SPORTident TimingDLRG Lorsch e. V.

17. Lorscher Triathlon

Lorsch 21.08.2022

17. Lorscher Triathlon

Lorsch 21.08.2022


Overview
Organizer: DLRG Lorsch e. V.
Competitors Total: 303
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2022-08-25 12:13
 

Results 17. Lorscher Triathlon

CategoryTotal
   
   
PosNo.Name ClubTimeSchwimmenRadLauf
 
männliche Jugend A (TM 16/17)
128
BEN DESELAERS

GER
SSG Einhausen1:19:0414:48 (2)39:43 (1)24:33 (1)
2293
LUIS H. M. LANGER

GER
1:19:1313:17 (1)40:16 (2)25:40 (2)
männliche Jugend B (TM 14/15)
1160
RUBEN GÄRTNER

GER
LCO Lorsch1:18:4513:39 (1)41:15 (1)23:51 (1)
2254
JONAS DÖPP

GER
DLRG Lorsch1:25:2814:38 (2)43:29 (2)27:21 (2)
männliche Junioren (TM 18/19)
1127
ELIAS GÄRTNER

GER
LCO Lorsch1:15:3812:32 (1)41:33 (2)21:33 (1)
254
JONAS NORDT

GER
1:19:0114:25 (2)41:04 (1)23:32 (2)
3128
LORENZ SAMSTAG

GER
1:31:2816:55 (3)41:48 (3)32:45 (3)
männliche AK 1 (TM 20)
1296
DAVID LANG

GER
1:05:0310:17 (2)33:32 (1)21:14 (4)
2252
RUBEN WIEDEMANN

GER
RV 03 Bürstadt1:05:2510:08 (1)34:42 (2)20:35 (3)
3135
SIMON KLEMENZ

GER
1:11:0012:17 (3)36:54 (5)21:49 (6)
4250
LUCA TITTEL

GER
Kerstins kameraopfer-klappradler vom Königsstuhl1:11:1114:56 (7)34:42 (3)21:33 (5)
5126
PHILIPP WEIS

GER
1:12:1915:14 (8)35:00 (4)22:05 (7)
6117
DOMINIK SUTHFELDT

GER
1:14:0315:37 (10)38:56 (7)19:30 (1)
742
YANNIK HENTER

GER
LCI Speyer1:14:5312:33 (4)39:51 (8)22:29 (8)
8140
EUGEN JUSSIM

GER
1:17:1716:13 (11)41:08 (10)19:56 (2)
9329
CORNELIUS JAKOB

GER
1:19:3516:58 (12)37:27 (6)25:10 (9)
10138
PHILIPP PFEIFER

GER
Kerstins kameraopfer-klappradler vom Königsstuhl1:21:4114:29 (6)40:56 (9)26:16 (10)
11139
JAN MÜLLER

GER
1:23:2713:12 (5)43:02 (11)27:13 (11)
12294
ALEXANDER JUNKERMANN

GER
Kerstins kameraopfer-klappradler vom Königsstuhl1:32:0315:24 (9)48:48 (12)27:51 (12)
männliche AK 2 (TM 25)
1249
LUKAS HENNEMANN

GER
Kerstins Kameraopfer-Klappradler vom Königsstuhl1:05:179:47 (1)35:45 (2)19:45 (1)
2144
DANIEL LÖFFELHOLZ

GER
1:08:0111:18 (2)36:30 (3)20:13 (2)
3125
CHRISTOPHER WEIS

GER
1:09:5614:13 (8)33:04 (1)22:39 (6)
4248
MICHAEL STRAUB

SUI
1:12:5212:44 (3)36:48 (4)23:20 (8)
5299
MICHEL DEGENHARDT

GER
1:14:4215:02 (11)38:23 (6)21:17 (3)
6247
HOLGER HECK

GER
1:15:2815:45 (14)36:52 (5)22:51 (7)
7145
LUCA GRIMM

GER
1:16:4514:37 (10)40:06 (11)22:02 (5)
8115
FELIX RÄDLER

GER
1:17:3917:41 (17)38:32 (8)21:26 (4)
9289
ALEXANDER KURZ

GER
1:17:4913:50 (7)39:36 (9)24:23 (10)
10136
TIMO WILLAUER

GER
1:17:5413:42 (5)38:26 (7)25:46 (12)
1145
OLIVER BUNDE

GER
1:19:3115:19 (13)39:52 (10)24:20 (9)
12141
CHRISTIAN LAUN

GER
Kerstins Kameraopfer-Klappradler vom Königsstuhl1:23:1416:20 (15)41:33 (13)25:21 (11)
13143
MARTIN WALTER

