SPORTident TimingSloEnduro / U.C. Caprivesi

SloEnduro 4Fun - GoEnduro

Gorizia 26.03.2017

SloEnduro 4Fun - GoEnduro

Gorizia 26.03.2017

 

Ergebnisse SloEnduro 4Fun Gorizia

KategorieGesamt
   
PlatzNr.Name ZeitRückstand

Stage 1

Open M (Elite-U23)
146
(ITA), BADIN Martino
 CAPRIVESI0:55,18---
27
(ITA), BRAIDOT Stefano
 CAPRIVESI0:56,39+0:01,21
338
(ITA), ORLANDO Simone
 3 STARS0:57,45+0:02,27
415
(ITA), VICENZINO Marco
 SPS TEAM MAGLIA NERA0:58,27+0:03,09
52
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
 ENERGIJATEAM.COM0:58,78+0:03,60
644
(ITA), BERGAMASCO Luca
 0:59,16+0:03,98
76
(SLO), ZUPAN Ciril
 ENERGIJATEAM.COM1:00,12+0:04,94
835
(ITA), FERESIN Kristian
 CAPRIVESI1:00,59+0:05,41
966
(ITA), FURLANI Federico
 CAPRIVESI1:00,62+0:05,44
1080
(SLO), MILIČ Martin
 KAMPLC RACING TEAM1:03,66+0:08,48
1143
(SLO), FACCHIN Filippo
 ASD GRUPPO GENERALI TRIESTE1:04,08+0:08,90
1241
(ITA), BERTOCCHI Davide
 ASD 360 MTB1:22,74+0:27,56
Master O49M (+49)
189
(ITA), CRIVELLARI Gianfranco
 0:59,22---
216
(ITA), REMOTO Claudio
 0:59,30+0:00,08
358
(ITA), CORDA Bruno
 TRIVIUM - FROGGY TEAM1:01,24+0:02,02
488
(ITA), MAURI Massimiliano
 1:02,16+0:02,94
540
(SLO), ZUPAN Tine
 SCOTT TEAM1:02,92+0:03,70
651
(ITA), BRAIDOT Mauro
 CAPRIVESI1:03,42+0:04,20
719
(AUT), PARTH Gerald
 RLM MONDRAKER RACING TEAM1:05,54+0:06,32
854
(ITA), STIRPE Massimo
 3 STARS1:06,10+0:06,88
939
(ITA), PEZZIN Claudio
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE1:07,80+0:08,58
1020
(ITA), PETRIS Gianpiero
 SPS TEAM MAGLIA NERA1:08,22+0:09,00
1155
(ITA), ORLANDO Lorenzo
 3 STARS1:08,83+0:09,61
1253
(SLO), ZVER Marjan
 KD ZVERINICE1:09,07+0:09,85
Junior M (U19)
113
(ITA), DE SABBATA Davide
 0:56,53---
212
(ITA), DREOSSI Michele
 0:56,88+0:00,35
342
(ITA), FELICE Manuel
 ASD JAM'S BIKE TEAM BUJA0:56,89+0:00,36
456
(ITA), COLONNELLO Alessandro
 TRIVIUM - FROGGY TEAM1:01,34+0:04,81
55
(SLO), BALANTIČ Jan
 CALCIT BIKE TEAM1:03,91+0:07,38
645
(ITA), OSTOLIDI Jan
 ASD 360 MTB1:04,59+0:08,06
734
(SLO), KOKOLE Jakob
 KK DJAK1:08,14+0:11,61
Master U30M (17/29)
18
(ITA), REMOTO Francesco
 0:56,11---
29
(ITA), CARLET Lorenzo
 CAPRIVESI0:59,69+0:03,58
383
(ITA), MADOTTO Stefano
 ROCK & ROAD BIKE FRT1:00,10+0:03,99
486
(ITA), MOLINARI Matteo
 1:04,54+0:08,43
584
(ITA), SONCIN Simone
 SPS TEAM MAGLIA NERA1:04,62+0:08,51
662
(ITA), FURLAN Paolo
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE1:04,89+0:08,78
775
(ITA), PRESELLO Stefano
 A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM1:05,04+0:08,93
870
(ITA), MIES Simone
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE1:07,96+0:11,85
Master U40M (30/39)
172
(ITA), MICHELI Franco
 TEAM MAGLIA NERA0:56,35---
23
(SLO), SPRUK Miha
 CALCIT BIKE TEAM0:59,34+0:02,99
381
(AUT), VERONESI Giorgio
 RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN1:00,42+0:04,07
450
(ITA), VALENT Cristian
 MAGLIANERA1:00,75+0:04,40
514
(SLO), GAVRAN Blaž
 RAJD FUNSPORTS1:02,01+0:05,66
673
(ITA), FORGIARINI Daniele
 ASD PEDALE GEMONESE1:02,24+0:05,89
777
(ITA), BUTTIGNOL Emilio
 TEAM MAGLIA NERA1:02,48+0:06,13
871
(ITA), ROVEREDO Igor
 ASD TECNOBIKE TEAM K21:02,63+0:06,28
949
(ITA), BERTOS Matteo
 CAPRIVESI1:02,83+0:06,48
1074
(ITA), CARGNELUTTI Lorenzo
 PEDALE GEMONESE1:02,96+0:06,61
1121
(ITA), CHIARATO Edoardo
 KM2611:03,58+0:07,23
1285
(ITA), CANTARUTTI Marco
 1:04,01+0:07,66
1368
(ITA), TOCCHET Francesco
 ASD PIVA TEO SPORT1:04,92+0:08,57
1476
(ITA), CUCINOTTA Claudio
 SPORTWAY CYCLING TEAM1:05,52+0:09,17
1579
(ITA), GRION Moreno
 SPS TEAM MAGLIA NERA1:06,23+0:09,88
1678
(ITA), BRESSA Michele
 ASD MAGLIA NERA1:06,81+0:10,46
1782
(ITA), PICCARO Sergio
 1:08,16+0:11,81
1864
(ITA), FURLANI Alex
 CAPRIVESI1:08,49+0:12,14
1948
(ITA), CONTE Fabio
 AR61:14,03+0:17,68
2069
(ITA), SGAMBATI Fabio
 XC TEAM TRIESTE1:18,09+0:21,74
Master U50M (40/49)
110
(ITA), IOB Ruggero
 0:56,83---
24
(SLO), NAGODE Grega
 ENERGIJATEAM.COM0:57,77+0:00,94
317
(ITA), LODOLO Marco
 TEAM MAGLIA NERA1:00,82+0:03,99
422
(ITA), CHIARATO Filippo
 KM2611:01,40+0:04,57
559
(ITA), BRUNI Luca
 A.S.D. POLISPORTIVA TRATTORIA FRIULI1:02,51+0:05,68
687
(ITA), CHIASELOTT Giorgio
 1:05,42+0:08,59
736
(ITA), LIZZI Diego
 3 STARS1:05,68+0:08,85
833
(ITA), FABRISSIN Renato
 DANIELI1:05,99+0:09,16
911
(ITA), GABAGLIO Stefano
 1:06,26+0:09,43
1037
(ITA), MOTTES Marco
 1:06,56+0:09,73
1160
(ITA), BORTOLI Mario
 TEAM MAGLIA NERA1:07,19+0:10,36
1263
(ITA), TOMMASI Kristian
 1:07,42+0:10,59
1365
(ITA), BATTISTUTA Fabio
 1:11,36+0:14,53
1452
(AUT), KLEMENC Marjan
 RADCLUB ASVÖ VöLKERMARKT1:13,25+0:16,42
1567
(ITA), MASSARI Giancarlo
 1:14,08+0:17,25
1657
(ITA), GUARINO Silvestro
 APD RIGEL1:14,14+0:17,31
Master Female (17/49+)
124
(AUT), DOBNIG Yana
 RLM MONDRAKER RACING TEAM1:04,42---
228
(ITA), COS Eli
 1:10,36+0:05,94
327
(ITA), BONETTI Stefania
 SPS TEAM MAGLIA NERA1:12,73+0:08,31
Open F (Elite-U23-Junior)
129
(ITA), MERLACH Jessica
 1:05,14---
223
(SLO), ZUPAN Ana
 ENERGIJATEAM.COM1:08,93+0:03,79

