SPORTident TimingNelson Mountainbike Club

Santa Cruz Evening World Series #3

Top Dog, Hotbox | Nelson 02.11.2017

Santa Cruz Evening World Series #3

Top Dog, Hotbox | Nelson 02.11.2017

 

Ergebnisse Santa Cruz Evening World Series #3

Enduro
KategorieGesamt
   
PlatzNr.Name ZeitRückstand

Stage 1

Masters 1 Male
10
COWLIN, Michael
 1:56,02---
20
RUSS, Corey
 1:56,10+0:00,08
30
STANYER, Adam
 1:58,25+0:02,23
484
LUONI, Isaac
 1:59,08+0:03,06
532
JAWORSKI, Andre
 2:02,24+0:06,22
629
BRAKE, Michael
 2:02,56+0:06,54
764
SIMPSON, Lewis
 2:06,96+0:10,94
80
CHRISTIE, Jase
 2:09,00+0:12,98
982
AYLOFF, Matt
 2:10,97+0:14,95
1073
RAGGETT, Dan
 2:11,31+0:15,29
110
HERBIGGINS, Jamie
 2:12,35+0:16,33
1286
SMITH, Matt
 2:12,46+0:16,44
1316
TOUGHEY, Kevin
 2:12,71+0:16,69
148
READ, Cole
 2:13,03+0:17,01
1541
DIEDRICHS, Phil
 5:10,53+3:14,51
Masters 2 Male
10
ENGLISH, Kevin
 2:10,76---
20
DRUMMOND, Are
 2:19,15+0:08,39
319
GORNALL, Mark
 2:24,74+0:13,98
Masters 3 Male
10
SHARP, Rod
 2:22,96---
20
WIEGAND, Bret
 2:26,57+0:03,61
328
DAWSON, James
 2:30,09+0:07,13
467
HOARE, Pete
 2:38,03+0:15,07
570
ODONALD, Grant
 2:58,12+0:35,16
Open Female
15
BATEUP, Emma
 2:08,90---
255
ROBERTSON, Brooke
 2:20,15+0:11,25
37
BAKER, Alice
 2:21,51+0:12,61
40
RODDIS, Katie
 2:22,21+0:13,31
50
BENNELL, Susanne
 2:31,08+0:22,18
60
WESTBURY, Juliet
 2:37,06+0:28,16
748
NATHAN, Jacqui
 2:42,34+0:33,44
858
CHAMBERS, Benie
 2:42,64+0:33,74
90
FAY, Christine
 2:44,02+0:35,12
Senior Male
10
WILHELMER, Roman
 1:55,31---
215
CURRIE, Mitch
 1:55,43+0:00,12
361
DONALDSON, Jake
 1:56,55+0:01,24
488
CATMAN, Spencer
 1:56,76+0:01,45
553
BOYLETT, Jake
 2:00,78+0:05,47
680
THOMPSON, Jason
 2:01,05+0:05,74
738
GLOVER, Jake
 2:02,06+0:06,75
825
HYLKEMA, Jason
 2:03,90+0:08,59
979
MCLAUCHLAN, Jarrod
 2:05,93+0:10,62
100
DONALD, Josh
 2:06,79+0:11,48
110
PERKS, Ollie
 2:08,25+0:12,94
1287
SHAW, Sam
 2:09,16+0:13,85
132
NORDSTROM, Ryan
 2:12,05+0:16,74
1465
WALKER, Morgan
 2:21,12+0:25,81
1585
MOORRE, Cam