GER
1:23:3713:49 (6)40:49 (12)28:59 (13)
14142
JANIK WAGNER

GER
1:27:3414:22 (9)43:03 (15)30:09 (14)
15255
MARTIN GLANZNER

GER
1:30:3917:15 (16)41:41 (14)31:43 (16)
16298
DANIEL ZARZA AGUADO

ESP
1:31:1715:11 (12)43:33 (16)32:33 (17)
17290
JULIAN WOLF

GER
1:33:3013:07 (4)49:23 (17)31:00 (15)
männliche AK 3 (TM 30)
1110
LUKAS KÖHLER

GER
59:5410:25 (1)31:30 (1)17:59 (1)
2256
DANIEL HARTENSTEIN

GER
1:01:1610:45 (2)32:31 (2)18:00 (2)
3288
JENS JANUSIEWICZ

GER
United Runners of Pfalz1:05:3112:21 (3)34:26 (3)18:44 (3)
4327
PAUL FREIHAUT

GER
1:10:2712:42 (4)36:05 (5)21:40 (5)
5168
TIM SENTNER

GER
1:10:3513:31 (10)35:48 (4)21:16 (4)
6337
HENDRIK FIEDLER

GER
Movendomed1:16:3413:29 (9)40:50 (11)22:15 (6)
7148
JANNIK EHRENFELS

GER
1:16:5412:47 (5)38:55 (7)25:12 (11)
841
TIMO FOITZIK

GER
LCI Speyer1:18:3112:57 (8)39:26 (8)26:08 (13)
9287
MARCO SEIP

GER
TV Bürstadt1:18:5112:48 (7)39:51 (9)26:12 (14)
10301
MARKUS ANTONI

GER
DLRG Bensheim/Heppenheim1:18:5712:47 (6)40:17 (10)25:53 (12)
11116
NILS MÜLLER

GER
1:20:0817:42 (15)38:32 (6)23:54 (8)
1252
TORSTEN SCHÄFER

GER
1:21:3314:21 (11)42:10 (12)25:02 (9)
13322
JANNIS LUDWIG

GER
1:21:5215:53 (13)42:14 (13)23:45 (7)
1451
VOLKER SCHÄFER

GER
1:25:2115:37 (12)42:16 (14)27:28 (15)
15300
PEER-ROMAN WAGNER

GER
LANDAU RUNNING COMPANY1:27:4020:15 (16)42:22 (15)25:03 (10)
16270
SIMON BECKER

GER
1:29:2516:23 (14)45:11 (16)27:51 (16)
17146
CHRISTIAN WEDEL

GER
1:56:4021:01 (17)54:00 (17)41:39 (17)
männliche AK 4 (TM 35)
1149
JULIAN PUPPE

GER
1:03:4210:31 (1)34:22 (3)18:49 (2)
2286
ADAM KAFFENBERGER

GER
1:05:0712:16 (6)34:03 (1)18:48 (1)
3174
SASCHA BRUTSCHER

GER
1:08:0110:54 (4)35:28 (6)21:39 (7)
4173
THOMAS WAGNER

GER
United Runners of Pfalz1:08:0313:03 (11)35:08 (4)19:52 (4)
5152
MARCO VOLL

GER
United Runners of Pfalz1:08:1512:05 (5)35:51 (7)20:19 (5)
6151
TIM MARTIN

GER
1:08:5510:38 (2)34:20 (2)23:57 (12)
7283
MATHIAS LOCHSCHMIDT

GER
1:09:4012:50 (8)35:23 (5)21:27 (6)
8169
PATRICK WEGENER

GER
1:12:2813:29 (13)36:46 (10)22:13 (8)
9253
SASCHA DECH

GER
RSC Pedalo Weiterstadt1:13:1813:44 (15)39:51 (16)19:43 (3)
10285
STEVEN SANDER

