SPORTident TimingTrailhead

Amazing Thailand International Chiang Mai Enduro

Chiang Mai 23.11.2019-01.12.2019

Amazing Thailand International Chiang Mai Enduro

Chiang Mai 23.11.2019-01.12.2019


Overview
Organizer: Trailhead
Competitors Total: 198
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2019-11-30 11:03
 

Results Amazing Thailand International Chiang Mai Enduro Day1

   
StandardDetailsStages
Total
   
PosNo.Name Cat.TimeBehind 
Total
18
Cody Kelley
Freeduro
 Elite Men16:43.20---
22
Wyn Masters
 Elite Men16:56.40+0:13.20
31
Matej Charvat
CharvatBros / Banshee Bikes
 Elite Men17:04.10+0:20.90
44
Dan Sheng Shan Chiang
Taiwan Enduro
 Elite Men17:09.82+0:26.62
53
Aaron Bradford
Transition/ Shimano
 Elite Men17:11.77+0:28.57
66
ONDREJ BARTA
Banshee Bikes
 Elite Men17:35.91+0:52.71
711
Florent Poilane
SVMB
 Elite Men17:39.39+0:56.19
85
III, Gabriel Amigo
Trek Bikes Philippines
 Elite Men17:51.65+1:08.45
97
Michael Kolar
OKO Racing
 Elite Men17:54.57+1:11.37
1025
David Maggs
 Elite Men18:07.36+1:24.16
1112
Chinnapat Sukchanya
Bike zone veetireco
 Elite Men18:16.09+1:32.89
1217
Dimas Pamungkas
Kurnia Bike POLDA KEPRI INA
 Elite Men18:22.45+1:39.25
1313
Blake Mastrangelo
 Elite Men18:23.09+1:39.89
1433
Rama Teguh Adi Pratama
Lintink Racing Team
 Elite Men18:30.71+1:47.51
15172
Daniel Wilson
 Elite Men18:40.06+1:56.86
1610
Rob Brown
 Elite Men18:42.66+1:59.46
1721
Tio Cahyadi
Polygon Spartan Racing Team
 Elite Men18:46.59+2:03.39
1814
Yavento Ditra Pranata
Nusantara Team
 Elite Men18:52.22+2:09.02
1915
Ananda Bagus Efendy Dwi Putra
Nusantara Team
 Junior18:53.17+2:09.97
2026
Dedik Handika
Nusantara Team
 Elite Men18:58.31+2:15.11
2122
Drew Palmer-Leger
 Elite Men18:59.42+2:16.22
2220
Benjamin Brunner
 Master A19:01.54+2:18.34
23157
LUN, Chia Chang
Taiwan Enduro
 Elite Men19:08.93+2:25.73
2418
Ryan Rodriguez
Freeduro
 Elite Men19:10.19+2:26.99
2519
Trevor Mejia
SoCal
 Elite Men19:21.56+2:38.36
2623
Sittichai Ketkeawmanee
JBC@SPR TEAM
 Master A19:27.89+2:44.69
2730
Florent Telliez
 Master B19:28.15+2:44.95
2832
Wee Chong Yaw
RedRudeRacing
 Master A19:30.41+2:47.21
2916
Sangmok Lim
SM BIKE ACADEMY
 Elite Men19:34.08+2:50.88
3037
Chairat Chaochiangtung
X-Biking Chiang Mai
 Master A19:36.77+2:53.57
3144
Mark Doughty
Trailhead Thailand
 Master C19:36.97+2:53.77
32188
Ingo Karb
BMCC Mannheim
 Master B19:41.28+2:58.08
3336
Man Yin Au Yeung
The Cyclink
 Elite Men19:43.26+3:00.06
3443
Caleb Warrender
Loose Riders
 Master A19:54.17+3:10.97
3528
Bima Fikri Aldira
Nusantara Team
 Elite Men19:54.49+3:11.29
3639
IMAM WIBOWO
FIGHT Team
 Master A19:54.50+3:11.30
3741
John Korfiatis
Scott Fox Greece
 Master A20:00.78+3:17.58
3835
