SPORTident TimingBike Projects GmbH

TrailTrophy St. Andreasberg

Sankt Andreasberg/Harz 26.06.2021-27.06.2021

TrailTrophy St. Andreasberg

Sankt Andreasberg/Harz 26.06.2021-27.06.2021

 

Results TrailTrophy St. Andreasberg

Enduro
   
StandardDetailsStages
Total
   
PosNo.Name Cat.TimeBehind 
Total
14342/434-2
Daniel Jahn
MSC-Pflückuff, MSC-Freden, Seven-Hills-Riders

GER
Duo Men14:31.63---
2314
Erik Schreiter
SG Callenberg

GER
Men14:37.47+0:05.84
3246
Maximilian Jakubowski
Banshee Racing Brigade / BSC Tiefenbronn

GER
Men14:38.30+0:06.67
4245
Marvin Kaufmann
Vfr Waldkatzenbach

GER
Men14:40.78+0:09.15
510
Leon Aures
RSC Neukirchen

GER
Men14:44.04+0:12.41
6178
Jonas Hohmann
4-EAST-Racing / RSV- Eisenach

GER
Men14:47.61+0:15.98
7325
Tim Schüz
RC Germania Weißenburg

GER
Men14:50.84+0:19.21
8223
Oskar Flake

GER
Men15:05.25+0:33.62
94552/455-2
Florian Schmidt

GER
Guest Duo15:07.21+0:35.58
10285
Andre Kleindienst
Wyhte bike racing

GER
Men Masters15:09.34+0:37.71
114581/458-1
Chris Rothenbach

GER
Duo Men15:09.39+0:37.76
12313
Erik Fickelscheer

GER
Men15:11.48+0:39.85
134551/455-1
Oliver Kühn

GER
Guest Duo15:12.29+0:40.66
14123
Maximilian Rieker
TSV Niederstaufen

GER
Men15:14.11+0:42.48
1517
Andreas Köstler
Radfreunde Hilpoltstein

GER
Guest Men15:15.24+0:43.61
16252
Nils Klasen

GER
Men15:16.58+0:44.95
17250
Linus Ott

GER
Men15:17.78+0:46.15
18102
Tom Emmerich
Ksv Waldaschaff

GER
Men15:21.26+0:49.63
19101
Daniel Vogt
SC Urach

GER
Men Masters15:21.56+0:49.93
2099
Yannik Thomas

GER
Men15:22.74+0:51.11
2145
Niklas Hartmann
Woffm

GER
Men15:23.26+0:51.63
22192
Malte Flörke-Staats

GER
Men15:25.82+0:54.19
23278
Luis Brethauer

GER
Men15:26.71+0:55.08
244582/458-2
Paul Maag
Mtb Siegerland eV

GER
Duo Men15:26.81+0:55.18
25179
Philipp Mannchen
ERTS Racing Team

GER
Men15:29.90+0:58.27
265
Sören Frey

GER
Men Masters15:37.40+1:05.77
27201
Sascha Helmstedt
Bad Bikers MTB Sport e.V.

