Entries
Results
Login
Navigation ein-/ausblenden
Entries
Results
(aktuell)
Login
Ryger Sports AS
Stokkaløpet
Stavanger 23.03.2019
Stokkaløpet
Stavanger 23.03.2019
Overview
Organizer: Ryger Sports AS
Competitors Total: 114
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2023-08-28 15:52
Downloads
Download results by course (CSV)
Download results by category (CSV)
Share
Results Stokkaløpet
Enduro
Category
Total
Halvmaraton (Kvinne)
Halvmaraton (Kvinne)
Halvmaraton (Mann)
Kvartmaraton (Kvinne)
Kvartmaraton (Mann)
Maraton (Kvinne)
Maraton (Mann)
Trekvartmaraton (Mann)
Aakre, Hans Petter (Spirit Stavanger friidrettskubb)
Aamodt, Oddbjørn (Bryne Triatlonklubb)
Aano, Erlend (Spirit)
Aghabalaei, Anita
Andersen, Lars Berteig (SlaughterhousePictures)
Asserson, Erling
Balteskard, Angela
Balteskard, Birger
Berentsen, Birgitte (Team Best i Byen)
Berentsen, Stine Swift (Team Best i Byen)
Berge, Lars Sigve
Berget, Espen (Team ForusSportssenter)
Birkeland, Tommt
Bjerga, Jarle
Bjerkevoll, Gjert Anders Saltskår
Bolesta, Marta (Vegan Runners)
Bortne, Kirsti Olene
Bortne, Leif Sigurd
Bøvre, Knut (Romerike Ultraløperklubb)
Codina, Sebastian
Dalsrud, Siri Leidland (SUS)
Dalsrud, Tom Ole (Octae)
Engelsgjerd, Erlend
Ersdal, Arild (Centrum Rør)
Ersland, Bjørn Arild (GTI)
Falkeid, Lawrence (Spirit)
Fanebust, Thomas
Farstad, Hilde
Færøvik, Loyd
Fossdal, Shahnaz
Frantzen, Elida (GTI fritid)
Fredriksen, Mette
Furuseth, Terje (Hamar IL)
Gjerdal, Kjell Gunnar (MHI)
Gjerdal, Thomas (MHI)
Grude, Kjell Enok (Klepp IL)
Gulliksen, Frode (Pizzabakeren)
Gundersen, Trond (Team Tussaberget)
Haga, Hauk (Faroe)
Halset, Erlend (Todalen IL)
Hanaset, Trine (Spirit)
Harouny, Raymond (Bjerkreim IL)
Harstad, Arne (Lyse/GTI)
Harstad, Pia Kalsheim
Hatlem, Silje (GTI)
Haugland, Nina
Hegglund, Trond Magne (Ductu Racing Team)
Helgeland, Sigurd
Helgevold, Ketil (Skjalg)
Hjelmeland, Anders (Wolt)
Hjortland, Tore (GTI)
Holvik, Simen (GTI Friidreyy)
Hommeland, Lene
Hosek, Jiri
Hosek, Lalita Chumpon
Imsland, Gro Anita
Jaarvik, Anders (GTI friidrett)
Jensen, Arvid
Johnsson, Ulrika (SUS BIL)
Jordanger, Beate
Kalvatn, Karianne Vagle
Kingsrød, Lars Aalgaard (Bekkefaretkameratene)
Knutsen, Siw Bottolfsen (Team Bottolfsen)
Kofoed, Birgit Hestnes
Kokoed, Henrik
Kristensen, Aneta
Kristoffersen, Nur Aini
Krumsvik, Espen
Kvilhaug, Marit
Kydland, Bjørn Ingvar
Landråk, Bjørn (Team Landråk)
Larsen, Elisabeth
Lithun, Lise (Gjesdal il)
Matre, Eirik
Nesvåg, Malin
Nordin, Marius
Norheim, Beate
Nøkland, Gro Anita
Oaland, Erik (Poncha Brunbart Mosjonistklubb)
Olaussen, Stein Henrik (Øl og Kondis)
Omdal, Tone
Ommundsen, Didrik (Riska Riddim)
Ødegård, Ingveig Nærlanf
Øidvin, Eline (Achilles Norway/GTI friidrett)
Ørum, Hanne Christin (Stavanger)
Paulsen, Mette (Poncha Brunbart Mosjonistforening)
Pedersen, Jonas Fiskum (Statens Vegvesen Vegspretten)
Petersen, Øystein (Spirit Triathlon)
Ravnås, Nina
Ringen, Ellen
Rondzisty, Marta
Rossel, Alexander
Sanne, Eirik
Sel, Harald (Bryne FIK)
Selmer, Marit Aune
Skiftun, Jill
Skipstad, Ellen Marie
Solem, Kjersti
Solli, Leif Åge (Gjesdal il)
Sørbø, Sigrumd (Sprek)
Sørensen, Karina Helgeland
Sørland, Svein Egil (Haugesund Idrettslag Friidrett)
Steinar, Thorsen
Stokka, Håkon Frahm (SlaughterhousePictures)
Strøm-Persson, Lene
Strømø, Dan (TeamDropsen)
Strømø, Stian (Team Dropsen)
Svendsen, Sorott
Todnem, Harald (Klinikk optimal)
Trandem, Signe Graasvoll
Trandem, Thomas
Tunge, Leif Hjalmar Tunge
Unhammer, Asle
Vea, Johnny (Haugesund Triatlonklubb)
Pos
No.
