SPORTident TimingMarini Event Team

10. Erfurter Bike-Marathon

Erfurt 20.06.2010

10. Erfurter Bike-Marathon

Erfurt 20.06.2010

 

Results 10. Erfurter Bike-Marathon

CategoryTotal
   
   
PosNo.Name Club Timekm/hBehind 
Herren (Marathonrunde, 48.00 km)
11730
TAMMER, Marcus
 2:30:0519.19+46:01
18339
WEBER, Benno
 1. Suhler MTB-Club/Abes Fahrradcenter1:55:5824.83+11:54
64112
BECKER, Matthias
 AC Apolda2:11:0721.97+27:03
10241
NAGEL, Lars
 Ambulanz mobile SV Hartenstein1:52:1725.65+8:13
13152
MÖCKEL, Daniel
 Ambulanz mobile SV Hartenstein1:52:4625.54+8:42
43217
MARTIN, Gerald
 Ambulanz mobile SV Hartenstein2:03:4523.27+19:41
80114
KÖHN, sebastian
 arnstadt2:17:4220.92+33:38
96110
KLÜTSCH, Carsten
 Arnstadt2:22:1420.25+38:10
101169
STELLMACHER, Gunnar
 Arnstadt2:23:4220.04+39:38
11391
DISTLER, Niki
 B²+W²2:27:5719.47+43:53
156103
SCHÖLER, Marco
 B²+W²2:57:3716.21+1:13:33
7651
VOGT, Maik
 Bad Berka2:16:1421.14+32:10
147281
TONNECKER, Lars
 Bad Berka2:44:1517.53+1:00:11
138226
BÄHRING, Stefan
 Bad Blankenburg2:38:1218.20+54:08
90239
LARS, Luedemann
 Bad Vilbel2:20:2020.52+36:16
30120
URBICH, Enrico
 Bergamont Team Saalerad2:00:1123.96+16:07
12284
HORVATH, Stefan
 Bergamont Team Saalerad2:32:3918.87+48:35
15086
PFÜTZENREUTER, Michael
 Bergamont Team Saalerad2:48:1917.11+1:04:15
48118
MONCORPS, Marcel
 Berlin2:06:3022.77+22:26
149177
STAUBI, Daniel
 Berlin2:44:4617.48+1:00:42
5866
HÜHN, Peter
 Bermersbach2:09:1222.29+25:08
12533
WALTER, Jens
 Black- X -Turtles2:33:3718.75+49:33
2475
KOCH, Christian
 Breitungen1:59:2224.13+15:18
127181
SCHERF, Jan
 Chemnitz2:34:1118.68+50:07
35213
ZENTGRAF, Costal
 Cube Racing Team2:00:3223.89+16:28
77229
GABLER, Sven
 Cycle Cub Thüringen2:16:1721.13+32:13
15228
SCHÖNFELD, Steffen
 Dresdner Bank Halle2:51:1616.82+1:07:12
102214
SEEGER, Thomas
 E.ON Thüringer Energie AG2:24:2119.95+40:17
40180
SCHULZE, Michael
 Ebeleben2:03:1523.37+19:11
68315
GÖGEL, Marco
 Ehrenberg2:13:4321.54+29:39
3855
SENFT, Stefan
 Eisenach2:02:0723.58+18:03
11245
RASCHER, Sebastian
 Equipo Coco Loco2:27:3619.51+43:32
57137
HÖRHOLD, René
 Erfurt2:08:5222.35+24:48
59195
FRANCK, Martin
 Erfurt2:09:1522.28+25:11
82121
OTTE, Steffen
 Erfurt2:18:1820.82+34:14
87119
CLAUS, Andreas
 Erfurt2:20:0120.57+35:57
88149
GÖTZ, Lukas
 Erfurt2:20:0320.56+35:59
93284
BERNHARD WALTHER, Ina Romberger
 Erfurt2:22:1220.25+38:08
9436
EHMCKE, David
 Erfurt2:22:1320.25+38:09
98228
FISCHER, Daniel
 Erfurt2:23:1220.11+39:08
10067
MEISELBACH, Steffen
 Erfurt2:23:3520.06+39:31
103104
KRASCHEWSKI, Stefan
 Erfurt2:24:2619.94+40:22
114253
WINKLER, Fabian
 Erfurt2:28:0119.46+43:57
115100
PITZEL, Steffen