GER
TCEC Mainz1:13:3612:41 (7)38:31 (14)22:24 (10)
11284
CHRISTIAN RAHAUSE

GER
TSG Maxdorf1:14:0512:59 (9)37:56 (13)23:10 (11)
12303
FLORIAN GEBHARD

GER
1:14:4113:49 (16)36:33 (9)24:19 (14)
13112
JONAS MÜLLER

GER
1:15:1613:12 (12)36:13 (8)25:51 (19)
14246
STEFAN SCHRÖER

GER
1:15:2413:43 (14)37:20 (11)24:21 (16)
15172
BASTIAN HOFSTÄTTER

GER
1:15:4113:02 (10)37:29 (12)25:10 (18)
16245
ALEXANDER FROMMHOLD

GER
1:17:2114:54 (18)40:08 (18)22:19 (9)
17257
DAVID ZIMMERMANN

GER
1:20:3810:46 (3)41:17 (20)28:35 (21)
1840
CARSTEN MERZ

GER
Keetze Hocker1:21:3817:15 (22)39:49 (15)24:34 (17)
19165
BENEDIKT BONNMANN

GER
1:24:5515:18 (19)39:58 (17)29:39 (22)
20129
PAUL ALEX

GER
1:25:2413:52 (17)41:14 (19)30:18 (24)
21319
DANIEL KIEFER

GER
1:26:5915:26 (20)45:19 (22)26:14 (20)
22338
TOBIAS LAUTERBACH

GER
1:28:2318:05 (23)46:00 (23)24:18 (13)
23339
SVEN SCHEDLBAUER

GER
1:28:2418:05 (24)46:00 (24)24:19 (15)
24150
TIM KLICKS

GER
1:29:5616:04 (21)43:55 (21)29:57 (23)
Senioren 1 (TM 40)
119
BODO BUTZ

GER
1:05:3811:33 (4)33:02 (1)21:03 (2)
2244
PATRICK ZAREMBOWICZ

GER
1:07:1010:32 (1)34:22 (2)22:16 (3)
3118
ANDREAS GANSS

GER
TSV Kirchhein1:11:0812:27 (6)36:02 (3)22:39 (4)
4242
THORSTEN KIES

GER
TTV Topspin Lorsch1:11:2914:18 (10)36:23 (5)20:48 (1)
5176
MARCEL RITTER

GER
1:12:4112:42 (7)36:46 (6)23:13 (5)
6281
CHRISTIAN FASSMANN

GER
1:13:1411:49 (5)36:20 (4)25:05 (8)
7178
FRANK IXMANN

GER
LCO Edenkoben1:17:0111:21 (3)37:34 (7)28:06 (10)
8175
NICO NEUHOLD

GER
1:17:1111:13 (2)41:12 (12)24:46 (7)
9243
MARTIN LICHTENHELDT

GER
1:19:3716:51 (12)38:43 (8)24:03 (6)
10282
HOLGER SENFFT

GER
1:20:4713:12 (8)40:05 (10)27:30 (9)
11177
CHRISTIAN CZOK

GER
LautStark1:23:4014:06 (9)39:37 (9)29:57 (12)
12304
TIM WEIDMANN

GER
1:29:0816:35 (11)40:41 (11)31:52 (13)
1339
NORMAN BENDER

GER
Keetze Hocker1:31:1117:20 (13)45:06 (13)28:45 (11)
Senioren 2 (TM 45)
127
MICHAEL BREIDEBAND

GER
SV Tri City Darmstadt1:02:2610:30 (1)31:37 (2)20:19 (1)
232
ALEXANDER RITTLINGER

GER
LSV Ladenburg1:06:0811:37 (5)33:33 (3)20:58 (2)
3123
THOMAS WAHRENBRUCH

GER
RV03 Bürstadt1:08:1715:16 (18)31:16 (1)21:45 (4)
4180
MARKUS IWANOWITSCH

GER
1:08:2911:03 (2)36:22 (9)21:04 (3)
521
HOLGER COLDITZ

GER
RV03 Bürstadt1:09:5011:14 (3)36:47 (11)21:49 (5)
6333
TIBOR HERTELENDY

GER
TV Alsbach1:13:0613:27 (10)35:49 (4)23:50 (12)
7275
MARTIN JAMELLE

GER
TSG Weinheim Team Radsport Wagner1:14:0913:43 (11)36:19 (8)24:07 (13)
810
MATTHIAS JÄGER