Stage 2

Open M (Elite-U23)
17
(ITA), BRAIDOT Stefano
 CAPRIVESI2:23,56---
244
(ITA), BERGAMASCO Luca
 2:26,11+0:02,55
338
(ITA), ORLANDO Simone
 3 STARS2:33,49+0:09,93
415
(ITA), VICENZINO Marco
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:33,79+0:10,23
52
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
 ENERGIJATEAM.COM2:33,87+0:10,31
66
(SLO), ZUPAN Ciril
 ENERGIJATEAM.COM2:39,56+0:16,00
766
(ITA), FURLANI Federico
 CAPRIVESI2:39,58+0:16,02
846
(ITA), BADIN Martino
 CAPRIVESI2:42,00+0:18,44
935
(ITA), FERESIN Kristian
 CAPRIVESI2:44,69+0:21,13
1080
(SLO), MILIČ Martin
 KAMPLC RACING TEAM2:51,47+0:27,91
1141
(ITA), BERTOCCHI Davide
 ASD 360 MTB2:53,72+0:30,16
1243
(SLO), FACCHIN Filippo
 ASD GRUPPO GENERALI TRIESTE3:30,88+1:07,32
Master O49M (+49)
158
(ITA), CORDA Bruno
 TRIVIUM - FROGGY TEAM2:36,64---
289
(ITA), CRIVELLARI Gianfranco
 2:41,93+0:05,29
316
(ITA), REMOTO Claudio
 2:43,34+0:06,70
420
(ITA), PETRIS Gianpiero
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:49,25+0:12,61
551
(ITA), BRAIDOT Mauro
 CAPRIVESI2:50,77+0:14,13
654
(ITA), STIRPE Massimo
 3 STARS2:55,24+0:18,60
740
(SLO), ZUPAN Tine
 SCOTT TEAM2:55,32+0:18,68
888
(ITA), MAURI Massimiliano
 2:55,72+0:19,08
919
(AUT), PARTH Gerald
 RLM MONDRAKER RACING TEAM2:55,84+0:19,20
1055
(ITA), ORLANDO Lorenzo
 3 STARS3:03,24+0:26,60
1139
(ITA), PEZZIN Claudio
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:23,63+0:46,99
1253
(SLO), ZVER Marjan
 KD ZVERINICE3:26,57+0:49,93
Junior M (U19)
112
(ITA), DREOSSI Michele
 2:28,84---
242
(ITA), FELICE Manuel
 ASD JAM'S BIKE TEAM BUJA2:30,96+0:02,12
313
(ITA), DE SABBATA Davide
 2:31,62+0:02,78
456
(ITA), COLONNELLO Alessandro
 TRIVIUM - FROGGY TEAM2:34,80+0:05,96
545
(ITA), OSTOLIDI Jan
 ASD 360 MTB2:39,96+0:11,12
65
(SLO), BALANTIČ Jan
 CALCIT BIKE TEAM2:44,44+0:15,60
734
(SLO), KOKOLE Jakob
 KK DJAK3:01,36+0:32,52
Master U30M (17/29)
18
(ITA), REMOTO Francesco
 2:20,64---
29
(ITA), CARLET Lorenzo
 CAPRIVESI2:31,74+0:11,10
375
(ITA), PRESELLO Stefano
 A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM2:41,69+0:21,05
484
(ITA), SONCIN Simone
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:52,28+0:31,64
586
(ITA), MOLINARI Matteo
 2:53,37+0:32,73
683
(ITA), MADOTTO Stefano
 ROCK & ROAD BIKE FRT2:54,58+0:33,94
770
(ITA), MIES Simone
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:05,78+0:45,14
862
(ITA), FURLAN Paolo
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:08,00+0:47,36
Master U40M (30/39)
172
(ITA), MICHELI Franco
 TEAM MAGLIA NERA2:35,94---
281
(AUT), VERONESI Giorgio
 RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN2:39,53+0:03,59
33
(SLO), SPRUK Miha
 CALCIT BIKE TEAM2:40,31+0:04,37
414
(SLO), GAVRAN Blaž
 RAJD FUNSPORTS2:43,93+0:07,99
571
(ITA), ROVEREDO Igor
 ASD TECNOBIKE TEAM K22:45,84+0:09,90
668
(ITA), TOCCHET Francesco
 ASD PIVA TEO SPORT2:46,35+0:10,41
749
(ITA), BERTOS Matteo
 CAPRIVESI2:46,45+0:10,51
885
(ITA), CANTARUTTI Marco
 2:47,77+0:11,83
978
(ITA), BRESSA Michele
 ASD MAGLIA NERA2:48,60+0:12,66
1076
(ITA), CUCINOTTA Claudio
 SPORTWAY CYCLING TEAM2:49,08+0:13,14
1173
(ITA), FORGIARINI Daniele
 ASD PEDALE GEMONESE2:50,05+0:14,11
1277
(ITA), BUTTIGNOL Emilio
 TEAM MAGLIA NERA2:50,22+0:14,28
1321
(ITA), CHIARATO Edoardo
 KM2612:50,94+0:15,00
1474
(ITA), CARGNELUTTI Lorenzo
 PEDALE GEMONESE2:51,13+0:15,19
1579
(ITA), GRION Moreno
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:56,75+0:20,81
1664
(ITA), FURLANI Alex
 CAPRIVESI3:05,08+0:29,14
1782
(ITA), PICCARO Sergio
 3:15,49+0:39,55
1850
(ITA), VALENT Cristian
 MAGLIANERA3:17,32+0:41,38
1948
(ITA), CONTE Fabio
 AR63:19,18+0:43,24
2069
(ITA), SGAMBATI Fabio
 XC TEAM TRIESTE3:35,75+0:59,81
Master U50M (40/49)
110
(ITA), IOB Ruggero
 2:33,12---
24
(SLO), NAGODE Grega
 ENERGIJATEAM.COM2:38,43+0:05,31
317
(ITA), LODOLO Marco
 TEAM MAGLIA NERA2:44,33+0:11,21
422
(ITA), CHIARATO Filippo
 KM2612:46,90+0:13,78
536
(ITA), LIZZI Diego
 3 STARS2:50,68+0:17,56
659
(ITA), BRUNI Luca
 A.S.D. POLISPORTIVA TRATTORIA FRIULI2:53,26+0:20,14
733
(ITA), FABRISSIN Renato
 DANIELI2:53,76+0:20,64
837
(ITA), MOTTES Marco
 2:55,63+0:22,51
911
(ITA), GABAGLIO Stefano
 2:55,86+0:22,74
1087
(ITA), CHIASELOTT Giorgio
 2:57,05+0:23,93
1163
(ITA), TOMMASI Kristian
 3:00,19+0:27,07
1260
(ITA), BORTOLI Mario
 TEAM MAGLIA NERA3:00,21+0:27,09
1352
(AUT), KLEMENC Marjan
 RADCLUB ASVÖ VöLKERMARKT3:10,15+0:37,03
1465
(ITA), BATTISTUTA Fabio
 3:14,62+0:41,50
1557
(ITA), GUARINO Silvestro
 APD RIGEL3:20,46+0:47,34
1667
(ITA), MASSARI Giancarlo
 3:44,14+1:11,02
Master Female (17/49+)
124
(AUT), DOBNIG Yana
 RLM MONDRAKER RACING TEAM2:48,72---
228
(ITA), COS Eli
 3:11,84+0:23,12
327
(ITA), BONETTI Stefania
 SPS TEAM MAGLIA NERA3:27,04+0:38,32
Open F (Elite-U23-Junior)
123
(SLO), ZUPAN Ana
 ENERGIJATEAM.COM3:05,79---
229
(ITA), MERLACH Jessica
 3:21,27+0:15,48