Pornthep Jommuang
X-Biking Chiang Mai
 Master A20:03.08+3:19.88
39197
Luca Hagger
 Elite Men20:07.05+3:23.85
4040
Pelden Dorji
Bhutan Rides
 Master A20:11.76+3:28.56
4129
Peter Ferrell
 Master B20:13.32+3:30.12
4231
Malcolm Finnie
Roost
 Master A20:17.98+3:34.78
4349
Jon McKinney
Trailhead Thailand
 Master C20:20.36+3:37.16
4427
Jesse Anulao
 Master B20:20.37+3:37.17
4545
Jai Barker
Loose Riders
 Master A20:35.44+3:52.24
4634
Junho Kim
SM BIKE ACADEMY
 Elite Men20:44.96+4:01.76
4748
Ingrid Larouche
Devinci
 Elite Women20:45.14+4:01.94
4850
Chelsea Kimball
Freeduro
 Elite Women20:50.77+4:07.57
4947
KOK BAK LAW
X-Biking Chiang Mai
 Master A20:51.93+4:08.73
5038
Joel Mc Guire
Bukit Kiara MTB
 Master A20:56.82+4:13.62
5161
Rinku Thakur
 Elite Men20:58.46+4:15.26
5259
Botak Botak
Roots rider
 Master A21:01.00+4:17.80
5352
Jigme Lobzang
 Elite Men21:10.86+4:27.66
5451
Henrik Miller
 Master C21:11.48+4:28.28
5555
Gorn Sangkaboon
Bold Thailand
 Master A21:14.56+4:31.36
5658
Pui Kin Lui
The Cyclink
 Master A21:18.94+4:35.74
5772
Tsoi Sheung Chuen
Cyclink
 Elite Men21:21.87+4:38.67
5846
CJ, Selig
Freeduro
 Elite Women21:24.07+4:40.87
5964
Stephane Pianigiani
HK EPIC RIDERS
 Master B21:27.42+4:44.22
6054
Pongpun Itngam
DXK ENDURO
 Master B21:32.81+4:49.61
61191
Chiron Kantakis
Magpie Cycles
 Master B21:55.07+5:11.87
6262
Hannah Binder
Awesome MTB
 Elite Women21:57.64+5:14.44
6367
Andre Hugo
 Master A22:00.99+5:17.79
6473
Chris Sargeant
 Master B22:16.84+5:33.64
6591
Russell Carrigg
Loose Riders
 Master B22:25.36+5:42.16
6657
CHIU KIN NGAI
INSANE
 Master B22:28.63+5:45.43
6760
ENGELHARDT, Tim
One Line
 Master B22:29.73+5:46.53
6879
Glen Impey
 Master B22:37.02+5:53.82
6982
Mitsuyoshi Kimura
Cheap Style Racing
 Master C22:37.48+5:54.28
7078
Cuong Bui
SVMB
 Elite Men22:49.58+6:06.38
7183
Ashley Vandermeer
 Master A22:50.16+6:06.96
7265
Ryan Vars
 Master B22:50.73+6:07.53
7369
ELVAN SAHALA HUTABARAT
INDEGO GRAVITY
 Master A22:52.04+6:08.84
7466
Mark Bebb
Trailhead Thailand
 Master C22:58.92+6:15.72
7594
Riduan Yassin
Flowriders
 Master B23:00.07+6:16.87
76112
Youran Zhou
X-Biking Chiang Mai
 Junior23:03.59+6:20.39
7771
Jumnong Krajangjaeng
Laemchabang Enduro
 Master C23:11.21+6:28.01
7863
Ash Jardine
Loose Riders
 Master C23:13.11+6:29.91
7956
Naoaki Ishikawa
BJCC
 Master B23:13.38+6:30.18
8074
Steve Whitcombe
 Master B23:16.84+6:33.64
81198
Rommer Nadja
 Elite Women23:17.97+6:34.77
8253
Morten Hansen
Vikings
 Master C23:21.42+6:38.22
8386
Riska Amelia Agustina
Spartan Racing Team
 Elite Women23:26.76+6:43.56
84107
Kittisak Nuengchamnong
Dxk Enduro
 Master A23:29.67+6:46.47
85122
Chang Woei Tan
Dirty Nomads
 Master C23:30.02+6:46.82
8668
Ricardo Lopes