GER
Sc Beerfelden1:15:2115:45 (20)35:52 (6)23:44 (11)
9279
LARS KRÖGER

GER
TriCity Darmstadt1:15:5113:02 (8)39:14 (15)23:35 (10)
10183
ULF STEINEBACH

GER
SC Westerburg1:15:5914:19 (16)36:24 (10)25:16 (17)
11259
MARC SIDDIQUE

GER
1:16:0014:23 (17)35:50 (5)25:47 (18)
12335
DIRK DECHANT

GER
1:16:1014:11 (15)38:48 (13)23:11 (8)
13261
SASCHA LÄHN

GER
TSG Maxdorf1:17:1811:30 (4)39:26 (16)26:22 (19)
14239
MARTIN GÖTZ

GER
1:17:3614:09 (14)36:05 (7)27:22 (22)
15278
KARSTEN KÖHLER

GER
1:17:4716:41 (24)39:08 (14)21:58 (6)
16241
THOMAS SCHÜTTLER

GER
Athletes for Charity1:17:4912:27 (6)38:01 (12)27:21 (21)
17240
UWE SOMMERSCHUH

GER
Helaba BSG Tirathlon1:19:3214:06 (13)40:39 (23)24:47 (15)
18277
MARKUS GOLDHORN

GER
1:19:5813:22 (9)39:34 (17)27:02 (20)
1929
FRANK DESELAERS

GER
TV Einhausen1:20:0915:30 (19)41:55 (24)22:44 (7)
2034
THOMAS ZAHNLEITER

GER
physio31:20:3416:01 (22)40:06 (20)24:27 (14)
21315
DANNY STEGMANN

GER
BBH1:22:5712:49 (7)45:01 (27)25:07 (16)
22162
MATTHIAS MÜLLER

GER
1:23:2413:43 (12)39:57 (19)29:44 (25)
23280
JENS GÜNTER

GER
1:26:4116:38 (23)40:27 (22)29:36 (24)
24328
THOMAS HAUMANN

GER
1:26:5817:16 (26)39:48 (18)29:54 (26)
25336
STEFFEN KLING

GER
LT Karlstern1:29:4226:09 (29)40:21 (21)23:12 (9)
26122
PETER WINKLER

GER
1:31:0616:47 (25)42:01 (25)32:18 (28)
27132
VOLKER SAMSTAG

GER
1:33:4515:59 (21)43:04 (26)34:42 (29)
28276
SANDIP CHOWDHURY

IND
1:34:4118:27 (27)47:00 (28)29:14 (23)
29171
FERHAT ALTAN

GER
1:41:3721:42 (28)49:01 (29)30:54 (27)
Senioren 3 (TM 50)
1192
MICHAEL DREISSIGACKER

GER
Kletterhalle Bensheim1:03:4910:57 (1)32:05 (1)20:47 (5)
2236
DIRK TAPPE

GER
1:05:5513:47 (11)32:24 (2)19:44 (1)
3331
DIRK LITTIG

GER
1:08:2112:20 (3)35:10 (5)20:51 (6)
418
JÖRN SCHLICHTING

GER
1:09:1114:29 (13)34:57 (4)19:45 (2)
5307
CHRISTIAN LANG

GER
LT Hemsbach1:09:5212:51 (8)37:09 (8)19:52 (3)
6113
GERD NEPPUTH

GER
Team Body Attack1:10:2912:39 (4)34:45 (3)23:05 (9)
7186
TIMO BAUER

GER
1:12:3613:04 (9)37:53 (12)21:39 (8)
8306
HOLGER MENGESDORF

GER
TSG Wiesloch1:14:0212:40 (5)36:22 (7)25:00 (14)
9194
MARC GEYER

GER
1:14:3214:40 (15)39:01 (15)20:51 (7)
10273
STEFAN HENNEMANN

GER
BSG Sparkasse Darmstadt1:14:5813:45 (10)37:18 (10)23:55 (10)
11195
MICHAEL WILLWERTH

