SPORTident Timingusp management UG

EnDUO Rabenberg

Breitenbrunn 03.06.2018

EnDUO Rabenberg

Breitenbrunn 03.06.2018


Overview
Organiser: usp management UG
Entries Total: 25
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2018-11-14 16:03
 

Results EnDUO Rabenberg

Enduro
CategoryTotal
   
StandardStages
   
PosNo.Name TimeBehindStage 1Stage 2Stage 3 
Men
111
SCHNEIDER/ARNOLD, Finn/Constantin
 10:34.65---4:45.93 (1st)1:57.80 (1st)3:50.92 (1st)
216
BÄCHTOLD/BELLIR, Norman/Daniel
 11:09.17+0:34.525:04.29 (3rd)2:10.91 (2nd)3:53.97 (5th)
321
HEMELING/DANNBERG, Christoph/Oliver
 11:19.92+0:45.275:09.44 (7th)2:16.17 (5th)3:54.31 (6th)
418
SCHIPPOS/KLIMKE, Michael/Ruben
 11:22.73+0:48.085:08.36 (6th)2:20.92 (6th)3:53.45 (4th)
512
ENGELHOFER/WOLF, Kevin/Martin
 11:24.91+0:50.265:02.63 (2nd)2:25.08 (8th)3:57.20 (7th)
623
OHME/RÖSSLER, Robin/Patrick
 11:27.87+0:53.225:04.65 (4th)2:11.25 (3rd)4:11.97 (10th)
715
STAUB/KIRCHNER, Patrick/Felix
 11:40.61+1:05.965:14.32 (9th)2:16.02 (4th)4:10.27 (9th)
84
LIEBERS/ERNST, Michael/Marcel
KMST
 11:43.54+1:08.895:23.75 (11th)2:26.57 (10th)3:53.22 (3rd)
910
SCHLIFFKE/SCHLEGEL, Paul/Fritz
Stuttgarter Nippelspanner
 12:05.66+1:31.015:26.14 (12th)2:30.47 (11th)4:09.05 (8th)
109
DITTMANN/SCHEFFEL, Danny/Steve
Of bike and men
 12:17.63+1:42.985:07.32 (5th)2:26.37 (9th)4:43.94 (16th)
113
LUNK/KÖHLER, Tom/Niklas
Atrailnalin!
 12:19.63+1:44.985:22.50 (10th)2:32.92 (12th)4:24.21 (13rd)
125
MÖBIUS/GOLDBACH, Christian/Tom
Trailparadise Mittelsachsen
 12:44.04+2:09.395:53.76 (16th)2:37.38 (14th)4:12.90 (11th)
1319
KRÄTSCHMER/STEINHARDT, Rafael/Laurin
 12:44.42+2:09.775:34.98 (13rd)2:34.81 (13rd)4:34.63 (15th)
1413
LANGE/SCHELLHASE, Jonas/Christopher
 12:55.95+2:21.305:42.52 (14th)2:24.67 (7th)4:48.76 (17th)
1525
GRUNWALD/DREWAS, Christoph/Till
 13:01.69+2:27.045:50.82 (15th)2:55.06 (16th)4:15.81 (12th)
1620
ERD/MARSEILLE, Niklas/Patrick
 13:17.92+2:43.276:03.40 (17th)2:44.47 (15th)4:30.05 (14th)
177
WIECHERT/WIECHERT, Kai/Robin
ApRacingTeam
 15:01.47+4:26.826:46.64 (18th)3:06.67 (17th)5:08.16 (18th)
181
EDELER/WÖRDEHOFF, Christoph/Martin
 32:09.83+21:35.185:09.68 (8th)23:08.69 (18th)3:51.46 (2nd)
DNF17
BAUMANN/GEIß, Christian/Dominik
   
 
DNF6
BEYER/KOOLMANN, Heiko/Martin
   
 
Mixed
18
SELLE/ZEITSCHEL, Robert/Laura
MiJo Bikes
 11:53.67---5:21.47 (1st)2:18.26 (1st)4:13.94 (1st)
222
BAUMANN/WALTER, Ronja/Christian
 12:40.79+0:47.125:37.36 (2nd)2:34.96 (2nd)4:28.47 (2nd)
324
BRIEDEN/BRIEDEN, Elisa/Sven
 13:30.53+1:36.865:57.07 (3rd)2:50.65 (3rd)4:42.81 (4th)
414
LANDMANN/SCHENK, Alina/Benjamin
 14:09.15+2:15.486:34.96 (4th)2:58.27 (4th)4:35.92 (3rd)
Women
12
HANNEMANN/RICHARZ, Tina/Katja
Offroadgirls Berlin
 15:45.67---6:45.33 (1st)3:34.38 (1st)5:25.96 (1st)