SPORTident TimingASD 360 MTB Trieste

3 Camini 4 FUN Trieste

Triste 27.04.2019-28.04.2019

3 Camini 4 FUN Trieste

Triste 27.04.2019-28.04.2019


Overview
Organizer: ASD 360 MTB Trieste
Competitors Total: 198
Search in all courses
Event statistics
Results last updated on 2019-04-28 16:59
 

Results 3 Camini 4 FUN Trieste

CategoryTotal
   
StandardDetailsStages
   
PosNo.Name TimeBehind 
DE
143
CAMILLA, CASSOL
S.S.D. PEDALE FELTRINO

ITA
18:57.65---
242
NADINE, ELLECOSTA
BIKE TEAM GAIS ASV

ITA
18:59.42+0:01.77
341
ELI, COS
TEAM GRANZON

ITA
19:36.59+0:38.94
440
OLESIA, RONZON
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
19:37.62+0:39.97
EL
11
ERWIN, RONZON
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
14:09.88---
251
MATTHIAS, STONIG
individuale

AUT
14:20.77+0:10.89
32
ALAN, BEGGIN
5.1 BIKE TEAM

ITA
14:23.42+0:13.54
415
DAVIDE, DALPIAN
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
14:29.36+0:19.48
517
RICCARDO, GARBUIO
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
15:08.25+0:58.37
63
STEFANO, BRAIDOT
CAPRIVESI

ITA
15:08.95+0:59.07
718
MANUEL, FELICE
TEAM GRANZON

ITA
15:20.80+1:10.92
810
ALESSANDRO, ZOPPELLI
SWITCH TEAM

ITA
15:21.50+1:11.62
95
TADEJ, RAZPET
PEDAL RACING TEAM

SLO
15:31.36+1:21.48
1016
DAVIDE, DE SABBATA
TEAM GRANZON

ITA
15:33.42+1:23.54
1114
ANDREAS, MAIRHOFER
BIKE TEAM GAIS ASV

ITA
15:36.90+1:27.02
127
STEFAN, STROHMAYER
Radwelt MK Racing

AUT
16:12.94+2:03.06
1338
SIMONE, ORLANDO
3STARS

ITA
16:19.35+2:09.47
14300
MICHELE, DREOSSI
TEAM GRANZON

ITA
16:39.55+2:29.67
159
SIMON, FALLY
RADLAGER GRAZ

AUT
16:48.06+2:38.18
1648
DIMITRIOS, BRAUER
FSV CUXHAVEN

GER
18:31.41+4:21.53
178
PHILIPP, HÖDL
RADLAGER MOUNTAINBIK

AUT
19:07.42+4:57.54
1821
MAURO, DE GASPERIN
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
21:55.80+7:45.92
 20
BOJAN, SUSANJ
BBK TEAM RODEO

CRO
 
 12
CHRISTIAN, MURA
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
 
 299
DAMIANO, ROSSA
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
 
 19
ELIA, NEGOVETTI
A.S.D. FEDERCLUBTRIESTE- TECNOEDILE

ITA
 
 6
MARCO, DE COL
SWITCH TEAM

ITA
 
 4
NEJC, HUTH
individuale

SLO
 
ELMT
152
RICCARDO, PLESNICAR
CAPRIVESI

ITA
14:47.82---
254
RICCARDO, NADALIN
ASD TECNO BIKE TEAM K2

ITA
15:18.27+0:30.45
3109
FILIPPO, ROMANO
FASSA BIKE

ITA
15:42.63+0:54.81
4107
MIRKO, TURETTA
BIKE4FUN A.S.D.

ITA
15:45.18+0:57.36
539
DAVIDE, PICCOLI
TEAM TODESCO

ITA
15:53.10+1:05.28
684
SIMONE, CARTA
GARDA PRO BIKE

ITA
16:01.70+1:13.88
785
ANDREA, CASTENEDOLI
TEAM TODESCO

ITA
16:01.75+1:13.93
870
LORENZO, GONZATI
CARISMA TEAM

ITA
16:11.44+1:23.62
974
MARCO, MORESCO
DANGER ZONE ASD

ITA
16:12.21+1:24.39
1073
GIACOMO, LODOLO
ASD MAGLIA NERA

ITA
16:15.12+1:27.30
1182
SEBASTIANO, GARAVELLO
SWITCH TEAM

ITA
16:23.52+1:35.70
1287
WILLIAM, PINTUS
DANGER ZONE ASD

ITA
16:23.61+1:35.79
13199
CORAZZA, IMER

ITA
16:43.60+1:55.78
1475
LORENZO, CALLEGARO
5.1 BIKE TEAM

ITA
16:44.84+1:57.02
1562
MARCO, DECET
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
16:59.63+2:11.81
1681
FILIPPO, TESSARI
SWITCH TEAM