Stage 2 Gesamt

Open M (Elite-U23)
17
(ITA), BRAIDOT Stefano
 CAPRIVESI3:19,95---
244
(ITA), BERGAMASCO Luca
 3:25,27+0:05,32
338
(ITA), ORLANDO Simone
 3 STARS3:30,94+0:10,99
415
(ITA), VICENZINO Marco
 SPS TEAM MAGLIA NERA3:32,06+0:12,11
52
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
 ENERGIJATEAM.COM3:32,65+0:12,70
646
(ITA), BADIN Martino
 CAPRIVESI3:37,18+0:17,23
76
(SLO), ZUPAN Ciril
 ENERGIJATEAM.COM3:39,68+0:19,73
866
(ITA), FURLANI Federico
 CAPRIVESI3:40,20+0:20,25
935
(ITA), FERESIN Kristian
 CAPRIVESI3:45,28+0:25,33
1080
(SLO), MILIČ Martin
 KAMPLC RACING TEAM3:55,13+0:35,18
1141
(ITA), BERTOCCHI Davide
 ASD 360 MTB4:16,46+0:56,51
1243
(SLO), FACCHIN Filippo
 ASD GRUPPO GENERALI TRIESTE4:34,96+1:15,01
Master O49M (+49)
158
(ITA), CORDA Bruno
 TRIVIUM - FROGGY TEAM3:37,88---
289
(ITA), CRIVELLARI Gianfranco
 3:41,15+0:03,27
316
(ITA), REMOTO Claudio
 3:42,64+0:04,76
451
(ITA), BRAIDOT Mauro
 CAPRIVESI3:54,19+0:16,31
520
(ITA), PETRIS Gianpiero
 SPS TEAM MAGLIA NERA3:57,47+0:19,59
688
(ITA), MAURI Massimiliano
 3:57,88+0:20,00
740
(SLO), ZUPAN Tine
 SCOTT TEAM3:58,24+0:20,36
854
(ITA), STIRPE Massimo
 3 STARS4:01,34+0:23,46
919
(AUT), PARTH Gerald
 RLM MONDRAKER RACING TEAM4:01,38+0:23,50
1055
(ITA), ORLANDO Lorenzo
 3 STARS4:12,07+0:34,19
1139
(ITA), PEZZIN Claudio
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE4:31,43+0:53,55
1253
(SLO), ZVER Marjan
 KD ZVERINICE20:35,64+16:57,76
Junior M (U19)
112
(ITA), DREOSSI Michele
 3:25,72---
242
(ITA), FELICE Manuel
 ASD JAM'S BIKE TEAM BUJA3:27,85+0:02,13
313
(ITA), DE SABBATA Davide
 3:28,15+0:02,43
456
(ITA), COLONNELLO Alessandro
 TRIVIUM - FROGGY TEAM3:36,14+0:10,42
545
(ITA), OSTOLIDI Jan
 ASD 360 MTB3:44,55+0:18,83
65
(SLO), BALANTIČ Jan
 CALCIT BIKE TEAM3:48,35+0:22,63
734
(SLO), KOKOLE Jakob
 KK DJAK4:09,50+0:43,78
Master U30M (17/29)
18
(ITA), REMOTO Francesco
 3:16,75---
29
(ITA), CARLET Lorenzo
 CAPRIVESI3:31,43+0:14,68
375
(ITA), PRESELLO Stefano
 A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM3:46,73+0:29,98
483
(ITA), MADOTTO Stefano
 ROCK & ROAD BIKE FRT3:54,68+0:37,93
584
(ITA), SONCIN Simone
 SPS TEAM MAGLIA NERA3:56,90+0:40,15
686
(ITA), MOLINARI Matteo
 3:57,91+0:41,16
762
(ITA), FURLAN Paolo
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE4:12,89+0:56,14
870
(ITA), MIES Simone
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE4:13,74+0:56,99
Master U40M (30/39)
172
(ITA), MICHELI Franco
 TEAM MAGLIA NERA3:32,29---
23
(SLO), SPRUK Miha
 CALCIT BIKE TEAM3:39,65+0:07,36
381
(AUT), VERONESI Giorgio
 RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN3:39,95+0:07,66
414
(SLO), GAVRAN Blaž
 RAJD FUNSPORTS3:45,94+0:13,65
571
(ITA), ROVEREDO Igor
 ASD TECNOBIKE TEAM K23:48,47+0:16,18
649
(ITA), BERTOS Matteo
 CAPRIVESI3:49,28+0:16,99
768
(ITA), TOCCHET Francesco
 ASD PIVA TEO SPORT3:51,27+0:18,98
885
(ITA), CANTARUTTI Marco
 3:51,78+0:19,49
973
(ITA), FORGIARINI Daniele
 ASD PEDALE GEMONESE3:52,29+0:20,00
1077
(ITA), BUTTIGNOL Emilio
 TEAM MAGLIA NERA3:52,70+0:20,41
1174
(ITA), CARGNELUTTI Lorenzo
 PEDALE GEMONESE3:54,09+0:21,80
1221
(ITA), CHIARATO Edoardo
 KM2613:54,52+0:22,23
1376
(ITA), CUCINOTTA Claudio
 SPORTWAY CYCLING TEAM3:54,60+0:22,31
1478
(ITA), BRESSA Michele
 ASD MAGLIA NERA3:55,41+0:23,12
1579
(ITA), GRION Moreno
 SPS TEAM MAGLIA NERA4:02,98+0:30,69
1664
(ITA), FURLANI Alex
 CAPRIVESI4:13,57+0:41,28
1750
(ITA), VALENT Cristian
 MAGLIANERA4:18,07+0:45,78
1882
(ITA), PICCARO Sergio
 4:23,65+0:51,36
1948
(ITA), CONTE Fabio
 AR64:33,21+1:00,92
2069
(ITA), SGAMBATI Fabio
 XC TEAM TRIESTE4:53,84+1:21,55
Master U50M (40/49)
110
(ITA), IOB Ruggero
 3:29,95---
24
(SLO), NAGODE Grega
 ENERGIJATEAM.COM3:36,20+0:06,25
317
(ITA), LODOLO Marco
 TEAM MAGLIA NERA3:45,15+0:15,20
422
(ITA), CHIARATO Filippo
 KM2613:48,30+0:18,35
559
(ITA), BRUNI Luca
 A.S.D. POLISPORTIVA TRATTORIA FRIULI3:55,77+0:25,82
636
(ITA), LIZZI Diego
 3 STARS3:56,36+0:26,41
733
(ITA), FABRISSIN Renato
 DANIELI3:59,75+0:29,80
811
(ITA), GABAGLIO Stefano
 4:02,12+0:32,17
937
(ITA), MOTTES Marco
 4:02,19+0:32,24
1087
(ITA), CHIASELOTT Giorgio
 4:02,47+0:32,52
1160
(ITA), BORTOLI Mario
 TEAM MAGLIA NERA4:07,40+0:37,45
1263
(ITA), TOMMASI Kristian
 4:07,61+0:37,66
1352
(AUT), KLEMENC Marjan
 RADCLUB ASVÖ VöLKERMARKT4:23,40+0:53,45
1465
(ITA), BATTISTUTA Fabio
 4:25,98+0:56,03
1557
(ITA), GUARINO Silvestro
 APD RIGEL4:34,60+1:04,65
1667
(ITA), MASSARI Giancarlo
 4:58,22+1:28,27
Master Female (17/49+)
124
(AUT), DOBNIG Yana
 RLM MONDRAKER RACING TEAM3:53,14---
228
(ITA), COS Eli
 4:22,20+0:29,06
327
(ITA), BONETTI Stefania
 SPS TEAM MAGLIA NERA4:39,77+0:46,63
Open F (Elite-U23-Junior)
123
(SLO), ZUPAN Ana
 ENERGIJATEAM.COM4:14,72---
229
(ITA), MERLACH Jessica
 4:26,41+0:11,69

