SPORTident TimingDDMC Solling e.V.

7. Lönskrug "Warm-up-Marathon"

Hellental (Gemeinde Heinade) 06.04.2014

7. Lönskrug "Warm-up-Marathon"

Hellental (Gemeinde Heinade) 06.04.2014

 

Results 7. Lönskrug "Warm-up-Marathon"

   
PosNo.Name ClubTimekm/hBehind 
U 17 männlich (Kurzdistanz, 20.40 km)
169
REDIKER, Timo
 Stevens Racing Team44:2027.61---
227
GÜNTER, Adrian

GER
Radsport Hochsolling45:2126.99+1:01
34
BECKMANN, Vincent

GER
Radsport Hochsolling49:3124.72+5:11
459
WILKENING, Per Ole

GER
-CORSEVÉLO- Juniorteam50:4824.09+6:28
547
NIKULLA, Jan

GER
Bike-Sport-Lippe51:4123.68+7:21
685
NIKULLA, Ulrich
 TSVE 1890 Bielefeld58:1421.02+13:54
712
BUCHMEIER, Yannik

GER
Team Springe58:2720.94+14:07
849
PINKOWSKY, Yannick

GER
-CORSEVÉLO- Juniorteam1:03:1219.37+18:52
9279
SCHNURBUSCH, Andre

GER
Schmittis Bikeshop1:04:5618.85+20:36
1081
SEEMANN, Jonas
 Corsevelo Juniorteam1:05:3218.68+21:12
Senioren I (Kurzdistanz, 20.40 km)
1266
FRIEDRICH, Sven

GER
Hildesheim49:4924.57---
2356
KÖNNEKER, Michael

GER
Team BunnyHop Hameln49:5024.56+0:01
3320
SCHWERDTFEGER, Gerd
 DDMC Solling e.V.51:2523.81+1:36
4426
SCHOLZ, Andreas
 Ostwest-Express e.V.54:0922.60+4:20
5420
NIEHUS, Andre
 RSG54:3722.41+4:48
6267
KAMERAU, Frank

GER
Springe54:4822.34+4:59
7324
MRUCK, Martin
 RSG Nordharz1:01:5119.79+12:02
8369
ROST, Thomas

GER
Team BunnyHop Hameln1:02:2419.62+12:35
Senioren II (Kurzdistanz, 20.40 km)
1419
BUES, Axel
 Nordhauser RSG52:3923.25---
2270
SCHMIDT, Ronald

GER
Ostwest-Express e.V.1:00:4320.16+8:04
3271
FRICKE, Helmut

GER
No Brake Dasseler Sport Club1:05:1018.78+12:31
Herren (Kurzdistanz, 20.40 km)
1273
SÖLTER, Marcus

GER
Ostwest-Express45:1827.02---
2276
BOLLMANN, Kjeld

GER
Bad Bikers MTB -Sport e.v.50:4524.12+5:27
3406
SCHWECKENDIEK, Felix
 Rohloff-Speed-Team53:3022.88+8:12
4277
SCHNURBUSCH, Sven

GER
Schmittis Bikeshop55:4821.94+10:30
5272
FIEDLER, Etienne

GER
Team Bunnyhop Hameln59:4520.49+14:27
Masters männlich (Kurzdistanz, 20.40 km)
DNF405
KUNTH, Bastian
 DDMC Solling e.V.
 
Seniorinnen I (Kurzdistanz, 20.40 km)
1328
NIMSCH, Annett

GER
Team BunnyHop Hameln1:01:5519.77---
2326
KRETSCHMER, Anja

GER
Springe1:05:2218.73+3:27
3323
W, Kerstin
 RSG Nordharz1:20:0215.29+18:07
Masters weiblich (Kurzdistanz, 20.40 km)
1330
SCHEFFLER, Kathrin

GER
DDMC Solling e.V. / Team bunnyhop.de59:5420.43---