 Erfurt2:28:4419.36+44:40
119300
SCHNEIDER, Dirk
 Erfurt2:32:1418.92+48:10
131232
JAEGER, Claus
 Erfurt2:36:5918.35+52:55
140170
OPITZ, Jan
 Erfurt2:40:3017.94+56:26
144249
VOLKMANN, Dirk
 Erfurt2:42:0817.76+58:04
145107
TÖPPLER, Stefan
 Erfurt2:42:1117.76+58:07
16164
FALLEY, Enrico
 Erfurt3:12:0514.99+1:28:01
46148
ZIMMERMANN, Alexander
 First Fitness Bad Salzungen2:05:4922.89+21:45
60245
SCHOLZ, Mike
 First Fitneß Bad Salzungen2:09:3622.22+25:32
54138
STARKE, Tino
 Freiberg2:08:5022.35+24:46
721
RÖDER, Stefan
 FXX Mountain Cycling Team1:49:2826.31+5:24
6932
WAGNER, Nico
 Geländeradsport Isseroda2:14:1721.45+30:13
52227
DZIALEK, Michael
 Gera2:08:2322.43+24:19
13765
KÜRBS, Ronald
 Gera2:38:0318.22+53:59
142302
THOMAS, Jürgen
 Gera2:41:2517.84+57:21
10672
HOPF, Michael
 Gü - Wechmar2:24:5819.87+40:54
4297
MOTH, Sebastian
 Haibike/ Bretters Zweiradshop1:46:5126.95+2:47
75303
KRAUS, Lorenz
 Halle2:16:0321.17+31:59
97244
SCHLEGELMILCH, Jens
 Hinternah2:22:2020.23+38:16
130275
WEICHOLD, Stephan
 Hohenfelden2:36:5818.35+52:54
70139
HANSEMANN, Mike
 Holzlandbiker2:15:1321.30+31:09
95233
JUNGHANS, Tobias
 Holzlandbiker2:22:1320.25+38:09
14340
BÄRTHEL, Thomas
 Holzlandbiker2:42:0817.76+58:04
2142
HERRIG, Stephan
 IBC DIMB RACING TEAM1:59:1424.15+15:10
4927
NEUMANN, Karsten
 IBC DIMB Racing Team2:06:5222.70+22:48
71223
GRIMM, Michael
 Ilmenau2:15:2521.27+31:21
20108
FREIHERR, Björn
 Jena1:58:3824.28+14:34
3390
FREIHERR, Lars
 Jena2:00:1923.94+16:15
53324
HESSE, Alexander
 Jena2:08:4422.37+24:40
61250
WEBER, Richard
 Jena2:09:4722.19+25:43
73140
HOCKARTH, Matthias
 Jena2:15:5521.19+31:51
9193
GÖRING, Torsten
 Jena2:21:3020.35+37:26
141196
BRÖMEL, Gerald
 Jena2:40:5817.89+56:54
14829
WATZER, Andreas
 Jena2:44:4417.48+1:00:40
9985
JIRAK, Stephan
 Kahla2:23:3320.06+39:29
160153
WETZEL, Sebastian
 Kranichfeld3:05:2515.53+1:21:21
2168
HÖRDEMANN, René
 KSV Baunatal / BMC-Racing1:44:1627.62+0:12
105105
GROßE, Kevin
 Leipzig2:24:5119.88+40:47
153135
FALLEY, Tino
 Leipzig2:52:3616.69+1:08:32
12331
WEISHEIT, Uwe
 Martinroda2:32:5218.84+48:48
8234
JÄGER, Torsten
 Mauers Baikschopp1:49:4426.25+5:40
5092
LUTHE, Michael
 mbc2:08:0122.50+23:57
128109
SPINDLER, Sebastian
 mbc2:34:5418.59+50:50
133116
SPINDLER, Michael
 mbc2:37:2218.30+53:18
13938
DIETRICH, Robin
 mbc2:39:1418.09+55:10
6539
KURITKA, Milos
 Medic-assist CZ2:11:1921.93+27:15
13462
SCHOLZ, Maik
 Mellingen2:37:2918.29+53:25
72113
KÖNIG, Stephan
 Mengersgereuth-Hämmern2:15:2821.26+31:24
4537
POLTERMANN, Mark
 MET Racing2:05:0223.03+20:58
5179
MÖHRING, Gilbert
 Möhring +Hanft Bürotechnik GmbH1:46:5526.94+2:51
128
DONNER, Stefan