 Master B23:30.16+6:46.96
8793
Tanalop Thanesanon
JBC@SPR TEAM
 Master B23:30.56+6:47.36
8875
Arto Makela
 Master C23:32.23+6:49.03
8987
Datu mantato Ampatuan
DMA
 Master B23:32.72+6:49.52
9084
Bambang Asrianto
Batam bike brothers
 Master B23:32.95+6:49.75
91141
Sanpraphatphon Punpatcharapop
DXK Enduro
 Master A23:38.26+6:55.06
9288
Laurie Geoghegan
 Master A23:47.98+7:04.78
9380
Jason Kendal
 Master C23:48.35+7:05.15
9489
Sangay Phuentsho
 Master A23:50.67+7:07.47
95169
Tawun Gregory
X-Biking Chiang Mai
 Elite Men23:55.16+7:11.96
9685
Tyler Hunt Benedict
Bike Rumor
 Master B24:00.57+7:17.37
9777
Craig Potter
Macau monthly cycle
 Master A24:01.23+7:18.03
98114
Akkaraded Sirinapapaisan
DAAK DUNN
 Master B24:08.58+7:25.38
99117
Hugo Ardisson
 Master A24:09.85+7:26.65
100182
Puttipat Nhurod
DAKK DUNN
 Master A24:11.33+7:28.13
10198
Akihiro Saito
DKMC
 Master C24:19.13+7:35.93
102102
Yalun Wang
Dali Enduro
 Elite Men24:22.43+7:39.23
10381
Logan Vars
 Junior24:34.97+7:51.77
10492
Yutinai Tiraganant
 Elite Men24:37.19+7:53.99
10576
Jose Manuel Puig
 Master B24:38.36+7:55.16
106110
Greg Jarman
Loose Riders
 Master C24:40.80+7:57.60
10799
JEFFREY SYLVESTER
Bukit Kiara MTB
 Master B24:48.59+8:05.39
108119
Tom Huzell
Five-O
 Master C24:51.94+8:08.74
109106
Jeffrey Hong
Five-O
 Master A25:04.14+8:20.94
11095
Ben Trevethan
Loose Riders
 Master A25:07.53+8:24.33
111101
Jatuporn Kritwatthanakorn
X-Biking Chiang Mai
 Master A25:07.83+8:24.63
112103
Kim Christensen
 Master B25:09.11+8:25.91
11370
Kim Phillip
Vikings
 Master C25:10.81+8:27.61
114104
MASASHI TAJIRI
BJCC
 Master B25:13.95+8:30.75
115116
Leung Kun Kei
 Master C25:19.03+8:35.83
11642
Nicolas Casagrande
X-Biking Chiang Mai
 Master A25:25.98+8:42.78
117109
Zuraidie Ramli
Decendents Brunei
 Master B25:31.96+8:48.76
118187
Yunaidee Kariya
SNT.R.11
 Master B25:42.37+8:59.17
119111
Robin Darius Conz
Loose Riders
 Master A25:43.29+9:00.09
120136
Adrian Wolf
 Master C26:00.85+9:17.65
121125
CATHERINE YOUNG
 Elite Women26:02.63+9:19.43
122108
Ko Kitazawa
 Master B26:04.79+9:21.59
123186
Siang Pheng Ong
Dirty Nomads
 Master B26:07.29+9:24.09
124121
John Hard
 Master B26:11.74+9:28.54
125176
Danny Holmes
 Master A26:12.18+9:28.98
126105
Marc Harb
Hot Cogs MTB
 Master A26:23.48+9:40.28
127115
LEI SONG
DALI ENDURO
 Master B26:25.70+9:42.50
128163
Fabian Anthony
X-Biking Chiang Mai
 Elite Men26:28.79+9:45.59
129138
Nhut Vuong Quang
SVMB
 Elite Men26:31.80+9:48.60
130196
Kausal Rai
Gravity Nepal
 Elite Men26:33.85+9:50.65
13196
Rizk Zafran
Flowriders
 Junior26:40.75+9:57.55
132118
Teerapat Chanrat
DAAK DUNN
 Master B26:47.24+10:04.04
133129
Zaim Hashim
Roots Rider
 Master C26:48.46+10:05.26
