SPORTident TimingMTB Koroška

Black Hole Enduro EWS gold qualifier

Petzen/Jamnica 17.07.2021-18.07.2021

Black Hole Enduro EWS gold qualifier

Petzen/Jamnica 17.07.2021-18.07.2021


Overview
Organizer: MTB Koroška
Competitors Total: 108
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2021-07-18 17:48
 

Results Black Hole Enduro EWS gold qualifier

CategoryTotal
   
StandardDetailsStages
   
PosNo.Name TimeBehind 
MEN
11
Vid, PERŠAK
ORBEA FOX ENDURO TEAM

SLO
16:42.31---
22
Gabriel, TORRALBA
ORBEA FOX ENDURO TEAM

ESP
17:32.10+0:49.79
361
Janik, VOTH

GER
17:33.64+0:51.33
475
Christoph, KOFLER

AUT
17:40.53+0:58.22
58
Matthias, STONIG

AUT
17:41.01+0:58.70
67
Max, FEJER
TEAM DORRONG

AUT
17:43.41+1:01.10
710
Gerd, SKANT
RADWELT MK FACTORY RACING

AUT
17:50.63+1:08.32
862
Laurin, VOTH

GER
17:51.18+1:08.87
914
Peter, MIHALKOVITS
BOLD BRC PIONEERS

AUT
18:07.14+1:24.83
1057
Robert, SCHWENK

GER
18:16.88+1:34.57
114
Jan, MARKIČ
ŠKTD AVčE

SLO
18:30.86+1:48.55
125
Nejc, HUTH
ENERGIJATEAM.COM

SLO
18:33.84+1:51.53
1354
Zdeněk, FIEDLER
ČISTý SPORT

CZE
18:53.69+2:11.38
1456
Sebastian, PIRKER

AUT
18:59.25+2:16.94
156
David, IVARTNIK
ENERGIJATEAM.COM

SLO
19:06.93+2:24.62
1613
Tim, KRAŠOVEC
WOLF RACING TEAM

SLO
19:20.43+2:38.12
179
Jan, ŠTUCIN
PEDAL RACING TEAM

SLO
19:24.25+2:41.94
1823
Paul, HEIMEL
ASKÖ RADWELT MK FACTORY RACING TEAM

AUT
19:28.10+2:45.79
1912
Gianluca, FURLANI
A.S.D. FEDERCLUB TRST

ITA
19:44.15+3:01.84
2018
Matevž, BLAZNIK
MTB KLUB KRANJ

SLO
19:47.33+3:05.02
2160
Florian, TISCHHART
BIKESTORE.CC

AUT
19:50.85+3:08.54
2211
Tadej, RAZPET
PEDAL RACING TEAM

SLO
19:51.98+3:09.67
2359
Armin, TIRALA
RADUNUION ST. JOHANN IN TIROL

AUT
19:57.61+3:15.30
2426
Rok, BAVDAŽ
KK ČRN TRN

SLO
19:57.73+3:15.42
2553
Christoph, INNEREBNER
TEAM DORRONG

AUT
19:59.21+3:16.90
2677
Jernej, SMOLE
ŠD GRABIT

SLO
20:00.84+3:18.53
2724
Luka, BARUT
KK ČRN TRN

SLO
20:20.30
(+0:05)
+3:37.99
2831
Jaka, MOČILNIK
ENERGIJATEAM.COM

SLO
20:31.65+3:49.34
2963
Raphael, WAGNER
DO-BIKER BRUCK/ MUR

AUT
20:32.10+3:49.79
3041
Tino, HUBER
TEAM DORRONG

AUT
20:47.15+4:04.84
3125
Bernhard, WEBER
URC WALS-SIEZENHEIM

AUT
20:51.45+4:09.14
3222
Miha, TRATNIK BAJC
MBK ČRNI VRH

SLO
21:09.38+4:27.07
3374
Matej, GOMBAČ

SLO
21:19.90+4:37.59