 MTB Erfurt / www.sportmarr.de1:52:4225.55+8:38
16151
JACOBI, Andreas
 MTB Erfurt e.V.1:53:5625.28+9:52
27192
ESPIG, Thomas
 MTB Team Schroeter/ Tabarzer SV 1887 e.V.1:59:2924.10+15:25
155252
WEIß, Stephan
 München2:56:5716.28+1:12:53
157318
NIKOLAI, Norman
 Nauendorf3:00:3515.95+1:16:31
8441
OPPERMANN, Felix
 Naumburg2:18:4320.76+34:39
DSQ293
BÜCHNER, Steven
 Neudietendorf
 
12453
SCHLEHAHN, Andre
 NOVASIB2:33:2118.78+49:17
154319
HOM, Andreas
 Obermaßfeld2:56:1516.34+1:12:11
120218
HENKEL, Thomas
 Picardellics Dresden2:32:1718.91+48:13
110178
PÜSCHEL, Frank
 Rad Art GTH2:27:0619.58+43:02
66301
RAHR, Mirko
 Rad Union Halle2:11:5821.82+27:54
67235
KALLENSEE, Pattrick
 Rad-Art Erfurt2:11:5921.82+27:55
85203
KOELLNER, Frank
 Rad-Wenzel-Rudolstadt2:19:1620.68+35:12
34287
PESCHKE, Thomas
 RC Schloßbike Greiz2:00:2023.93+16:16
74282
WILLING, Frank
 Rehestädt2:16:0021.18+31:56
6269
SPIEGEL, Stefan
 Rhöner WSV2:09:5022.18+25:46
109251
WEBER, Aurel
 RSC Walterhausen/Gotha e.V.2:26:3719.64+42:33
9321
FRÖHLICH, Uwe
 RSG Würzburg1:50:4226.02+6:38
83174
KÄSTNER, Martin
 RST Gotha2:18:4320.76+34:39
2870
PÖTZSCH, Christian
 RSV Adler Arnstadt1:59:5724.01+15:53
2576
URBAN, Rene
 Rsv Blau-Weiß Meiningen19831:59:2324.12+15:19
55193
MALZAHN, Helger
 RTV Haselgrund/Team Erdinger2:08:5122.35+24:47
17335
BEETZ, Marco
 RVC Trieb1:54:3425.14+10:30
22212
HONKA, Markus
 RVC Trieb / SebaMed1:59:1524.15+15:11
3194
GRÜNDEL, Sebastian
 SC Oppenau1:44:2127.60+0:17
19176
FERL, Marco
 SC-Riesa/Schatzki-Radsport1:56:0124.82+11:57
42207
FUCKEL, Michael
 Schmalkalden2:03:2123.35+19:17
163269
MÜLLER, Thorsten
 Stahl Schmiedefeld3:58:4812.06+2:14:44
86197
RESCH, David
 Steinach2:20:0120.57+35:57
116298
FRIEDL, Marc
 Surf in Bike out2:29:5919.20+45:55
15279
KORNHAS, Christoph
 SV Emsetal1:53:4325.33+9:39
4468
BERGMANN, Sebastian
 SV TU Ilmenau2:04:5523.06+20:51
121247
SCHÖTZ, Paul
 Team Demolition2:32:2418.90+48:20
162231
HORNUNG, Marcus
 Team Demolition3:21:1014.32+1:37:06
51106
TRENKELBACH, Marc
 Team Der Fahrradladen Gudensberg2:08:0222.49+23:58
14158
WOLF, Thomas
 Team Elektro- Wolf Meiningen1:53:2125.41+9:17
135171
PEXA, Christopher
 Team First Fitness2:37:4718.25+53:43
23101
REITZ, Kai
 Team Freddy´s 2rad-shop1:59:1624.15+15:12
15199
BUCHSTALLER, Peter
 Team Gemünda2:48:2817.10+1:04:24
1172
RÖMHILD, Andy
 Team GERMINA/1.MTB Club Suhl1:44:0427.67---
3974
FRANZ, René
 Team Kettenpeitscher2:02:3723.49+18:33
671
ROTHE, Frank
 Team Rad-Wenzel Rudolstadt1:47:0326.90+2:59
11210
HEINE, Immanuel
 Team Rad-Wenzel Rudolstadt1:52:1825.65+8:14
79276
RAUSCH, Andreas
 Team Rad-Wenzel Rudolstadt2:17:4020.92+33:36
136167