Name
Time
Behind
Halvmaraton (Kvinne)
9
66
Sørensen, Karina Helgeland
2:05:19
+23:10
11
112
Solem, Kjersti
2:13:50
+31:41
3
46
Øidvin, Eline
Achilles Norway/ GTI friidrett
1:50:28
+8:19
5
25
Ødegård, Ingveig Nærlanf
1:59:17
+17:08
2
23
Nøkland, Gro Anita
1:50:19
+8:10
1
62
Norheim, Beate
1:42:09
---
10
61
Nesvåg, Malin
2:10:10
+28:01
4
37
Kofoed, Birgit Hestnes
1:58:11
+16:02
DNS
17
Knutsen, Siw Bottolfsen
Team Bottolfsen
12
51
Hosek, Lalita Chumpon
2:16:23
+34:14
DNS
22
Haugland, Nina
13
4
Hanaset, Trine
Spirit
2:18:01
+35:52
6
84
Fossdal, Shahnaz
1:59:42
+17:33
7
111
Farstad, Hilde
2:01:39
+19:30
8
30
Dalsrud, Siri Leidland
SUS
2:02:41
+20:32
Halvmaraton (Mann)
2
106
Vea, Johnny
Haugesund Triatlonklubb
1:24:27
+4:02
17
47
Unhammer, Asle
1:56:53
+36:28
20
94
Tunge, Leif Hjalmar Tunge
2:07:04
+46:39
4
19
Todnem, Harald
Klinikk optimal
1:37:43
+17:18
DNS
15
Sørland, Svein Egil
Haugesund Idrettslag Friidrett
11
75
Solli, Leif Åge
Gjesdal il
1:50:30
+30:05
13
10
Rossel, Alexander
1:51:31
+31:06
3
114
Matre, Eirik
1:27:38
+7:13
5
68
Landråk, Bjørn
Team Landråk
1:37:55
+17:30
14
90
Krumsvik, Espen
1:51:43
+31:18
16
38
Kokoed, Henrik
1:54:27
+34:02
18
45
Jensen, Arvid
1:57:22
+36:57
6
104
Jaarvik, Anders
GTI friidrett
1:39:38
+19:13
19
53
Hosek, Jiri
1:58:34
+38:09
10
107
Hjortland, Tore
GTI
1:48:22
+27:57
9
70
Helgeland, Sigurd
1:43:28
+23:03
8
85
Hegglund, Trond Magne
Ductu Racing Team
1:41:16
+20:51
12
109
Harouny, Raymond
Bjerkreim IL
1:50:47
+30:22
6
99
Ersland, Bjørn Arild
GTI
1:39:38
+19:13
1
31
Dalsrud, Tom Ole
Octae
1:20:25
---
14
91
Codina, Sebastian
1:51:43
+31:18
DNS
71
Bøvre, Knut
Romerike Ultraløperklubb
23
35
Bjerkevoll, Gjert Anders Saltskår
2:26:51
+1:06:26
21
113
Birkeland, Tommt
2:13:50
+53:25
22
102
Aamodt, Oddbjørn
Bryne Triatlonklubb
2:13:58
+53:33
Kvartmaraton (Kvinne)
10
28
Trandem, Signe Graasvoll
1:02:19
+15:31
19
41
Svendsen, Sorott
1:06:40
+19:52
9
98
Strøm-Persson, Lene
1:01:55
+15:07
22
33
Skiftun, Jill
1:07:58
+21:10
21
57
Selmer, Marit Aune
1:07:39
+20:51
26
50
Rondzisty, Marta
1:15:32
+28:44
23
34
Ringen, Ellen
1:08:22
+21:34
4
74
Ravnås, Nina
54:17
+7:29
16
21
Paulsen, Mette
Poncha Brunbart Mosjonistforening
1:05:46
+18:58
11
79
Ørum, Hanne Christin
Stavanger
1:02:26
+15:38
17
73
Omdal, Tone
1:05:50
+19:02
DNS
16
Larsen, Elisabeth
6
55
Kvilhaug, Marit
58:33
+11:45
DNF
56
Kristoffersen, Nur Aini
8
43
Kristensen, Aneta
1:01:22
+14:34
15
26
Kalvatn, Karianne Vagle
1:03:34
+16:46
3
14
Jordanger, Beate
54:15
+7:27
5
13
Johnsson, Ulrika
SUS BIL
54:39
+7:51
25
95
Hommeland, Lene
1:10:01
+23:13
