SPORTident TimingMTB RACE TEAM Höxter

Race to Sky

Boffzen (Grillhütte) 12.05.2012

Race to Sky

Boffzen (Grillhütte) 12.05.2012

 

Results Race to Sky

   
PosNo.Name ClubTimekm/hBehind 
U 19 männlich
1502
DRÜKE, Jan

GER
MTB Race Team Höxter1:35:5826.76---
2505
GEORGI, Niklas

GER
Radsport Hochsolling e.V.1:48:2523.69+12:27
3503
KUMPART, Mario

GER
RSC Wahmbeck1:54:3122.42+18:33
4581
KOCH, Christoph

GER
MTB Race Team Höxter1:58:3421.66+22:36
DNF504
GÜNTHER, Maximilian
 Radsport Hochsolling e.V.
 
Herren
1598
COENEN, Clemens
 Stevens 29 Team Lemgo1:31:1828.13---
2512
KIPKER, Philipp
 Radsport Hochsolling e.V.1:35:2526.91+4:07
3579
HEISE, Torben

GER
DDMC Solling e.V.1:39:0525.92+7:47
4514
REULEN, Holger

GER
MTB-Club München1:39:2325.84+8:05
5599
DOSDALL, Kai
 Weserbergland Warriors1:49:2723.46+18:09
6513
GRINGEL, Raphael

GER
Holzminden1:49:3923.42+18:21
7510
MAILÄNDER, Sebastian

GER
Spieker Racing Team1:51:4122.99+20:23
8593
HEINZE, Jörn
 Barntrup1:57:1521.90+25:57
9594
DUBBERT, Mark
 Barntrup2:02:3820.94+31:20
10586
JACOB, Nils
 Holzminden2:04:4220.59+33:24
11511
MORIZ, Rick

GER
Detmold2:05:5920.38+34:41
12595
KOLLMEIER, René
 Barntrup2:07:3820.12+36:20
13509
DOTHS, Christian

GER
Höxter2:29:4217.15+58:24
DSQ592
LÜCK, Jan & Sophie
 Bad Karlshafen
 
Masters männlich
1533
MARKWORTH, Jan-Hendrik

GER
TEAM VELO-SPORT GÖTTINGEN1:28:0029.18---
2532
MARKWORTH, Roland

GER
TEAM VELO-SPORT GÖTTINGEN1:28:0729.14+0:07
3528
MESSERSCHMIDT, Lars

GER
DDMC Solling e.V.1:28:2029.07+0:20
4526
KOCH, Dirk

GER
Team-Weserbikeland1:36:1526.68+8:15
5531
NEUMANN, Flemming

GER
Lemgo1:37:5626.22+9:56
6576
BAUM, Uwe

GER
TSVE 1890 Bielefeld / BOC auf Bike / Merida Multiv1:39:2925.81+11:29
7517
KOSLER, Guido

GER
MTB-Racing-Lamspringe1:40:4425.49+12:44
8522
SAMSON, Marko

GER
Radz-Fatz Espelkamp1:40:4525.49+12:45
9521
ELSNER, Kai

GER
Minden1:42:4325.00+14:43
10574
GALK, Ingo

GER
Team-Weserbikeland1:42:5024.97+14:50
11536
SCHMIDT, Bernd

GER
RG Paderborn1:43:0124.93+15:01
12698
BLEIBAUM, Thomas
 Weserbergland Warriors1:43:0324.92+15:03
13534
MARTIN, Frank

GER
Fitness-Center-Spieker.de1:46:4824.04+18:48
14535
MARTIN, christoph

GER
lemgo1:48:2923.67+20:29
15572
PANKOKE, Guido

GER
Lemgo1:50:2123.27+22:21
16588
SCHWALM, Marco
 MTB Race Team Höxter1:52:5322.75+24:53
17529
GRUNOW, Philipp

GER
Schmalental1:54:5722.34+26:57
18523
KOLLERT, Sven

GER
Team Schauinsland1:56:2422.06+28:24
19524
SENTKER, Hendrik

GER
Hessisch Oldendorf1:57:0021.95+29:00
20577
BENTMANN, Arnd

GER
Team Schauinsland Bad Meinberg1:57:1521.90+29:15
21587
LINKE, Markus
 Vahlbruch1:58:3521.66+30:35
22516
NOLTE, Jens

