SPORTident TimingPummpälzweg e.V.

ViaSolutionsThüringenA4Lauf

Eisenach 10.01.2010

ViaSolutionsThüringenA4Lauf

Eisenach 10.01.2010

 

Rezultāti ViaSolutionsThüringenA4Lauf

VietaNr.Vārds KlubsLaiksmin/kmStarpība
Männer M20
1141
HEINZ, Philipp
 Sportteam - STEINBACH Meiningen35:533:35---
287
PICKEL, Manuel
 SV Normania Treffurt/LSV Unstrut-Hainich36:323:39+0:39
3139
FÖT, Sören
 Sportteam - STEINBACH Meiningen37:043:43+1:11
4157
SCHOMBERG, Tobias
 TUS Fritzlar Triathlon44:594:30+9:06
552
BLUME, Cornelius
 Werratal Runners47:324:45+11:39
6149
KÜMMEL, Björn
 Gospenroda47:354:46+11:42
7101
ERNST, Marcel
 SV 05 Friedrichroda47:434:46+11:50
8137
ERKENBERG, Georg
 Tottleben48:294:51+12:36
9158
SCHÜLER, Benjamin
 Gospenroda48:534:53+13:00
10159
SCHULZE, Felix
 Kälberfeld49:284:57+13:35
1172
BAUER, Andy
 Feierabendhelden49:364:58+13:43
12126
HÄHNLEIN, Sebastian
 Georgenthal50:435:04+14:50
13147
KREBS, Patrick
 Die Vacombarone51:235:08+15:30
1428
CRAMER, Marcus
 HSG Hörselgau52:385:16+16:45
1596
SCHLUPP, Marcus
 Eisenach52:425:16+16:49
16154
RIECHEL, Thomas
 Schwarzenberg52:485:17+16:55
17135
DARR, Johannes
 Kälberfeld54:565:29+19:03
18146
KAUFMANN, Robert
 Laucha55:265:32+19:33
19161
SKIBA, René
 Wutha-Farnroda56:035:36+20:10
20152
MÜLLER, Rene
 Eisenach56:185:38+20:25
21156
SCHLOTHAUER, René
 Eisenach56:195:38+20:26
2244
BURGHEIM, Robert
 Eisenach56:565:41+21:03
23163
STANGE, Andreas
 Eisenach57:505:47+21:57
24144
JUNKEREIT, Chris
 Eisenach58:005:48+22:07
2535
HUNSTOCK, Christoph
 SV Normania Treffurt58:145:49+22:21
26150
LUTHER, Matthias
 Leimbach1:01:226:08+25:29
Männer M30
1186
SCHMALZ, Frank
 Alea Sanitas44:434:28---
2625
SENFT, Stefan
 Eisenach44:514:29+0:08
3174
HABERER, Jan
 BSG Wartburg-Sparkasse46:314:39+1:48
4167
BAIER, Tobias
 SV Einheit Eisenach46:434:40+2:00
5188
SEEGER, Thomas
 LG E.ON Thüringer Energie47:104:43+2:27
6187
SCHWARZ, Marco
 SV Union Friemar49:524:59+5:09
7190
SPIEGEL, Christian
 LV Bauerbach51:485:11+7:05
836
STOLL, Andreas
 Eisenach52:355:16+7:52
9181
LORENZ, Christian
 ARCADIS53:545:23+9:11
10191
STEFFENS, Sebastian
 Merkers55:295:33+10:46
11178
KÖNIG, Mario
 Die Vacombarone57:375:46+12:54
Männer M35
1223
STOCKMANN, Aiko
 ARCADIS40:584:06---
2214
MANß, Marcus
 Eisenach52:365:16+11:38
3215
NÖßLER, Sandro
 Trusetal53:105:19+12:12
4202
FACIUS, Tilo
 Krauthausen54:555:29+13:57
5199
BAYER, Jens
 Gotha56:165:38+15:18
6216
OTTO, Matthias
 BSG Wartburg-Sparkasse56:195:38+15:21
7665
SCHÄFER, Heiko
 Gotha56:475:41+15:49
8221
SCHOLZ, Mike
 First Fitness57:415:46+16:43
9207
HARTMANN, Marcel
 Lauffreunde Bettenhausen58:055:49+17:07
1057
ROSENTRETER, Swen
 Mühlhausen58:445:52+17:46
11203
FRANK, Alexander
 Stedtfelder Rennsteigfreunde58:565:53+17:58
12217
RÖMER, Rene
 First Fitness59:485:59+18:50
13218
SCHELER, René
 Behringen1:03:196:20+22:21
