SPORTident TimingŠD Krokar

Enduro Krokar 4FUN

Dobrna 12.05.2019

Enduro Krokar 4FUN

Dobrna 12.05.2019

 

Results Enduro Krokar 4FUN

KROKAR 19`
CategoryTotal
   
Standard
   
PosNo.Name TimeBehindStage 1Stage 2Stage 3Stage 4 
Junior 12-17 LONG
157
GAL, LOGAR
SUPERSNURF

SLO
16:13.68---3:16.24 (1st)3:13.72 (1st)4:38.28 (1st)5:05.44 (1st)
260
ROK, ŠTRICELJ
KD ZVERINICE

SLO
19:52.98+3:39.304:01.65 (2nd)3:29.25 (2nd)6:21.17 (2nd)6:00.91 (2nd)
Moški 18-24
14
MAX, FEJER
TEAM DORRONG

AUT
12:25.79---2:30.64 (1st)2:43.28 (1st)3:17.94 (1st)3:53.93 (1st)
226
ŽAN, TESKAČ
ŠD SUPERSNURF

SLO
13:11.32+0:45.532:40.53 (3rd)2:54.84 (3rd)3:38.87 (2nd)3:57.08 (2nd)
35
PHILIPP, FREUDENBERG
ROFA CINQUANTUNO

AUT
13:38.60+1:12.812:31.99 (2nd)2:49.22 (2nd)4:08.14 (5th)4:09.25 (3rd)
424
TIM, KRAŠOVEC
WOLF RACING TEAM

SLO
13:58.16+1:32.372:43.52 (4th)3:05.98 (4th)3:59.27 (3rd)4:09.39 (4th)
534
MIHA, HORVAT
DH VISIT POHORJE

SLO
14:20.50+1:54.712:49.70 (5th)3:06.84 (5th)4:02.69 (4th)4:21.27 (5th)
630
JAŠA, ŠONC

SLO
15:13.69+2:47.903:05.04 (6th)3:12.05 (6th)4:09.55 (6th)4:47.05 (6th)
732
PHILIPP, GAULHOFER

AUT
17:53.91+5:28.123:43.91 (7th)4:03.26 (7th)4:49.72 (7th)5:17.02 (7th)
Moški 25-29
11
NEJC, HUTH
ENERGIJATEAM.COM

SLO
12:09.32---2:14.29 (1st)2:35.46 (1st)3:27.23 (1st)3:52.34 (1st)
245
ŽAN, KUDER
MTB TRBOVLJE

SLO
12:46.13+0:36.812:24.40 (2nd)2:50.63 (2nd)3:32.14 (2nd)3:58.96 (2nd)
336
LUKAS, WEGSCHEIDER

AUT
14:01.50+1:52.182:41.75 (3rd)3:03.20 (3rd)3:54.00 (4th)4:22.55 (4th)
439
VLADIMIR, PAKRAC

SLO
14:01.99+1:52.672:41.83 (4th)3:12.85 (6th)3:49.83 (3rd)4:17.48 (3rd)
538
UROŠ, POLANEC

SLO
15:16.38+3:07.062:55.73 (5th)3:06.42 (4th)4:09.36 (5th)5:04.87 (9th)
644
KRISTJAN, KOTNIK
KD ZVERINICE

SLO
15:25.20+3:15.883:01.24 (7th)3:22.85 (8th)4:20.29 (8th)4:40.82 (5th)
740
SIMON, MEDVED

SLO
15:42.38+3:33.063:05.17 (8th)3:20.19 (7th)4:19.26 (7th)4:57.76 (8th)
843
LUKA, ZALETELJ
KD ZVERINICE

SLO
15:47.23+3:37.913:08.70 (9th)3:26.64 (9th)4:18.83 (6th)4:53.06 (7th)
942
DOMINIK, GILG

AUT
15:53.98+3:44.662:59.49 (6th)3:36.81 (11th)4:26.33 (10th)4:51.35 (6th)
1041
THOMAS, MAYR

AUT
16:05.93+3:56.613:17.15 (10th)3:12.02 (5th)4:22.25 (9th)5:14.51 (11th)
1137
BLAŽ, VIDMAR

SLO
16:34.93+4:25.613:19.00 (11th)3:29.59 (10th)4:32.38 (11th)5:13.96 (10th)
Moški 30-34
12
TINO, HUBER
TEAM DORRONG

AUT
12:27.63---2:21.95 (1st)2:44.49 (1st)3:26.12 (1st)3:55.07 (1st)
228
PATRICK, BUCHEGGER
RC KREUZER BAD VÖSLAU

AUT
13:38.34+1:10.712:30.70 (2nd)2:52.17 (2nd)3:41.90 (2nd)4:33.57 (6th)
327
ROŽLE, MESEC
RAJD LJUBLJANA

