SPORTident TimingSportPlus Production

Erkner Triathlon

Erkner 10.09.2017

Erkner Triathlon

Erkner 10.09.2017


Overview
Organiser: SportPlus Production
Entries Total: 686
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2017-09-21 14:40
 

Results Erkner Triathlon

   
PosNo.Name ClubTimeSchwimmenRadfahrenLaufen
 
AK1 / TM 20
1908
BAUSCHKE, Dennis

GER
Adidas Runners Berlin1:17:4615:09 (3)48:40 (1)13:57 (4)
2761
MORITZ, Sebastian

GER
Berlin Strength1:20:5014:51 (2)52:04 (3)13:55 (3)
3876
WIEGAND, Tim

GER
NRC1:20:5114:33 (1)54:03 (5)12:15 (1)
4687
STOKLOSA, Alexander

GER
Berlin1:21:3817:58 (5)50:45 (2)12:55 (2)
5812
KITTELMANN, Sascha

GER
Berlin1:27:0917:30 (4)53:33 (4)16:06 (5)
6810
HOLLEY, Oliver

GER
Berlin1:38:4118:13 (6)1:03:32 (6)16:56 (6)
AK2 / TM 25
1919
RODRIGUEZ, Pelayo

ESP
Sv Neptun 081:10:0912:16 (1)45:30 (1)12:23 (2)
2872
JUSTIN, Giulio

GER
Berlin1:17:4715:06 (3)49:10 (2)13:31 (3)
3894
MARUSCH, Paul

GER
Diera-Zehren OT Nieschütz1:20:3318:54 (5)49:38 (3)12:01 (1)
4795
KAMMLER, Marcel

GER
Berlin1:21:0814:34 (2)51:54 (4)14:40 (4)
5643
KLATT, Sebastian

GER
Berlin1:29:2618:59 (6)55:36 (5)14:51 (5)
6914
KAPA, Thomas

GER
Berlin1:29:2716:29 (4)58:01 (7)14:57 (6)
7760
FRIEBEL, Kevin

GER
Berlin Strength1:30:4520:03 (7)55:43 (6)14:59 (7)
8751
KÖNIG, Tim

GER
Potsdam1:40:2620:14 (8)1:04:30 (8)15:42 (8)
9807
ZEUN, Ricardo

GER
Berlin1:45:1120:15 (9)1:07:09 (9)17:47 (10)
10903
ABDELLA, Fadi

EGY
Berlin1:53:0923:12 (10)1:12:38 (10)17:19 (9)
11747
WORTMANN, Malte

GER
Berlin2:06:2524:45 (11)1:18:18 (11)23:22 (12)
12700
GARTH, Wilhelm

GER
Berlin2:19:2037:48 (12)1:22:07 (12)19:25 (11)
DNF758
PFETZER, Danny

GER
Berlin Strength   
 
AK3 / TM 30
1791
ANZLINGER, Niklas

GER
Landesvertretung Baden-Württemberg1:13:4412:57 (3)47:18 (2)13:29 (4)
2830
DIMDE, Norman

GER
Frankfurt Oder1:14:1614:18 (5)46:50 (1)13:08 (2)
3828
KLATTE, Steffen

GER
rundendreher e.V.1:14:5311:47 (1)49:03 (3)14:03 (7)
4860
HARMS, Rico

GER
Berlin1:18:5314:59 (6)49:28 (4)14:26 (8)
5984
PIEPER, Florian

GER
Berlin1:22:5417:48 (9)51:14 (5)13:52 (6)
6752
GRUMM, Florian

GER
Verein Berliner Segler e.V.1:23:3213:22 (4)55:43 (9)14:27 (9)
7656
LINKE, Stefan

