SPORTident TimingNelson Mountainbike Club

NMTBC TopGun Enduro

Nelson 29.01.2017

 

Results NMTBC TopGun Enduro

CategoryTotal
   
StandardStages
PosBib NameTimeBehindStage 1Stage 2Stage 3Stage 4Stage 5
Elite
11477 
BENNETT, Kieran
21:09.34---1:59.75 (3rd)3:32.32 (2nd)8:42.19 (1st)4:44.56 (1st)2:10.52 (1st)
2278 
HARVEY, Loui
21:15.47+0:06.131:58.12 (1st)3:25.65 (1st)8:46.70 (3rd)4:52.81 (3rd)2:12.19 (2nd)
31484 
MASTERS, Wyn
21:32.35+0:23.011:58.58 (2nd)3:38.24 (5th)8:46.64 (2nd)4:55.17 (4th)2:13.72 (3rd)
41442 
WRIGHT, Keegan
21:51.01+0:41.671:59.95 (4th)3:39.81 (6th)9:03.07 (7th)4:52.37 (2nd)2:15.81 (7th)
51444 
BLENKINSOP, Sam
21:54.03+0:44.692:02.56 (7th)3:43.58 (8th)8:51.62 (5th)5:00.66 (5th)2:15.61 (6th)
6392 
ATWILL, Phil
22:01.62+0:52.282:06.07 (9th)3:40.83 (7th)8:51.41 (4th)5:06.02 (7th)2:17.29 (8th)
71415 
KARALUS, Ben
22:20.23+1:10.892:01.64 (6th)3:45.62 (11th)8:59.82 (6th)5:10.95 (8th)2:22.20 (9th)
81421 
TODD, Sam
22:30.25+1:20.912:01.20 (5th)3:32.91 (3rd)9:29.45 (10th)5:12.22 (9th)2:14.47 (5th)
91470 
LANCASTER, Kurt
22:30.77+1:21.432:08.17 (10th)3:36.28 (4th)9:13.37 (8th)5:19.12 (10th)2:13.83 (4th)
101469 
REILLY, Josh
23:37.67+2:28.332:09.63 (12th)3:53.90 (12th)9:22.25 (9th)5:43.79 (11th)2:28.10 (10th)
117 
SWEAPER,
25:56.71+4:47.372:04.21 (8th)3:44.34 (9th)10:29.68 (11th)5:01.83 (6th)4:36.65 (11th)
DNF393 
MYSIK, Milan
 2:08.75 (11th)3:44.79 (10th)
Elite Women
11483 
ATKIN, Sarah
27:52.70---2:25.53 (1st)4:41.07 (1st)11:51.31 (1st)6:13.10 (1st)2:41.69 (1st)
Masters 1 Male
1194 
COWLIN, Michael
21:56.03---2:02.64 (2nd)3:40.54 (1st)8:48.65 (1st)4:49.65 (1st)2:34.55 (3rd)
21438 
CHRISTIE, Jase
22:37.97+0:41.942:02.27 (1st)3:48.33 (2nd)9:07.72 (3rd)5:15.52 (2nd)2:24.13 (1st)
31413 
RAWLENCE, Tristan
23:08.27+1:12.242:09.31 (3rd)3:55.55 (3rd)8:52.00 (2nd)5:34.38 (3rd)2:37.03 (5th)
41489 
VANER, Jan
23:50.33+1:54.302:09.91 (4th)4:07.03 (4th)9:26.04 (4th)5:36.07 (4th)2:31.28 (2nd)
5426 
WHALLEY, Ollie
25:26.54+3:30.512:17.76 (7th)4:22.98 (6th)9:39.46 (5th)6:26.05 (8th)2:40.29 (6th)
61432 
PERRY, Lester
25:42.17+3:46.142:13.30 (5th)4:51.11 (11th)10:12.06 (6th)5:50.95 (5th)2:34.75 (4th)
71497 
CROCKER, Nick
25:58.33+4:02.302:19.39 (8th)4:24.23 (7th)10:14.93 (7th)6:15.62 (6th)2:44.16 (7th)
8338 
BOYNTON, Kiel
26:45.98+4:49.952:27.77 (11th)4:31.39 (8th)10:26.74 (8th)6:23.50 (7th)2:56.58 (11th)