GER
Men Masters15:38.54+1:06.91
281
Florian Kulike

GER
Men15:38.77+1:07.14
293
Philip Cunningham

USA
Men15:40.19+1:08.56
30256
Marcel Schinke
Hibike Gravity Team

GER
Men Masters15:40.94+1:09.31
3155
Ralph Ludewig

GER
Men Masters15:41.23+1:09.60
32151
Jonathan Heitmann

GER
Men15:47.60+1:15.97
334391/439-1
Tim Schneider

GER
Duo Men15:47.79+1:16.16
34150
Luca Fricke

GER
Men15:48.49+1:16.86
35326
Luis Blattner
KSV Bavaria Waldaschaff

GER
Men15:49.56+1:17.93
364291/429-1
Sam Benner
Ski & Freizeit Betzdorf e.V

GER
Duo Men15:50.97+1:19.34
374341/434-1
Matthias Hartkopf
MSC-Pflückuff

GER
Duo Men15:53.78+1:22.15
38138
Christian Whig

GER
Men Masters15:55.51+1:23.88
39235
Oliver Stürs

GER
Men15:57.21+1:25.58
40206
Michael Dejager

GER
Men15:59.85+1:28.22
41137
Robin Linnert

GER
Men15:59.86+1:28.23
424292/429-2
Tom Heidrich
SC Bad Marienberg-Unnau

GER
Duo Men16:00.27+1:28.64
43152
Martin Neuenhausen
Mosja Racing

GER
Men16:00.31+1:28.68
444411/441-1
Finn Adamski

GER
Duo Men16:00.43+1:28.80
45274
Cornelius Hoberg

GER
Men16:01.19+1:29.56
46226
Simon Lipka
ASC Dortmund

GER
Men16:02.53+1:30.90
47186
Felix Schmidt
Erzquell Factory Racing | Schachtspäddchen e.V.

GER
Men16:02.91+1:31.28
484412/441-2
Dominik Jürgen-Schellert
LAST FACTORY TEAM

GER
Duo Men16:03.09+1:31.46
4911
Nico Prösl

GER
Men16:06.00+1:34.37
506
Mathias Raab

GER
Men Masters16:08.32+1:36.69
514392/439-2
Johannes Lindenau
Pfadlinig Tretmühle

GER
Duo Men16:08.40+1:36.77
5274
Marius Metzner

GER
Men16:10.05+1:38.42
5344
Julius Hassel

GER
Men16:11.00+1:39.37
54170
Enno Greis

GER
Men16:13.48+1:41.85
55166
Wilhelm Herbst

GER
Men16:14.02+1:42.39
56193
Jens Miller

GER
Men16:15.55+1:43.92
57251
Jo Engwicht

GER
Men16:15.80+1:44.17
58114
Arne Hildebrand
Deisterfreunde

GER
Men16:17.84+1:46.21
59121
Marco Niemann

GER
Men16:22.04+1:50.41
60298
Fabian Reisener

GER
Men16:22.54+1:50.91
6134
Arne Reh
HaBe MTB

GER
Men Masters16:22.66+1:51.03
6216
Titus Topp

GER
Men16:22.94+1:51.31
6324
Christian Klitsch

GER
Men Masters16:23.98+1:52.35
6473
Matthias Laier

GER
Men16:26.38+1:54.75
6557
Louis Weingärtner

GER
Men16:26.58+1:54.95
66312
Sascha Wöbbeking
Kurbelkraft

GER
Super Masters16:26.62+1:54.99
67142
Dennis Vollmer
SC Bad Marienberg-Unnau

GER
Men16:27.25+1:55.62
684302/430-2
Timo Brakowski
SRAM Factory

GER
Duo Men16:27.30+1:55.67
69128
Mike Hunger

GER
Men16:28.43+1:56.80
7066
Constantin Stach

GER
Men16:30.45+1:58.82
7146
Jannik Hartmann

GER
Men16:30.83+1:59.20
72100
Gerhard Eck
Mtb Freiburg e.v

GER
Men Masters16:33.53+2:01.90
73262
Martin Gruchow

GER
Men16:34.23+2:02.60
744
Benjamin Weingarten
LOAMERZ

GER
Men16:34.42+2:02.79
75275
Sören Bielert
RSV Eisenach

GER
Men16:35.46+2:03.83
76163
Felix Pfeiffer

GER
Men16:36.60+2:04.97
774522/452-2
Moritz Wirth

GER
Duo Men16:36.88+2:05.25
78194
Konrad Wittkopf

GER
Men16:37.22+2:05.59
79239
Immanuel Seeger
Radsportverein Bad Oeynhausen

GER
Men Masters16:37.95+2:06.32
80214
Mike Ackert

GER
Men16:37.97+2:06.34
81145
Noric Eichelmann
RMSV Wittnau

GER
Men16:39.22+2:07.59
82210
Franz Surek

GER
Men16:40.39+2:08.76
8314
Maximilian Topp

GER
Super Masters16:40.44+2:08.81
844301/430-1
Micha Stücher

GER
Duo Men16:41.85+2:10.22
854211/421-1
Florian Koch
Weißbier Racing

GER
Duo Men16:43.08+2:11.45
86167
Simon Finkel

GER
Men Masters16:43.20+2:11.57
87200
Henning Brandenburger

GER
Men Masters16:44.98+2:13.35
8835
Marc Wernerus

GER
Men Masters16:45.38+2:13.75
894212/421-2
Lukas Schill
Weißbier Racing

GER
Duo Men16:45.99+2:14.36
90120
Hannes Lenk
Dort-Wies Marienau e.V.