GER
Berlin1:24:4019:03 (11)52:14 (7)13:23 (3)
8676
KREUCHWIG, Lars

GER
Bernau1:25:1420:02 (13)51:35 (6)13:37 (5)
9831
KRÜGER, Jörg

GER
Oranienburg1:25:3112:35 (2)57:51 (10)15:05 (10)
10628
SCHULZ, Christian

GER
Team Bernd1:25:4520:19 (14)53:06 (8)12:20 (1)
11802
BÖING, Tobias

GER
Berlin1:33:2117:23 (8)59:22 (16)16:36 (14)
12837
RADDATZ, Martin

GER
Berlin1:34:5619:31 (12)58:01 (11)17:24 (16)
13727
HABERLAND, Michael

GER
Eichwalde1:34:5918:35 (10)58:04 (12)18:20 (18)
14785
FALKENBERG, Sören

GER
Chemie Erkner1:35:5521:16 (17)59:16 (13)15:23 (11)
15867
KUDELLA, Carsten

GER
Berlin1:36:1720:42 (16)59:37 (17)15:58 (13)
16787
SIEWERT, Christoph

GER
Chemie Erkner1:37:3521:19 (18)59:17 (14)16:59 (15)
17918
RETKA, Sebastian

GER
Berlin1:37:3816:54 (7)1:05:12 (19)15:32 (12)
18786
FALKENBERG, Jan

GER
Chemie Erkner1:38:4821:19 (19)59:18 (15)18:11 (17)
19744
TELSCHOW, Arvid

GER
Woltersdorf1:43:1820:32 (15)1:02:39 (18)20:07 (19)
DSQ888
GIERTZ, Christian

GER
Berlin   
 
AK4 / TM 35
1725
DOHRMANN, Claas

GER
Team Erdinger Alkoholfrei1:12:0914:21 (9)45:36 (1)12:12 (1)
2842
WASCHOW, Sven

GER
Berlin1:12:1313:11 (4)46:45 (2)12:17 (2)
3821
HELLWIG, Robert

GER
Team Hellwig1:15:4214:14 (8)48:37 (4)12:51 (4)
4677
WINKLER, Tobias

GER
Berlin1:15:4815:03 (13)48:15 (3)12:30 (3)
5862
KÖNIG, Matthias

GER
Berlin1:16:2913:43 (6)49:39 (6)13:07 (5)
6854
SCHIERHORN, Christian

GER
Bernau1:17:2314:35 (11)49:05 (5)13:43 (7)
7724
WOTTSCHEL, Vitalij

GER
Berlin1:19:0212:20 (1)51:35 (9)15:07 (12)
8748
JONELAT, Dirk

GER
AOK Nordost1:19:1914:29 (10)51:36 (10)13:14 (6)
9673
SCHULZ, Marian

GER
Berlin1:19:4714:43 (12)49:42 (7)15:22 (16)
10827
HILDEBRANDT, Andreas

GER
Zeuthen1:21:4413:17 (5)53:08 (11)15:19 (14)
11826
LIPPOLD, Ole

GER
Berlin1:23:1312:46 (2)55:37 (20)14:50 (9)
12678
OTTE, Philipp

GER
Berlin1:25:5113:56 (7)55:17 (18)16:38 (24)
13681
ZACHRAU, Zachrau

GER
Berlin1:26:0119:45 (24)51:12 (8)15:04 (11)
14775
THOLEN, Heiko

GER
Hessenwinkler Old Boys1:26:1113:10 (3)54:34 (15)18:27 (27)
15768
MARTINOWSKI, Paul

GER
MamaPapa1:26:5015:27 (14)55:29 (19)15:54 (20)
16910
BRÖMME, Sascha

GER
Berlin1:27:1817:50 (17)53:14 (12)16:14 (22)
17682
WOLDE, Jörg
 Berlin1:27:2718:05 (18)54:56 (17)14:26 (8)
18915
KRIESING, Hagen

GER
julenka e.v.1:29:0716:53 (16)56:30 (22)15:44 (19)
19728
SCHIEMANN, Donald

GER
Berlin1:29:1119:33 (22)54:31 (13)15:07 (13)
20642
LUCZAK, Florian

GER
Berlin1:29:5615:36 (15)58:53 (24)15:27 (17)
21647
JENSCH, Carsten

GER
BSG Spielbank Berlin1:30:3318:39 (19)55:49 (21)16:05 (21)
21856
TESSENDORF, Patrick