3427
Nejc, ŠIKMAN
DH VISIT POHORJE

SLO
21:37.19+4:54.88
3552
Andreas, VIDOVIČ
DH VISIT POHORJE

SLO
21:43.15+5:00.84
3616
Marko, FINK
KD ZVERINICE

SLO
21:45.38+5:03.07
3729
Matic, ČERNEC
DH VISIT POHORJE

SLO
21:50.85+5:08.54
3828
Jakob, KOKOLE
ŠKTD AVčE

SLO
21:54.45+5:12.14
3920
Maks, BOŽNAR
PEDAL RACING TEAM

SLO
22:12.08+5:29.77
4055
Žiga, KONEČNIK

SLO
22:25.59+5:43.28
4158
Sandro, SZUKAT
LES CABRES

ESP
23:35.69+6:53.38
DNF50
Miha, DOVGAN
GKD BOROVCI

SLO
  
 
DNF21
Miha, HORVAT
DH VISIT POHORJE

SLO
  
 
DNF47
Matej, KREBELJ
GKD BOROVCI

SLO
  
 
DNF51
Denis, LESKOVAR
GOLOVEC TRAILS

SLO
  
 
MEN u 21
13
Miha, SMRDEL
MBK ČRNI VRH

SLO
17:21.91---
264
Julian, AUER
UNION VR FAHRRADPROFI.AT

AUT
18:57.86+1:35.95
332
Jernej, KAVČIČ
KD SLOGA 1902 IDRIJA

SLO
19:16.71+1:54.80
468
Timmy, FOCKENBERGER
RADWERKER.AT/ LEVELNINE

AUT
19:42.60+2:20.69
534
Valentin, FREY
IM.PULS SPORT UNION KLAGENFURT

AUT
20:17.17
(+0:05)
+2:55.26
635
Rok, GRABLJEVEC
KD ZVERINICE

SLO
20:42.18+3:20.27
738
Benjamin, ZUPAN
KK ZAVRŠNICA

SLO
20:47.02+3:25.11
837
Lovro, TINTA
ŠKTD AVčE

SLO
20:50.51+3:28.60
967
Jure, ROBIČ Nal
KK ZAVRŠNICA

SLO
24:04.64+6:42.73
1066
Matej, BAKOS
KK ZAVRŠNICA

SLO
25:49.31+8:27.40
DNF36
Hannes, PETEK
RC KAC

AUT
  
 
DNF39
Matic, DOVGAN
GKD BOROVCI

SLO
  
 
MEN 35+
184
Michael, UNTERWEGER
ARBÖ ASKÖ RLM OMYA VILLACH

AUT
19:51.85---
215
Janko, BAČNAR
PEDAL RACING TEAM

SLO
20:12.00+0:20.15
346
Andrej, HOLC
WOLF RACING TEAM

SLO
20:17.12
(+0:05)
+0:25.27
417
Janez, PRAČEK
KAMPLC RACING TEAM

SLO
20:50.41+0:58.56
540
Bine, ŽALOHAR
MTB KLUB KRANJ

SLO
20:55.74+1:03.89
645
Peter, BOŠNIK
MTB TRBOVLJE

SLO
20:59.84+1:07.99
781
Markus, GRUBER
MUDDYTEAMBIKERS

AUT
21:05.07+1:13.22
842
Miha, SPRUK
CALCIT BIKE TEAM

SLO
21:32.65+1:40.80
978
Michael, STROHMAYER

AUT
21:42.86+1:51.01
1043
Karel, ZAVRŠNIK
MTB TRBOVLJE

SLO
22:02.64+2:10.79
1149
Martin, BRUS
KAMPLC RACING TEAM

SLO
22:52.84+3:00.99
1282
Žiga, BLATNIK
KK ZAVRŠNICA

SLO
23:32.92+3:41.07
1344
Grega, NAGODE
ENERGIJATEAM.COM

SLO
25:00.17+5:08.32
1479
Matthias, LENZ
TEAM DORRONG

AUT
25:28.50+5:36.65
WOMEN
169
Yana, DOBNIG
TEAM DORRONG

AUT
22:12.21---
271
Gaia, KRAVANJA
KK ČRN TRN

SLO
28:28.97+6:16.76
WOMEN 35+
170
Urška, KORASA
KD ZVERINICE

SLO
28:46.08---