SPORTident TimingPummpälzweg e.V.

RENNSThike WORLD CHAMPIONSHIP

Moorgrund OT Gumpelstadt 04.05.2019-05.05.2019

RENNSThike WORLD CHAMPIONSHIP

Moorgrund OT Gumpelstadt 04.05.2019-05.05.2019

 

Rezultāti 4. RENNSThike

   
VietaNr.Vārds KlubsLaikskm/hStarpība 
Männer
14046
MÜLLER, Patrick

GER
Erzhike - pm-energy6:24:096.73---
24034
KILIAN, Ronny

GER
Jena6:52:086.27+27:59
34051
QUINTERN, Andreas

GER
LT Rheinhessen-Pfalz6:54:426.24+30:33
44009
BELASCHK, Detlef

GER
Senftenberg6:57:416.19+33:32
54053
ROCKSTUHL, Marian

GER
Solewelt Fitness7:06:306.06+42:21
64054
ROSCHER, Peter

GER
pummpälzsports7:12:215.98+48:12
74033
KENZLER, Alexander

GER
Lünen7:16:135.93+52:04
84018
FÜHRER, Ralf

GER
Lünen7:16:305.92+52:21
94068
STILLGER, Kai

GER
Lünen7:16:415.92+52:32
104012
ESCHE, Peter

GER
Geyer7:24:095.82+1:00:00
114036
KLOTZBACH, Maik

GER
SportlichstePolitikerDeutschlands7:31:505.72+1:07:41
124020
GEIßLER, Martin

GER
SportlichstePolitikerDeutschlands7:31:525.72+1:07:43
134081
WOLTER, Steffen

GER
RennsteigSpirit.Training7:34:065.69+1:09:57
144058
SCHMIDT, Knut

GER
Bärfelser Säcke7:37:175.66+1:13:08
154016
FRENZ, Sascha

GER
Bärfelser Säcke7:37:185.65+1:13:09
164003
BACHMANN, Jochen

GER
Bärfelser Säcke7:39:245.63+1:15:15
174072
VERES, Miro

SVK
Darmstadt7:40:545.61+1:16:45
184021
HABELT, Holger

GER
GutsMuths-Rennsteiglaufverein Suhl7:41:095.61+1:17:00
194005
BASTEK, Georg

GER
Ansbach7:44:395.57+1:20:30
204037
KNOTT, Hannes

GER
Gemeindeverwaltung Moorgrund7:52:145.48+1:28:05
214085
ROßMANN, Toni
 8:05:085.33+1:40:59
224084
VON HOF, Julius
 Luisenthal8:05:275.33+1:41:18
234035
KISZKA, Michael

