SPORTident TimingWSV Clausthal-Zellerfeld e.V.

12. TRENGADE-MTB-Marathon

Clausthal-Zellerfeld 17.05.2009

12. TRENGADE-MTB-Marathon

Clausthal-Zellerfeld 17.05.2009

 

Résultats 12. TRENGADE-MTB-Marathon

   
PlaceDossNom  ClubTempskm/hRetard 
Rennen 7, Männer
52154
ANDERS, Max
 TSV Münchehof4:02:2916.83+1:14:36
61328
BARGHEER, Jörg
 Meerbeck4:35:3114.81+1:47:38
DSQ250
BERTHOLD, Alexander
 Bad lauterberg
 
40253
BIALCZYK, Krzysztof
 Hannover3:51:0317.66+1:03:10
29343
BOZOWSKI, Jan
 Gleiwitz3:39:5118.56+51:58
47254
BRANDT, Nils
 Göttingen3:57:0117.21+1:09:08
8221
BREUER, Tilo
 RSV 23 Braunschweig - Schierke3:08:0121.70+20:08
48168
BRUNOTTE, Sebastian
 RSC-Hildesheim3:57:4617.16+1:09:53
62355
BUDDENSIEK, Jan
 Freie RADikale4:37:2114.71+1:49:28
39240
CORLEIS, Frank
 Team Schneider e.V.3:50:2917.70+1:02:36
53257
CZAJKOWSKI, Marek
 Göttingen4:08:5316.39+1:21:00
15259
CZAUDERNA, Sebastian
 weyhausen3:22:2220.16+34:29
DSQ248
DIEDRICHS, Martin
 WSV Clausthal-Zellerfeld
 
54203
EBELING, Daniel
 Hamburg4:12:0416.19+1:24:11
63327
EBSEN, Nils
 Schaumburg4:50:0414.07+2:02:11
22167
EICHHORN, Manuel
 team wolfskult3:32:3119.20+44:38
20177
FESTERLING, Michael
 Bad Bikers Wernigerode3:32:0019.25+44:07
330
FORMANIAK, Jan
 Bike Brand Ex3:45:3418.09+57:41
44151
GEORGE, Kay
 Myrrhe-Bikes Egeln3:52:3217.55+1:04:39
35165
GOBRECHT, Lars
 SG Biesenrode e.V. / Wippertal 3:47:4017.92+59:47
55334
HAAR, Thomas
 Hamburg4:12:4416.14+1:24:51
56197
HACKSTETTE, Sebastian
 hockeyfreundevechta4:14:5016.01+1:26:57
26201
HAGEMANN, Bastian
 IBC-DIMB-RacingTeam3:37:1018.79+49:17
5146
HARTMANN, Patrick
 MTBvD3:00:5422.55+13:01
24323
HAUTHAL, Helge
 Radstudio - Lothar Schuster3:34:5518.98+47:02
43358
HEINZE, Jörg
 Bremen3:52:1017.57+1:04:17
18178
HERCHER, Steffen
 BENObikes-CUBE Racing-Team3:25:2919.86+37:36
23194
HESSE, Peta
 Freie RADikale3:34:3819.01+46:45
31265
HILMER, Philipp
 Braunschweig3:44:0818.20+56:15
45346
KIETZMANN, Arne
 Bad Segeberg3:53:4817.45+1:05:55
50192
KIRPEIT, Remo
 ESV Lok Stendal3:59:2017.05+1:11:27
DSQ233
KLEINDIENST, Andre
 Team Bergamont
 
