SPORTident TimingMTB RACE TEAM Höxter

Race to Sky

Boffzen (Grillhütte) 12.05.2012

Race to Sky

Boffzen (Grillhütte) 12.05.2012

 

Résultats Race to Sky

   
PlaceDoss Nom ClubCatégorieTempskm/hRetard 
Hommes
8502
DRÜKE, Jan

GER
MTB Race Team HöxterU 19 männlich1:35:5826.76+7:58
50503
KUMPART, Mario

GER
RSC WahmbeckU 19 männlich1:54:3122.42+26:31
DNF504
GÜNTHER, Maximilian
 Radsport Hochsolling e.V.U 19 männlich
 
34505
GEORGI, Niklas

GER
Radsport Hochsolling e.V.U 19 männlich1:48:2523.69+20:25
80509
DOTHS, Christian

GER
HöxterHerren2:29:4217.15+1:01:42
43510
MAILÄNDER, Sebastian

GER
Spieker Racing TeamHerren1:51:4122.99+23:41
71511
MORIZ, Rick

GER
DetmoldHerren2:05:5920.38+37:59
6512
KIPKER, Philipp
 Radsport Hochsolling e.V.Herren1:35:2526.91+7:25
40513
GRINGEL, Raphael

GER
HolzmindenHerren1:49:3923.42+21:39
15514
REULEN, Holger

GER
MTB-Club MünchenHerren1:39:2325.84+11:23
60516
NOLTE, Jens

GER
IBC DIMB Racing TeamMasters männlich1:59:5721.41+31:57
19517
KOSLER, Guido

GER
MTB-Racing-LamspringeMasters männlich1:40:4425.49+12:44
69519
EILERS, Hendrik

GER
ZetelMasters männlich2:04:4620.58+36:46
72520
EILERS, Christian

GER
MTB Treff OldenburgMasters männlich2:06:3220.30+38:32
21521
ELSNER, Kai

GER
MindenMasters männlich1:42:4325.00+14:43
20522
SAMSON, Marko

GER
Radz-Fatz EspelkampMasters männlich1:40:4525.49+12:45
52523
KOLLERT, Sven

GER
Team SchauinslandMasters männlich1:56:2422.06+28:24
54524
SENTKER, Hendrik

GER
Hessisch OldendorfMasters männlich1:57:0021.95+29:00
73525
FEIKE, Michael

GER
Team-Weserbikeland.comMasters männlich2:06:3420.29+38:34
9526
KOCH, Dirk

GER
Team-WeserbikelandMasters männlich1:36:1526.68+8:15
DNF527
BEREITER, Nils

GER
Team Gerbracht KorbachMasters männlich
 
3528
MESSERSCHMIDT, Lars

GER
DDMC Solling e.V.Masters männlich1:28:2029.07+0:20
51529
GRUNOW, Philipp

GER
SchmalentalMasters männlich1:54:5722.34+26:57
70530
PRACHTEL, Sven

GER
HöxterMasters männlich2:04:4720.58+36:47
12531
NEUMANN, Flemming

GER
LemgoMasters männlich1:37:5626.22+9:56
2532
MARKWORTH, Roland

GER
TEAM VELO-SPORT GÖTTINGENMasters männlich1:28:0729.14+0:07
1533
MARKWORTH, Jan-Hendrik

GER
TEAM VELO-SPORT GÖTTINGENMasters männlich1:28:0029.18---
31534
MARTIN, Frank

GER
Fitness-Center-Spieker.deMasters männlich1:46:4824.04+18:48
35535
MARTIN, christoph

GER
lemgoMasters männlich1:48:2923.67+20:29
24536
SCHMIDT, Bernd

GER
RG PaderbornMasters männlich1:43:0124.93+15:01
65537
MEIER, Lars

GER
DDMC Solling e.V.Masters männlich2:02:5320.90+34:53
67539
MÜLLER, Norbert

GER
MTB Race Team HöxterSenioren I2:03:4020.77+35:40
14540
MEHLAN, Volker

GER
Bornekamp-RacingteamSenioren I1:39:0625.91+11:06
66542
STEPPAT, Andreas

GER
MTB Race Team HöxterSenioren I2:03:0720.86+35:07
53543
FRIEDRICH, Sven

GER
HildesheimSenioren I1:56:2922.05+28:29
46544
HEIDENREICH, Jens

GER
Team JensenbikeSenioren I1:52:2422.85+24:24
30545
ADAM, Siegfried

GER
Horn Bad MeimbergSenioren I1:46:1524.17+18:15
55546
DÖRING, André

GER
MC Pirate e.V. / Team PirateSenioren I1:57:0521.93+29:05
32547
VAGEDES, Ludger