91481 
GURR, Jason
28:04.84+6:08.812:23.80 (9th)4:50.10 (10th)11:10.31 (9th)6:48.58 (10th)2:52.05 (9th)
101441 
RIGBY, Morgz
28:05.68+6:09.652:14.00 (6th)4:14.25 (5th)11:43.18 (10th)7:03.92 (11th)2:50.33 (8th)
111486 
MORTON, Daniel
29:22.79+7:26.762:27.71 (10th)4:41.86 (9th)12:35.48 (11th)6:43.28 (9th)2:54.46 (10th)
121482 
DUVNJAK, Danijel
34:29.30+12:33.273:02.29 (12th)5:59.70 (12th)13:04.66 (12th)8:52.52 (12th)3:30.13 (12th)
Masters 2 Male
11424 
LIMMER, Kris
25:22.54---2:17.33 (2nd)4:10.68 (2nd)10:36.79 (2nd)5:39.15 (1st)2:38.59 (2nd)
21475 
TRENWITH, Damon
25:41.85+0:19.312:13.64 (1st)4:10.59 (1st)10:33.60 (1st)6:03.26 (2nd)2:40.76 (3rd)
3262 
ENGLISH, Kevin
26:07.69+0:45.152:19.49 (3rd)4:14.85 (3rd)10:41.65 (3rd)6:13.21 (3rd)2:38.49 (1st)
41419 
RICHARDSON, Glenn
28:11.86+2:49.322:30.18 (6th)4:29.50 (4th)11:30.29 (7th)6:47.52 (5th)2:54.37 (4th)
51439 
COOK, Ian
28:12.49+2:49.952:29.58 (5th)4:57.12 (6th)11:17.49 (6th)6:32.86 (4th)2:55.44 (5th)
6306 
GORNALL, Mark
30:01.93+4:39.392:35.80 (7th)5:23.19 (7th)11:02.14 (5th)7:42.94 (7th)3:17.86 (6th)
71402 
BLEAKLEY, Aaron
40:18.12+14:55.582:26.72 (4th)4:48.96 (5th)10:50.65 (4th)7:22.20 (6th)14:49.59 (7th)
Masters 1 Female
11452 
PEARCE, Amanda
26:22.53---2:20.61 (1st)4:14.81 (1st)10:55.04 (2nd)6:12.56 (1st)2:39.51 (1st)
21420 
MCDONALD, Anja
26:36.42+0:13.892:23.28 (2nd)4:43.98 (3rd)10:13.18 (1st)6:25.45 (2nd)2:50.53 (2nd)
31426 
GURNEY, Rachael
28:36.84+2:14.312:31.04 (4th)4:50.47 (4th)11:22.01 (3rd)6:47.05 (3rd)3:06.27 (4th)
41431 
ELVINES, Deanna
28:42.12+2:19.592:26.31 (3rd)4:35.76 (2nd)11:41.18 (4th)7:03.72 (4th)2:55.15 (3rd)
535 
RODDIS, Katie
31:39.37+5:16.842:32.50 (5th)5:14.20 (5th)12:48.32 (7th)7:52.23 (5th)3:12.12 (5th)
61414 
RICHTER, Ingrid
33:54.63+7:32.102:47.07 (6th)6:01.87 (6th)12:22.48 (6th)9:01.00 (6th)3:42.21 (6th)
7359 
BENETT, Susanne
34:57.32+8:34.792:49.08 (7th)6:45.71 (7th)11:44.96 (5th)9:52.88 (7th)3:44.69 (7th)
Senior Male
11430 
HEALEY-FURNISS, Levi
22:14.04---1:59.43 (1st)3:37.39 (1st)9:01.13 (1st)5:03.82 (1st)2:32.27 (6th)
21480 
GILMOUR, James
22:49.46+0:35.422:07.17 (4th)3:54.96 (6th)9:05.32 (2nd)5:20.58 (5th)2:21.43 (1st)
31440 
CURRIE, Mitchell
23:15.87+1:01.832:04.38 (2nd)3:46.78 (3rd)9:29.67 (4th)5:30.47 (6th)2:24.57 (4th)
4399 
MCINTYRE, Amani
23:18.03+1:03.992:10.35 (5th)3:44.13 (2nd)9:40.61 (5th)5:17.09 (3rd)2:25.85 (5th)