Stage 3

Open M (Elite-U23)
17
(ITA), BRAIDOT Stefano
 CAPRIVESI2:24,15---
244
(ITA), BERGAMASCO Luca
 2:27,35+0:03,20
32
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
 ENERGIJATEAM.COM2:30,48+0:06,33
438
(ITA), ORLANDO Simone
 3 STARS2:32,78+0:08,63
566
(ITA), FURLANI Federico
 CAPRIVESI2:34,21+0:10,06
646
(ITA), BADIN Martino
 CAPRIVESI2:34,81+0:10,66
735
(ITA), FERESIN Kristian
 CAPRIVESI2:35,58+0:11,43
86
(SLO), ZUPAN Ciril
 ENERGIJATEAM.COM2:42,97+0:18,82
980
(SLO), MILIČ Martin
 KAMPLC RACING TEAM2:43,75+0:19,60
1015
(ITA), VICENZINO Marco
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:44,69+0:20,54
1141
(ITA), BERTOCCHI Davide
 ASD 360 MTB2:46,50+0:22,35
1243
(SLO), FACCHIN Filippo
 ASD GRUPPO GENERALI TRIESTE2:54,54+0:30,39
Master O49M (+49)
116
(ITA), REMOTO Claudio
 2:32,68---
258
(ITA), CORDA Bruno
 TRIVIUM - FROGGY TEAM2:38,25+0:05,57
389
(ITA), CRIVELLARI Gianfranco
 2:43,04+0:10,36
440
(SLO), ZUPAN Tine
 SCOTT TEAM2:48,99+0:16,31
551
(ITA), BRAIDOT Mauro
 CAPRIVESI2:50,02+0:17,34
620
(ITA), PETRIS Gianpiero
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:50,03+0:17,35
788
(ITA), MAURI Massimiliano
 2:57,60+0:24,92
819
(AUT), PARTH Gerald
 RLM MONDRAKER RACING TEAM2:59,48+0:26,80
954
(ITA), STIRPE Massimo
 3 STARS3:01,34+0:28,66
1055
(ITA), ORLANDO Lorenzo
 3 STARS3:08,83+0:36,15
1139
(ITA), PEZZIN Claudio
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:16,50+0:43,82
1253
(SLO), ZVER Marjan
 KD ZVERINICE3:22,03+0:49,35
Junior M (U19)
112
(ITA), DREOSSI Michele
 2:25,37---
242
(ITA), FELICE Manuel
 ASD JAM'S BIKE TEAM BUJA2:27,58+0:02,21
313
(ITA), DE SABBATA Davide
 2:30,37+0:05,00
456
(ITA), COLONNELLO Alessandro
 TRIVIUM - FROGGY TEAM2:32,98+0:07,61
545
(ITA), OSTOLIDI Jan
 ASD 360 MTB2:39,35+0:13,98
65
(SLO), BALANTIČ Jan
 CALCIT BIKE TEAM2:47,11+0:21,74
734
(SLO), KOKOLE Jakob
 KK DJAK3:51,00+1:25,63
Master U30M (17/29)
19
(ITA), CARLET Lorenzo
 CAPRIVESI2:25,14---
28
(ITA), REMOTO Francesco
 2:28,63+0:03,49
383
(ITA), MADOTTO Stefano
 ROCK & ROAD BIKE FRT2:41,77+0:16,63
475
(ITA), PRESELLO Stefano
 A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM2:43,61+0:18,47
586
(ITA), MOLINARI Matteo
 2:49,99+0:24,85
684
(ITA), SONCIN Simone
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:55,74+0:30,60
770
(ITA), MIES Simone
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:00,17+0:35,03
862
(ITA), FURLAN Paolo
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:00,37+0:35,23
Master U40M (30/39)
13
(SLO), SPRUK Miha
 CALCIT BIKE TEAM2:38,64---
250
(ITA), VALENT Cristian
 MAGLIANERA2:40,89+0:02,25
314
(SLO), GAVRAN Blaž
 RAJD FUNSPORTS2:41,11+0:02,47
473
(ITA), FORGIARINI Daniele
 ASD PEDALE GEMONESE2:41,74+0:03,10
549
(ITA), BERTOS Matteo
 CAPRIVESI2:42,97+0:04,33
685
(ITA), CANTARUTTI Marco
 2:43,25+0:04,61
772
(ITA), MICHELI Franco
 TEAM MAGLIA NERA2:44,34+0:05,70
881
(AUT), VERONESI Giorgio
 RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN2:44,89+0:06,25
974
(ITA), CARGNELUTTI Lorenzo
 PEDALE GEMONESE2:45,27+0:06,63
1068
(ITA), TOCCHET Francesco
 ASD PIVA TEO SPORT2:45,96+0:07,32
1171
(ITA), ROVEREDO Igor
 ASD TECNOBIKE TEAM K22:49,48+0:10,84
1276
(ITA), CUCINOTTA Claudio
 SPORTWAY CYCLING TEAM2:49,92+0:11,28
1321
(ITA), CHIARATO Edoardo
 KM2612:49,96+0:11,32
1478
(ITA), BRESSA Michele
 ASD MAGLIA NERA2:50,62+0:11,98
1579
(ITA), GRION Moreno
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:55,43+0:16,79
1677
(ITA), BUTTIGNOL Emilio
 TEAM MAGLIA NERA2:59,34+0:20,70
1764
(ITA), FURLANI Alex
 CAPRIVESI3:07,08+0:28,44
1848
(ITA), CONTE Fabio
 AR63:11,57+0:32,93
1982
(ITA), PICCARO Sergio
 3:14,07+0:35,43
2069
(ITA), SGAMBATI Fabio
 XC TEAM TRIESTE3:55,17+1:16,53
Master U50M (40/49)
110
(ITA), IOB Ruggero
 2:29,20---
24
(SLO), NAGODE Grega
 ENERGIJATEAM.COM2:30,43+0:01,23
317
(ITA), LODOLO Marco
 TEAM MAGLIA NERA2:41,06+0:11,86
411
(ITA), GABAGLIO Stefano
 2:48,37+0:19,17
559
(ITA), BRUNI Luca
 A.S.D. POLISPORTIVA TRATTORIA FRIULI2:49,25+0:20,05
637
(ITA), MOTTES Marco
 2:49,39+0:20,19
722
(ITA), CHIARATO Filippo
 KM2612:51,92+0:22,72
836
(ITA), LIZZI Diego
 3 STARS2:55,38+0:26,18
933
(ITA), FABRISSIN Renato
 DANIELI2:56,03+0:26,83
1087
(ITA), CHIASELOTT Giorgio
 2:59,32+0:30,12
1163
(ITA), TOMMASI Kristian
 3:00,41+0:31,21
1252
(AUT), KLEMENC Marjan
 RADCLUB ASVÖ VöLKERMARKT3:03,94+0:34,74
1360
(ITA), BORTOLI Mario
 TEAM MAGLIA NERA3:14,18+0:44,98
1465
(ITA), BATTISTUTA Fabio
 3:15,27+0:46,07
1557
(ITA), GUARINO Silvestro
 APD RIGEL3:17,93+0:48,73
1667
(ITA), MASSARI Giancarlo
 3:31,46+1:02,26
Master Female (17/49+)
124
(AUT), DOBNIG Yana
 RLM MONDRAKER RACING TEAM2:50,87---
228
(ITA), COS Eli
 3:13,93+0:23,06
327
(ITA), BONETTI Stefania
 SPS TEAM MAGLIA NERA3:34,91+0:44,04
Open F (Elite-U23-Junior)
123
(SLO), ZUPAN Ana
 ENERGIJATEAM.COM2:57,32---
229
(ITA), MERLACH Jessica
 2:59,54+0:02,22