 2:39,66+0:44,35
Under 11 Male
123
SCHRODER, Nico
 2:48,49---
Under 13 Male
139
POWELL, Hamish
 2:07,12---
20
BUCKLEY, Seth
 2:08,00+0:00,88
330
HOARE, Tom
 2:10,86+0:03,74
40
KING, Brynley
 2:30,58+0:23,46
Under 15 Female
181
TOUGBUY, Amy
 3:13,93---
Under 15 Male
118
SLACKER, Fin
 2:04,50---
256
GEDDES, Dillon
 2:06,47+0:01,97
375
DAWSON, Monty
 2:09,78+0:05,28
451
ELKINGTON, Oliver
 2:10,01+0:05,51
563
MUND, Lennard
 2:11,85+0:07,35
662
TWOSE, Samuel
 2:11,86+0:07,36
70
SHARP, Hunter
 2:12,38+0:07,88
80
BLIGHT, Daniel
 2:13,83+0:09,33
90
MCINTOSH, Robbie
 2:14,03+0:09,53
100
HUFFLETT, Henri
 2:14,60+0:10,10
1143
MITCHENER, Tom
 2:19,04+0:14,54
1268
MCKEAN, Conor
 2:22,30+0:17,80
130
MCALPINE, Jack
 2:22,77+0:18,27
140
SMITH-CLARE, Joshua
 2:25,19+0:20,69
150
GOWER, Harry
 2:39,77+0:35,27
1671
GRANT, Ollie
 2:42,75+0:38,25
170
BEAUMONT, Jacob
 2:49,62+0:45,12
Under 17 Female
147
NATHAN, Zoe
 2:29,54---
245
SHUKER, Kendall
 2:42,97+0:13,43
Under 17 Male
124
SINGLETON, Max
 2:00,09---
235
BALLANCE, Todd
 2:00,42+0:00,33
334
TROWBRIDGE, Harrison
 2:01,95+0:01,86
43
O'DONNELL, Seamus
 2:02,19+0:02,10
576
BLISS, Tayne
 2:02,40+0:02,31
620
GORNALL, Tristan
 2:03,67+0:03,58
733
WALKER, Toby
 2:05,09+0:05,00
817
HARDAKER, Caleb
 2:05,22+0:05,13
90
ALDRIDGEEE, Bailey
 2:07,78+0:07,69
100
EDWARDS, Jack
 2:09,37+0:09,28
1142
GROVER, Ethan
 2:09,53+0:09,44
1272
BATEUP, Jack
 2:12,55+0:12,46
1349
BARTLETT, Jamie
 2:13,81+0:13,72
1477
CLIFFORD, James
 2:15,43+0:15,34
1544
BROWN, Blake
 2:22,75+0:22,66
1678
B, Sam
 2:25,38+0:25,29
1774
INWOOD, Jack
 2:31,09+0:31,00
1837
WENZEL, Paul
 2:52,71+0:52,62
Under 19 Male
136
HARRIS, Ben
 1:59,25---
266
JONES, Cameron
 1:59,94+0:00,69
359
KARALUS, Mac
 2:01,08+0:01,83
414
OLIVER, Caleb
 2:02,16+0:02,91
521
RUSSELL, Justin
 2:02,51+0:03,26
660
LEEUW, TasmanDe
 2:04,53+0:05,28
769
GAULER, Dominc
 2:05,96+0:06,71
80
WARRANDER, Riley
 2:15,66+0:16,41
90
LEITCH, Brayden
 2:19,61+0:20,36
1083
N, Laurens
 2:43,40+0:44,15

