SPORTident TimingMTB RACE TEAM Höxter

Race to Sky

Boffzen (Grillhütte) 12.05.2012

Race to Sky

Boffzen (Grillhütte) 12.05.2012

 

Results Race to Sky

PosNo.Name ClubTimekm/hBehind

1. Stage: Runde (4.10 km)

U 15 männlich
1608
REDIKER, Timo

GER
Lemgo14:5716.45---
1604
BECKMANN, Vincent
 Radsport Hochsolling e.V.14:5716.45---
3625
BÜTTNER, Tom

GER
MTB Race Team Höxter15:4915.55+0:52
3603
GÜNTHER, Adrian
 Radsport Hochsolling e.V.15:4915.55+0:52
3601
WINKLMAIR, Moritz

GER
MTB Race Team Höxter15:4915.55+0:52
6605
HELD, Leon

GER
Höxter15:5015.54+0:53
6718
MÜHLENBEIN, Julian
 Rad-Treff Borchen15:5015.54+0:53
8624
BÖCKEL, Leon

GER
Fichtenflitzer16:0015.38+1:03
9606
KAIRAT, Sebastian

GER
Radsport Hochsolling e.V.17:0414.41+2:07
10607
STRUCK, Marius

GER
Höxter17:0814.36+2:11
11623
NEMBACH, Robert

GER
Beverungen17:3613.98+2:39
12609
BRÜGGER, Ludwig

GER
Höxter18:5213.04+3:55
13629
FLORMANN, Bjarne
 Radsport Hochsolling e.V.19:1612.77+4:19
14602
RAMOS, Joel

GER
MTB Race Team Höxter19:4912.41+4:52
15715
STREITBÜRGER, Timo

GER
Fichtenflitzer20:3411.96+5:37
U 17 männlich
1614
SCHÜTTE, Kai
 Radsport Hochsolling e.V.14:3716.83---
2631
SCHULZE, Sebastian
 Team Leinebike15:4515.62+1:08
3611
DÖRING, Leo

GER
MC Pirate e.V. / Team Pirate17:0314.43+2:26
4613
MÄCKLER, Maurice

GER
Bike Sport Lippe17:2514.12+2:48
4612
WODTKE, Brian

GER
Bike-Sport Lippe17:2514.12+2:48
6615
POENICKE, Robin

GER
Höxter19:0412.90+4:27
U 15 weiblich
1600
ROTERMUND, Tina Antonia

GER
MTB Race Team Höxter20:3211.98---
U 17 weiblich
1632
KARRENFÜHR, Diana
 Bike Sport Lippe23:5810.26---

2. Stage: Runde (6.60 km)

U 15 männlich
1604
BECKMANN, Vincent
 Radsport Hochsolling e.V.12:0932.59---
2608
REDIKER, Timo

GER
Lemgo12:1032.55+0:01
3625
BÜTTNER, Tom

GER
MTB Race Team Höxter12:1132.50+0:02
4603
GÜNTHER, Adrian
 Radsport Hochsolling e.V.12:2431.94+0:15
5718
MÜHLENBEIN, Julian
 Rad-Treff Borchen12:2531.89+0:16
6606
KAIRAT, Sebastian

GER
Radsport Hochsolling e.V.12:4431.10+0:35
7601
WINKLMAIR, Moritz

GER
MTB Race Team Höxter12:4531.06+0:36
8605
HELD, Leon

GER
Höxter12:5330.74+0:44
9607
STRUCK, Marius

GER
Höxter13:2929.37+1:20
10624
BÖCKEL, Leon

GER
Fichtenflitzer13:5028.63+1:41
11629
FLORMANN, Bjarne
 Radsport Hochsolling e.V.13:5828.35+1:49
12623
NEMBACH, Robert

GER
Beverungen14:2227.56+2:13
13602
RAMOS, Joel

GER
MTB Race Team Höxter14:2927.34+2:20
14609
BRÜGGER, Ludwig

GER
Höxter14:4926.73+2:40
15715
STREITBÜRGER, Timo

GER
Fichtenflitzer15:5524.88+3:46
U 17 männlich
1631
SCHULZE, Sebastian
 Team Leinebike12:2931.72---
2614
SCHÜTTE, Kai
 Radsport Hochsolling e.V.12:3531.47+0:06
3612
WODTKE, Brian

GER
Bike-Sport Lippe13:3729.08+1:08
4613
MÄCKLER, Maurice

GER
Bike Sport Lippe13:3829.05+1:09
5611
DÖRING, Leo

GER
MC Pirate e.V. / Team Pirate14:5226.64+2:23
6615
POENICKE, Robin

GER
Höxter15:2025.83+2:51
U 15 weiblich
1600
ROTERMUND, Tina Antonia

GER
MTB Race Team Höxter15:2225.77---
U 17 weiblich
1632
KARRENFÜHR, Diana
 Bike Sport Lippe15:3025.55---