Stage 3 Gesamt

Open M (Elite-U23)
17
(ITA), BRAIDOT Stefano
 CAPRIVESI5:44,10---
244
(ITA), BERGAMASCO Luca
 5:52,62+0:08,52
32
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
 ENERGIJATEAM.COM6:03,13+0:19,03
438
(ITA), ORLANDO Simone
 3 STARS6:03,72+0:19,62
546
(ITA), BADIN Martino
 CAPRIVESI6:11,99+0:27,89
666
(ITA), FURLANI Federico
 CAPRIVESI6:14,41+0:30,31
715
(ITA), VICENZINO Marco
 SPS TEAM MAGLIA NERA6:16,75+0:32,65
835
(ITA), FERESIN Kristian
 CAPRIVESI6:20,86+0:36,76
96
(SLO), ZUPAN Ciril
 ENERGIJATEAM.COM6:22,65+0:38,55
1080
(SLO), MILIČ Martin
 KAMPLC RACING TEAM6:38,88+0:54,78
1141
(ITA), BERTOCCHI Davide
 ASD 360 MTB7:02,96+1:18,86
1243
(SLO), FACCHIN Filippo
 ASD GRUPPO GENERALI TRIESTE7:29,50+1:45,40
Master O49M (+49)
116
(ITA), REMOTO Claudio
 6:15,32---
258
(ITA), CORDA Bruno
 TRIVIUM - FROGGY TEAM6:16,13+0:00,81
389
(ITA), CRIVELLARI Gianfranco
 6:24,19+0:08,87
451
(ITA), BRAIDOT Mauro
 CAPRIVESI6:44,21+0:28,89
540
(SLO), ZUPAN Tine
 SCOTT TEAM6:47,23+0:31,91
620
(ITA), PETRIS Gianpiero
 SPS TEAM MAGLIA NERA6:47,50+0:32,18
788
(ITA), MAURI Massimiliano
 6:55,48+0:40,16
819
(AUT), PARTH Gerald
 RLM MONDRAKER RACING TEAM7:00,86+0:45,54
954
(ITA), STIRPE Massimo
 3 STARS7:02,68+0:47,36
1055
(ITA), ORLANDO Lorenzo
 3 STARS7:20,90+1:05,58
1139
(ITA), PEZZIN Claudio
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE7:47,93+1:32,61
1253
(SLO), ZVER Marjan
 KD ZVERINICE23:57,67+17:42,35
Junior M (U19)
112
(ITA), DREOSSI Michele
 5:51,09---
242
(ITA), FELICE Manuel
 ASD JAM'S BIKE TEAM BUJA5:55,43+0:04,34
313
(ITA), DE SABBATA Davide
 5:58,52+0:07,43
456
(ITA), COLONNELLO Alessandro
 TRIVIUM - FROGGY TEAM6:09,12+0:18,03
545
(ITA), OSTOLIDI Jan
 ASD 360 MTB6:23,90+0:32,81
65
(SLO), BALANTIČ Jan
 CALCIT BIKE TEAM6:35,46+0:44,37
734
(SLO), KOKOLE Jakob
 KK DJAK8:00,50+2:09,41
Master U30M (17/29)
18
(ITA), REMOTO Francesco
 5:45,38---
29
(ITA), CARLET Lorenzo
 CAPRIVESI5:56,57+0:11,19
375
(ITA), PRESELLO Stefano
 A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM6:30,34+0:44,96
483
(ITA), MADOTTO Stefano
 ROCK & ROAD BIKE FRT6:36,45+0:51,07
586
(ITA), MOLINARI Matteo
 6:47,90+1:02,52
684
(ITA), SONCIN Simone
 SPS TEAM MAGLIA NERA6:52,64+1:07,26
762
(ITA), FURLAN Paolo
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE7:13,26+1:27,88
870
(ITA), MIES Simone
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE7:13,91+1:28,53
Master U40M (30/39)
172
(ITA), MICHELI Franco
 TEAM MAGLIA NERA6:16,63---
23
(SLO), SPRUK Miha
 CALCIT BIKE TEAM6:18,29+0:01,66
381
(AUT), VERONESI Giorgio
 RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN6:24,84+0:08,21
414
(SLO), GAVRAN Blaž
 RAJD FUNSPORTS6:27,05+0:10,42
549
(ITA), BERTOS Matteo
 CAPRIVESI6:32,25+0:15,62
673
(ITA), FORGIARINI Daniele
 ASD PEDALE GEMONESE6:34,03+0:17,40
785
(ITA), CANTARUTTI Marco
 6:35,03+0:18,40
868
(ITA), TOCCHET Francesco
 ASD PIVA TEO SPORT6:37,23+0:20,60
971
(ITA), ROVEREDO Igor
 ASD TECNOBIKE TEAM K26:37,95+0:21,32
1074
(ITA), CARGNELUTTI Lorenzo
 PEDALE GEMONESE6:39,36+0:22,73
1121
(ITA), CHIARATO Edoardo
 KM2616:44,48+0:27,85
1276
(ITA), CUCINOTTA Claudio
 SPORTWAY CYCLING TEAM6:44,52+0:27,89
1378
(ITA), BRESSA Michele
 ASD MAGLIA NERA6:46,03+0:29,40
1477
(ITA), BUTTIGNOL Emilio
 TEAM MAGLIA NERA6:52,04+0:35,41
1579
(ITA), GRION Moreno
 SPS TEAM MAGLIA NERA6:58,41+0:41,78
1650
(ITA), VALENT Cristian
 MAGLIANERA6:58,96+0:42,33
1764
(ITA), FURLANI Alex
 CAPRIVESI7:20,65+1:04,02
1882
(ITA), PICCARO Sergio
 7:37,72+1:21,09
1948
(ITA), CONTE Fabio
 AR67:44,78+1:28,15
2069
(ITA), SGAMBATI Fabio
 XC TEAM TRIESTE8:49,01+2:32,38
Master U50M (40/49)
110
(ITA), IOB Ruggero
 5:59,15---
24
(SLO), NAGODE Grega
 ENERGIJATEAM.COM6:06,63+0:07,48
317
(ITA), LODOLO Marco
 TEAM MAGLIA NERA6:26,21+0:27,06
422
(ITA), CHIARATO Filippo
 KM2616:40,22+0:41,07
559
(ITA), BRUNI Luca
 A.S.D. POLISPORTIVA TRATTORIA FRIULI6:45,02+0:45,87
611
(ITA), GABAGLIO Stefano
 6:50,49+0:51,34
737
(ITA), MOTTES Marco
 6:51,58+0:52,43
836
(ITA), LIZZI Diego
 3 STARS6:51,74+0:52,59
933
(ITA), FABRISSIN Renato
 DANIELI6:55,78+0:56,63
1087
(ITA), CHIASELOTT Giorgio
 7:01,79+1:02,64
1163
(ITA), TOMMASI Kristian
 7:08,02+1:08,87
1260
(ITA), BORTOLI Mario
 TEAM MAGLIA NERA7:21,58+1:22,43
1352
(AUT), KLEMENC Marjan
 RADCLUB ASVÖ VöLKERMARKT7:27,34+1:28,19
1465
(ITA), BATTISTUTA Fabio
 7:41,25+1:42,10
1557
(ITA), GUARINO Silvestro
 APD RIGEL7:52,53+1:53,38
1667
(ITA), MASSARI Giancarlo
 8:29,68+2:30,53
Master Female (17/49+)
124
(AUT), DOBNIG Yana
 RLM MONDRAKER RACING TEAM6:44,01---
228
(ITA), COS Eli
 7:36,13+0:52,12
327
(ITA), BONETTI Stefania
 SPS TEAM MAGLIA NERA8:14,68+1:30,67
Open F (Elite-U23-Junior)
123
(SLO), ZUPAN Ana
 ENERGIJATEAM.COM7:12,04---
229
(ITA), MERLACH Jessica
 7:25,95+0:13,91