GER
Men16:46.02+2:14.39
9198
Ben Reichelt

GER
Men16:47.05+2:15.42
924202/420-2
Sven Groth

GER
Duo Men16:49.85+2:18.22
9359
Mario Schütze

GER
Men16:50.30+2:18.67
9433
Joel Jackisch
HaBe MTB

GER
Men16:50.93+2:19.30
9551
Marcel Zepmeisel

GER
Men16:52.05+2:20.42
96195
Josef Mertens

GER
Men16:52.69+2:21.06
97132
Jannis Böttjer

GER
Men16:53.51+2:21.88
98242
Jinasa Supparkhorn
froerider

GER
Men Masters16:54.71+2:23.08
99306
Anton Scheffold

GER
Men16:55.41+2:23.78
1004201/420-1
Lars Jöckel

GER
Duo Men16:55.56+2:23.93
10112
Carsten Geck
KSV Baunatal/ gecko racing/

GER
Super Masters16:56.16+2:24.53
102172
Erik Hansen

GER
Men16:57.00+2:25.37
103276
Jonas Bargon
Wheels over Frankfurt e.V.

GER
Men16:58.15+2:26.52
104300
Jens Geisler

GER
Men16:58.81+2:27.18
105220
Dennis Wirth
Raderdoll Racing

GER
Men Masters17:00.18+2:28.55
10638
Philipp Paridon

GER
Men17:00.84+2:29.21
10715
Julius Topp

GER
Men17:00.88+2:29.25
10880
Christian Kohlhausen
Team Vollgas Riegel

GER
Guest Men17:01.23+2:29.60
109131
Jan-Niklas Schwederske

GER
Men17:01.47+2:29.84
11029
Felix Stephens

GER
Men17:01.91+2:30.28
111229
Jan Felgenhauer
Radsportverein Bad Oeynhausen

GER
Super Masters17:02.93+2:31.30
112217
Chris Eßrich

GER
Men17:03.58+2:31.95
11372
Marvin Mührer
DDMC-Solling

GER
Men17:03.73+2:32.10
114146
Michael Hug
RMSV Wittnau

GER
Men17:04.87+2:33.24
115117
Nico Saremba
Deisterfreun.de e.V.

GER
Men Masters17:05.83+2:34.20
1164461/446-1
Florian Ziegler

GER
Duo Men17:06.21+2:34.58
1174502/450-2
Leon Buchweitz
Ihr Fahrradprofi

GER
Duo Men17:06.42+2:34.79
11831
Stefan Quäker

GER
Men Masters17:07.56+2:35.93
11965
Tim Folchert

GER
Men17:08.01+2:36.38
120115
Fabian Graul
Deisterfreun.de e.V.

GER
Men17:08.36+2:36.73
121221
Ingo Teichmann
Shrederz

GER
Men Masters17:09.50+2:37.87
12243
Matthias Haake
Kona Gduro

GER
Men Masters17:10.41+2:38.78
1234491/449-1
Lars - Jenning Gobat
NOTALENTRACING

GER
Duo Men17:14.72+2:43.09
12442
Stefan Westerveld

GER
Super Masters17:15.41+2:43.78
125199
Christian Gropp
Bike Touren Harz

GER
Men Masters17:15.43+2:43.80
126171
Luke Müller

GER
Men17:16.94+2:45.31
12741
Laurin Ziemer
RV Concordia Reute e.V

GER
Men17:18.14+2:46.51
128174
Alexander Breuer

GER
Men Masters17:18.44+2:46.81
12995
Michael Binder
TV Lemgo

GER
Men Masters17:19.39+2:47.76
130183
Patrick Donovan

GER
Men Masters17:19.83+2:48.20
1314611/461-1
Laura Zeitschel

GER
Duo Mix17:20.22+2:48.59
132255
Udo Falkenhan
Brokebike Mountain Riders

GER
Men Masters17:20.59+2:48.96
13368
Joris Lemke
Racepark Schulenberg

GER
Men17:20.82+2:49.19
13460
Kai Hennings
Deisterfreun.de

GER
Men Masters17:21.00+2:49.37
13576
Robin Steffen
Ortsclub Lüneburg e.V. im ADAC