ITA
17:12.12+2:24.30
1771
MARCO, PADOVAN
SWITCH TEAM

ITA
17:42.66+2:54.84
1868
MATTEO, FAVRETTO
MTB CLUB GAERNE

ITA
17:47.57+2:59.75
1966
KRISTIAN, FERESIN
CAPRIVESI

ITA
17:59.11+3:11.29
20111
THOMAS, BUSATTO
AR6 - DH TEAM

ITA
18:00.14+3:12.32
2188
FABIO, BATTILANA
LPT RACE TEAM

ITA
18:01.72+3:13.90
2276
MATTIA, FORTUNATO
5.1 BIKE TEAM

ITA
18:06.20+3:18.38
2378
EFREM, CARLINI
SWITCH TEAM

ITA
18:29.08+3:41.26
2467
TOMMASO, TREVISAN
CAPRIVESI

ITA
18:47.07+3:59.25
2589
LORENZO, COLUCCI
TEAM LASALAMACCHINE

ITA
19:08.41+4:20.59
2677
HUAN, ILJAZI
ASD MAGLIA NERA

ITA
19:19.76+4:31.94
2753
UMBERTO, CORONA GIULIO
DIRTY TEAM

ITA
19:33.39+4:45.57
2883
ALESSANDRO, ZECCHINI
ASD VELOCE CLUB BORGO

ITA
20:33.37+5:45.55
2965
MATTEO, ABBRESCIA
MBC Trieste

ITA
21:08.40+6:20.58
DNF63
ANDREA, NARDINI
Individuale

ITA
  
 
DNF64
MATTEO, BUSINELLI
LPT RACE TEAM

ITA
  
 
 108
ALESSANDRO, CARRARO
BIKE4FUN A.S.D.

ITA
 
 297
ANDREA, LOTTO
DIRTY TEAM

ITA
 
 69
DAVIDE, CAMPAGNARO
CARISMA TEAM

ITA
 
 194
ENRICO, MENON
ASD WILD PURCIT TEAM

ITA
 
 80
FILIPPO, SCALCO
SWITCH TEAM

ITA
 
 72
FRANCESCO, PAROLIN
SWITCH TEAM

ITA
 
 79
GIACOMO, RODARO
ASD MAGLIA NERA

ITA
 
 110
MANUEL, BASSO
TEAM LASALAMACCHINE

ITA
 
 291
MAURO, MARINELLI
ASD TECNO BIKE TEAM K2

ITA
 
EWS
144
BEATRICE, TODESCO
A.S.DILETTANTISTICA G.S. FONZASO

ITA
20:05.37---
245
LARA, GASPAROTTO
ASD TECNO BIKE TEAM K2

ITA
22:43.52+2:38.15
346
STEFANIA, BONETTI
LPT RACE TEAM

ITA
27:11.81+7:06.44
JU
123
DANIELE, CAROLLO
AR6 - DH TEAM

ITA
14:25.79---
2298
ALESSANDRO, CENZON
A.S.D.360 MTB

ITA
14:52.51+0:26.72
324
LORENZO, TERLICHER
TEAM GRANZON

ITA
14:59.45+0:33.66
426
LORENZO, FLEGO
A.S.D.360 MTB

ITA
15:12.61+0:46.82
528
SIMONE, BERTOLUTTI
TEAM GRANZON

ITA
15:50.64+1:24.85
629
ALESSANDRO, BONA
MTB CLUB GAERNE

ITA
15:51.87+1:26.08
732
MARKUS, FEIEL
Individuale

AUT
15:52.36+1:26.57
825
SAMUELE, MORETTI
TEAM GRANZON

ITA
15:58.14+1:32.35
927
LEONARDO, PERLI
MTB CLUB GAERNE

ITA
17:01.05+2:35.26
1030
FRANCESCO, DREOSSI
TEAM GRANZON

ITA
17:27.35+3:01.56
1147
MAKS, BOZNAR
Individuale

SLO
18:09.85+3:44.06
1236
TIMOTEO, BELTRAME
TEAM GRANZON

ITA
18:31.96+4:06.17
1335
MARCO, SACCO
TEAM GRANZON

ITA
18:42.09+4:16.30
1434
GIANLUCA, ZACCHIGNA
A.S.D. PEDALE RONCHESE

ITA
19:06.92+4:41.13
1537
RICCARDO, LOVISETTO
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
20:25.92+6:00.13
16193
DAVIDE, BREZIGAR
SC.COTTUR A.S.D.