1469
SCHRÖTER, Patrick
 OLV Weimar1:04:206:26+23:22
Männer M40
166
MAHRT, Jörg
 Eisenach41:024:06---
2236
HARTMANN, Matthias
 Rhöner WSV44:124:25+3:10
340
LIEBIG, Thilo
 Meininger Pepper Power Team44:534:29+3:51
4250
STEINBERG, Rüdiger
 EON Thüringer Energie45:064:31+4:04
5670
HEINZEROTH, Jörg
 Gerstungen46:134:37+5:11
6283
HOLLITZER, Olaf
 Galileo Hünfeld46:244:38+5:22
7112
SAUER, Norbert
 Laufteam Herzog-Georg-Apotheke BaLi50:555:05+9:53
8252
STOLTMANN, Joerg
 Stedtfelder Rennsteigfreunde50:585:06+9:56
9106
APELT, Steffen
 TSG Wandern u.Bergsteigen52:395:16+11:37
10255
VOLKENANDT, Matthias
 SV Einheit Eisenach/LG Ohra Hörsel52:525:17+11:50
11225
ARCHUT, frank
 Ruhla OT Thal53:285:21+12:26
12244
PATZENHAUER, Holger
 Creuzburg53:595:24+12:57
13121
WERNER, Ralf
 StedtfelderRennsteigfreunde54:295:27+13:27
14673
ROHLEDER, Alexander
 Haunetal55:075:31+14:05
15247
SCHÜTZ, Stefan
 Paul- Zimmermann- Schule56:325:39+15:30
1670
SCHLEIP, Heiko
 Gotha58:045:49+17:02
1714
NOLL, Jonas
 SV Normania Treffurt58:125:49+17:10
187
REICHARDT, Andreas
 Falken58:365:52+17:34
19618
BÜCHNER, Jörg
 Eisenach1:02:006:12+20:58
20662
RABICH, Stephan
 Jena1:03:236:20+22:21
21256
WILK, Enrico
 Krauthausen1:06:036:36+25:01
Männer M45
1287
OTTO, Marcus
 fit&run Weimar41:114:07---
2672
SIMON, Thomas
 42:224:14+1:11
3267
BOCK, Andreas
 Bad Salzungen45:034:30+3:52
4641
HENKEL, Andre
 SV Cursdorf-Meuselbach46:444:40+5:33
5118
ENGE, Uwe
 RSV 03 Ruhla46:554:41+5:44
6257
ALACK, Dirk
 Eisenach48:294:51+7:18
7279
KAISER, Steffen
 TSV Vöhl48:474:53+7:36
884
SCHMITZ, Gerold
 Team Erdinger Alkoholfrei49:094:55+7:58
9292
SCHLOTHAUER, Jörg
 FSV Wutha-Farnroda49:144:55+8:03
10259
ARNOLD, Jens
 TSV 1860 Langewiesen49:464:59+8:35
1122
HÖPFNER, Ralf
 Gotha50:395:04+9:28
12664
HUNICK, Christian
 Jena51:415:10+10:30
1332
BREITBARTH, Thomas
 HSG Hörselgau51:545:11+10:43
14289
ROMMEL, Knut
 Bad Liebenstein52:125:13+11:01
153
SIEBER, René
 fit & run53:075:19+11:56
16666
POPPITZ, Christian
 SV 1975 Zeulenroda53:345:22+12:23
1765
BECHSTEIN, Michael
 TABBS Vital55:315:33+14:20
18290
RUPPERT, Stefan
 Schweinesuhle-Creuzburg56:555:41+15:44
1998
HEILWAGEN, Dieter
 Wutha-Farnroda57:255:44+16:14
2061
KNOLL, Michael
 LG Bad Frankenhausen / Göllingen57:415:46+16:30
21278
JUNKEREIT, Gert
 Straufhain58:045:49+16:53
2286
FRITZLAR, Helge
 Mühlhausen1:02:156:13+21:04
23113
ACKERMANN, Jens
 Laufgruppe Wasungen1:02:436:16+21:32
24284
MÜLLER, Peter
 Ruhla OT Thal1:05:346:34+24:23
25642
BUSSE, Thomas
 SV Bernterode1:08:046:49+26:53
Männer M50
160
BÜCHNER, Dieter
 Gotha48:104:49---
2299
BÖTTCHER, Jens-Carsten
 Dessau49:264:56+1:16
325
SCHÖNEWOLF, Thomas
 Philippsthaler Landgrafen49:384:58+1:28
4306
GREINER, Bernd
 Eisenach50:465:05+2:36
5309
LEMBERT, Erhard
 ZSG-Ringen51:285:09+3:18
6303
FRIEDRICH, Hubert