GER
1:16:2514:30 (14)35:38 (6)26:17 (18)
12274
JÜRGEN PUSCHE

GER
Team Vicky1:17:2214:06 (12)37:44 (11)25:32 (16)
136
MICHAEL BAUMGARTNER

GER
DLRG Lorsch1:18:0512:48 (7)37:58 (13)27:19 (22)
14325
STEFAN KÖNIG

GER
LT Rheinhessen-Pfalz1:19:1919:17 (27)39:24 (16)20:38 (4)
15189
FRANK BEHRENS

GER
LA Asphaltcowboys1:19:3916:45 (21)38:54 (14)24:00 (11)
16185
UDO SPEICHER

GER
1:20:2211:15 (2)40:00 (18)29:07 (25)
17342
PETER DITTHARDT

GER
TV Niederscheld1:21:1016:17 (20)40:53 (21)24:00 (12)
18305
FRANK THÖSEN

GER
1:21:1714:54 (16)37:17 (9)29:06 (24)
19330
OLIVER LORTZ

GER
1:22:1517:03 (22)40:22 (19)24:50 (13)
20193
UWE TRÄUTLEIN

GER
1:22:4616:09 (19)41:33 (22)25:04 (15)
21187
MICHAEL NIEBEL

GER
SKG Stockstadt1:23:2117:46 (24)39:36 (17)25:59 (17)
227
ALEX DIETRICH

GER
DLRG Lorsch1:24:2112:47 (6)40:49 (20)30:45 (27)
23237
MARTIN TULLO

GER
Stickcity-Runners1:24:3815:40 (17)42:17 (24)26:41 (19)
24272
FRANK MUCHA

GER
1:27:3616:01 (18)44:48 (26)26:47 (20)
25164
MICHAEL FÍNN

GER
1:33:1420:31 (28)42:10 (23)30:33 (26)
2635
THILO HAUCK

GER
1:34:2217:25 (23)42:33 (25)34:24 (28)
2724
UWE DÄCHERT

GER
1:35:1519:10 (26)47:07 (27)28:58 (23)
28131
JOHN GUENTHER

USA
1:37:5218:42 (25)52:20 (28)26:50 (21)
Senioren 4 (TM 55)
1262
RALF FABIAN

GER
SSG Bensheim1:05:2710:54 (1)33:55 (1)20:38 (2)
29
MICHAEL ROTH

GER
1:07:1911:05 (2)35:59 (6)20:15 (1)
3340
MARTIN PAUL

GER
1:07:4111:25 (4)35:06 (3)21:10 (4)
4208
MATHIAS MÜLLER

GER
1:08:0011:22 (3)35:09 (4)21:29 (5)
5199
HEIKO BECK

GER
dwpbank-kette rechts!1:08:1113:06 (10)34:15 (2)20:50 (3)
6207
JOCHEN ACKER

GER
LCO Edenkobe1:11:3212:44 (9)37:12 (13)21:36 (6)
7232
RAFAEL ZARZA

ESP
1:13:1013:31 (12)36:57 (10)22:42 (9)
8206
ULRICH KOCHENDÖRFER

GER
Team DRDA1:13:5913:35 (13)36:32 (7)23:52 (10)
9310
STEFAN JUNG

GER
1:14:1712:02 (6)36:33 (8)25:42 (20)
10197
FRIEDER FOLTZ

GER
1:14:3214:45 (20)35:43 (5)24:04 (13)
11120
ELMAR BINDEMANN

GER
1:14:4415:08 (22)36:58 (11)22:38 (8)
12155
STEPHAN LIXFELD

GER
SSG Bensheim1:15:1514:11 (16)37:03 (12)24:01 (12)
13233
MARINKO KOVACEVIC

CRO
1:15:2916:00 (26)37:18 (14)22:11 (7)
14211
FRANK NIEBLER

GER
1:16:0814:21 (18)36:35 (9)25:12 (17)
15201
STEPHAN KELLER

GER
LSV 071:16:5713:26 (11)37:25 (15)26:06 (21)
16213
HANS-PETER RAPP

GER
1:17:2812:15 (7)40:16 (23)24:57 (16)
1747
HANS-JÜRGEN ERHARD

GER
TV Eppelheim1:19:0514:47 (21)40:23 (24)23:55 (11)
1849
IVO HERSCHEL

GER
1:19:3813:39 (15)39:17 (19)26:42 (22)
19209
STEFAN BASIN

GER
Waschsalon Nora Worms1:19:5315:44 (25)38:45 (18)25:24 (18)
20133
MARTIN SCHMITZ

GER
1:20:1616:57 (31)38:33 (16)24:46 (15)
21198
HANS CHRISTIAN MAGER

GER
United Teams1:20:5115:27 (23)39:48 (22)25:36 (19)
2253
ANDREAS NORDT

GER
1:21:2214:12 (17)39:38 (21)27:32 (25)
2343
MICHAEL HENTER

GER
LCI Speyer1:22:5816:14 (27)39:27 (20)27:17 (23)
24271
ROBERT GLANZNER

GER
1:23:4113:38 (14)42:25 (27)27:38 (26)
25312
THOMAS GRUSS

GER
1:24:3716:52 (29)38:41 (17)29:04 (28)
26326
ARMIN UEBERHOFEN

GER
1:25:4115:35 (24)42:23 (26)27:43 (27)
2746
MARCUS GROSSHEIMANN

GER
1:26:5311:34 (5)44:01 (31)31:18 (31)
28210
RALF ROHDE

GER
Kath. Kirchenmusikverein Lampertheim1:27:2914:33 (19)42:46 (28)30:10 (29)
29212
JÖRG WIRTH