ITA
23:28.97+9:03.18
DNF197
DELANI, FRANCESCO

ITA
  
 
 33
PAUL, LENZ
Team Dorrong Enduro

AUT
 
M1-2
150
FRANCESCO, REMOTO
FUN BIKE-CUSSIGH BIKE

ITA
15:01.48---
2292
GIANLUCA, PIVA
ASD VELOCE CLUB BORGO

ITA
15:47.24+0:45.76
355
STEFANO, VARNERIN
A.S.D. FEDERCLUBTRIESTE- TECNOEDILE

ITA
15:51.22+0:49.74
4293
MATTIA, PELIZZARI
CARISMA TEAM

ITA
16:07.97+1:06.49
549
IGOR, ROVEREDO
ASD TECNO BIKE TEAM K2

ITA
16:30.84+1:29.36
6290
ANDREA, BORTOLIN
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
16:36.59+1:35.11
756
MARKUS, GRUBER
MUDDYTEAMBIKERS

AUT
16:57.90+1:56.42
894
ENRICO, DURI
ASD MAGLIA NERA

ITA
17:05.90+2:04.42
9128
MICHELE, FERRO
CARISMA TEAM

ITA
17:05.92+2:04.44
1011
MIHA, SPRUK
Individulale

SLO
17:10.11+2:08.63
1186
ANDREA, PADOVAN
SWITCH TEAM

ITA
17:21.26+2:19.78
1292
MARCO, LANZILOTTI
A.S.D.360 MTB

ITA
17:27.68+2:26.20
13129
LUCA, MARIZZA
TEAM GRANZON

ITA
17:34.54+2:33.06
1493
NEIL, TOLLARDO
TEAM DAMA CYCLING

ITA
17:47.50+2:46.02
15118
EDOARDO, CHIARATO
Individuale

ITA
17:54.30+2:52.82
16152
FABIO, ZILLE
ACIDO LATTICO TEAM

ITA
17:57.35+2:55.87
17133
ALEX, CECCATO
AR6 - DH TEAM

ITA
18:26.73+3:25.25
1895
MICHAEL, UNTERWEGER
individuale

AUT
18:29.89+3:28.41
1957
JURIJ, LAZZARONI
A.S.D.TEAM FRIULI SANVITESE

ITA
18:36.91+3:35.43
2058
MATTEO, BETTIO
TEAM LASALAMACCHINE

ITA
19:33.80+4:32.32
21195
MATTEO, BERTOS
CAPRIVESI

ITA
20:01.68+5:00.20
2296
ANDREAS, FUGGER
individuale

AUT
20:43.14+5:41.66
23157
MICHELE, BRESSA
DIRTY TEAM

ITA
20:56.09+5:54.61
24296
OMAR, SANTAROSSA
Individuale

ITA
31:21.29+16:19.81
 132
ALAN, COSTA
SWITCH TEAM

ITA
 
 91
CAMILO, SANCHEZ
Individuale

COL
 
 131
CRISTIAN, VALENT
ASD MAGLIA NERA

ITA
 
 289
GORAN, KRISTO
individuale

SLO
 
 117
RAFFAELE, SCRINZI
Teste di Marmo

ITA
 
 115
ROBERTO, AZZOLIN
ASD MAGLIA NERA

ITA
 
M3-4
1102
RUGGERO, IOB
ASD MAGLIA NERA

ITA
15:54.14---
2103
MARCO, DORIGATTI
BIKE4FUN A.S.D.