GRÖSCHNER, Enrico
 Team Rad-Wenzel Rudolstadt2:37:5318.24+53:49
92102
SCHART, Michael
 Team Rad-Wenzel/Sport-Schart2:22:1020.26+38:06
7856
SCHROTH, Matthias
 Team RadSOKken2:17:3720.93+33:33
11863
CARL, Andre
 Team RadSOKken2:30:3319.13+46:29
32230
GRAUPNER, Robert
 Team Rossau2:00:1423.95+16:10
81242
POLSTER, Sven
 Team Rossau2:17:4420.91+33:40
31175
STROBACH, Matthias
 Team Schelter Ohrdruf2:00:1223.96+16:08
108173
LÖW, Jens
 Team Schelter Ohrdruf2:25:4119.77+41:37
4743
SCHNEIDER, Daniel
 Team SECONDRED2:06:0822.83+22:04
367
SCHABBEL, Dirk
 Team Traktor Thüringen2:00:4423.85+16:40
14650
WEIß, Maik
 Team WEM Wolfram Elektromontagen2:42:2717.73+58:23
63236
KEIL, Christian
 Team-Traktor-Thüringen2:10:5522.00+26:51
11144
WEISBRICH, Peter
 Team: SECONDRED2:27:1119.57+43:07
37248
STUDENIK, Sebastian
 TSV Eisenberg Abtl. Triahtlon / Team Mister Bike2:00:4723.84+16:43
104309
HOFFMANN, Robert
 TTT2:24:5019.88+40:46
159246
SCHROTH, Christian
 Vacha3:04:3315.61+1:20:29
8926
EHRHARDT, Dirk
 Vrombarch Fighters2:20:0820.55+36:04
132216
KIRCHNER, Matthias
 Walldorf2:37:1718.31+53:13
107136
KÖBIS, Marko
 Waltershausen2:25:3219.79+41:28
26182
BEDUHN, Torsten
 weimar1:59:2524.12+15:21
29263
SCHLÖFFEL, Marko
 Weimar2:00:0623.98+16:02
41240
MÜLLER, Mathias
 Weimar2:03:2023.35+19:16
12934
WIESNER, Alexander
 Wiesner-Crock2:35:2918.52+51:25
158320
ROßMANN, Maik
 XL Freerider3:02:1415.80+1:18:10
126150
RESCHWAMM, Jan
 zabotrails.de2:33:5418.71+49:50
5635
SCHIRMER, André
 Zeiradzenter Kopsch2:08:5122.35+24:47
Junioren männlich (Marathonrunde, 48.00 km)
2254
KLETZIN, Daniel
 Ambulanz mobile SV Hartenstein1:59:1424.15+9:46
21185
LIEBETRAU, Dominik
 Blankenhain3:00:5815.91+1:11:30
1846
RIEMER, Michael
 Erfurt2:38:0518.22+48:37
19122
PITZEL, Kevin
 Erfurt2:39:0518.10+49:37
22205
THOR, Richard
 Fahrrad Ebert3:47:0812.68+1:57:40
3183
BANK, Christian
 Großlohra1:59:1424.15+9:46
8123
ACHTEL, Christian
 Jena2:05:5222.88+16:24
7186
ICKLER, Sebastian
 MTB Team Schroeter2:00:0223.99+10:34
5289
GRÜTTNER, Tobias
 MTB-Team Sondershausen1:59:4924.04+10:21
6332
WOLF, Patrick
 Mühlhausen2:00:0124.00+10:33
16256
WEBER, Marc - Andre´
 RSC Walterhausen/Gotha e.V.2:17:3920.92+28:11
1787
SAHL, Marcus
 RSV Adler Arnstadt2:21:0720.41+31:39
11141
KÜHN, Oliver
 RSV Adler Arnstadt e.V.2:11:3321.89+22:05
10334
PESCHE, Michael
 RVC Trieb2:10:5222.01+21:24
13304
ANDERLE, Florian
 Stadtilmer Zweiradhaus2:12:3921.71+23:11
977
BERGMANN, Florian
 SV TU Ilmenau2:09:4122.21+20:13
1316
AL DOYAILI, Matty
 Team Kyffhaeuser1:49:2826.31---
4221
HEINE, Kilian
 Team Rad-Wenzel Rudolstadt1:59:2024.13+9:52
14280
TOPF, Benjamin
