ AUSTRIA

AUT
13:49.27+2:30.813:09.29 (22nd)2:37.25 (22nd)2:31.24 (24th)3:12.05 (24th)2:19.44 (24th)
2327
BRAUER,Dimitrios
FSV CUXHAVEN
 13:55.88+2:37.423:09.53 (23rd)3:00.89 (24th)2:18.43 (23rd)3:11.44 (23rd)2:15.59 (23rd)
24152
GASPERIN,Mauro
TEAM CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
15:15.21+3:56.753:46.25 (25th)3:01.82 (25th)2:32.40 (25th)3:26.42 (25th)2:28.32 (25th)
259
BRAIDA,Edoardo
TRIVIUM FROGGY TEAM

ITA
15:28.15
(+2:30)
+4:09.692:59.79 (20th)2:30.53 (17th)2:16.27 (22nd)3:01.04 (20th)2:10.52 (21st)
DNS32
NEGOVETTI,Elia
A.S.D. FEDERCLUBTRIESTE- TECNOEDILE

ITA
  
 
DNS24
CERATO,Riccardo
3 STARS

ITA
  
 
DNS29
OSMANOVIĆ,Sebastian
BK TNT PAZIN

CRO
  
 
Under 15 male
1207
CONSOLATI,Lorenzo
A.S.D. 360 MTB

ITA
7:35.20---2:54.67 (1st)2:33.81 (1st)2:06.72 (1st)
2208
MARIA, AZZINI
ASD TEAM GRANZON

ITA
7:59.83+0:24.633:05.73 (3rd)2:42.05 (4th)2:12.05 (2nd)
3205
MARTINI,Daniel
ASD 360 MTB

ITA
8:03.28+0:28.083:08.90 (4th)2:40.29 (3rd)2:14.09 (3rd)
4203
FRISENNA,Alessandro
A.S.D. 360 MTB

ITA
8:04.54+0:29.343:04.57 (2nd)2:40.27 (2nd)2:19.70 (6th)
5194
ŠOBOT,Logan
ADRENALINA MTB TEAM

CRO
8:17.35+0:42.153:16.08 (5th)2:42.81 (5th)2:18.46 (4th)
6209
STARC,Andrea
A.S.D. 360 MTB

ITA
8:27.31+0:52.113:22.51 (6th)2:45.56 (6th)2:19.24 (5th)
7214
LUKA, POLJŠAK
KAMPLC RACING TEAM

SLO
8:49.71+1:14.513:35.61 (9th)2:49.34 (7th)2:24.76 (7th)
8202
DREOSSI,Enrico
ASD TEAM GRANZON

ITA
8:56.56+1:21.363:34.23 (8th)2:56.08 (9th)2:26.25 (8th)
9213
PINTAR,Aleks
KAMPLC RACING TEAM

SLO
9:09.45+1:34.253:30.67 (7th)2:53.80 (8th)2:44.98 (10th)
10210
SIMONETTI,Gabriele
A.S.D. PEDALE RONCHESE

ITA
9:41.05+2:05.853:59.52 (10th)3:04.08 (10th)2:37.45 (9th)
11212
KOMPARA,Jakob
KAMPLC RACING TEAM

SLO
10:04.08+2:28.884:00.38 (11th)3:17.54 (12th)2:46.16 (11th)
12204
CHIABAI,Pietro
ASD TEAM GRANZON

ITA
12:10.25
(+1:00)
+4:35.054:08.39 (12th)3:13.75 (11th)3:48.11 (13rd)
13206
MEROI,Matteo
ASD TEAM GRANZON

ITA
16:01.92
(+5:00)
+8:26.724:37.60 (13rd)3:29.06 (13rd)2:55.26 (12th)
DNS215
RAŠKO,Nal

SLO
  
 
DNS211
KINKELA,Sandi

CRO
  
 
Under 17 female (U17 F, U15 F)
1220
BRAIDA,Lucrezia
ASD TEAM GRANZON

ITA
8:16.13---3:16.37 (1st)2:42.99 (1st)2:16.77 (1st)
2221
RUMAC,Elisa
ASD JAMS BIKE TEAM BUJA

ITA
8:51.47+0:35.343:26.05 (2nd)2:57.75 (2nd)2:27.67 (2nd)
3219
SANDRIN,Giulia
A.S.D. 360 MTB

ITA
9:27.73+1:11.603:50.09 (3rd)3:02.50 (3rd)2:35.14 (3rd)