GER
Men17:21.84+2:50.21
1364612/461-2
Robert Selle

GER
Duo Mix17:23.18+2:51.55
137197
Oliver Mahn

GER
Men Masters17:23.70+2:52.07
138154
Karl Montag

GER
Men17:24.24+2:52.61
139184
Jakob Dörr
Froerider, MVS e.V

GER
Men17:25.90+2:54.27
140263
Steffen Hau

GER
Men17:27.82+2:56.19
141113
Philipp Bauer
Deisterfreunde

GER
Men Masters17:30.15+2:58.52
142136
Yannick Brennecke

GER
Men17:31.18+2:59.55
143273
Daniel Beyrodt

GER
Men17:33.28+3:01.65
144162
Christoph Rödel

GER
Men17:36.46+3:04.83
1454312/431-2
Ayke Bücher

GER
Duo Men17:37.22+3:05.59
1464462/446-2
Julian Ruckstädter
YT IT

GER
Duo Men17:37.86+3:06.23
14736
Pascal Jürgens

GER
Men17:39.18+3:07.55
1484591/459-1
Kalle Möbius

GER
Duo Men17:39.44+3:07.81
14921
André Hofmann
HD-Freeride e.V.

GER
Men17:39.45+3:07.82
150173
Alexander Repenning

GER
Men Masters17:39.52+3:07.89
151218
Pedro Rui de Jesus Dia da Costa

POR
Super Masters17:39.96+3:08.33
15267
Carsten Bläck
Deisterfreun.de

GER
Super Masters17:40.01+3:08.38
153308
Phil Mikka Syring

GER
Men17:43.04+3:11.41
154207
Florian Eckel
Ride-le e.V/ Holzkopf Racing

GER
Men Masters17:44.66+3:13.03
155247
Waldemar Böhm

GER
Men Masters17:45.76+3:14.13
15618
Maik Löffler
Ultra wild Enduro Crew

GER
Super Masters17:45.86+3:14.23
157177
Jonah Willig

GER
Men17:46.04+3:14.41
15856
Tino Heyder
Fahrrad Eberhardt Racing

GER
Men Masters17:47.60+3:15.97
159198
Hauke Siemers

GER
Men Masters17:47.73+3:16.10
1604501/450-1
Klaus Röhr
Ihr Fahrradprofi

GER
Duo Men17:48.17+3:16.54
1614592/459-2
Paul Rädel

GER
Duo Men17:48.42+3:16.79
162112
Danny Kurzer

GER
Men Masters17:48.68+3:17.05
1634311/431-1
Maxemilian Nilßon
RSV Löwe Gifhorn

GER
Duo Men17:51.49+3:19.86
164266
Marcus Grau
Departement of Dirt

GER
Men Masters17:53.38+3:21.75
1654401/440-1
Ferdinand Bachmann

GER
Duo Men17:53.50+3:21.87
166311
Danny Jatzko
Mtb Freiburg

GER
Men Masters17:53.91+3:22.28
167103
Bastian Brinkmann

GER
Men17:54.76+3:23.13
1684431/443-1
Niels-Hendrik Bock

GER
Duo Men17:55.85+3:24.22
1694521/452-1
Gero Hennig

GER
Duo Men17:56.08+3:24.45
170189
Katharina Kruse
Radhaus am Markt

GER
Women17:56.08+3:24.45
171316
Gregor Heise

GER
Men Masters17:56.66+3:25.03
17230
Jan Petrossow

GER
Men17:58.15+3:26.52
1734432/443-2
Jan-Claas Bock

GER
Duo Men17:58.77+3:27.14
174191
Uwe Breithaupt

GER
Super Masters17:59.08+3:27.45
175144
Benjamin Dengler
Rad-Stand

GER
Men Masters17:59.23+3:27.60
176265
Florian Zindler

GER
Men18:00.81+3:29.18