 Team Rose2:14:4221.38+25:14
20255
KOBS, Timmy
 Team Saalerad2:49:0917.03+59:41
15328
BERKE, Franz
 Viba Anschütz Team e.V.2:15:1121.30+25:43
12184
HAUSCHILD, Martin
 Viba-Anschütz-Team2:12:3421.72+23:06
Master 1 männlich (Marathonrunde, 48.00 km)
2220
ONIßEIT, Thomas
 AC Apolda1:53:2825.38+5:15
11126
BUNKE, Andreas
 AC Apolda2:04:2123.16+16:08
31288
WILKE, Robby
 Albtraum2:24:4719.89+36:34
3395
MUCHOW, Frank
 Artern2:25:5719.73+37:44
54142
BAHR, Uwe
 Bad Berka2:44:1617.53+56:03
15308
STATELMANN, Klaus
 Biketeam Münchberg2:06:5222.70+18:39
8129
FUCHS, Mike
 Chemnitz2:00:0523.98+11:52
3323
HOCKAUF, Thomas
 Delta Bike1:55:2724.95+7:14
5208
GOSCH, Uwe
 e-on Thüringen1:58:3224.30+10:19
26198
PANTERODT, Wolfgang
 E.ON Thüringer Energie2:18:5720.73+30:44
34290
WAGNER, Jens
 Eisberg2:28:2619.40+40:13
25283
BECK, Uwe
 Eisenach2:18:3120.79+30:18
48187
FRITZE, Olaf
 Erfurt2:37:2418.30+49:11
49222
TETTENBORN, Ingo
 Erfurt2:37:4418.26+49:31
5048
RIEMER, Mike
 Erfurt2:39:1218.09+50:59
52329
ROTH, Frank
 Erfurt2:41:2917.83+53:16
59270
SEIFFERTH, Daniel
 Erfurt3:11:1115.06+1:22:58
37125
PREUGSCHAT, Stefan
 Erfurt-Linderbach2:29:1519.30+41:02
3212
MOLZAHN, Mario
 Fahrrad+Bier2:25:3619.78+37:23
1649
KÖHLER, Thomas
 FIT DURCH PAUSEN2:08:3722.39+20:24
5815
ECHLE, Thomas
 Gebesee3:08:5315.25+1:20:40
36331
LUCAS, Jens
 Gera2:28:4619.36+40:33
51259
HENKE, Matthias T.
 Großobringen2:40:0317.99+51:50
28311
WINKLER, Peter
 Holzlandbiker2:22:2620.22+34:13
6154
KULL, Andreas
 HSV-Weimar1:59:2424.12+11:11
779
PIEPER, Klaus
 Jena1:59:3724.08+11:24
994
BLUMENSTEIN, Robert
 Jena2:00:5923.80+12:46
1213
SPROTTE, Michael
 Kaulsdorf2:05:1822.98+17:05
4325
STEGNER, Achim
 lucca cycling1:55:3024.94+7:17
14189
KAHLENBERG, Norbert
 MET2:06:4122.73+18:28
40294
KLAPPER, Olli
 Milbitz2:32:4818.85+44:35
19268
KOOB, Thomas
 MTB Erfurt / www.sportmarr.de2:11:2121.93+23:08
35111
VON DER WETH, Andre
 Mtb-Erfurt2:28:4119.37+40:28
13200
IMHOF, Horst
 MTB-Team Bunstruth2:05:2822.95+17:15
60124
STELTER, Robert
 Mühlhausen3:47:1812.67+1:59:05
2480
SCHULZE, Markus
 Niedernissa2:15:1921.28+27:06
56286
WILLING, Marco
 Nordhausen2:49:5216.95+1:01:39
4257
LASSOTTA, Erik
 NOVASIB2:33:2018.78+45:07
4354
LANDSMANN, Maik
 NOVASIB2:33:2318.78+45:10
4614
HENNIG, Carsten
 OberLimo2:35:3918.50+47:26
44188
PIETZUCH, Maik
 Ostwest - Express2:33:3118.76+45:18
5358
HINTZE, Ingo
 Potsdam2:44:0617.55+55:53
2196
ZENKNER, Torsten
 RAD-ART Gotha-Erdinger Alkoholfrei2:11:3221.90+23:19
27330
FRENZEL, Gernot
 Rennsteiglaufverein2:20:5120.45+32:38
29127
HELLER, Mathias
 Ringelberg-Race2:22:3420.20+34:21
18292
TRINKWALTER, Michael
 RVC-Trieb2:11:1221.95+22:59