134131
Jumali Anwar
 Elite Men26:59.17+10:15.97
135189
Chamnansilp Borkaew
Laemchabang Enduro
 Master B27:11.75+10:28.55
136152
Gun Susangkarakan
SD Rider
 Master B27:16.22+10:33.02
137127
GYAN, Shyam Limbu
Gravity Nepal
 Master A27:22.80+10:39.60
138180
Kongkiat Korattana
 Master A27:23.11+10:39.91
139126
Henry Chia
Batam bike brothers
 Master B27:24.40+10:41.20
140133
Alex marco Julamai
Batam bike brothers
 Master A27:25.21+10:42.01
141137
Claire Demarquet
 Elite Women27:30.80+10:47.60
142134
TX, Suriyapto
Batam Bike Brothers
 Master A27:35.50+10:52.30
143132
Sara Tighe
 Elite Women27:55.20+11:12.00
14497
Silas Ferrell
 Junior27:59.66+11:16.46
145142
YONGZHAO XIA
DALI ENDURO
 Master B28:15.10+11:31.90
146113
JICKCHEN JICKCHEN
PHUTAN
 Master A28:16.66+11:33.46
147140
Jan Schulte
 Master B28:20.94+11:37.74
148150
Pornanan Onkcharoen
JBC@SPR TEAM
 Master B28:33.21+11:50.01
149130
Ceng ngi Richard
Batam bike brothers
 Master B28:36.76+11:53.56
150147
Soewoto Soewoto
Kraton kawi bike park
 Master B28:47.98+12:04.78
151123
Huy Thanh Pham
SVMB
 Master A28:58.19+12:14.99
152158
TSANG, Wai keung
 Master C29:41.79+12:58.59
153151
CHEUK FAI CHAN
INSANE GROUP
 Master C29:59.35+13:16.15
154128
Andy Matthews
 Master B30:06.86+13:23.66
155144
Yusuf Masron
Descendent Brunei
 Master C30:37.79+13:54.59
156154
Aurelien Dordor
 Master A30:46.19+14:02.99
157194
Satit Hirunpinyopas
 Master B30:48.02+14:04.82
158156
Sophon Jaikla
JBC@SPR TEAM
 Master C31:04.92+14:21.72
159135
ROMUALD ROSTREN
 Master A31:08.93+14:25.73
160146
Thanyarat Bunyanuparparn
SNT.R.11 ProjectB
 Elite Women31:14.93+14:31.73
161166
Pahonrat Khamlaksana
 Master A31:16.28+14:33.08
162155
Napop Teparagul
Bun Pai Pun Pai
 Master A31:34.01+14:50.81
163164
Nopphadon Thongkham
JBC@SPR TEAM
 Master B32:28.96+15:45.76
164124
Ho Hei Fung
 Master A32:33.14+15:49.94
165160
Y. C., Sky Chum
 Master B32:35.21+15:52.01
16624
Neil Kean
Scallywags
 Elite Men33:01.71+16:18.51
167149
Kaushik Sinha
 Master A33:59.96+17:16.76
168148
Ismed Safriady
Batam bike brothers
 Master B35:13.02+18:29.82
169190
Chaminda Priyankara
Team TS
 Master B37:26.41+20:43.21
17090
Brendan Reilly
 Master B38:03.62+21:20.42
171184
Pataratham Putararak
Sportbicycle
 Master A38:09.03+21:25.83
172178
Kosin Komolvanich
DAKK DUNN
 Master A38:27.95+21:44.75
173159
Luecha Junmanee
DXK Enduro
 Master B39:29.01+22:45.81
174162
Ravee Yaemvathithong
Bun Pai Pun Pai
 Master B39:59.92+23:16.72
175153
Md. Nafees Ur Rahman
 Master A46:36.73+29:53.53
176161
Junaidy Limgestu
Batam bike brothers
 Master C54:52.00+38:08.80
177175
Noraqidah Efinddi
Decendents Brunei
 Elite Women59:37.58+42:54.38
DNF9
Phil Atwill
Cube Global Squad
 Elite Men