1
105
Hatlem, Silje
GTI
46:48
---
14
7
Harstad, Pia Kalsheim
1:03:29
+16:41
2
60
Fredriksen, Mette
51:29
+4:41
20
58
Frantzen, Elida
GTI fritid
1:07:38
+20:50
27
3
Bortne, Kirsti Olene
1:22:26
+35:38
18
9
Bolesta, Marta
Vegan Runners
1:06:22
+19:34
11
6
Berentsen, Stine Swift
Team Best i Byen
1:02:26
+15:38
13
5
Berentsen, Birgitte
Team Best i Byen
1:02:28
+15:40
7
87
Balteskard, Angela
1:00:21
+13:33
24
80
Aghabalaei, Anita
1:09:01
+22:13
Kvartmaraton (Mann)
14
27
Trandem, Thomas
1:00:20
+20:52
5
42
Strømø, Stian
Team Dropsen
45:44
+6:16
6
72
Strømø, Dan
TeamDropsen
48:51
+9:23
13
115
Sørbø, Sigrumd
Sprek
58:09
+18:41
12
11
Ommundsen, Didrik
Riska Riddim
56:42
+17:14
16
81
Nordin, Marius
1:03:30
+24:02
1
110
Kydland, Bjørn Ingvar
39:28
---
7
48
Kingsrød, Lars Aalgaard
Bekkefaretkameratene
49:27
+9:59
18
97
Hjelmeland, Anders
Wolt
1:05:14
+25:46
17
8
Harstad, Arne
Lyse/ GTI
1:03:32
+24:04
9
67
Halset, Erlend
Todalen IL
52:18
+12:50
8
96
Haga, Hauk
Faroe
50:52
+11:24
19
86
Færøvik, Loyd
1:05:42
+26:14
11
49
Ersdal, Arild
Centrum Rør
53:33
+14:05
4
101
Engelsgjerd, Erlend
45:31
+6:03
20
2
Bortne, Leif Sigurd
1:17:57
+38:29
10
12
Bjerga, Jarle
53:28
+14:00
1
64
Berget, Espen
Team ForusSportssenter
39:28
---
15
88
Balteskard, Birger
1:00:23
+20:55
3
65
Aakre, Hans Petter
Spirit Stavanger friidrettskubb
42:05
+2:37
Maraton (Kvinne)
2
54
Skipstad, Ellen Marie
3:44:40
+11:58
3
44
Lithun, Lise
Gjesdal il
4:18:17
+45:35
1
40
Imsland, Gro Anita
3:32:42
---
Maraton (Mann)
11
92
Stokka, Håkon Frahm
SlaughterhousePictures
3:45:50
+1:01:11
12
103
Steinar, Thorsen
3:46:22
+1:01:43
16
69
Sel, Harald
Bryne FIK
4:56:12
+2:11:33
9
108
Sanne, Eirik
3:31:04
+46:25
5
78
Pedersen, Jonas Fiskum
Statens Vegvesen Vegspretten
3:19:26
+34:47
3
52
Olaussen, Stein Henrik
Øl og Kondis
3:09:29
+24:50
13
20
Oaland, Erik
Poncha Brunbart Mosjonistklubb
3:51:20
+1:06:41
2
59
Holvik, Simen
GTI Friidreyy
2:59:46
+15:07
14
36
Gundersen, Trond
Team Tussaberget
4:03:28
+1:18:49
15
39
Grude, Kjell Enok
Klepp IL
4:11:11
+1:26:32
DNS
83
Gjerdal, Thomas
MHI
6
77
Gjerdal, Kjell Gunnar
MHI
3:22:22
+37:43
8
76
Furuseth, Terje
Hamar IL
3:29:41
+45:02
7
18
Fanebust, Thomas
3:23:40
+39:01
4
82
Asserson, Erling
3:18:58
+34:19
10
93
Andersen, Lars Berteig
SlaughterhousePictures
3:37:13
+52:34
1
29
Aano, Erlend
Spirit
2:44:39
---
Trekvartmaraton (Mann)
3
1
Petersen, Øystein
Spirit Triathlon
2:58:16
+31:20
DNS
32
Helgevold, Ketil
Skjalg
2
63
Gulliksen, Frode
Pizzabakeren
2:27:34
+0:38
1
100
Falkeid, Lawrence
Spirit
2:26:56
---
4
24
Berge, Lars Sigve
3:02:32
+35:36