GER
Radsport Hochsolling e.V.Senioren I1:47:0523.98+19:05
27548
KÖHLER, Roland

GER
Rc Endspurt HerfordSenioren I1:45:0524.44+17:05
42549
BÖNNIGHAUSEN, Matthias

GER
Fichtenflitzer Bad DriburgSenioren I1:51:0423.12+23:04
64550
KAMERAU, Frank

GER
Team SpringeSenioren I2:02:5120.90+34:51
28551
REDEKER, Jörg

GER
MSC DesenbergSenioren I1:46:0624.20+18:06
11552
KOCH, Lars

GER
MTB Race Team HöxterSenioren I1:37:5526.23+9:55
48553
KIPKER, Thomas

GER
Radsport Hochsolling e.V.Senioren I1:52:5722.74+24:57
18554
BLOEMER, Êlmar

GER
OSC DammeSenioren I1:40:1225.63+12:12
37555
FELDEN, Michael

GER
Powerslide MindenSenioren I1:48:5323.58+20:53
45556
GIESSLER, Olaf

GER
BielefeldSenioren I1:52:2322.85+24:23
7557
KRÖGER, Gerhard

GER
OSC DammeSenioren I1:35:5726.76+7:57
76558
KOOP, Michael

GER
PetershagenSenioren I2:13:5319.18+45:53
61559
KESSEBROCK, Siegfried

GER
Radsport Hochsolling e.V.Senioren I2:00:1621.35+32:16
38560
STÄRK, Andreas

GER
OSC DammeSenioren I1:49:1423.51+21:14
10561
ROTERMUND, Uwe

GER
MTB Race Team Höxter/ Merida Bike TeamSenioren II1:37:1126.42+9:11
22562
LANGE, Dirk

GER
NeuhofSenioren II1:42:4524.99+14:45
26563
REIMER, Arnold

GER
Bike-Sport-LippeSenioren II1:44:4324.52+16:43
77564
WILHELMUS, Rolf

GER
Radsport Hochsolling e.V.Senioren II2:14:3919.07+46:39
29565
BUCHHOLZ, Volker

GER
Hochschule OWLSenioren II1:46:1224.18+18:12
36566
FLESSNER, Günther

GER
HildesheimSenioren II1:48:5123.59+20:51
41572
PANKOKE, Guido

GER
LemgoMasters männlich1:50:2123.27+22:21
78573
GARTH, Carsten

GER
LemgoMasters männlich2:24:2617.78+56:26
23574
GALK, Ingo

GER
Team-WeserbikelandMasters männlich1:42:5024.97+14:50
17575
FALK, Andreas

GER
RSV FörsteSenioren I1:40:1025.64+12:10
16576
BAUM, Uwe

GER
TSVE 1890 Bielefeld / BOC auf Bike / Merida MultivMasters männlich1:39:2925.81+11:29
56577
BENTMANN, Arnd

GER
Team Schauinsland Bad MeinbergMasters männlich1:57:1521.90+29:15
32578
DZIEIA, Roland

GER
Team Skyder SportpromotionSenioren II1:47:0523.98+19:05
13579
HEISE, Torben

GER
DDMC Solling e.V.Herren1:39:0525.92+11:05
58581
KOCH, Christoph

GER
MTB Race Team HöxterU 19 männlich1:58:3421.66+30:34
68586
JACOB, Nils
 HolzmindenHerren2:04:4220.59+36:42
59587
LINKE, Markus
 VahlbruchMasters männlich1:58:3521.66+30:35
47588
SCHWALM, Marco
 MTB Race Team HöxterMasters männlich1:52:5322.75+24:53
75589
KURZ, Axel
 DetmoldSenioren II2:10:1419.72+42:14
44590
SCHWENGELS, Helmut
 BeverungenSenioren I1:51:4422.98+23:44
79591
HOPPE, Martin
 Bad KarlshafenSenioren I2:24:5017.73+56:50
DSQ592
LÜCK, Jan & Sophie
 Bad KarlshafenHerren
 
56593
HEINZE, Jörn
 BarntrupHerren1:57:1521.90+29:15
63594
DUBBERT, Mark
 BarntrupHerren2:02:3820.94+34:38
74595
KOLLMEIER, René
 BarntrupHerren2:07:3820.12+39:38
4598
COENEN, Clemens
 Stevens 29 Team LemgoHerren1:31:1828.13+3:18
39599
DOSDALL, Kai
 Weserbergland WarriorsHerren1:49:2723.46+21:27
62694
HOFFMANN, Frank
 WennigsenSenioren I2:00:3221.31+32:32
DNF695
KLEINDIENST, Andre
 Team BergamontMasters männlich
 
49697
KÖHLER, Tobias
 OHRSenioren I1:54:0922.50+26:09
25698
BLEIBAUM, Thomas
 Weserbergland WarriorsMasters männlich1:43:0324.92+15:03
5750
DROSTE, Oliver

GER
Bornekamp-RacingteamSenioren I1:35:1426.97+7:14
Femmes
1500
KRAUSE, Nadine

GER
MTB Race Team HöxterU 19 weiblich1:51:1623.08---
DNF501
KÖLLING, Hannah

GER
wiehenbiker.comU 19 weiblich
 
6506
MÜLLER, Vanessa

GER
MTB Race Team HöxterDamen2:39:3016.10+48:14
3507
TILLBERG, Svenja
 MTB Race Team HöxterDamen2:04:0320.70+12:47
2508
HUPE, Sabrina

GER
DDMC Solling e.V.Damen2:00:3121.31+9:15
7515
SCHNEIDER, Dagmar

GER
Team MagicMasters weiblich2:55:2514.64+1:04:09
4538
MARKUS, Simone

GER
ViersenSeniorinnen I2:08:4619.94+17:30
5696
KÖHLER, Ira
 OHRSeniorinnen I2:13:5819.17+22:42