GER
wirth-facility-service1:30:2912:34 (8)42:09 (25)35:46 (35)
30134
CHRISTIAN VERWEYEN

GER
1:30:3518:23 (33)44:51 (32)27:21 (24)
31205
EBERHARD KUBACH

GER
1:30:3718:46 (35)47:06 (35)24:45 (14)
32203
MARIO ZUBROD

GER
1:33:5516:53 (30)45:54 (33)31:08 (30)
32130
ULF GLAUNER

GER
1:33:5516:29 (28)43:55 (30)33:31 (33)
34202
MICHAEL REINELT

GER
1:37:4421:19 (37)43:43 (29)32:42 (32)
35156
ROLF JÄGER

GER
1:40:0918:33 (34)46:21 (34)35:15 (34)
36204
CEM JOACHIM TAMKAN

GER
1:50:0018:05 (32)51:26 (37)40:29 (36)
37157
BERND HÖLZEL

GER
1:51:2219:05 (36)49:07 (36)43:10 (37)
Senioren 5 (TM 60)
1313
ROLAND SAWINSKI

GER
LSV Ladenburg1:11:5212:18 (1)35:36 (2)23:58 (2)
2266
THOMAS ADRIAN

GER
Stimmel Sports1:13:0512:21 (2)34:54 (1)25:50 (5)
3264
JOHAN WILLEMS

BEL
1:14:0213:34 (3)37:08 (3)23:20 (1)
4265
JÖRG KRIETENSTEIN

GER
SSG Bensheim Triathlon1:21:3713:48 (4)38:37 (5)29:12 (6)
5320
WALTER MAYER

GER
Wassersportverein Lampertheim1:23:4816:45 (7)41:21 (8)25:42 (4)
6269
HANNS-CHRISTIAN WÜSTNER

GER
1:25:0016:52 (8)43:40 (11)24:28 (3)
7228
HARALD BUCHERT

GER
1:26:2716:19 (6)39:05 (6)31:03 (9)
84
ALOIS LEIBETSEDER

GER
1:30:0017:31 (9)41:28 (9)31:01 (8)
9230
RALF ALEXANDER

GER
1:31:3214:32 (5)40:48 (7)36:12 (10)
10268
JÖRG BARTELT

GER
1:31:3819:36 (11)42:31 (10)29:31 (7)
11229
ULRICH HECK

GER
1:32:5218:06 (10)37:11 (4)37:35 (11)
DNF231
ANDREAS BECK

GER
   
 
Senioren 6 (TM 65)
1154
REINHARD HELD

GER
TV Lorsch1:10:3411:35 (1)35:44 (1)23:15 (1)
2267
ROBERT HAAG

GER
LAZ Mosbach-Elztal1:20:0815:58 (4)38:21 (2)25:49 (2)
3227
WOLFGANG NOVOTNY

GER
DLRG Fürth1:26:5116:37 (6)39:35 (3)30:39 (5)
4316
GERD SCHNEIDER

GER
1:29:0816:32 (5)40:41 (4)31:55 (6)
55
AXEL KÜNKELER

GER
1:31:0118:45 (7)41:48 (5)30:28 (4)
6341
UWE STOOF

GER
Poseidon Eppelheim1:31:1712:52 (2)42:50 (6)35:35 (8)
7317
THOMAS HATZENBÖLLER

GER
1:34:1721:43 (9)43:18 (7)29:16 (3)
811
ANDREAS MEUSEL

GER
DLRG Lorsch1:37:1715:09 (3)43:32 (8)38:36 (9)
9314
MANFRED DOBRZINSKY

GER
TuS Eversten Oldenburg1:42:1620:52 (8)46:43 (9)34:41 (7)
10226
SIGURD HAARSTARK

GER
RLT Rodgau1:56:1522:02 (10)52:21 (10)41:52 (10)
Senioren 7 (TM 70)
1218
DIETER KARY

GER
1:14:0912:59 (1)37:31 (1)23:39 (1)
2225
KARL HEINZ KARB

GER
Poseidon Worms1:23:3616:43 (3)39:02 (2)27:51 (2)
337
KARL-HEINZ FAHRBACH

GER
Keetze Hocker1:29:5817:53 (4)41:06 (3)30:59 (3)
4222
WILLI KOLB

GER
1:36:2314:48 (2)46:08 (4)35:27 (4)
weibliche Jugend A (TW 16/17)
1318
LIA RIFFEL