ITA
15:55.20+0:01.06
3100
DAVID, TAUCER
A.S.D. FEDERCLUBTRIESTE- TECNOEDILE

ITA
16:31.67+0:37.53
459
GREGA, NAGODE
Energijateam

SLO
16:36.44+0:42.30
5149
EDOARDO, NICOLETTO
TEAM LASALAMACCHINE

ITA
17:10.30+1:16.16
6125
STEFANO, PAMPANIN
PEDRONI CYCLES RACING TEAM

ITA
17:52.66+1:58.52
7283
DAVIDE, DAL BALCON
CARISMA TEAM

ITA
17:53.50+1:59.36
8101
MARCO, LODOLO
ASD MAGLIA NERA

ITA
18:09.14+2:15.00
9150
FRANCESCO, ZULIAN
AR6 - DH TEAM

ITA
18:38.17+2:44.03
1060
MARCO, PEGORARO
SCAVEZZON SQUADRA CORSE

ITA
18:44.39+2:50.25
11142
CLAUDIO, TAGLIAPIETRA
CMC CYCLING EXPERIENCE

ITA
18:47.70+2:53.56
12143
MARCO, MOTTES
ASD MAGLIA NERA

ITA
20:28.66+4:34.52
1398
MATTHIAS, LENZ
Team Dorrong Enduro

AUT
20:40.11+4:45.97
14138
MICHELE, PUTZOLU
LPT RACE TEAM ASD

ITA
21:33.93+5:39.79
15153
FABRIZIO, GASPARINETTI
BIKE4FUN A.S.D.

ITA
21:44.13+5:49.99
16281
ALES, GALLO
BIKE4FUN A.S.D.

ITA
22:24.41+6:30.27
17139
PATRICK, ROMANOTTO
LPT RACE TEAM

ITA
22:45.51+6:51.37
18284
PAOLO, CECHET
LPT RACE TEAM

ITA
26:26.45+10:32.31
19137
GASPARE, CAROPPO
A.S.D.360 MTB

ITA
26:44.87+10:50.73
 99
ALEN, JURJEVIC
BBK GROŽNJAN

CRO
 
 135
FILIPPO, CHIARATO
Individuale

ITA
 
 130
MARIO, BORTOLI
ASD MAGLIA NERA

ITA
 
 141
MASSIMIGLIANO, SACCHI
RIDEAWAY ASD

ITA
 
 151
MASSIMILIANO, MISDARIS
ASD MAGLIA NERA

ITA
 
 282
MASSIMILIANO, TRENTIN
TEAM LASALAMACCHINE

ITA
 
 140
MICHAEL, RIEGLER
RC Kreuzer

AUT
 
 97
MICHAEL, TRATTNIG
individuale

AUT
 
 295
MICHELE, DON
FUN BIKE-CUSSIGH BIKE

ITA
 
M5-6
1120
CLAUDIO, REMOTO
FUN BIKE-CUSSIGH BIKE

ITA
16:53.22---
2288
MARTINO, TORTORA
A.S.D REUNION DH TEAM

ITA
17:10.72+0:17.50
3294
MICHAEL, STROHMAYER
REDNECK RIDERS

AUT
17:23.43+0:30.21
4124
STEFANO, NEGOVETTI
A.S.D. FEDERCLUBTRIESTE- TECNOEDILE

ITA
17:42.99+0:49.77
5287
STEFANO, MORETTI
TEAM GRANZON

ITA
18:12.17+1:18.95
6127
STEFANO, BATTISTELLA
BIKE4FUN A.S.D.

ITA
18:14.63+1:21.41
7286
MARCO, FABBRO
ASD MAGLIA NERA

ITA
19:00.65+2:07.43
8285
LUCA, PAMPAGNIN
BIKE4FUN A.S.D.

ITA
19:22.19+2:28.97
9147
MICHELE, NORDIO
TEAM LASALAMACCHINE

ITA
19:27.27+2:34.05
10146
ROBERTO, PINTUS
AR6 - DH TEAM

ITA
22:41.21+5:47.99
11154
LUCA, DALLA LIBERA
CARISMA TEAM

ITA
23:55.18+7:01.96
12156
PAOLO, GRASSI
CTF

ITA
25:05.67+8:12.45
 155
GIANCARLO, MASSARI
ASD MAGLIA NERA

ITA
 
 158
MASSIMO, STIRPE
3STARS

ITA
 
 145
MAURO, CAPON
TEAM LASALAMACCHINE

ITA
 
 105
RICHARD, FASSL
individuale

AUT
 
M7-8
 159
CLAUDIO, PEZZIN
CUBE CRAZY VICTORIA BIKE

ITA