GER
Nordhausen8:06:275.32+1:42:18
244029
HÜBNER, Nico

GER
Limbach-Oberfrohna8:13:545.24+1:49:45
254014
FISCHER, Dirk

GER
Chemnitz8:14:365.23+1:50:27
264075
WABNER, Helge

GER
Limbach Oberfrohna8:14:525.23+1:50:43
274048
NAUMANN, Thomas

GER
Schleiz8:19:155.18+1:55:06
284039
LACHMANN, Maximilian

GER
Die Lachmänner8:22:175.15+1:58:08
294040
LACHMANN, Moritz

GER
Die Lachmänner8:22:275.15+1:58:18
304031
JAHN, Michael

GER
Rennsteigverein8:22:385.14+1:58:29
314064
SCHUCHARDT, Michael

GER
Ruhla8:26:305.11+2:02:21
324041
LIMBURG, Tobias

GER
Ruhla8:26:435.10+2:02:34
334060
SCHNARCHENDORF, Patrick

GER
Frankfurt8:31:185.06+2:07:09
344038
KURTH, Nils

GER
Frankfurt8:31:215.06+2:07:12
354062
SCHRÖDER, Frank

GER
Erfurt8:35:455.01+2:11:36
364015
FRANKE, Stefan

GER
Erfurt8:36:065.01+2:11:57
374061
SCHNEIDER, Frank

GER
Erfurt8:36:165.01+2:12:07
384077
WEITZ, Heiko

GER
LT Altensteiner Park8:42:464.95+2:18:37
394049
NENNSTIEL, Frank

GER
LT Altensteiner Park8:56:204.82+2:32:11
404073
VOOS, Michael

GER
Altenburg8:59:334.79+2:35:24
414008
BEEGER, Dirk

GER
Altenburg8:59:494.79+2:35:40
424030
HÜRDLER, Lothar

GER
Kamsdorf9:10:514.69+2:46:42
434066
SCHÜTZ, Nico

GER
.9:13:334.67+2:49:24
444065
SCHÜTZ, Marco

GER
.9:13:534.67+2:49:44
Frauen
14050
OBERMEYER, Diana

GER
LAC Langenhagen6:43:266.41---
24055
ROTH, Anja

GER
-6:55:366.22+12:10
34063
SCHRÖDER, Andrea

GER
Solewelt Bad Salzungen7:06:296.06+23:03
44024
HENNING, Christina

GER
DB Netz AG7:09:036.03+25:37
54032
JUNGHANNS, Petra

GER
SG Leipzig Bienitz Triathlon7:12:385.98+29:12
64010
BRAUNSCHWEIG, Marion

GER
Ilmenau7:18:185.90+34:52
74047
MÜLLER, Simone

GER
Geyer7:24:185.82+40:52
84026
HOPF, Andrea

GER
LT Altensteiner Park7:33:215.70+49:55
94082
ZAMZOW, Stephanie

GER
LT Altensteiner Park7:33:255.70+49:59
104042
LUDWIG, Christina

GER
GMRLV7:44:065.57+1:00:40
114043
LUDWIG, Eileen

GER
Bewegt e.V.7:44:115.57+1:00:45
124025
HEROLD, Bärbel

GER
Gemeindeverwaltung Moorgrund7:52:125.48+1:08:46
134083
HOFFMANN, Sara
 Luisenthal8:04:545.33+1:21:28
144044
MESCHKUTAT, Claudia

GER
Nordhausen8:06:435.31+1:23:17
154013
FACIUS, Franziska

GER
Nordhausen8:06:535.31+1:23:27
164004
BÄHR, Madeleine

GER
Budo SV Nippon Schleiz8:19:425.18+1:36:16
174056
SCHEUNEMANN, Yvonne

GER
Budo SV Nippon Schleiz8:19:515.17+1:36:25
184067
SIMON, Julia

GER
Erfurt8:35:575.01+1:52:31
194078
WEITZ, Kathrin

GER
LT Altensteiner Park8:42:564.95+1:59:30
204017
FRISCH, Andrea

GER
LT Altensteiner Park8:43:314.94+2:00:05
214076
WEISHEIT, Claudia

GER
LT Altensteiner Park8:46:374.91+2:03:11
224052
REMDE, Annette

GER
LT Altensteiner Park8:46:404.91+2:03:14
234006
BECK, Jacqueline

GER
LT Altensteiner Park8:46:554.91+2:03:29
244028
HÖSELBARTH, Carola

GER
Altenburg8:59:464.79+2:16:20
254074
VOOS, Anja

GER
Altenburg8:59:524.79+2:16:26
264022
HANTSCH, Julia

GER
Barchfeld - Immelborn9:00:004.79+2:16:34
274059
SCHMIDT, Nadine

GHA
Barchfeld - Immelborn9:02:304.77+2:19:04
284071
TILCH, Waltraud

GER
Erzhike9:07:254.72+2:23:59
294079
WILBERG, Kathrin

GER
TG Saalkreis Walker Teutschenthal9:09:244.71+2:25:58
304001
ALLENSTEIN, Katrin

GER
TG Saalkreis Walker Teutschenthal9:44:254.42+3:00:59
314070
STÖBER, Kathrin

GER
TG Saalkreis Walker Teutschenthal9:48:134.40+3:04:47
324069
STÖBER, Hella

GER
TG Saalkreis Walker Teutschenthal9:48:264.39+3:05:00