GER
Berlin1:30:3319:40 (23)54:32 (14)16:21 (23)
23755
MANTHEY, Christian

GER
Erkner1:30:5619:11 (21)54:44 (16)17:01 (26)
24855
HEINEMANN, Manuel

GER
Berlin1:34:0118:50 (20)1:00:08 (25)15:03 (10)
25750
REDLICH, Torsten

GER
AOK Nordost1:34:2919:49 (25)57:47 (23)16:53 (25)
26766
GITTEL, Stefan
 Erkner1:37:3720:45 (26)1:01:32 (27)15:20 (15)
27806
RADWAN, Ramiz

EGY
Berlin1:37:4921:22 (27)1:00:57 (26)15:30 (18)
28637
REGORIUS, Jan

GER
Teltow1:45:2623:16 (28)1:02:33 (28)19:37 (28)
29893
PREUß, Matthias
 Rüdersdorf bei Berlin2:19:5433:06 (29)1:19:16 (29)27:32 (29)
DNF763
ARTAVIA OREAMUNO, Marco A.

GER
Berlin   
 
DNF792
PEHLMANN, Mario

GER
Berlin   
 
DNF753
ZENK, Bastian

GER
AOK Nordost   
 
männliche Jugend A
11000
ALHORN, Finn
 .1:08:209:32 (2)47:34 (2)11:14 (1)
2999
BLANKE, Moritz
 .1:09:098:23 (1)48:47 (3)11:59 (2)
3909
BEHNFELDT, Brian

GER
TV Fürstenwalde 1990 e.V.1:14:1011:10 (3)49:44 (4)13:16 (4)
4692
RÜCK, Robin

GER
BSV Friesen1:14:5315:28 (4)47:10 (1)12:15 (3)
5912
DALICHOW, Jared

GER
Berlin1:30:4515:45 (5)1:01:06 (5)13:54 (5)
6846
SOHNREY, Finn

GER
Mahlow1:35:4118:47 (6)1:02:23 (6)14:31 (6)
7767
PORTH, Jeremy

GER
WIBB1:48:1524:46 (8)1:05:24 (7)18:05 (7)
8783
GIESCHE, Dominik
 WIBB2:02:3724:17 (7)1:15:51 (8)22:29 (8)
Junioren
1819
KAUL, Moritz

GER
Team Hellwig1:17:0014:55 (2)48:26 (1)13:39 (3)
2649
SCHMIDT, Paul

GER
TVB091:17:1213:53 (1)49:54 (2)13:25 (2)
3784
GOITOM, Tamrat
 WIBB1:31:1222:29 (3)55:51 (3)12:52 (1)
SEN1 / TM 40
1706
DOLLFUß, Reyk
 Velofanatics Altlandsberg1:13:3012:25 (1)47:37 (1)13:28 (2)
2902
WITTKOPF, Tobias

GER
Berlin1:18:2815:13 (7)48:40 (2)14:35 (7)
3655
HEMPEL, Martin

GER
Teltow1:19:1514:10 (2)51:43 (7)13:22 (1)
4864
MENDE, Oliver

GER
SG Brieselang1:19:2915:15 (8)49:16 (3)14:58 (11)
5770
LÖBLICH, Nico

GER
Berlin1:19:3414:13 (3)51:42 (6)13:39 (3)
6820
HELLWIG, Mirko

GER
Team Hellwig1:19:5415:04 (4)50:30 (5)14:20 (6)
6625
STROBEL, Jan

GER
Berlin1:19:5415:10 (6)50:04 (4)14:40 (8)
8635
THIEL, Sebastian

GER
PSV Olympia Berlin1:25:0816:57 (10)54:14 (11)13:57 (5)
9852
GOLZOW, Jenns

GER
Greifswald1:25:2118:32 (17)53:10 (8)13:39 (4)
10816
WERNER, Dirk

GER
Hamster e.v1:26:1415:35 (9)53:42 (9)16:57 (19)
11713
KLAUS, Michael

GER
Triathlonbande BB1:29:0917:41 (13)56:35 (14)14:53 (10)
12789
SCHOLZE, Matthias