2169
KLOCKE, Gerald
 Nordharzer Racingteam/BadBikes2:54:4323.35+6:50
28180
KOCH, Sascha
 Bergteufel Racing Team3:37:5518.72+50:02
58235
KOSLER, Guido
 Team Luxo4:24:4215.41+1:36:49
41219
KRÖGER, Marvin
 RSG Nordheide3:51:0517.66+1:03:12
16268
KRUPOP, Markus
 Halle3:23:1620.07+35:23
60208
LOOF, Lukas
 Myrrhe-Bikes Egeln4:33:3414.91+1:45:41
59198
LÜBBERS, Henning
 hockeyfreundevechta4:27:3615.25+1:39:43
27321
MARTH, Oliver
 Radstudio Lothar Schuster3:37:4818.73+49:55
37223
MAUERMANN, Steffen
 Scottfighter3:49:5817.74+1:02:05
7157
MEINIGER, Tino
 Ilsenburg3:04:4022.09+16:47
14222
MÖHWALD, Bernhard
 RSV Nachterstedt3:16:5820.71+29:05
51227
MOTA, Erik
 SV-Bode-Bike-Thale.V.4:02:2916.83+1:14:36
10184
NEBEL, Christian
 Biketeam Stenger (www.stenger-bi3:12:3721.18+24:44
21322
NIPPERDEY, Johannes
 Harzracing e.V.3:32:2319.21+44:30
19159
PROHN, Björn
 FahrRADprofi SCHEESSEL3:29:2419.48+41:31
42164
RASCHKE, Mathias
 mtb-Biesenrode3:51:1717.64+1:03:24
9191
REJZEK, Martin
 Eitracht Braunschweig Ski3:08:2621.65+20:33
DSQ217
RENGSHAUSEN, Jens
 RSC-Hildesheim
 
34149
RUHR, Marcus
 MTB-Team-Wolfsburg3:45:4618.07+57:53
64271
RUPPRICH, Guido
 Hannover4:52:3313.95+2:04:40
46273
SCHEPERS, Simon
 Hannover3:54:4817.38+1:06:55
57274
SCHMIDT, Marek
 Braunschweig4:20:0815.68+1:32:15
1188
SCHOLZ, Achim
 Cannondale Team Wein2:47:5324.30---
49183
SCHOLZ, Mathias
 BHS-express3:58:2717.11+1:10:34
13216
SCHUPPERT, Fabian
 RSC Wunstorf3:15:0620.91+27:13
12162
SEIFFERT, Marc
 Clausthal-Zellerfeld3:14:4520.95+26:52
3143
STAHNKE, Tim-Christopher
 LeXXi TeamTrikot24.de / RC Zugvo2:56:3023.12+8:37
30200
STEINKE, Nik
 HRV hamburg3:40:2918.50+52:36
32231
STÜBING, Sebastian
 TC Merseburg3:45:2618.10+57:33
17206
TENTLEWITZ, Martin
 MTB Team Wolfsburg3:24:3419.94+36:41
25213
VOGT, Patrick
 Radsport Team Köln e.V.3:36:1618.87+48:23
11144
WENDLAND, Marcell
 Buchholz i.d.N./Parchim3:14:1121.01+26:18
38163
WOLF, Tobias
 FahrRADprofi SCHEESSEL3:50:0017.74+1:02:07
4205
ZAMPONI, André
 MC Pirate e.V.2:59:0222.79+11:09
36224
ZANZIG, Ralf
 Scottfighter3:49:3317.77+1:01:40
6283
ZINECKER, Jörg
 Cavertitz / Bucha3:03:0622.28+15:13
Rennen 8, Masters männlich
DSQ234
AUGSTEIN, Rainer
 Team Fuji
 
12239
BARTNIK, Sven
 Team Schneider e.V.3:40:2718.51+46:19
43332
BENECKE, Peter
 Barsinghausen4:39:4114.59+1:45:33
37251
BESCHORNER, Helge
 Hillerse4:12:5316.13+1:18:45
39245
BRENNECKE, Udo
 THC Bike Center4:25:1415.38+1:31:06
35255
BUNDSCHUH, Peter
 Arneburg4:09:0916.38+1:15:01
9225
DIEDRICHS, Reiner
 SG-Stern Düsseldorf3:37:3318.75+43:25
25141
DÖRING, Andre
 MC Pirate e.V.3:55:1317.35+1:01:05
18174
FRICKE, Welf
 1. Wolfsburger MCC3:45:3718.08+51:29
42260
GATHER, Thomas J.
 Bernburg4:38:1514.66+1:44:07
30237
GERLACH, Ralph
 Team Schließer-Bike4:00:3316.96+1:06:25
36263
GIESSMANN, Stephan
 Velpke4:12:3416.15+1:18:26
17236
GRÖSCHE, Ralf
 Team NoSports3:45:2118.11+51:13
26350
HANISCH, Tino
 Vienenburg3:56:5417.22+1:02:46
22211
HEINATZKY, Lutz
 Salzgitter3:52:3617.54+58:28
47333
HEISMEYER, Dirk
 Emmerthal5:27:1112.47+2:33:03
41152
HERBOTE, Michael
 MTV Förste4:28:1115.21+1:34:03
21266
HOYER, Maik
 Baddeckenstedt3:50:0117.74+55:53
1166
HÜTER, Jörg
 BENObikes-CUBE Racing-Team2:54:0823.43---
8161
KELLNER, Christoph
 Naturkost Elkershausen3:37:3218.76+43:24
29214
KÖHLER, Roland
 RC ENDSPURT HERFORD4:00:2216.97+1:06:14
3267
KREITZ, Michael
 Seelze3:23:4620.02+29:38
46226
LANGE, Bernd
 Sonntagsfahrer5:08:0413.24+2:13:56
DSQ269
LEMKE, Thomas
 Allrode
 