177309
Max Vogeley
Bikes&Parts Ilsenburg

GER
Men18:02.44+3:30.81
1784402/440-2
Sebastian Binnemann

GER
Duo Men18:02.65+3:31.02
17964
Amadeus Herges

GER
Men18:02.67+3:31.04
180244
Nicolai Duijkers

GER
Men18:03.73+3:32.10
181240
Pascal Erdmann

GER
Men18:04.45+3:32.82
182277
Clemens Heinrich

GER
Men18:05.11+3:33.48
183286
Sebastian Zorn

GER
Men Masters18:07.88+3:36.25
184212
Florian Bergmann

GER
Men18:08.65+3:37.02
185282
Jens Grubert

GER
Men18:09.19+3:37.56
18613
Johannes Geck

GER
Men18:09.23+3:37.60
187104
Henry Kirsten
RC Buer Westerholt

GER
Men Masters18:09.28+3:37.65
188236
Marvin Tack
OBC

GER
Men18:09.84+3:38.21
1894561/456-1
Paul Jesußek

GER
Duo Men18:10.22+3:38.59
190318
Tom Thielemann

GER
Men Masters18:11.01+3:39.38
191269
Dennis Hoepfner
ENDURO BRO'S

GER
Men Masters18:12.21+3:40.58
192321
Mirko Weimann

GER
Men18:13.21+3:41.58
1934492/449-2
Sören Gobat
HaBe MTB x NoTalentRacing

GER
Duo Men18:13.36+3:41.73
194148
Alexander Schmidt

GER
Men18:13.96+3:42.33
195322
Michael Oberbillig

GER
Men18:14.89+3:43.26
19661
Jan Waltemate
Deisterfreun.de

GER
Men Masters18:15.08+3:43.45
197228
Moritz Niedan

GER
Men18:15.21+3:43.58
198153
Armin Gaßmann
Traildozer

GER
Men Masters18:15.39+3:43.76
1994381/438-1
Tobias Pissulla

GER
Duo Men18:16.38+3:44.75
20084
Christoph Rosengarten

GER
Men Masters18:17.49+3:45.86
201293
Steffen Joachim
Bikefreunde Stendal e.V.

GER
Men Masters18:18.27+3:46.64
202289
Marcel Triebe

GER
Men18:18.37+3:46.74
203111
Tim Biking
Endudero

GER
Men18:19.29+3:47.66
204268
Alexander Vogler

GER
Men Masters18:21.55+3:49.92
205180
Jana Urban

GER
Women18:22.57+3:50.94
2064241/424-1
Robin Peterke
Team Schwachsinn & Söhne/ Copro

GER
Duo Men18:24.80+3:53.17
2074622/462-2
Marian Brandes

GER
Duo Men18:25.08+3:53.45
2084621/462-1
Raphael Joswig

GER
Duo Men18:25.71+3:54.08
20969
Marcus Lemke
Lokomotive Springe / Bremen

GER
Super Masters18:26.54+3:54.91
21026
Nils Seidel

GER
Men18:26.83+3:55.20
211296
Christian ten Brink

GER
Men Masters18:27.04+3:55.41
212187
Niklas Buchen
Schachtspäddchen e.V.

GER
Men18:27.54+3:55.91
213143
Andreas Fink
Rad-Stand

GER
Men18:28.33+3:56.70
2144242/424-2
Florian Bröer

GER
Duo Men18:28.41+3:56.78
21577
Patrick Schlie
Ortsclub Lüneburg e.V. im ADAC

GER
Men Masters18:30.02+3:58.39
216175
Timon Fenske

GER
Men18:31.03+3:59.40
217305
Hendrik Kreideweiß

GER
Men Masters18:31.63+4:00.00
218169
Marius Kühnemuth
Bike Department Offenbach e.V. -BDO