GER
Sisu Berlin1:29:4319:09 (19)53:57 (10)16:37 (17)
13661
WOLTER, Clemens
 Erkner1:30:1117:00 (11)57:33 (16)15:38 (12)
14916
MAESS, Sebastian

GER
Berlin1:30:5318:21 (16)56:52 (15)15:40 (13)
15726
BÖHM, Karsten
 Berlin1:31:2017:07 (12)58:24 (17)15:49 (15)
16707
STÖCKIGT, Jan

GER
Berlin1:31:2817:57 (14)56:02 (13)17:29 (24)
17815
HENZELMANN, Christoph

GER
Berlin1:32:1420:33 (21)55:36 (12)16:05 (16)
18863
SCHUSTER, Daniel

GER
Berlin1:32:4915:08 (5)1:00:32 (20)17:09 (21)
19756
RUF, Dennis

GER
Berlin1:36:3018:11 (15)1:01:15 (21)17:04 (20)
20873
KRÜGER, Burkhard

GER
Falkensee1:36:5320:52 (22)59:06 (18)16:55 (18)
21853
HOFFMANN, Enrico

GER
Hennickendorf1:36:5518:36 (18)1:03:31 (23)14:48 (9)
22857
MOMBECK, Thorsten

GER
Weltraumjogger1:38:5719:55 (20)1:01:41 (22)17:21 (23)
23882
SCHULZ, Thomas

GER
SV Hammer 891:42:0021:58 (23)1:04:18 (24)15:44 (14)
24870
RIECHERT, Marcus

GER
Greifswald1:43:4626:31 (25)1:00:03 (19)17:12 (22)
25658
BURDE, Marek

GER
Königs Wusterhausen1:48:4422:37 (24)1:06:07 (25)20:00 (25)
SEN2 / TM 45
1861
HENKEL, Martin

GER
Rolls-Royce1:11:4212:19 (1)47:08 (1)12:15 (1)
2847
DZIEDZEK, Ingo

GER
Berliner TSC1:15:5512:41 (2)50:11 (6)13:03 (3)
3858
MONTAG, Andreas

GER
Glienicke1:16:1813:29 (3)49:02 (3)13:47 (5)
4660
UEBSCHER, Holger

GER
Schönefeld1:18:1614:20 (5)49:30 (4)14:26 (7)
5911
DALICHOW, Uwe

GER
Berlin1:18:3815:24 (10)50:41 (7)12:33 (2)
6665
TEBNER, Jens

GER
LC Michendorf1:19:3615:16 (9)50:10 (5)14:10 (6)
7648
KUPSCH, Carsten

GER
TVB091:20:2915:32 (12)48:31 (2)16:26 (10)
8653
WEIDENHAUSEN, Jochen

GER
OSC Zeppelinteam1:21:4815:31 (11)52:46 (10)13:31 (4)
9765
DUBIEL, Steffen

GER
Potsdam1:23:1114:22 (6)51:38 (8)17:11 (17)
10845
FENSCH, Heiko

GER
SSV Hohen Neuendorf1:24:4415:01 (8)53:09 (11)16:34 (12)
11886
KNÄPPER, Dirk

GER
Six laufende Systeme1:25:2914:05 (4)54:14 (13)17:10 (16)
12776
SCHUHMACHER, Ulf

GER
Hessenwinkler Old Boys1:26:1116:08 (13)53:28 (12)16:35 (13)
13818
SCHMIDT, Andi