Stage 4

Open M (Elite-U23)
17
(ITA), BRAIDOT Stefano
 CAPRIVESI2:22,08---
238
(ITA), ORLANDO Simone
 3 STARS2:32,07+0:09,99
366
(ITA), FURLANI Federico
 CAPRIVESI2:33,95+0:11,87
42
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
 ENERGIJATEAM.COM2:37,01+0:14,93
515
(ITA), VICENZINO Marco
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:38,19+0:16,11
646
(ITA), BADIN Martino
 CAPRIVESI2:38,29+0:16,21
735
(ITA), FERESIN Kristian
 CAPRIVESI2:39,92+0:17,84
86
(SLO), ZUPAN Ciril
 ENERGIJATEAM.COM2:41,75+0:19,67
980
(SLO), MILIČ Martin
 KAMPLC RACING TEAM2:49,44+0:27,36
1041
(ITA), BERTOCCHI Davide
 ASD 360 MTB2:53,75+0:31,67
1143
(SLO), FACCHIN Filippo
 ASD GRUPPO GENERALI TRIESTE3:04,62+0:42,54
Master O49M (+49)
116
(ITA), REMOTO Claudio
 2:37,86---
258
(ITA), CORDA Bruno
 TRIVIUM - FROGGY TEAM2:39,17+0:01,31
389
(ITA), CRIVELLARI Gianfranco
 2:44,09+0:06,23
420
(ITA), PETRIS Gianpiero
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:50,48+0:12,62
588
(ITA), MAURI Massimiliano
 2:50,96+0:13,10
651
(ITA), BRAIDOT Mauro
 CAPRIVESI2:51,50+0:13,64
740
(SLO), ZUPAN Tine
 SCOTT TEAM2:51,98+0:14,12
819
(AUT), PARTH Gerald
 RLM MONDRAKER RACING TEAM2:55,27+0:17,41
954
(ITA), STIRPE Massimo
 3 STARS2:56,89+0:19,03
1055
(ITA), ORLANDO Lorenzo
 3 STARS3:09,05+0:31,19
1139
(ITA), PEZZIN Claudio
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:09,63+0:31,77
1253
(SLO), ZVER Marjan
 KD ZVERINICE3:13,89+0:36,03
Junior M (U19)
112
(ITA), DREOSSI Michele
 2:25,59---
242
(ITA), FELICE Manuel
 ASD JAM'S BIKE TEAM BUJA2:30,92+0:05,33
313
(ITA), DE SABBATA Davide
 2:31,48+0:05,89
445
(ITA), OSTOLIDI Jan
 ASD 360 MTB2:42,12+0:16,53
55
(SLO), BALANTIČ Jan
 CALCIT BIKE TEAM2:45,64+0:20,05
656
(ITA), COLONNELLO Alessandro
 TRIVIUM - FROGGY TEAM2:51,18+0:25,59
734
(SLO), KOKOLE Jakob
 KK DJAK3:04,36+0:38,77
Master U30M (17/29)
18
(ITA), REMOTO Francesco
 2:29,63---
29
(ITA), CARLET Lorenzo
 CAPRIVESI2:30,10+0:00,47
375
(ITA), PRESELLO Stefano
 A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM2:43,03+0:13,40
483
(ITA), MADOTTO Stefano
 ROCK & ROAD BIKE FRT2:46,47+0:16,84
586
(ITA), MOLINARI Matteo
 2:52,36+0:22,73
670
(ITA), MIES Simone
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE2:58,24+0:28,61
784
(ITA), SONCIN Simone
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:58,25+0:28,62
862
(ITA), FURLAN Paolo
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:10,20+0:40,57
Master U40M (30/39)
13
(SLO), SPRUK Miha
 CALCIT BIKE TEAM2:38,86---
272
(ITA), MICHELI Franco
 TEAM MAGLIA NERA2:40,22+0:01,36
321
(ITA), CHIARATO Edoardo
 KM2612:44,42+0:05,56
468
(ITA), TOCCHET Francesco
 ASD PIVA TEO SPORT2:44,68+0:05,82
585
(ITA), CANTARUTTI Marco
 2:44,74+0:05,88
681
(AUT), VERONESI Giorgio
 RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN2:45,55+0:06,69
773
(ITA), FORGIARINI Daniele
 ASD PEDALE GEMONESE2:46,22+0:07,36
871
(ITA), ROVEREDO Igor
 ASD TECNOBIKE TEAM K22:47,02+0:08,16
950
(ITA), VALENT Cristian
 MAGLIANERA2:47,11+0:08,25
1049
(ITA), BERTOS Matteo
 CAPRIVESI2:49,04+0:10,18
1114
(SLO), GAVRAN Blaž
 RAJD FUNSPORTS2:51,39+0:12,53
1278
(ITA), BRESSA Michele
 ASD MAGLIA NERA2:51,54+0:12,68
1377
(ITA), BUTTIGNOL Emilio
 TEAM MAGLIA NERA2:54,43+0:15,57
1474
(ITA), CARGNELUTTI Lorenzo
 PEDALE GEMONESE2:55,26+0:16,40
1579
(ITA), GRION Moreno
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:57,94+0:19,08
1676
(ITA), CUCINOTTA Claudio
 SPORTWAY CYCLING TEAM3:03,13+0:24,27
1782
(ITA), PICCARO Sergio
 3:13,85+0:34,99
1864
(ITA), FURLANI Alex
 CAPRIVESI3:21,71+0:42,85
1948
(ITA), CONTE Fabio
 AR63:28,61+0:49,75
2069
(ITA), SGAMBATI Fabio
 XC TEAM TRIESTE3:53,67+1:14,81
Master U50M (40/49)
110
(ITA), IOB Ruggero
 2:31,70---
24
(SLO), NAGODE Grega
 ENERGIJATEAM.COM2:36,96+0:05,26
317
(ITA), LODOLO Marco
 TEAM MAGLIA NERA2:43,02+0:11,32
422
(ITA), CHIARATO Filippo
 KM2612:47,22+0:15,52
511
(ITA), GABAGLIO Stefano
 2:52,72+0:21,02
533
(ITA), FABRISSIN Renato
 DANIELI2:52,72+0:21,02
737
(ITA), MOTTES Marco
 2:55,55+0:23,85
836
(ITA), LIZZI Diego
 3 STARS2:58,39+0:26,69
959
(ITA), BRUNI Luca
 A.S.D. POLISPORTIVA TRATTORIA FRIULI3:01,74+0:30,04
1052
(AUT), KLEMENC Marjan
 RADCLUB ASVÖ VöLKERMARKT3:05,36+0:33,66
1163
(ITA), TOMMASI Kristian
 3:07,37+0:35,67
1287
(ITA), CHIASELOTT Giorgio
 3:07,77+0:36,07
1365
(ITA), BATTISTUTA Fabio
 3:14,22+0:42,52
1460
(ITA), BORTOLI Mario
 TEAM MAGLIA NERA3:14,90+0:43,20
1557
(ITA), GUARINO Silvestro
 APD RIGEL3:23,33+0:51,63
1667
(ITA), MASSARI Giancarlo
 3:35,07+1:03,37
Master Female (17/49+)
124
(AUT), DOBNIG Yana
 RLM MONDRAKER RACING TEAM2:44,54---
228
(ITA), COS Eli
 3:08,74+0:24,20
327
(ITA), BONETTI Stefania
 SPS TEAM MAGLIA NERA3:27,23+0:42,69
Open F (Elite-U23-Junior)
123
(SLO), ZUPAN Ana
 ENERGIJATEAM.COM2:58,17---
229
(ITA), MERLACH Jessica
 3:00,02+0:01,85