GER
1:29:0816:33 (2)40:35 (1)32:00 (1)
2124
JANA WAHRENBRUCH

GER
RV03 Bürstadt1:29:4214:32 (1)41:09 (2)34:01 (2)
weibliche Junioren (TW18/19)
123
SARAH DÄCHERT

GER
1:25:4313:13 (1)46:54 (2)25:36 (1)
244
ANNIKA HENTER

GER
LCi Speyer1:27:0415:19 (2)44:06 (1)27:39 (2)
weibliche AK 1 (TW 20)
1108
JULI ÖHOLM

GER
1:17:5511:17 (1)39:41 (2)26:57 (2)
293
DOROTHEE DREIZLER

GER
1:20:0214:36 (4)39:11 (1)26:15 (1)
394
NELE LANGER

GER
1:21:1412:23 (2)40:33 (3)28:18 (4)
492
JOHANNA MÖLLER

GER
1:25:4314:32 (3)42:56 (4)28:15 (3)
weibliche AK 2 (TW 25)
126
TALITHA DENGLER

GER
1:12:3212:13 (3)37:34 (1)22:45 (1)
2214
NICOLA SAWINSKI

GER
LSV Ladenburg1:14:5511:24 (2)39:20 (2)24:11 (2)
3137
ANNA BOCK

GER
1:15:019:56 (1)39:25 (3)25:40 (6)
450
REBECCA HERSCHEL

GER
SSG Bensheim Triathlon1:16:2412:16 (4)39:27 (4)24:41 (4)
564
ANNA LENA ORTH

GER
1:20:4915:27 (7)40:48 (5)24:34 (3)
658
MADELEINE BISCHOFF

GER
1:23:0314:08 (5)43:08 (7)25:47 (7)
795
KATHARINA KÄLBER

GER
1:25:0116:02 (9)43:24 (8)25:35 (5)
859
FINJA REICHARDT

GER
Kerstins Kameraopfer Klappradler vom Königsstuhl1:27:5914:46 (6)40:57 (6)32:16 (9)
9158
JULIA HÖLZEL

GER
1:34:5315:43 (8)47:50 (9)31:20 (8)
weibliche AK 3 (TW 30)
160
KRISTIN HOFMANN

GER
1:10:5210:56 (1)37:08 (1)22:48 (1)
220
JULIA KLAUSS

GER
1:17:4014:17 (2)38:40 (2)24:43 (2)
3321
VICTORIA BENDT

GER
1:21:5216:18 (3)39:52 (3)25:42 (4)
478
INES BERTLICH

GER
1:24:2617:08 (4)42:18 (4)25:00 (3)
weibliche AK 4 (TW 35)
1102
CLARISSA SCHMENGER

GER
Triathlon Team DSW Darmstadt1:14:1512:12 (2)40:13 (3)21:50 (1)
298
AMANDINE HAY

FRA
MTG Triathlon Mannheim1:17:2811:31 (1)39:58 (2)25:59 (3)
396
CHRISTINE ARNOLD

GER
1:21:1113:53 (3)39:41 (1)27:37 (4)
438
SARAH FAHRBACH

GER
Keetze Hocker1:21:5216:00 (6)41:30 (4)24:22 (2)
597
LINDA KOLBENSCHLAG

GER
1:27:4214:25 (4)43:17 (5)30:00 (6)
6258
RAMONA KAUFMANN

GER
1:29:2515:59 (5)45:35 (7)27:51 (5)
780
LENA JÜRCHOTT

GER
SV Lindenhof1:38:0617:44 (7)45:19 (6)35:03 (7)
Seniorinnen 1 (TW 40)
173
JENNY HÄNSEROTH

GER
Helaba BSG Triathlon/ SC Oberursel1:06:3910:17 (1)36:05 (1)20:17 (1)
288
NATALIYA MARSCHNER