GER
SSV Köpenick1:27:4019:15 (16)52:44 (9)15:41 (9)
14621
THÜMMLER, Jan

GER
Al Titan Team Berlin1:30:0717:28 (14)57:48 (16)14:51 (8)
15686
KAISER, Alexander

GER
Berlin1:32:1517:34 (15)58:09 (18)16:32 (11)
16771
ALEX, Sven

GER
Weltraumjogger Berlin1:33:0214:48 (7)56:30 (14)21:44 (21)
17891
JACOB, Oliver

GER
running Bulls1:33:5719:22 (17)57:07 (15)17:28 (18)
18630
KIMM, André

GER
Berlin1:38:4621:35 (22)57:53 (17)19:18 (19)
19632
PAULISCH, Steffen

GER
Erkner1:39:0621:46 (23)1:00:40 (20)16:40 (14)
20834
PAGELS, Heiko

GER
otto.schwantaner1:39:2021:25 (19)1:00:46 (21)17:09 (15)
21868
LIEBENOW, Andreas

GER
Berlin1:39:2921:17 (18)58:42 (19)19:30 (20)
22663
EWERT, Rainer

GER
Berlin1:46:3921:32 (21)1:03:22 (22)21:45 (23)
23797
ULRICH, Sven

GER
Panketal1:51:3121:26 (20)1:08:21 (24)21:44 (22)
24884
PFEIFER, Henrik

GER
Berlin1:54:0024:03 (24)1:07:10 (23)22:47 (24)
SEN3 / TM 50
1652
SCHMIDT, Martin

GER
Zeppelin - Team1:12:0112:52 (3)46:50 (1)12:19 (1)
2-881
ACHILLES, Achim klotzbierkiller
 weltraumjobber1:15:0613:11 (4)48:06 (4)13:49 (4)
3896
TUPPATSCH, Jens

GER
Schwedt/Oder1:15:5814:15 (6)48:08 (5)13:35 (2)
4879
BORKOWSKI, Bernd

GER
Techau1:16:1112:21 (1)47:46 (2)16:04 (13)
5895
BODORA, Thomas

GER
Berlin1:17:1714:04 (5)49:13 (8)14:00 (5)
6773
LÖFFLER, Jens-Peter

GER
1. FC Union Berlin1:17:5714:40 (8)47:50 (3)15:27 (8)
7874
KESSLER, Olaf

GER
Berlin1:19:0017:01 (12)48:13 (6)13:46 (3)
8833
REICHERT, Christian

GER
Berlin1:20:0012:45 (2)51:06 (9)16:09 (14)
9729
HARTMANN, Thomas

GER
Zehlendorfer Wespen1:22:4214:24 (7)52:43 (11)15:35 (9)
10777
MEYER, Dirk

GER
Hessenwinkler Old Boys1:23:2017:36 (14)51:16 (10)14:28 (6)
11985
FRANKE, Klaus Peter
 PTC-BERLIN 11:23:5118:59 (17)49:00 (7)15:52 (12)
12696
RUDOLPH, Matthias

GER
Chemnitz1:27:4216:01 (10)55:56 (13)15:45 (10)
13803
DRESCHER-WELK, Thomas

GER
Berlin1:30:4618:12 (16)56:25 (14)16:09 (15)
14731
SCHMIDT, Detlev

GER
Weltraumjogger Berlin1:32:2417:38 (15)57:16 (15)17:30 (16)
15844
EDLICH, Stefan

GER
Berlin1:32:2615:05 (9)59:06 (16)18:15 (17)
16680
RADUNZ, Michael

GER
RV Lichterfelde Steglitz1:32:5817:31 (13)55:41 (12)19:46 (19)
17651
KOSSIELNY, Thomas
 Berlin1:34:2319:27 (19)59:06 (17)15:50 (11)
18720
LUFT, Michael

GER
Königswarthaer SV1:34:3719:18 (18)1:00:45 (19)14:34 (7)
19733
LANGE, Stefan

GER
Berlin1:35:2716:51 (11)1:00:21 (18)18:15 (18)
DNF986
KRÜGER, Thomas
 PTC-BERLIN 1   
 