6247
LOOSE, Alexander
 Vipers concept3:34:2819.02+40:20
33175
MARCHEEL, Burkhard
 Airport-Biker4:06:5216.53+1:12:44
40311
MERZINGER, Bodo
 Bielefeld4:26:1315.33+1:32:05
45242
MESEG, Ralph
 Thalegeister4:47:1414.20+1:53:06
34243
MOTA, Thomas
 Thalegeister4:07:3916.47+1:13:31
38244
MOTA, Ulrich
 Thalegeister4:13:4616.08+1:19:38
32316
OBERDIEK, Detlef
 VfB Fallersleben4:02:0416.85+1:07:56
20320
PROBST, Andreas
 MTB Biesenrode3:47:4217.92+53:34
DSQ158
REICHARDT, Michael
 WSV Clausthal-Zellerfeld
 
4189
REINHARDT, Sven
 Catering Service Handke Racing T3:24:5119.92+30:43
5142
ROKAHR, Holger
 Springe3:33:1819.13+39:10
28210
RÖPKE, Dirk
 Nordharzer RSG4:00:0616.99+1:05:58
24238
ROSE, Peter
 Team Schließer-Bike3:53:2617.48+59:18
44310
SCHÄFER, Frank
 Bike-Team Blöte4:39:4214.59+1:45:34
14186
SCHEDLER, Uwe
 Buxtehuder SV3:41:5718.38+47:49
31275
SCHRADER, Axel
 Kreiensen4:01:4616.88+1:07:38
19140
SCHRÖDER, Norbert
 Cuxhaven3:47:2817.94+53:20
13202
SCHULZE, Jens-Oliver
 Kalbe/Milde3:41:2018.43+47:12
2230
SCHULZE, Thomas
 Tangermünde3:15:5420.83+21:46
27193
SORANNO, Giuseppe
 Fahrradtref Goslar3:57:5417.15+1:03:46
7276
TESKE, Peter
 Barnttrup3:37:3018.76+43:22
16278
VÖLKER, Andre
 Halle3:43:1818.27+49:10
11279
WALA, Christian
 Lübeck3:38:5018.64+44:42
DSQ139
WALL, Robert
 Nienburg
 
23281
WELZEL, fred
 hamburg3:53:0517.50+58:57
10150
WINKLER, Stefan
 Team KAEFER/TSV Münchehof3:38:2018.69+44:12
15187
WOLFF, Manfred
 Buxtehuder SV3:41:5718.38+47:49
Rennen 6, Frauen
1131
BIEKER, Britta
 TuS Valmetal / Bike n Service, H3:38:2818.68---
2256
CRONJÄGER, Cathrin
 Göttingen3:54:0317.43+15:35
4215
FAUST, Telse
 Proformance Nonplusultra3:59:1917.05+20:51
9190
LINK, Miriam
 DAVil-Biker Hildesheim4:52:0113.97+1:13:33
5270
MEYER, Stefanie
 Göttingen4:00:2116.98+21:53
7185
NOACK, Birgit
 Buxtehuder SV4:02:2816.83+24:00
6246
PEXA-HAGEMANN, Ellen
 TS Harburg Team Bergamont4:01:5516.87+23:27
3272
SCHAFFARTZIK, Lena
 Hannover3:54:4817.38+16:20
8212
WIETZOREK, Sonja
 Osnabrücker Sportclub4:19:3115.72+41:03