GER
TF Feuerbach1:14:2513:22 (4)38:30 (2)22:33 (2)
3334
DANNY DECHANT

GER
1:15:1412:54 (3)38:34 (3)23:46 (4)
417
JOHANNA BIENECK

GER
1:15:2412:53 (2)39:47 (4)22:44 (3)
522
JANA COLDITZ

GER
RV03 Bürstadt1:19:3813:33 (5)40:21 (5)25:44 (6)
699
DUNJA BULT

GER
1:27:3317:53 (9)43:57 (7)25:43 (5)
7161
TINA TEPPER

GER
1:33:0413:44 (6)45:50 (8)33:30 (9)
8234
ELLEN FRIESEN

GER
1:34:0117:47 (8)46:54 (9)29:20 (7)
983
DIANA GROSS

GER
1:39:5720:54 (10)43:41 (6)35:22 (10)
1082
CLAUDIA FRITZSCHE

GER
1:44:2817:29 (7)55:41 (10)31:18 (8)
Seniorinnen 2 (TW 45)
1107
LINDA BETTO

ITA
Höchster Schwimmverein 1893 e.V.1:22:5514:54 (4)42:02 (7)25:59 (2)
2114
NICOLE NEPPUTH

GER
Team Body Attack1:23:2613:48 (2)39:26 (2)30:12 (10)
330
SIMONE EMMENLAUER

GER
Heia Spechbach1:23:3012:14 (1)40:41 (4)30:35 (11)
456
DANIELA SCHWEPPENHAEUSER

GER
1:23:4914:41 (3)41:03 (6)28:05 (6)
5119
CLAUDIA RANZ

GER
1:24:1215:47 (6)40:49 (5)27:36 (5)
614
NICOLE MAMIER

GER
1:24:4316:17 (7)39:20 (1)29:06 (7)
757
ELLEN LICHTENHELDT

GER
1:24:5214:56 (5)40:22 (3)29:34 (8)
866
ANJA DREISS

GER
1:30:5817:42 (10)43:31 (8)29:45 (9)
967
INDRA SCHWEIM

GER
1:31:1417:37 (9)46:45 (11)26:52 (4)
1065
KATRIN FLEISCHER

GER
1:32:0119:15 (11)46:21 (10)26:25 (3)
1162
ORPHA TANK

GER
1:32:1216:53 (8)43:34 (9)31:45 (13)
1248
MIRJANA OPACAK

CRO
1:48:4822:54 (13)1:04:47 (13)21:07 (1)
1363
MONIKA HANSMANN

GER
1:53:0020:19 (12)1:01:50 (12)30:51 (12)
Seniorinnen 3 (TW 50)
1332
KATHARINA HORSCH-LITTIG

GER
1:11:5812:15 (1)38:05 (1)21:38 (1)
2101
SANDRA ERNING

GER
1:19:1115:11 (5)38:38 (3)25:22 (3)
370
SUSANNE NIEBLER

GER
TSV Amicitia Viernheim1:21:2314:50 (3)40:13 (5)26:20 (5)
4104
ULRIKE FUNKE

GER
1:22:3815:03 (4)40:02 (4)27:33 (7)
589
STEPHANIE STÖHR

GER
1:22:3913:37 (2)38:12 (2)30:50 (9)
6105
KERSTIN WIESNER

GER
1:25:2115:17 (6)44:58 (7)25:06 (2)
769
MARION PETITH

GER
1:27:4016:34 (7)45:35 (8)25:31 (4)
88
CARINA BORN-BROSY

GER
1:29:1319:09 (9)43:41 (6)26:23 (6)
984
CORA SCHWEBEL-KOTTKE

GER
1:43:5819:46 (10)53:24 (9)30:48 (8)
10100
NINA HAHN

GER
1:50:5617:14 (8)56:14 (10)37:28 (10)
Seniorinnen 4 (TW 55)
155
KARIN BERZ

GER
1:27:2315:31 (2)43:08 (1)28:44 (1)
291
ISABELL SCHÄRF-MIEHE

GER
1:35:5014:52 (1)47:15 (2)33:43 (2)
371
UTE KUBACH

GER
1:45:1219:03 (3)52:01 (3)34:08 (3)
Seniorinnen 5 (TW 60)
176
GABRIELE KÖHLER

GER
1:26:3716:40 (3)42:05 (1)27:52 (2)
212
JUTTA MEUSEL

GER
DLRG Lorsch1:31:4316:26 (1)44:05 (3)31:12 (3)
3121
ELKE RETTIG

GER
1:35:0516:39 (2)44:00 (2)34:26 (4)
4103
MONICA KOCH

GER
1:39:2817:50 (4)54:26 (4)27:12 (1)
Seniorinnen 7 (TW 70)
185
URSULA SCHÄFER

GER
TSG Weinheim1:41:3417:07 (1)47:29 (1)36:58 (1)