SPORTident TimingMTB RACE TEAM Höxter

Race to Sky

Boffzen (Grillhütte) 12.05.2012

Race to Sky

Boffzen (Grillhütte) 12.05.2012

 

Résultats Race to Sky

   
PlaceDossNom ClubCatégorieTempskm/hRetard 
Hommes
1533
MARKWORTH, Jan-Hendrik

GER
TEAM VELO-SPORT GÖTTINGENMasters männlich1:28:0029.18---
2532
MARKWORTH, Roland

GER
TEAM VELO-SPORT GÖTTINGENMasters männlich1:28:0729.14+0:07
3528
MESSERSCHMIDT, Lars

GER
DDMC Solling e.V.Masters männlich1:28:2029.07+0:20
4598
COENEN, Clemens
 Stevens 29 Team LemgoHerren1:31:1828.13+3:18
5750
DROSTE, Oliver

GER
Bornekamp-RacingteamSenioren I1:35:1426.97+7:14
6512
KIPKER, Philipp
 Radsport Hochsolling e.V.Herren1:35:2526.91+7:25
7557
KRÖGER, Gerhard

GER
OSC DammeSenioren I1:35:5726.76+7:57
8502
DRÜKE, Jan

GER
MTB Race Team HöxterU 19 männlich1:35:5826.76+7:58
9526
KOCH, Dirk

GER
Team-WeserbikelandMasters männlich1:36:1526.68+8:15
10561
ROTERMUND, Uwe

GER
MTB Race Team Höxter/ Merida Bike TeamSenioren II1:37:1126.42+9:11
11552
KOCH, Lars

GER
MTB Race Team HöxterSenioren I1:37:5526.23+9:55
12531
NEUMANN, Flemming

GER
LemgoMasters männlich1:37:5626.22+9:56
13579
HEISE, Torben

GER
DDMC Solling e.V.Herren1:39:0525.92+11:05
14540
MEHLAN, Volker

GER
Bornekamp-RacingteamSenioren I1:39:0625.91+11:06
15514
REULEN, Holger

GER
MTB-Club MünchenHerren1:39:2325.84+11:23
16576
BAUM, Uwe

GER
TSVE 1890 Bielefeld / BOC auf Bike / Merida MultivMasters männlich1:39:2925.81+11:29
17575
FALK, Andreas

GER
RSV FörsteSenioren I1:40:1025.64+12:10
18554
BLOEMER, Êlmar

GER
OSC DammeSenioren I1:40:1225.63+12:12
19517
KOSLER, Guido

GER
MTB-Racing-LamspringeMasters männlich1:40:4425.49+12:44
20522
SAMSON, Marko

GER
Radz-Fatz EspelkampMasters männlich1:40:4525.49+12:45
21521
ELSNER, Kai

GER
MindenMasters männlich1:42:4325.00+14:43
22562
LANGE, Dirk

GER
NeuhofSenioren II1:42:4524.99+14:45
23574
GALK, Ingo

GER
Team-WeserbikelandMasters männlich1:42:5024.97+14:50
24536
SCHMIDT, Bernd

GER
RG PaderbornMasters männlich1:43:0124.93+15:01
25698
BLEIBAUM, Thomas
 Weserbergland WarriorsMasters männlich1:43:0324.92+15:03
26563
REIMER, Arnold

GER
Bike-Sport-LippeSenioren II1:44:4324.52+16:43
27548
KÖHLER, Roland

GER
Rc Endspurt HerfordSenioren I1:45:0524.44+17:05
28551
REDEKER, Jörg

GER
MSC DesenbergSenioren I1:46:0624.20+18:06
29565
BUCHHOLZ, Volker

GER
Hochschule OWLSenioren II1:46:1224.18+18:12
30545
ADAM, Siegfried

GER
Horn Bad MeimbergSenioren I1:46:1524.17+18:15
31534
MARTIN, Frank

GER
Fitness-Center-Spieker.deMasters männlich1:46:4824.04+18:48
32578
DZIEIA, Roland

GER
Team Skyder SportpromotionSenioren II1:47:0523.98+19:05
32547
VAGEDES, Ludger

GER
Radsport Hochsolling e.V.Senioren I1:47:0523.98+19:05
34505
GEORGI, Niklas

GER
Radsport Hochsolling e.V.U 19 männlich1:48:2523.69+20:25
35535
MARTIN, christoph

GER
lemgoMasters männlich1:48:2923.67+20:29
36566
FLESSNER, Günther

GER
HildesheimSenioren II1:48:5123.59+20:51
37555
FELDEN, Michael

GER
Powerslide MindenSenioren I1:48:5323.58+20:53
38560
STÄRK, Andreas

GER
OSC DammeSenioren I1:49:1423.51+21:14
39599
DOSDALL, Kai
 Weserbergland WarriorsHerren1:49:2723.46+21:27
40513
GRINGEL, Raphael

GER
HolzmindenHerren1:49:3923.42+21:39
41572
PANKOKE, Guido

GER
LemgoMasters männlich1:50:2123.27+22:21
42549
BÖNNIGHAUSEN, Matthias

GER
Fichtenflitzer Bad DriburgSenioren I1:51:0423.12+23:04
43510
MAILÄNDER, Sebastian