GER
IBC DIMB Racing Team1:59:5721.41+31:57
23537
MEIER, Lars

GER
DDMC Solling e.V.2:02:5320.90+34:53
24519
EILERS, Hendrik

GER
Zetel2:04:4620.58+36:46
25530
PRACHTEL, Sven

GER
Höxter2:04:4720.58+36:47
26520
EILERS, Christian

GER
MTB Treff Oldenburg2:06:3220.30+38:32
27525
FEIKE, Michael

GER
Team-Weserbikeland.com2:06:3420.29+38:34
28573
GARTH, Carsten

GER
Lemgo2:24:2617.78+56:26
DNF527
BEREITER, Nils

GER
Team Gerbracht Korbach
 
DNF695
KLEINDIENST, Andre
 Team Bergamont
 
Senioren I
1750
DROSTE, Oliver

GER
Bornekamp-Racingteam1:35:1426.97---
2557
KRÖGER, Gerhard

GER
OSC Damme1:35:5726.76+0:43
3552
KOCH, Lars

GER
MTB Race Team Höxter1:37:5526.23+2:41
4540
MEHLAN, Volker

GER
Bornekamp-Racingteam1:39:0625.91+3:52
5575
FALK, Andreas

GER
RSV Förste1:40:1025.64+4:56
6554
BLOEMER, Êlmar

GER
OSC Damme1:40:1225.63+4:58
7548
KÖHLER, Roland

GER
Rc Endspurt Herford1:45:0524.44+9:51
8551
REDEKER, Jörg

GER
MSC Desenberg1:46:0624.20+10:52
9545
ADAM, Siegfried

GER
Horn Bad Meimberg1:46:1524.17+11:01
10547
VAGEDES, Ludger

GER
Radsport Hochsolling e.V.1:47:0523.98+11:51
11555
FELDEN, Michael

GER
Powerslide Minden1:48:5323.58+13:39
12560
STÄRK, Andreas

GER
OSC Damme1:49:1423.51+14:00
13549
BÖNNIGHAUSEN, Matthias

GER
Fichtenflitzer Bad Driburg1:51:0423.12+15:50
14590
SCHWENGELS, Helmut
 Beverungen1:51:4422.98+16:30
15556
GIEßLER, Olaf

GER
Bielefeld1:52:2322.85+17:09
16544
HEIDENREICH, Jens

GER
Team Jensenbike1:52:2422.85+17:10
17553
KIPKER, Thomas

GER
Radsport Hochsolling e.V.1:52:5722.74+17:43
18697
KÖHLER, Tobias
 OHR1:54:0922.50+18:55
19543
FRIEDRICH, Sven

GER
Hildesheim1:56:2922.05+21:15
20546
DÖRING, André

GER
MC Pirate e.V. / Team Pirate1:57:0521.93+21:51
21559
KESSEBROCK, Siegfried

GER
Radsport Hochsolling e.V.2:00:1621.35+25:02
22694
HOFFMANN, Frank
 Wennigsen2:00:3221.31+25:18
23550
KAMERAU, Frank

GER
Team Springe2:02:5120.90+27:37
24542
STEPPAT, Andreas

GER
MTB Race Team Höxter2:03:0720.86+27:53
25539
MÜLLER, Norbert

GER
MTB Race Team Höxter2:03:4020.77+28:26
26558
KOOP, Michael

GER
Petershagen2:13:5319.18+38:39
27591
HOPPE, Martin
 Bad Karlshafen2:24:5017.73+49:36
Senioren II
1561
ROTERMUND, Uwe

GER
MTB Race Team Höxter/ Merida Bike Team1:37:1126.42---
2562
LANGE, Dirk

GER
Neuhof1:42:4524.99+5:34
3563
REIMER, Arnold

GER
Bike-Sport-Lippe1:44:4324.52+7:32
4565
BUCHHOLZ, Volker

GER
Hochschule OWL1:46:1224.18+9:01
5578
DZIEIA, Roland

GER
Team Skyder Sportpromotion1:47:0523.98+9:54
6566
FLEßNER, Günther

GER
Hildesheim1:48:5123.59+11:40
7589
KURZ, Axel
 Detmold2:10:1419.72+33:03
8564
WILHELMUS, Rolf

GER
Radsport Hochsolling e.V.2:14:3919.07+37:28
U 19 weiblich
1500
KRAUSE, Nadine

GER
MTB Race Team Höxter1:51:1623.08---
DNF501
KÖLLING, Hannah

GER
wiehenbiker.com
 
Damen
1508
HUPE, Sabrina

GER
DDMC Solling e.V.2:00:3121.31---
2507
TILLBERG, Svenja
 MTB Race Team Höxter2:04:0320.70+3:32
3506
MÜLLER, Vanessa

GER
MTB Race Team Höxter2:39:3016.10+38:59
Masters weiblich
1515
SCHNEIDER, Dagmar

GER
Team Magic2:55:2514.64---
Seniorinnen I
1538
MARKUS, Simone

GER
Viersen2:08:4619.94---
2696
KÖHLER, Ira
 OHR2:13:5819.17+5:12