SEN4 / TM 55
1629
SCHLUTTER, Karsten

GER
Gransee1:18:3715:12 (3)49:11 (2)14:14 (3)
2832
WACKER, Henrik

GER
Berlin1:18:5214:16 (1)49:30 (3)15:06 (4)
3664
JUNGHANNS, Thomas

GER
ASC Panketal1:21:0614:49 (2)53:13 (5)13:04 (1)
4736
MOHR, Uwe
 Erkner1:22:4218:02 (6)51:21 (4)13:19 (2)
5698
WESTPFAHL, Rainer

GER
SV Wasserfreunde Brandenburg1:23:4318:25 (7)48:49 (1)16:29 (6)
6757
VOGEL, Swen

GER
SV Sachsen 90 Werdau1:27:0115:30 (4)53:25 (6)18:06 (10)
7626
MIR-SALIM, Parwis

GER
Berlin1:32:5817:55 (5)57:41 (8)17:22 (9)
8835
TASSLER, Volkmar

GER
Immekath1:33:2519:12 (8)55:04 (7)19:09 (11)
9746
ROSE, Wolfgang

GER
Hohen Neuendorf1:35:3619:25 (9)58:55 (9)17:16 (7)
10825
GRUNOW, Christian

GER
Rangsdorf1:39:4120:08 (10)1:02:16 (10)17:17 (8)
11972
RÜCKER, Uwe

GER
Müncheberg1:48:4423:48 (11)1:08:49 (11)16:07 (5)
12851
THOMAS, Alexander

GER
Berlin1:57:4024:07 (12)1:11:44 (12)21:49 (12)
DNF657
BLEICKE, Uwe

GER
SV Wolfsgarten   
 
SEN5 / TM 60
1823
ROSENHEINRICH, Detlef

GER
Rüdersdorf1:23:5916:39 (1)52:29 (1)14:51 (1)
2668
MARTIN, Volker

GER
RSV Königs Wusterhausen1:31:3717:17 (2)55:30 (2)18:50 (3)
3638
SCHMIDT, Christian

GER
Berlin1:32:2718:37 (3)58:49 (3)15:01 (2)
SEN6 / TM 65
1774
RÖCKER, Ronny

GER
zehlendorfer eichhörnchen1:21:3815:33 (1)52:45 (1)13:20 (1)
2745
KAMIN, Friedhelm

GER
Erkner1:43:5422:03 (2)1:01:26 (2)20:25 (2)
3892
FLORIAN, Werner

GER
Berlin2:01:2326:11 (3)1:12:37 (3)22:35 (3)
SEN8 / TM 75
1694
PULS, Henry

GER
Hamburg2:23:4825:41 (1)1:24:28 (1)33:39 (1)
AK1 / TW 20
1772
RÜHMANN, Ulrike

GER
TuS Neukölln Berlin1:26:1111:56 (1)58:07 (2)16:08 (1)
2749
OTT, Amina

GER
Berlin1:26:4914:17 (2)56:09 (1)16:23 (2)
3794
ROSE, Lia

GER
Berlin1:48:5220:35 (3)1:09:25 (3)18:52 (3)
DNF701
REDA, Nora Yasmin

GER
Berlin   
 
AK2 / TW 25
1822
SCHAEFFER, Ulrike

GER
Team Erdinger Alkoholfrei1:25:2515:46 (1)55:06 (1)14:33 (1)
2875
ARNDT, Charlott