Stage 4 Gesamt

Open M (Elite-U23)
17
(ITA), BRAIDOT Stefano
 CAPRIVESI8:06,18---
238
(ITA), ORLANDO Simone
 3 STARS8:35,79+0:29,61
32
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
 ENERGIJATEAM.COM8:40,14+0:33,96
466
(ITA), FURLANI Federico
 CAPRIVESI8:48,36+0:42,18
546
(ITA), BADIN Martino
 CAPRIVESI8:50,28+0:44,10
615
(ITA), VICENZINO Marco
 SPS TEAM MAGLIA NERA8:54,94+0:48,76
735
(ITA), FERESIN Kristian
 CAPRIVESI9:00,78+0:54,60
86
(SLO), ZUPAN Ciril
 ENERGIJATEAM.COM9:04,40+0:58,22
980
(SLO), MILIČ Martin
 KAMPLC RACING TEAM9:28,32+1:22,14
1041
(ITA), BERTOCCHI Davide
 ASD 360 MTB9:56,71+1:50,53
1143
(SLO), FACCHIN Filippo
 ASD GRUPPO GENERALI TRIESTE10:34,12+2:27,94
Master O49M (+49)
116
(ITA), REMOTO Claudio
 8:53,18---
258
(ITA), CORDA Bruno
 TRIVIUM - FROGGY TEAM8:55,30+0:02,12
389
(ITA), CRIVELLARI Gianfranco
 9:08,28+0:15,10
451
(ITA), BRAIDOT Mauro
 CAPRIVESI9:35,71+0:42,53
520
(ITA), PETRIS Gianpiero
 SPS TEAM MAGLIA NERA9:37,98+0:44,80
640
(SLO), ZUPAN Tine
 SCOTT TEAM9:39,21+0:46,03
788
(ITA), MAURI Massimiliano
 9:46,44+0:53,26
819
(AUT), PARTH Gerald
 RLM MONDRAKER RACING TEAM9:56,13+1:02,95
954
(ITA), STIRPE Massimo
 3 STARS9:59,57+1:06,39
1055
(ITA), ORLANDO Lorenzo
 3 STARS10:29,95+1:36,77
1139
(ITA), PEZZIN Claudio
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE10:57,56+2:04,38
1253
(SLO), ZVER Marjan
 KD ZVERINICE27:11,56+18:18,38
Junior M (U19)
112
(ITA), DREOSSI Michele
 8:16,68---
242
(ITA), FELICE Manuel
 ASD JAM'S BIKE TEAM BUJA8:26,35+0:09,67
313
(ITA), DE SABBATA Davide
 8:30,00+0:13,32
456
(ITA), COLONNELLO Alessandro
 TRIVIUM - FROGGY TEAM9:00,30+0:43,62
545
(ITA), OSTOLIDI Jan
 ASD 360 MTB9:06,02+0:49,34
65
(SLO), BALANTIČ Jan
 CALCIT BIKE TEAM9:21,10+1:04,42
734
(SLO), KOKOLE Jakob
 KK DJAK11:04,86+2:48,18
Master U30M (17/29)
18
(ITA), REMOTO Francesco
 8:15,01---
29
(ITA), CARLET Lorenzo
 CAPRIVESI8:26,67+0:11,66
375
(ITA), PRESELLO Stefano
 A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM9:13,37+0:58,36
483
(ITA), MADOTTO Stefano
 ROCK & ROAD BIKE FRT9:22,92+1:07,91
586
(ITA), MOLINARI Matteo
 9:40,26+1:25,25
684
(ITA), SONCIN Simone
 SPS TEAM MAGLIA NERA9:50,89+1:35,88
770
(ITA), MIES Simone
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE10:12,15+1:57,14
862
(ITA), FURLAN Paolo
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE10:23,46+2:08,45
Master U40M (30/39)
172
(ITA), MICHELI Franco
 TEAM MAGLIA NERA8:56,85---
23
(SLO), SPRUK Miha
 CALCIT BIKE TEAM8:57,15+0:00,30
381
(AUT), VERONESI Giorgio
 RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN9:10,39+0:13,54
414
(SLO), GAVRAN Blaž
 RAJD FUNSPORTS9:18,44+0:21,59
585
(ITA), CANTARUTTI Marco
 9:19,77+0:22,92
673
(ITA), FORGIARINI Daniele
 ASD PEDALE GEMONESE9:20,25+0:23,40
749
(ITA), BERTOS Matteo
 CAPRIVESI9:21,29+0:24,44
868
(ITA), TOCCHET Francesco
 ASD PIVA TEO SPORT9:21,91+0:25,06
971
(ITA), ROVEREDO Igor
 ASD TECNOBIKE TEAM K29:24,97+0:28,12
1021
(ITA), CHIARATO Edoardo
 KM2619:28,90+0:32,05
1174
(ITA), CARGNELUTTI Lorenzo
 PEDALE GEMONESE9:34,62+0:37,77
1278
(ITA), BRESSA Michele
 ASD MAGLIA NERA9:37,57+0:40,72
1350
(ITA), VALENT Cristian
 MAGLIANERA9:46,07+0:49,22
1477
(ITA), BUTTIGNOL Emilio
 TEAM MAGLIA NERA9:46,47+0:49,62
1576
(ITA), CUCINOTTA Claudio
 SPORTWAY CYCLING TEAM9:47,65+0:50,80
1679
(ITA), GRION Moreno
 SPS TEAM MAGLIA NERA9:56,35+0:59,50
1764
(ITA), FURLANI Alex
 CAPRIVESI10:42,36+1:45,51
1882
(ITA), PICCARO Sergio
 10:51,57+1:54,72
1948
(ITA), CONTE Fabio
 AR611:13,39+2:16,54
2069
(ITA), SGAMBATI Fabio
 XC TEAM TRIESTE12:42,68+3:45,83
Master U50M (40/49)
110
(ITA), IOB Ruggero
 8:30,85---
24
(SLO), NAGODE Grega
 ENERGIJATEAM.COM8:43,59+0:12,74
317
(ITA), LODOLO Marco
 TEAM MAGLIA NERA9:09,23+0:38,38
422
(ITA), CHIARATO Filippo
 KM2619:27,44+0:56,59
511
(ITA), GABAGLIO Stefano
 9:43,21+1:12,36
659
(ITA), BRUNI Luca
 A.S.D. POLISPORTIVA TRATTORIA FRIULI9:46,76+1:15,91
737
(ITA), MOTTES Marco
 9:47,13+1:16,28
833
(ITA), FABRISSIN Renato
 DANIELI9:48,50+1:17,65
936
(ITA), LIZZI Diego
 3 STARS9:50,13+1:19,28
1087
(ITA), CHIASELOTT Giorgio
 10:09,56+1:38,71
1163
(ITA), TOMMASI Kristian
 10:15,39+1:44,54
1252
(AUT), KLEMENC Marjan
 RADCLUB ASVÖ VöLKERMARKT10:32,70+2:01,85
1360
(ITA), BORTOLI Mario
 TEAM MAGLIA NERA10:36,48+2:05,63
1465
(ITA), BATTISTUTA Fabio
 10:55,47+2:24,62
1557
(ITA), GUARINO Silvestro
 APD RIGEL11:15,86+2:45,01
1667
(ITA), MASSARI Giancarlo
 12:04,75+3:33,90
Master Female (17/49+)
124
(AUT), DOBNIG Yana
 RLM MONDRAKER RACING TEAM9:28,55---
228
(ITA), COS Eli
 10:44,87+1:16,32
327
(ITA), BONETTI Stefania
 SPS TEAM MAGLIA NERA11:41,91+2:13,36
Open F (Elite-U23-Junior)
123
(SLO), ZUPAN Ana
 ENERGIJATEAM.COM10:10,21---
229
(ITA), MERLACH Jessica
 10:25,97+0:15,76