51493 
NEWTON, Kim
23:39.81+1:25.772:10.47 (6th)3:52.22 (5th)9:55.90 (6th)5:16.70 (2nd)2:24.52 (3rd)
61447 
LIMMER, Aidan
23:56.06+1:42.022:06.45 (3rd)3:49.40 (4th)10:20.10 (9th)5:18.51 (4th)2:21.60 (2nd)
71427 
GLOVER, Jake
24:19.27+2:05.232:15.19 (7th)3:59.89 (7th)9:27.72 (3rd)6:00.62 (7th)2:35.85 (7th)
81433 
RICHARDS, Cameron
25:07.00+2:52.962:16.23 (8th)4:08.23 (8th)9:57.09 (7th)6:03.51 (8th)2:41.94 (9th)
91446 
HALL, Ben
25:51.34+3:37.302:18.15 (9th)4:14.52 (9th)10:15.37 (8th)6:20.41 (9th)2:42.89 (10th)
101401 
KENNINGTON, George
27:41.41+5:27.372:21.18 (10th)4:27.05 (10th)11:38.37 (10th)6:33.61 (10th)2:41.20 (8th)
Senior Female
1395 
ENLUND, Jess
35:18.96---2:46.17 (1st)6:13.84 (1st)13:59.56 (1st)8:52.24 (1st)3:27.15 (1st)
Under 17 Male
11479 
BALLANCE, Todd
24:35.93---2:21.80 (5th)4:14.21 (4th)9:42.95 (1st)5:43.53 (2nd)2:33.44 (2nd)
21422 
BIRSS, Tayne
24:43.29+0:07.362:20.23 (4th)4:09.89 (1st)10:00.93 (3rd)5:41.87 (1st)2:30.37 (1st)
31418 
RICHARDSON, Finn
25:12.63+0:36.702:16.28 (3rd)4:10.84 (3rd)10:22.21 (4th)5:44.70 (3rd)2:38.60 (3rd)
41490 
O'DONNELL, Seamus
27:18.04+2:42.112:14.46 (2nd)4:36.59 (5th)10:55.68 (5th)6:34.64 (4th)2:56.67 (5th)
51473 
GORNALL, Tristan
29:14.52+4:38.592:31.48 (6th)4:45.87 (6th)11:18.90 (6th)7:36.82 (5th)3:01.45 (6th)
61425 
STONE, Zante
29:21.05+4:45.122:07.85 (1st)4:10.50 (2nd)9:49.61 (2nd)10:33.79 (7th)2:39.30 (4th)
71485 
KENNINGTON, Hugh
32:51.46+8:15.532:36.39 (7th)6:16.89 (7th)12:07.26 (7th)8:36.19 (6th)3:14.73 (7th)
Under 19 Female
11429 
BATEUP, Emma
44:34.19---2:26.20 (1st)5:11.91 (1st)11:29.20 (1st)6:36.67 (1st)18:50.21 (1st)
Under 19 Male
11423 
STONE, Brady
22:20.80---2:05.61 (1st)3:40.31 (1st)9:13.87 (1st)5:02.82 (1st)2:18.19 (1st)
2350 
HIDES, Max
24:53.51+2:32.712:16.24 (3rd)4:02.18 (2nd)10:04.57 (2nd)5:58.79 (3rd)2:31.73 (2nd)
31458 
OLIVER, Caleb
26:00.18+3:39.382:16.07 (2nd)4:11.56 (3rd)11:04.13 (4th)5:44.39 (2nd)2:44.03 (3rd)
41496 
CHUNG, Hunter
27:29.08+5:08.282:19.82 (5th)4:23.50 (5th)10:06.92 (3rd)7:48.79 (6th)2:50.05 (4th)
51454 
WARRANDER, Riley
30:22.36+8:01.562:28.73 (6th)6:30.33 (6th)11:08.05 (5th)7:18.76 (4th)2:56.49 (5th)
DNF1492 
MCFADYEN, Corbin
 2:19.72 (4th)4:23.13 (4th)11:52.29 (6th)7:37.25 (5th)
Under 17 Female
11412 
WERENSTEYN, Amber
37:15.59---2:51.78 (1st)6:38.82 (1st)15:31.96 (1st)8:36.39 (1st)3:36.64 (1st)