3. Stage: Runde (4.10 km)

U 15 männlich
1608
REDIKER, Timo

GER
Lemgo14:2017.16---
1604
BECKMANN, Vincent
 Radsport Hochsolling e.V.14:2017.16---
3625
BÜTTNER, Tom

GER
MTB Race Team Höxter15:0816.26+0:48
4603
GÜNTHER, Adrian
 Radsport Hochsolling e.V.15:3515.79+1:15
5601
WINKLMAIR, Moritz

GER
MTB Race Team Höxter15:4215.67+1:22
6605
HELD, Leon

GER
Höxter15:4815.57+1:28
6606
KAIRAT, Sebastian

GER
Radsport Hochsolling e.V.15:4815.57+1:28
8718
MÜHLENBEIN, Julian
 Rad-Treff Borchen16:0215.34+1:42
9623
NEMBACH, Robert

GER
Beverungen16:2914.92+2:09
10607
STRUCK, Marius

GER
Höxter18:1213.52+3:52
11602
RAMOS, Joel

GER
MTB Race Team Höxter19:1312.80+4:53
12629
FLORMANN, Bjarne
 Radsport Hochsolling e.V.19:4612.45+5:26
13609
BRÜGGER, Ludwig

GER
Höxter20:4411.86+6:24
14624
BÖCKEL, Leon

GER
Fichtenflitzer21:0111.70+6:41
15715
STREITBÜRGER, Timo

GER
Fichtenflitzer24:419.97+10:21
U 17 männlich
1614
SCHÜTTE, Kai
 Radsport Hochsolling e.V.15:0316.35---
2631
SCHULZE, Sebastian
 Team Leinebike15:0816.26+0:05
3613
MÄCKLER, Maurice

GER
Bike Sport Lippe16:1415.15+1:11
4612
WODTKE, Brian

GER
Bike-Sport Lippe16:5114.60+1:48
5611
DÖRING, Leo

GER
MC Pirate e.V. / Team Pirate20:0812.22+5:05
6615
POENICKE, Robin

GER
Höxter22:0611.13+7:03
U 15 weiblich
1600
ROTERMUND, Tina Antonia

GER
MTB Race Team Höxter26:569.13---
U 17 weiblich
1632
KARRENFÜHR, Diana
 Bike Sport Lippe25:379.60---

4. Stage: Finish (6.60 km)

U 15 männlich
1608
REDIKER, Timo

GER
Lemgo12:1632.28---
2604
BECKMANN, Vincent
 Radsport Hochsolling e.V.12:2831.76+0:12
3603
GÜNTHER, Adrian
 Radsport Hochsolling e.V.12:3831.35+0:22
4625
BÜTTNER, Tom

GER
MTB Race Team Höxter13:0630.23+0:50
5623
NEMBACH, Robert

GER
Beverungen13:1329.96+0:57
6718
MÜHLENBEIN, Julian
 Rad-Treff Borchen13:1529.89+0:59
7601
WINKLMAIR, Moritz

GER
MTB Race Team Höxter13:4428.83+1:28
8605
HELD, Leon

GER
Höxter13:5528.46+1:39
9629
FLORMANN, Bjarne
 Radsport Hochsolling e.V.14:1827.69+2:02
10607
STRUCK, Marius

GER
Höxter14:4326.91+2:27
11606
KAIRAT, Sebastian

GER
Radsport Hochsolling e.V.14:4426.88+2:28
12602
RAMOS, Joel

GER
MTB Race Team Höxter14:4726.79+2:31
13624
BÖCKEL, Leon

GER
Fichtenflitzer14:5926.43+2:43
14715
STREITBÜRGER, Timo

GER
Fichtenflitzer18:2621.48+6:10
15609
BRÜGGER, Ludwig

GER
Höxter19:3020.31+7:14
U 17 männlich
1631
SCHULZE, Sebastian
 Team Leinebike12:5030.86---
2612
WODTKE, Brian

GER
Bike-Sport Lippe13:4128.94+0:51
3613
MÄCKLER, Maurice

GER
Bike Sport Lippe13:4428.83+0:54
4614
SCHÜTTE, Kai
 Radsport Hochsolling e.V.14:4126.97+1:51
5611
DÖRING, Leo

GER
MC Pirate e.V. / Team Pirate15:4525.14+2:55
6615
POENICKE, Robin

GER
Höxter17:1223.02+4:22
U 15 weiblich
1600
ROTERMUND, Tina Antonia

GER
MTB Race Team Höxter17:2322.78---
U 17 weiblich
1632
KARRENFÜHR, Diana
 Bike Sport Lippe16:4223.71---