Stage 5

Open M (Elite-U23)
17
(ITA), BRAIDOT Stefano
 CAPRIVESI2:22,47---
266
(ITA), FURLANI Federico
 CAPRIVESI2:27,19+0:04,72
338
(ITA), ORLANDO Simone
 3 STARS2:30,23+0:07,76
42
(SLO), ČERNILOGAR Nejc
 ENERGIJATEAM.COM2:31,71+0:09,24
535
(ITA), FERESIN Kristian
 CAPRIVESI2:33,09+0:10,62
646
(ITA), BADIN Martino
 CAPRIVESI2:37,83+0:15,36
715
(ITA), VICENZINO Marco
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:37,93+0:15,46
86
(SLO), ZUPAN Ciril
 ENERGIJATEAM.COM2:43,90+0:21,43
980
(SLO), MILIČ Martin
 KAMPLC RACING TEAM2:49,16+0:26,69
1041
(ITA), BERTOCCHI Davide
 ASD 360 MTB2:54,99+0:32,52
1143
(SLO), FACCHIN Filippo
 ASD GRUPPO GENERALI TRIESTE2:55,82+0:33,35
Master O49M (+49)
158
(ITA), CORDA Bruno
 TRIVIUM - FROGGY TEAM2:33,35---
216
(ITA), REMOTO Claudio
 2:34,19+0:00,84
389
(ITA), CRIVELLARI Gianfranco
 2:44,33+0:10,98
451
(ITA), BRAIDOT Mauro
 CAPRIVESI2:44,79+0:11,44
540
(SLO), ZUPAN Tine
 SCOTT TEAM2:52,30+0:18,95
688
(ITA), MAURI Massimiliano
 2:54,22+0:20,87
754
(ITA), STIRPE Massimo
 3 STARS2:56,42+0:23,07
819
(AUT), PARTH Gerald
 RLM MONDRAKER RACING TEAM2:57,60+0:24,25
955
(ITA), ORLANDO Lorenzo
 3 STARS3:02,50+0:29,15
1039
(ITA), PEZZIN Claudio
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:08,17+0:34,82
1120
(ITA), PETRIS Gianpiero
 SPS TEAM MAGLIA NERA3:10,24+0:36,89
1253
(SLO), ZVER Marjan
 KD ZVERINICE3:32,31+0:58,96
Junior M (U19)
112
(ITA), DREOSSI Michele
 2:22,56---
242
(ITA), FELICE Manuel
 ASD JAM'S BIKE TEAM BUJA2:27,35+0:04,79
356
(ITA), COLONNELLO Alessandro
 TRIVIUM - FROGGY TEAM2:28,66+0:06,10
413
(ITA), DE SABBATA Davide
 2:32,39+0:09,83
545
(ITA), OSTOLIDI Jan
 ASD 360 MTB2:44,13+0:21,57
65
(SLO), BALANTIČ Jan
 CALCIT BIKE TEAM2:44,92+0:22,36
734
(SLO), KOKOLE Jakob
 KK DJAK3:17,21+0:54,65
Master U30M (17/29)
18
(ITA), REMOTO Francesco
 2:26,79---
29
(ITA), CARLET Lorenzo
 CAPRIVESI2:30,97+0:04,18
375
(ITA), PRESELLO Stefano
 A.S.D. BANDIZIOL CYCLING TEAM2:40,79+0:14,00
486
(ITA), MOLINARI Matteo
 2:42,37+0:15,58
583
(ITA), MADOTTO Stefano
 ROCK & ROAD BIKE FRT2:45,17+0:18,38
670
(ITA), MIES Simone
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE2:56,98+0:30,19
784
(ITA), SONCIN Simone
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:58,11+0:31,32
862
(ITA), FURLAN Paolo
 CUBE CRAZY VICTORIA BIKE3:00,50+0:33,71
Master U40M (30/39)
13
(SLO), SPRUK Miha
 CALCIT BIKE TEAM2:36,06---
268
(ITA), TOCCHET Francesco
 ASD PIVA TEO SPORT2:39,92+0:03,86
385
(ITA), CANTARUTTI Marco
 2:40,68+0:04,62
473
(ITA), FORGIARINI Daniele
 ASD PEDALE GEMONESE2:40,75+0:04,69
581
(AUT), VERONESI Giorgio
 RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN2:41,14+0:05,08
650
(ITA), VALENT Cristian
 MAGLIANERA2:42,97+0:06,91
772
(ITA), MICHELI Franco
 TEAM MAGLIA NERA2:43,03+0:06,97
821
(ITA), CHIARATO Edoardo
 KM2612:44,81+0:08,75
971
(ITA), ROVEREDO Igor
 ASD TECNOBIKE TEAM K22:46,33+0:10,27
1014
(SLO), GAVRAN Blaž
 RAJD FUNSPORTS2:46,88+0:10,82
1174
(ITA), CARGNELUTTI Lorenzo
 PEDALE GEMONESE2:47,43+0:11,37
1249
(ITA), BERTOS Matteo
 CAPRIVESI2:50,54+0:14,48
1378
(ITA), BRESSA Michele
 ASD MAGLIA NERA2:50,68+0:14,62
1476
(ITA), CUCINOTTA Claudio
 SPORTWAY CYCLING TEAM2:53,48+0:17,42
1577
(ITA), BUTTIGNOL Emilio
 TEAM MAGLIA NERA2:53,59+0:17,53
1679
(ITA), GRION Moreno
 SPS TEAM MAGLIA NERA2:54,98+0:18,92
1782
(ITA), PICCARO Sergio
 3:07,26+0:31,20
1864
(ITA), FURLANI Alex
 CAPRIVESI3:10,80+0:34,74
1948
(ITA), CONTE Fabio
 AR63:21,21+0:45,15
2069
(ITA), SGAMBATI Fabio
 XC TEAM TRIESTE4:52,17+2:16,11
Master U50M (40/49)
110
(ITA), IOB Ruggero
 2:28,37---
24
(SLO), NAGODE Grega
 ENERGIJATEAM.COM2:31,22+0:02,85
317
(ITA), LODOLO Marco
 TEAM MAGLIA NERA2:39,73+0:11,36
422
(ITA), CHIARATO Filippo
 KM2612:45,98+0:17,61
537
(ITA), MOTTES Marco
 2:47,85+0:19,48
659
(ITA), BRUNI Luca
 A.S.D. POLISPORTIVA TRATTORIA FRIULI2:50,64+0:22,27
711
(ITA), GABAGLIO Stefano
 2:53,85+0:25,48
836
(ITA), LIZZI Diego
 3 STARS2:54,84+0:26,47
933
(ITA), FABRISSIN Renato
 DANIELI2:58,92+0:30,55
1087
(ITA), CHIASELOTT Giorgio
 3:01,53+0:33,16
1163
(ITA), TOMMASI Kristian
 3:03,82+0:35,45
1252
(AUT), KLEMENC Marjan
 RADCLUB ASVÖ VöLKERMARKT3:09,52+0:41,15
1360
(ITA), BORTOLI Mario
 TEAM MAGLIA NERA3:10,91+0:42,54
1457
(ITA), GUARINO Silvestro
 APD RIGEL3:16,35+0:47,98
1565
(ITA), BATTISTUTA Fabio
 3:19,09+0:50,72
1667
(ITA), MASSARI Giancarlo
 3:38,55+1:10,18
Master Female (17/49+)
124
(AUT), DOBNIG Yana
 RLM MONDRAKER RACING TEAM2:51,09---
228
(ITA), COS Eli
 3:14,71+0:23,62
327
(ITA), BONETTI Stefania
 SPS TEAM MAGLIA NERA3:32,79+0:41,70
Open F (Elite-U23-Junior)
123
(SLO), ZUPAN Ana
 ENERGIJATEAM.COM2:56,39---
229
(ITA), MERLACH Jessica
 3:12,53+0:16,14