38257
ANDERLE, Volkmar
 Stadtilmer 2-Radhaus2:29:4719.23+41:34
41299
BRUNE, Steffen
 Surf in Bike out2:33:1318.80+45:00
3911
DULLECK, Mirko
 Team Alex Pfronten2:30:0219.20+41:49
2047
STROBEL, Jörg
 Team Bike Mike Pößneck2:11:3021.90+23:17
4797
HÜBENER, Thomas
 Team Leinebike2:37:2218.30+49:09
4516
LEDER, Heiko
 Team ostwest-express2:33:3718.75+45:24
17199
HEINE, Ralf-Peter
 Team Rad-Wenzel Rudolstadt2:10:0122.15+21:48
10128
REISSMÜLLER, Jörg
 Team Schelter Ohrdruf2:03:2023.35+15:07
30274
RÖSSEL, Wolfgang
 Team Schelter Ohrdruf2:23:5320.02+35:40
57215
THIERFELDER, Jan
 Team Traktor Thüringen2:54:5316.47+1:06:40
55211
HÜTTER, Gregor
 Traktor Thüringen2:45:3917.39+57:26
1295
HORVATH, Rolf
 TTT1:48:1326.61---
23272
CRAMER, Matthias
 TTT2:12:5921.66+24:46
2252
GÜMPEL, Harry
 Zeulenroda Triebes2:12:3621.72+24:23
Master 2 männlich (Marathonrunde, 48.00 km)
5306
KLOSE, Werner
 AC Apolda2:20:5520.44+20:32
9305
ONIßEIT, Lothar
 AC Apolda2:27:5619.47+27:33
2155
KUNZ, matthias
 Ambulanz mobile SV Hartenstein2:07:0522.66+6:42
619
GEHLICH, Uwe
 Bergamont Team Saalerad2:25:0119.86+24:38
1483
LEHMANN, Rolf
 Erfurt2:50:2716.90+50:04
1782
JAEGER, Andreas
 Erfurt3:05:2815.53+1:05:05
1618
FISCHER, Karsten
 Gotha3:04:3615.60+1:04:13
12277
THIERFELDER, Jan
 Großobringen2:40:3217.94+40:09
781
SIEGNER, Rainer
 IBC DIMB Racing Team2:25:2219.81+24:59
10338
KÖNIG, Uwe
 Nordhausen2:28:0419.45+27:41
1859
HENKEL, Falk
 Pößneck3:20:5114.34+1:20:28
11296
MÜNZ, Frank
 Rossau2:32:4118.86+32:18
1156
SAUER, Michael
 RSG Würzburg2:00:2323.92---
15336
HOMMERBERG, Jörg
 RTV Fit-Life Erfurt2:59:3116.04+59:08
417
WAGNER, Harald
 Saalfelder LV2:18:3020.79+18:07
3224
BAUMANN, Helmuth
 Skiclub Steinheid2:16:1321.14+15:50
19190
MÜLLER, Gert
 Stahl Schmiedefeld3:35:2913.37+1:35:06
8143
HOFFMANN, Jürgen
 Team Leinebike2:26:3319.65+26:10
13327
BERKE, Christian
 Viba Anschütz Team e.V.2:47:2917.20+47:06
Damen (Marathonrunde, 48.00 km)
6307
EBERHARDT, Tatjana
 AC Apolda2:41:4817.80+47:05
1088
LUDWIG, Andrea
 Dresdner Bank Jena2:51:1316.82+56:30
11144
JAEGER, Doris
 Erlangen3:01:4215.85+1:06:59
2322
OEHRING, Susann
 Fizik Team2:00:4823.84+6:05
7131
MENSING, Janine
 Ilmenau2:43:1717.64+48:34
12291
PFEIFER-LEEG, Katrin
 Kleineutersdorf3:02:1315.81+1:07:30
4130
GIEßMANN, Andrea
 LTV Erfurt2:29:5719.21+35:14
5132
EISFELD, Annett
 LTV Erfurt2:37:5118.25+43:08
3145
MEISTER, Nicol
 meister-rad2:29:2219.28+34:39
13260
LAUTERBACH, Sabine
 Mühlhausen3:47:0812.68+1:52:25
8146
DESSAULES, Susanne
 Potsdam2:43:2717.62+48:44
1313
GOCKERT, Sandra
 Stevens Racing Team1:54:4325.11---
9261
ROSCHKE, Annette
 Team Anni2:46:1517.32+51:32