GER
Men18:31.82+4:00.19
21925
Silas Hecker

GER
Men18:31.83+4:00.20
220310
Patrick Piepenstock
BingoBongoRacing

GER
Men Masters18:32.01+4:00.38
221135
Jakob Puls

GER
Men18:36.91+4:05.28
2224382/438-2
Chris Sadowski

GER
Duo Men18:37.01+4:05.38
223258
Michael Möller

GER
Men18:37.91+4:06.28
22427
Malte Dühnforth

GER
Men Masters18:38.40+4:06.77
2254281/428-1
Thomas Fehrer
BPnB

GER
Duo Men18:40.00+4:08.37
226124
Philipp Rode
Fahrrad Eberhardt Racing

GER
Men Masters18:40.46+4:08.83
227168
Joel Zeiser

GER
Men18:41.40+4:09.77
228284
Wasen-Lee Pollnau

GER
Men18:41.84+4:10.21
229155
Lennart Eisenberg

GER
Men Masters18:41.91+4:10.28
230130
Sören Lohmeier

GER
Men18:42.85+4:11.22
231279
Laura Brethauer

GER
Women18:43.47+4:11.84
232280
Andreas Arnegger

GER
Men Masters18:44.79+4:13.16
233241
Konrad Kolkwitz

GER
Men18:46.67+4:15.04
2344251/425-1
Constantin Tillmann
Happy Trail Friends e.V.

GER
Duo Mix18:49.03+4:17.40
235204
Andre Schulte
Radfüchse Büren

GER
Men18:50.44+4:18.81
23620
Manuel Billmaier
HD-Freeride e.V.

GER
Men Masters18:50.82+4:19.19
237190
Julian Klümper

GER
Men18:51.37+4:19.74
238127
Nico Breischaft

GER
Men18:51.49+4:19.86
239230
Michael Kempe
Sc Aquarius Löhne

GER
Men Masters18:51.59+4:19.96
24058
Joffrey Bolz

GER
Men18:51.67+4:20.04
241188
Jan Philipp Zellmer
Erzquell Factory Racing | Schachtspäddchen e.V.

GER
Men18:53.81+4:22.18
24293
Lea Stornebel

GER
Women18:54.32+4:22.69
24350
Pascal Weßling

GER
Men18:55.98+4:24.35
244185
Niklas Taffner
MVS e.V

GER
Men18:56.19+4:24.56
245140
Tobias Gath
GFAC

GER
Men18:56.35+4:24.72
246283
Raphael Grisebach

GER
Men18:57.66+4:26.03
247110
Lars Steinhilb
FRC Herten e.V.

GER
Super Masters18:58.49+4:26.86
248216
Karl-Philipp Von Berg
Harburger Berge Mountainbike e.V.

GER
Men18:59.71+4:28.08
2494252/425-2
Michaela Meßmaker
Happy Trail Friends e.V.

GER
Duo Mix18:59.85+4:28.22
2504282/428-2
Mike Jendrny
BPnB

GER
Duo Men18:59.89+4:28.26
251271
Julian Brosch
1. SSV Saalfeld 92 e.V.

GER
Men19:00.50+4:28.87
252290
Joram Grabowski

GER
Men19:00.53+4:28.90
25383
Michael Meyer
Ortsclub Lüneburg e.V. im ADAC

GER
Super Masters19:02.90+4:31.27
25422
Dominik Trampnau

GER
Men19:03.23+4:31.60
2554271/427-1
Michael Schugk

GER
Duo Men19:03.89+4:32.26
256118
Sebastian Boldhaus
Ortsclub Lüneburg e.V. im ADAC

GER
Men Masters19:04.92+4:33.29
257219
Hendrik Schlünß

GER
Men19:05.40+4:33.77
258254
Stephan Simonis

GER
Super Masters19:05.48+4:33.85
259122
Geret Bauerkämper

GER
Men19:06.21+4:34.58
260208
Pascal Oehmichen

GER
Men Masters19:07.28+4:35.65
261261
Lukas Slotosz

GER
Men Masters19:08.79+4:37.16
26275
Alexander Bauer
Deisterfreun.de e.V.

GER
Men Masters19:09.02+4:37.39
263320
Folko Rohde

GER
Men Masters19:09.04+4:37.41
2644571/457-1
Maximilian Müller
Erzquell Factory Racing

GER
Duo Men19:12.58+4:40.95
2654482/448-2
David Schmidt

GER
Duo Men19:12.89+4:41.26
266203
Jörg Steinkemper
Radfüchse Büren e.V.

GER
Men Masters19:13.27+4:41.64
26790
Mike Wente
Soulrider e. V.