 Eisenach51:445:10+3:34
7321
WERNER, Peter
 Gotha51:595:12+3:49
821
ZIMMERMANN, peter-lars
 erfurt53:125:19+5:02
927
CRAMER, Matthias
 HSG Hörselgau54:085:25+5:58
10310
MARKAU, Frank
 EON Thüringer Energie55:165:32+7:06
1156
KUTZLER, Udo
 VfL Wanfried56:015:36+7:51
1276
SCHULZE, Ronald
 FSV 1986 Bad Langensalza eV.57:245:44+9:14
13661
BERNER, Roland
 LG B. Frankenhausen/Göllingen57:425:46+9:32
14322
ZIMMERMANN, Ulrich
 LV Bauerbach1:00:086:01+11:58
15301
DAWO, Jürgen
 Behringen1:02:066:13+13:56
16318
WALTHER, Immo
 FSV Gotha 19501:03:566:23+15:46
17315
SAUPE, Thomas
 Rennsteiglaufverein1:04:346:28+16:24
18314
SANDROCK, Uwe
 TV 03 Heringen1:04:346:28+16:24
19304
GLOCK, Dieter
 Dippach1:05:016:30+16:51
20675
LOHSE, Lars-Mika
 Marienberg1:05:176:32+17:07
21308
HELLER, Manfred
 Blau Weiß Creuzburg1:06:566:41+18:46
22319
WEBER, Hans
 Neustadt1:12:487:17+24:38
Männer M55
1339
KRÄMER, Roland
 Preh Bad Neustadt43:114:19---
2342
SEIDEL, Helmut
 TV 03 Breitenbach44:184:26+1:07
3671
FUCHS, Dietmar
 Ruhla45:064:31+1:55
454
MESSING, Wolfgang
 VV Germania 83 Georgenthal e.V.45:174:32+2:06
51029
PÄSLER, Ralf
 Pummpälz e. V.50:045:01+6:53
6668
PLEWKA, Richard
 Eisenach53:585:24+10:47
7337
KATZMANN, Klaus
 Wutha-Farnroda57:475:47+14:36
82
KRAICZY, Jürgen
 Creuzburg1:02:186:14+19:07
94
HEINRICH, Matthias
 Bosch Eisenach1:04:466:29+21:35
10123
ROSCHER, Peter
 Schweina1:06:026:36+22:51
Männer M60
1348
HERRMANN, Reinhard
 Lauftreff Alteburg Arnstadt48:194:50---
2349
MIOSGA, Norbert
 Torbuche Waltersdorf53:025:18+4:43
3344
BORG, Joachim
 Eisenach55:515:35+7:32
4347
FRANK, Christian
 Eisenach59:425:58+11:23
578
ZIEGLER, Hans-Joachim
 EFC 08 Ruhla1:00:336:04+12:14
6659
FRIEDRICH, Hans-Joachim
 Tusto Borken1:01:336:10+13:14
Männer M65
1667
FLACHOWSKY, Gerhard
 Ruhla - Thal47:364:46---
2622
RIKIRSCH, Roland
 Creuzburg54:505:29+7:14
338
HELBIG, Hans-Peter
 Stedtfelder Rennsteigfreunde1:06:126:37+18:36
4127
ZETZMANN, Jürgen
 Stedtfelder Rennsteigfreunde1:11:357:10+23:59
Männer M70
1130
KOSCHINE, Klaus
 Gotha52:585:18---
293
WEBER, Rudi
 Stedtfelder Rennsteigfreunde 197958:455:53+5:47
3355
ANACKER, Gerhard
 SV Mihla1:31:439:10+38:45
männliche Jugend B
1364
JARGON, Elias
 TV 03 Breitenbach51:405:10---
290
NOLL, Marius
 SV Normania Treffurt58:095:49+6:29
Frauen W20
1378
OSDROWSKI, Anne
 Ebenheim52:465:17---
2372
KATZMANN, Julia
 Wutha-Farnroda53:425:22+0:56
353
FEY, Theresia
 Wutha- Farnroda57:115:43+4:25
4380
QUELLMELZ, Petra
 Jena59:505:59+7:04
5374
KROH, Franziska
 Fitness- Club Nord-Life Eisenach1:03:366:22+10:50
Frauen W30
1660
SCHLENNSTEDT, Anja
 SSV Allendorf47:034:42---
2394
KÄMPER, Anke
 fit&run52:075:13+5:04
3400
WEIß, Katja
 Gotha53:215:20+6:18
4399
SCHENDERLEIN, Anke
 Paul- Zimmermann- schule Korbach56:335:40+9:30
5395
LORENZ, Andrea
 Creuzburg57:035:42+10:00
6397