SLO
13:55.77+1:28.142:34.65 (3rd)3:13.66 (6th)3:44.44 (3rd)4:23.02 (2nd)
411
NEJC, ČERNILOGAR
ENERGIJATEAM.COM

SLO
13:58.16+1:30.532:38.50 (4th)2:53.74 (3rd)4:01.00 (5th)4:24.92 (3rd)
529
KAREL, ZAVRŠNIK

SLO
14:05.34+1:37.712:42.96 (5th)3:01.39 (4th)3:51.58 (4th)4:29.41 (4th)
67
PATRICK, FRÜHWIRTH
LOOSE RIDERS GRAZ

AUT
14:52.75+2:25.122:47.27 (6th)3:30.18 (8th)4:02.71 (6th)4:32.59 (5th)
710
JERNEJ, MUZGA
MTB TRBOVLJE

SLO
15:09.35+2:41.723:02.12 (7th)3:04.50 (5th)4:20.18 (8th)4:42.55 (7th)
849
TONE, ČELIČ
KD ZVERINICE

SLO
16:08.90+3:41.273:19.25 (8th)3:31.98 (9th)4:14.35 (7th)5:03.32 (9th)
947
DAVID, TOPOLOVEC

SLO
16:09.92+3:42.293:27.64 (10th)3:19.02 (7th)4:30.72 (9th)4:52.54 (8th)
1048
TOMAŽ, KAPUN
KGK OBALA

SLO
17:12.76+4:45.133:24.59 (9th)3:35.28 (10th)4:42.42 (10th)5:30.47 (10th)
Moški 35-39
18
DANIEL, APREUTESEI
RADLAGER MOUNTAINBIKEVEREIN

AUT
13:57.02---2:39.13 (1st)2:52.84 (1st)3:57.93 (1st)4:27.12 (1st)
29
MIHA, SPRUK
CALCIT BIKE TEAM

SLO
16:24.55+2:27.533:05.77 (2nd)3:08.65 (2nd)4:24.76 (2nd)5:45.37 (2nd)
Moški 40-44
163
GREGA, NAGODE
ENERGIJATEAM.COM

SLO
14:35.26---2:58.78 (1st)3:01.14 (1st)4:06.61 (1st)4:28.73 (1st)
Moški 45-49
13
CRI, MAIERHOFER
TEAM DORRONG

AUT
12:41.80---2:25.25 (1st)2:40.71 (1st)3:33.61 (1st)4:02.23 (1st)
252
MARCO, MOTTES
ASD MAGLIA NERA

ITA
15:44.68+3:02.883:04.82 (2nd)3:20.57 (2nd)4:25.97 (2nd)4:53.32 (2nd)
351
MICHAEL, RIEGLER
RC KREUZER BAD VöSLAU

AUT
17:02.30+4:20.503:25.09 (3rd)3:37.08 (3rd)4:38.56 (3rd)5:21.57 (4th)
454
MATTHIAS, LENZ
TEAM DORRONG

AUT
17:18.84+4:37.043:30.52 (4th)3:41.16 (4th)4:54.43 (4th)5:12.73 (3rd)
Moški 50+
153
FASSL, RICHARD
RC KREUTZER

AUT
18:58.38---4:07.09 (1st)3:52.06 (1st)5:09.98 (1st)5:49.25 (1st)
Ženske
114
YANA, DOBNIG
TEAM DORRONG

AUT
14:22.54---2:43.55 (1st)3:02.30 (1st)4:03.13 (1st)4:33.56 (1st)
219
ROUSSEL, AURELIE
MTB KLUB KRANJ

SLO
14:55.29+0:32.752:52.98 (2nd)3:13.96 (2nd)4:06.71 (2nd)4:41.64 (2nd)
315
ELI, COS
ASD TEAM GRANZON

ITA
15:50.08+1:27.542:59.16 (3rd)3:23.95 (3rd)4:25.79 (3rd)5:01.18 (3rd)
417
LISA, LEEB

AUT
16:55.69+2:33.153:18.34 (4th)3:35.93 (5th)4:45.79 (4th)5:15.63 (4th)
516
RUTH, KALTHAUS
LOOSE RIDERS GRAZ

AUT
17:52.36+3:29.823:27.08 (5th)3:32.50 (4th)5:19.97 (5th)5:32.81 (5th)
620
TJAŠA, GORENC

SLO
20:37.06+6:14.523:49.55 (6th)4:04.15 (6th)6:08.82 (6th)6:34.54 (6th)