GER
Schöneiche1:33:4017:56 (2)57:08 (2)18:36 (7)
3671
AUFSCHLAGER, Maria

GER
Berlin1:35:2118:22 (3)59:15 (4)17:44 (5)
4824
SCHURICHT, Stephanie

GER
Berlin1:36:3120:58 (6)58:56 (3)16:37 (2)
5734
STECHERT, Caroline

GER
Berlin1:37:0520:14 (5)59:27 (5)17:24 (4)
6712
ZIMDARSE, Angelique

GER
Berlin1:38:4419:45 (4)1:01:51 (6)17:08 (3)
7689
SCHNEEWEIß, Ronja

GER
Berlin1:47:4021:01 (7)1:08:51 (7)17:48 (6)
AK3 / TW 30
1780
MIETHKE, Ricarda

GER
Berlin1:21:0011:51 (1)54:04 (2)15:05 (4)
2778
MEYER, Michaela

GER
Hessenwinkler Old Boys1:23:1014:34 (2)53:46 (1)14:50 (3)
3669
BACKS, Christine

GER
Berlin1:26:4016:25 (3)55:10 (3)15:05 (5)
4988
SCHMIDT, Dina
 PTC-BERLIN 11:29:3517:24 (5)58:08 (4)14:03 (1)
5735
UNTERDÖRFEL, Juliane

GER
SCC SKATING1:31:1817:38 (6)59:21 (5)14:19 (2)
6732
CWIKALOWSKI, Dominika
 Berlin1:35:4619:15 (8)59:39 (6)16:52 (6)
7769
MARTINOWSKI, Agata

GER
MamaPapa1:36:1216:39 (4)1:02:06 (9)17:27 (8)
8723
MÜLLER, Florence
 Berlin1:36:3519:20 (9)1:00:11 (7)17:04 (7)
9759
BLATTNER, Anna
 Berlin Strength1:38:2718:52 (7)1:01:45 (8)17:50 (9)
10764
SCHMIDT, Beate

GER
OLV Potsdam1:45:3021:16 (10)1:05:29 (10)18:45 (10)
11798
LIEBSCHER, Sarah

GER
Berlin2:04:4421:20 (11)1:21:15 (11)22:09 (11)
AK4 / TW 35
1869
THOM, Kathi

GER
Erkner1:24:4415:25 (1)55:38 (2)13:41 (1)
2622
WAGNER, Mandy
 Importante Marketing1:29:0317:49 (3)55:08 (1)16:06 (3)
3646
LENNARTZ, Eve
 Ludwigsfelde1:35:3819:33 (4)1:01:54 (4)14:11 (2)
4624
KOPIETZ, Jana

GER
Langenhagen1:36:0217:21 (2)1:01:22 (3)17:19 (6)
5871
FREITAG, Petra

GER
Berlin1:38:5919:36 (5)1:02:54 (6)16:29 (4)
6675
GLASER, Betty

GER
Erkner1:44:1921:08 (7)1:02:52 (5)20:19 (7)
7690
POGUNTKE, Michaela

GER
TV Fürstenwalde 1990 e.V.1:46:4123:08 (10)1:06:22 (7)17:11 (5)
8848
HODEL, Annegret

GER
Berlin1:49:5221:29 (8)1:07:40 (9)20:43 (9)
9739
SCHUMACHER, Rebecca

GER
Athletic Park1:51:3720:13 (6)1:10:55 (10)20:29 (8)
10900
BEYKIRCH, Kerstin

GER
Hoppegarten1:52:0922:00 (9)1:07:06 (8)23:03 (11)
11898
WEBER, Anne

FRA
Berlin1:57:3223:20 (11)1:12:37 (11)21:35 (10)
DNF829
ENGEL, Marion

GER
Rundendreher e.V.   
 