PUTZ, Katrin
 Wangenheim59:335:58+12:30
7396
MARK, Nadine
 Gotha1:02:056:13+15:02
8393
HOPF, Kristin
 Galerie Hopf Meiningen1:02:216:14+15:18
9401
ZIMMERMANN, Ina
 LV Bauerbach1:09:106:55+22:07
Frauen W35
1403
ALLMEROTH, Tanja
 SGZoll/TV03Breitenbach49:474:59---
2406
BOT, Anka
 LT Wetzlar55:135:31+5:26
3402
ALACK, Gitta
 Eisenach57:065:43+7:19
Frauen W40
113
FRITZLAR, Heike
 Mühlhäuser Laufmäuse48:594:54---
248
TEMMLER, Silke
 SV Normania Treffurt55:415:34+6:42
3663
BRAUN, Ina
 USV Jena56:195:38+7:20
4420
FRIEDRICH, Elke
 Krauthausen58:465:53+9:47
5674
ROHLEDER, Birgit
 Aunetal59:375:58+10:38
6426
POPPNER, Kathrin
 Ilmenau1:00:226:02+11:23
7423
MALSCH, Beate
 1. Karateverein Schmalkalden1:02:196:14+13:20
8414
ACKERMANN, Hilke
 Laufgruppe Wasungen1:02:406:16+13:41
9437
ZAUMSEIL, Ute
 Chemnitz1:03:146:19+14:15
10416
BISCHOFF, Petra
 KSG Gerlingen1:04:096:25+15:10
11418
FLEISCHMANN, Conny
 Eisenach1:06:336:40+17:34
12427
RICHTER, Andrea
 Gotha1:13:197:20+24:20
13422
JUNKEREIT, Heike
 Straufhain1:15:437:34+26:44
1462
ZSCHARNT, Ina
 DAV Inselberg1:28:528:53+39:53
Frauen W45
1440
BOER, Jana
 KSSV Weimar/Kromsdorf50:265:02---
2114
ERNST, Beate
 Sonntagsläufer50:405:04+0:14
3457
MÜLLER, Heike
 Bad Berka51:575:12+1:31
4438
BECK, Monika
 TV 03 Heringen54:075:25+3:41
542
SCHNIEGLER, Ilona
 Erfurt54:285:27+4:02
6452
KRIEG, Heike
 Erfurt Nord Gymnastik56:335:40+6:07
7462
RÖNNERT, Sylvana
 Haina56:355:40+6:09
851
AUER, Marina
 LG Holzthaleben56:405:40+6:14
9463
SCHUBERT, Andrea
 Neustadt57:275:44+7:01
10443
EGGERS, Heike
 Eisenach1:01:036:06+10:37
11445
GLOCK, Monika
 Dippach1:03:256:20+12:59
12120
HEILWAGEN, Heike
 Wutha-Farnroda1:03:486:23+13:22
13454
LANG, Elvira
 Heringen1:04:326:27+14:06
14448
HORN, Kerstin
 Jena1:04:416:28+14:15
15460
PIETSCH, Andrea
 Jena1:05:116:31+14:45
16446
HÄTZEL, Kathrin
 Team 1434 Weißensee1:06:086:37+15:42
17449
JENDRISCHEWSKI, Karin
 BSG Wartburg-Sparkasse1:11:397:10+21:13
18450
KELLER, Sabine
 Eschweger Ruderverein e.V.1:18:407:52+28:14
Frauen W50
179
VAN NIEUWENHOVEN, Liesbeth
 TV 03 Breitenbach45:224:32---
2477
KRÜGER, Dörte
 ASG Gotha54:035:24+8:41
3669
WERTHAN, Beate
 2 x 5 Rennschnecken57:355:46+12:13
4469
AUXEL, Bärbel
 Niefern-Öschelbronn59:115:55+13:49
5480
ZIMMERMANN, Birgit
 LV Bauerbach1:02:366:16+17:14
6640
KIEFER, Heike
 FSV 1950 Gotha1:04:386:28+19:16
7624
HELLER, Monika
 Creuzburg1:07:136:43+21:51
8110
SIEGLING, Bärbel
 Fit by Schmidt1:10:047:01+24:42
Frauen W60
1623
WEBER, Hannelore
 TSG Ruhla1:04:146:25---
Frauen W65
1490
DR. KNABE-GOLLNICK, Christa
 GM RLV52:495:17---
weibliche Jugend A
1496
ROSENBAUM, Lisa Sophia
 Sättelstädt1:06:466:41---
weibliche Jugend B
119
FEY, Elisa
 Wutha- Farnroda57:485:47---
2501
FISCHER, Julia
 LV Kirchberg 061:04:176:26+6:29
3500
BUSSE, Theresa
 SV Bernterode1:07:576:48+10:09