Stage 2

Masters 1 Male
10
RUSS, Corey
 2:58,24---
20
STANYER, Adam
 3:01,37+0:03,13
30
COWLIN, Michael
 3:01,64+0:03,40
40
CHRISTIE, Jase
 3:02,07+0:03,83
529
BRAKE, Michael
 3:04,29+0:06,05
684
LUONI, Isaac
 3:07,09+0:08,85
732
JAWORSKI, Andre
 3:08,20+0:09,96
864
SIMPSON, Lewis
 3:16,38+0:18,14
90
HERBIGGINS, Jamie
 3:19,25+0:21,01
1073
RAGGETT, Dan
 3:24,60+0:26,36
1186
SMITH, Matt
 3:24,88+0:26,64
1282
AYLOFF, Matt
 3:30,90+0:32,66
1316
TOUGHEY, Kevin
 3:31,75+0:33,51
1441
DIEDRICHS, Phil
 3:43,07+0:44,83
158
READ, Cole
 3:43,16+0:44,92
Masters 2 Male
10
ENGLISH, Kevin
 3:15,66---
20
DRUMMOND, Are
 3:18,71+0:03,05
319
GORNALL, Mark
 3:47,49+0:31,83
Masters 3 Male
10
WIEGAND, Bret
 3:31,13---
20
SHARP, Rod
 3:40,60+0:09,47
328
DAWSON, James
 3:51,93+0:20,80
467
HOARE, Pete
 4:28,19+0:57,06
570
ODONALD, Grant
 4:51,49+1:20,36
Open Female
15
BATEUP, Emma
 3:11,14---
27
BAKER, Alice
 3:37,93+0:26,79
355
ROBERTSON, Brooke
 3:38,73+0:27,59
40
RODDIS, Katie
 3:47,62+0:36,48
50
BENNELL, Susanne
 4:01,43+0:50,29
648
NATHAN, Jacqui
 4:30,46+1:19,32
70
FAY, Christine
 4:47,44+1:36,30
858
CHAMBERS, Benie
 4:53,29+1:42,15
90
WESTBURY, Juliet
 5:06,10+1:54,96
Senior Male
115
CURRIE, Mitch
 2:57,80---
280
THOMPSON, Jason
 2:58,93+0:01,13
30
WILHELMER, Roman
 2:58,96+0:01,16
453
BOYLETT, Jake
 2:59,90+0:02,10
588
CATMAN, Spencer
 3:00,86+0:03,06
687
SHAW, Sam
 3:01,15+0:03,35
761
DONALDSON, Jake
 3:01,17+0:03,37
838
GLOVER, Jake
 3:06,44+0:08,64
985
MOORRE, Cam
 3:15,04+0:17,24
102
NORDSTROM, Ryan
 3:16,94+0:19,14
1179
MCLAUCHLAN, Jarrod
 3:17,12+0:19,32
120
DONALD, Josh
 3:18,42+0:20,62
1325
HYLKEMA, Jason
 3:19,06+0:21,26
1465
WALKER, Morgan
 3:43,70+0:45,90
150
PERKS, Ollie
 4:18,33+1:20,53
Under 11 Male
123
SCHRODER, Nico
 4:15,81---
Under 13 Male
10
BUCKLEY, Seth
 3:16,92---
239
POWELL, Hamish
 3:22,23+0:05,31
330
HOARE, Tom
 3:29,64+0:12,72
40
KING, Brynley
 4:03,68+0:46,76
Under 15 Female
181
TOUGBUY, Amy
 5:24,00---
Under 15 Male
156
GEDDES, Dillon
 3:06,55---
20
SHARP, Hunter
 3:09,87+0:03,32
318
SLACKER, Fin
 3:13,53+0:06,98
451
ELKINGTON, Oliver
 3:15,37+0:08,82
562
TWOSE, Samuel
 3:18,81+0:12,26
675
DAWSON, Monty
 3:26,22+0:19,67
763
MUND, Lennard
 3:28,46+0:21,91
868
MCKEAN, Conor
 3:35,04+0:28,49
90
SMITH-CLARE, Joshua
 3:36,55+0:30,00
100
BLIGHT, Daniel
 3:38,36+0:31,81
110
MCALPINE, Jack
 3:42,00+0:35,45
1243
MITCHENER, Tom
 3:55,60+0:49,05
1371
GRANT, Ollie
 4:04,92+0:58,37
140
HUFFLETT, Henri
 4:05,90+0:59,35
150
GOWER, Harry
 4:06,69+1:00,14
160
MCINTOSH, Robbie
 4:20,22+1:13,67
170
BEAUMONT, Jacob
 5:07,37+2:00,82
Under 17 Female
147
NATHAN, Zoe
 4:06,79---
245
SHUKER, Kendall
 4:13,58+0:06,79
Under 17 Male
124
SINGLETON, Max
 3:01,24---
235
BALLANCE, Todd
 3:07,69+0:06,45
376
BLISS, Tayne
 3:08,58+0:07,34
433
WALKER, Toby
 3:08,86+0:07,62
53
O'DONNELL, Seamus
 3:10,61+0:09,37
60
ALDRIDGEEE, Bailey
 3:12,75+0:11,51
742
GROVER, Ethan
 3:14,69+0:13,45
834
TROWBRIDGE, Harrison
 3:16,21+0:14,97
917
HARDAKER, Caleb
 3:16,86+0:15,62
1072
BATEUP, Jack
 3:25,89+0:24,65
1149
BARTLETT, Jamie
 3:26,04+0:24,80
1220
GORNALL, Tristan
 3:26,09+0:24,85
1377
CLIFFORD, James
 3:39,62+0:38,38
1478
B, Sam
 3:44,58+0:43,34
150
EDWARDS, Jack
 3:48,79+0:47,55
1644
BROWN, Blake
 3:59,47+0:58,23
1774
INWOOD, Jack
 4:21,84+1:20,60
1837
WENZEL, Paul
 4:35,53+1:34,29
Under 19 Male
159
KARALUS, Mac
 2:57,74---
269
GAULER, Dominc
 3:01,53+0:03,79
314
OLIVER, Caleb
 3:01,57+0:03,83
466
JONES, Cameron
 3:06,68+0:08,94
521
RUSSELL, Justin
 3:11,15+0:13,41
660
LEEUW, TasmanDe
 3:20,79+0:23,05
736
HARRIS, Ben
 3:23,68+0:25,94
80
WARRANDER, Riley
 3:46,93+0:49,19
90
LEITCH, Brayden
 4:13,90+1:16,16
1083
N, Laurens
 4:40,54+1:42,80