Juniorinnen
1796
SAKRIß, Anja

GER
Berlin1:48:4221:09 (2)1:09:48 (2)17:45 (1)
2859
SCHOLTZ, Victoria

GER
Berlin1:48:5820:57 (1)1:07:14 (1)20:47 (2)
SEN1 / TW 40
1654
GÜNTHER, Ria

GER
OSC Zeppelinteam1:26:3016:12 (1)54:43 (1)15:35 (2)
2899
VENTER, Katja

GER
SC Neubrandenburg1:28:5016:29 (2)58:17 (2)14:04 (1)
3738
KOCH, Nadine

GER
Athletic Park1:35:0118:15 (3)1:00:00 (3)16:46 (3)
4838
ZICKERICK, Annette

GER
Spreenhagen1:37:1519:24 (6)1:00:39 (5)17:12 (4)
5840
GONGOLL, Manuela

GER
Athletic Park1:38:5819:18 (4)1:00:00 (4)19:40 (9)
6814
SEEBACH, Anne

GER
#BIKEYGEES e.V.1:42:0719:18 (5)1:04:01 (6)18:48 (8)
7742
HENGST, Ines

GER
Erkner1:44:5620:11 (8)1:06:37 (8)18:08 (5)
7741
GADE, Katja

GER
Erkner1:44:5621:01 (9)1:05:47 (7)18:08 (6)
9627
TÄMMLER, Annett

GER
Woltersdorf1:47:3619:29 (7)1:09:56 (9)18:11 (7)
10623
PIEPER, Kathi

GER
Team Erdinger Alkoholfrei2:10:4526:32 (10)1:13:23 (10)30:50 (10)
SEN2 / TW 45
1843
FRIEDRICH, Jana

GER
Berlin1:28:1916:25 (2)55:37 (1)16:17 (2)
2779
TALI, Carola

GER
BSV Friesen1:29:0615:15 (1)55:57 (2)17:54 (3)
3839
VON DEM KNESEBECK, Christiane

GER
Hannover1:36:0918:17 (3)1:02:46 (3)15:06 (1)
4691
BURGER, Silvia

GER
Rheinische Rover1:42:5219:14 (4)1:04:53 (5)18:45 (5)
5634
HENTSCH, Susanne

GER
Erkner1:47:4920:48 (6)1:09:03 (6)17:58 (4)
6743
SCHWELLNUS, Heike

GER
Schoeneiche1:48:4723:40 (7)1:04:05 (4)21:02 (7)
7631
EHLERT, Doreen

GER
ALG Löcknitztal1:51:3320:47 (5)1:10:39 (7)20:07 (6)
SEN3 / TW 50
1883
MEISTER, Babette

GER
Mittenwalde1:22:2213:35 (1)53:19 (1)15:28 (3)
2890
STRELOW-JACOB, Grit

GER
Bernauer Lauffreunde1:24:1114:41 (2)54:36 (3)14:54 (1)
3666
BENEKE, Dagmar

GER
Berlin1:25:3116:25 (3)54:06 (2)15:00 (2)
4901
HÄCKEL, Christiane

GER
Berlin1:43:4320:59 (6)1:04:34 (5)18:10 (4)
5730
SCHMIDT, Marina

GER
Weltraumjogger Berlin1:47:4319:04 (5)1:03:30 (4)25:09 (7)
6722
ZSCHOMMLER, Bettina

GER
SG Empor Niederbarnim1:51:5519:00 (4)1:10:10 (6)22:45 (5)
7633
GERICKE, Christiane

GER
Berlin2:07:4623:36 (7)1:20:47 (7)23:23 (6)
SEN4 / TW 55
1737
MOHR, Christine
 Erkner1:38:0921:38 (4)59:58 (1)16:33 (1)
2717
BOSSE, Manuela

GER
Schwimmverein Warburg1:38:2518:40 (1)1:00:55 (2)18:50 (3)
3714
ZIEGLER, Martina

GER
Potsdam1:41:5819:08 (2)1:05:22 (4)17:28 (2)
4971
SEITTER, Manuela

GER
Rockn Woll Team1:45:2320:30 (3)1:05:09 (3)19:44 (4)
SEN5 / TW 60
1836
APPELT, Gabriele

GER
ASC Ulm/Neu-Ulm1:38:3018:59 (1)1:00:27 (1)19:04 (2)
2674
KREBS, Marina
 Birkenwerder1:52:1521:36 (2)1:13:16 (2)17:23 (1)
DNF640
LINDNER, Ilona

GER
Schöneiche