GER
Spieker Racing TeamHerren1:51:4122.99+23:41
44590
SCHWENGELS, Helmut
 BeverungenSenioren I1:51:4422.98+23:44
45556
GIESSLER, Olaf

GER
BielefeldSenioren I1:52:2322.85+24:23
46544
HEIDENREICH, Jens

GER
Team JensenbikeSenioren I1:52:2422.85+24:24
47588
SCHWALM, Marco
 MTB Race Team HöxterMasters männlich1:52:5322.75+24:53
48553
KIPKER, Thomas

GER
Radsport Hochsolling e.V.Senioren I1:52:5722.74+24:57
49697
KÖHLER, Tobias
 OHRSenioren I1:54:0922.50+26:09
50503
KUMPART, Mario

GER
RSC WahmbeckU 19 männlich1:54:3122.42+26:31
51529
GRUNOW, Philipp

GER
SchmalentalMasters männlich1:54:5722.34+26:57
52523
KOLLERT, Sven

GER
Team SchauinslandMasters männlich1:56:2422.06+28:24
53543
FRIEDRICH, Sven

GER
HildesheimSenioren I1:56:2922.05+28:29
54524
SENTKER, Hendrik

GER
Hessisch OldendorfMasters männlich1:57:0021.95+29:00
55546
DÖRING, André

GER
MC Pirate e.V. / Team PirateSenioren I1:57:0521.93+29:05
56593
HEINZE, Jörn
 BarntrupHerren1:57:1521.90+29:15
56577
BENTMANN, Arnd

GER
Team Schauinsland Bad MeinbergMasters männlich1:57:1521.90+29:15
58581
KOCH, Christoph

GER
MTB Race Team HöxterU 19 männlich1:58:3421.66+30:34
59587
LINKE, Markus
 VahlbruchMasters männlich1:58:3521.66+30:35
60516
NOLTE, Jens

GER
IBC DIMB Racing TeamMasters männlich1:59:5721.41+31:57
61559
KESSEBROCK, Siegfried

GER
Radsport Hochsolling e.V.Senioren I2:00:1621.35+32:16
62694
HOFFMANN, Frank
 WennigsenSenioren I2:00:3221.31+32:32
63594
DUBBERT, Mark
 BarntrupHerren2:02:3820.94+34:38
64550
KAMERAU, Frank

GER
Team SpringeSenioren I2:02:5120.90+34:51
65537
MEIER, Lars

GER
DDMC Solling e.V.Masters männlich2:02:5320.90+34:53
66542
STEPPAT, Andreas

GER
MTB Race Team HöxterSenioren I2:03:0720.86+35:07
67539
MÜLLER, Norbert

GER
MTB Race Team HöxterSenioren I2:03:4020.77+35:40
68586
JACOB, Nils
 HolzmindenHerren2:04:4220.59+36:42
69519
EILERS, Hendrik

GER
ZetelMasters männlich2:04:4620.58+36:46
70530
PRACHTEL, Sven

GER
HöxterMasters männlich2:04:4720.58+36:47
71511
MORIZ, Rick

GER
DetmoldHerren2:05:5920.38+37:59
72520
EILERS, Christian

GER
MTB Treff OldenburgMasters männlich2:06:3220.30+38:32
73525
FEIKE, Michael

GER
Team-Weserbikeland.comMasters männlich2:06:3420.29+38:34
74595
KOLLMEIER, René
 BarntrupHerren2:07:3820.12+39:38
75589
KURZ, Axel
 DetmoldSenioren II2:10:1419.72+42:14
76558
KOOP, Michael

GER
PetershagenSenioren I2:13:5319.18+45:53
77564
WILHELMUS, Rolf

GER
Radsport Hochsolling e.V.Senioren II2:14:3919.07+46:39
78573
GARTH, Carsten

GER
LemgoMasters männlich2:24:2617.78+56:26
79591
HOPPE, Martin
 Bad KarlshafenSenioren I2:24:5017.73+56:50
80509
DOTHS, Christian

GER
HöxterHerren2:29:4217.15+1:01:42
DSQ592
LÜCK, Jan & Sophie
 Bad KarlshafenHerren
 
DNF527
BEREITER, Nils

GER
Team Gerbracht KorbachMasters männlich
 
DNF504
GÜNTHER, Maximilian
 Radsport Hochsolling e.V.U 19 männlich
 
DNF695
KLEINDIENST, Andre
 Team BergamontMasters männlich
 
Femmes
1500
KRAUSE, Nadine

GER
MTB Race Team HöxterU 19 weiblich1:51:1623.08---
2508
HUPE, Sabrina

GER
DDMC Solling e.V.Damen2:00:3121.31+9:15
3507
TILLBERG, Svenja
 MTB Race Team HöxterDamen2:04:0320.70+12:47
4538
MARKUS, Simone

GER
ViersenSeniorinnen I2:08:4619.94+17:30
5696
KÖHLER, Ira
 OHRSeniorinnen I2:13:5819.17+22:42
6506
MÜLLER, Vanessa

GER
MTB Race Team HöxterDamen2:39:3016.10+48:14
7515
SCHNEIDER, Dagmar

GER
Team MagicMasters weiblich2:55:2514.64+1:04:09
DNF501
KÖLLING, Hannah

GER
wiehenbiker.comU 19 weiblich