GER
Men Masters19:13.28+4:41.65
268234
Tim Daniel

GER
Men19:13.71+4:42.08
26939
Antonia Enderlin
RSG Eichstetten

GER
Women19:15.36+4:43.73
270315
Niklas Gierenz

GER
Men19:15.82+4:44.19
2714272/427-2
Tom Schugk

GER
Duo Men19:19.43+4:47.80
272233
Arne Behr

GER
Men19:23.16+4:51.53
273317
Moritz Schwerdtfeger

GER
Men Masters19:24.34+4:52.71
2744332/433-2
Willi Brügel

GER
Duo Mix19:28.51+4:56.88
2754232/423-2
Marcel Weil
AMC Rodheim Biber / Team Fujibikes Rockets

GER
Duo Men19:30.67+4:59.04
27640
Sinan Demir
Rvc reute

GER
Men19:32.05+5:00.42
277133
Luisa Bodem

GER
Women19:32.97+5:01.34
27879
Frank Machel
Ortsclub Lüneburg e.V. im ADAC

GER
Super Masters19:34.87+5:03.24
279302
Paul Werner

GER
Men19:35.37+5:03.74
280211
Mario Mimler

AUT
Men Masters19:35.84+5:04.21
281164
Rick Herrmann

GER
Men19:37.69+5:06.06
282157
Sabrina Schaefer
Endurious Bastards

GER
Women19:39.57+5:07.94
2834261/426-1
Steffen Behrens
Garage 5

GER
Duo Men19:39.95+5:08.32
284202
Nico Hübner

GER
Men Masters19:43.03+5:11.40
285248
Lucas Wiechers

GER
Men19:47.20+5:15.57
28678
Theo Heuer
Ortsclub Lüneburg e.V. im ADAC

GER
Men19:47.50+5:15.87
287238
Jens Brethauer

GER
Super Masters19:48.57+5:16.94
288260
Peter Honek

GER
Men Masters19:49.50+5:17.87
289222
Dave Elfert
HaBe MTB

GER
Men19:50.89+5:19.26
2904632/463-2
Alexander Ehlert
FREERIDE Trekker

GER
Duo Men19:51.89+5:20.26
2914331/433-1
Mirijam Wallau

GER
Duo Mix19:52.36+5:20.73
292272
Kevin Kuhl

GER
Men19:53.09+5:21.46
2934442/444-2
Benny Bolich

GER
Duo Mix19:54.72+5:23.09
29482
Carsten Witthöft
Ortsclub Lüneburg e.V. im ADAC

GER
Super Masters19:59.03+5:27.40
2954262/426-2
Armin Kaiser
Garage 5

GER
Duo Men19:59.57+5:27.94
29637
Paul Ullrich

GER
Men20:03.19+5:31.56
29770
Ralf Degenhardt
Lokomotive Springe / Bremen

GER
Super Masters20:04.22+5:32.59
2984231/423-1
Oliver Wüsten

GER
Duo Men20:09.50+5:37.87
299139
Frauke Bunk

GER
Women20:11.96+5:40.33
300264
Marcus Kröger

GER
Men Masters20:13.83+5:42.20
3014441/444-1
Rebekka Bolich

GER
Duo Mix20:15.85+5:44.22
30247
Eric Schill
Dimb Racingteam

GER
Super Masters20:15.94+5:44.31
303156
Tim Schulz

GER
Men20:16.51+5:44.88
30423
Olaf Warnke

GER
Super Masters20:17.93+5:46.30
30563
Lutz Felter
Deisterfreun.de

GER
Super Masters20:18.41+5:46.78
3064351/435-1
Michael Hillebrecht

GER
Duo Men20:21.45+5:49.82
3072
Phil Pompalla

GER
Men20:22.49+5:50.86
3084572/457-2
Luca Spindler

GER
Duo Men20:22.94+5:51.31
3094421/442-1
Rouven Grundmann

GER
Duo Men20:23.28+5:51.65
31087
Stefanie Ziegler
Maciag Offroad / Team Carqueja

GER
Women20:23.60+5:51.97
31162
Marcello D´Onofrio
Deisterfreun.de

GER
Super Masters20:25.72+5:54.09
3124352/435-2
Christian Scholz

GER
Duo Men20:26.51+5:54.88
31328
Martin Kempeneer

GER
Men Masters20:27.19+5:55.56
314237
Jan Lieberam

GER
Men Masters20:31.28+5:59.65