SPORTident TimingMR Medienservice

7. VR Bank Charity Triathlon Büdingen

Büdingen 27.05.2018

 

7. VR Bank Charity Triathlon Büdingen

Büdingen 27.05.2018

Starting timeBib NameClub

Schüler (0,25-5,0-1,0), 6.25 km

09:15:001AKCA, Devran (MJgS)GERTG Hanau
09:15:001AKCA, Deniz (MJgS)GERTG Hanau
09:15:001BOCK, Franz (MJgS)GERLocation: Nidderau
09:15:001FRONEK, Nils (MJgS)GERTG Hanau
09:15:001GERK, Rafael (MJgS)GERFV Bad Vilbel
09:15:001SCHMIDT, Anna-Katharina (WJgS)GERTV Windecken

Jugend (0,35-10,0-2,5), 12.85 km

09:25:001KIRCHER, Marlon (MScT)GERTG Hanau
09:25:001KRAUTHÄUSER, Niklas (MScT)GEREintracht Frankfurt Triathlon

Staffeltriathlon Sprint (0,55-20,0-5,0), 25.55 km

Jedermann-Triathlon Sprint (0,55-20,0-5,0), 25.55 km

1SCHICK, Sophia (WJuJ)GERTV 08 Kefenrod
11:00:001BADURA, Volker (MS3J)GERTV Düdelsheim
11:00:001BEEH, Marc (MS2J)GERSG DB Ausdauer
11:00:001BEIER, Tim (MA1J)GER#Allsparks
11:00:001BUHR, Daniel (MS1J)GERAugenoptik HauptsacheScharf
11:00:001CHRISTIAN, Hütter (MA2J)GERLocation: Darmstadt
11:00:001DE ALMEIDA, Rui (MS3J)PORECB
11:00:001DRAHEIM, Ulrich (MS3J)GER-
11:00:001FAUST, Rüdiger (MA4J)GERLocation: Büdingen-Lorbach
11:00:001FERREIRA, Paulo (MS3J)PORECB Sports Section
11:00:001FRANK, Markus (MA4J)GERSelbolder Raal
11:00:001FRÖHLICH, Bastian (MA4J)GEREintracht Frankfurt
11:00:001GUTIERREZ, Fabian (MA3J)GERLocation: Frankfurt
11:00:001HEINE, Constanz (MS1J)GERLocation: Köln
11:00:001HOFFMANN, Marius (MJuJ)GERLaufprojekt Büdingen
11:00:001JACOB, Johannes (MA1J)GERLocation: Gelnhausen
11:00:001JAMIN, Peter (MS3J)GERSSC Hanau-Rodenbach
11:00:001JULIEN, Francois (MA3J)FRALocation: Frankfurt am Main
11:00:001KAILING, Swen (MS2J)GERSV Gelnhausen
11:00:001KARG, Alexander (MA2J)GERFreiwillige Feuerwehr Heegheim
11:00:001KEHM, Lukas (MA1J)GER#Allsparks
11:00:001KERK, Moritz (MA2J)GERasc Darmstadt
11:00:001KNAPP, Matthias (MS2J)GERLocation: Mühltal
11:00:001KOCH, Nils (MA2J)GERFreiwillige Feuerwehr Heegheim
11:00:001KORSTEN, Marc (MA3J)GERLocation: Frankfurt
11:00:001KOSTER, Thomas (MA4J)GERHelaba BSG Triathlon
11:00:001LEO, Simeon (MJuJ)Location: Büdingen
11:00:001LORENZ, Dominik (MA3J)GERggwp
11:00:001MAJUNKE, Ulrich (MS1J)GERLocation: Büdingen
11:00:001MÜLLER, Bernd (MS3J)GERLocation: Friedrichsdorf
11:00:001MUNK, Karsten (MS1J)GERTGH
11:00:001MURGA SANCHEZ, Ignacio (MS1J)ESPECB
11:00:001NIMMERFROH, Nick (MJuJ)GERAugenoptik Hauptsachescharf
11:00:001PASQUALOTTO, Roberto (MS3J)ITALocation: Friedrichsdorf
11:00:001PELTZER, Hanna (MS3J)GERArtemis
11:00:001QUEVEDO, Rafael (MS3J)ESPAtlético de Madrid
11:00:001RAAB, Stefan (MS2J)GERINTERSPORT HUGEL
11:00:001REUTZEL, Louis (MJuJ)GERFreiwillige Feuerwehr Eckartshausen
11:00:001ROCHNIA, Tim (MJuJ)GERAugenoptik Hauptsachescharf
11:00:001RUPPERT, Mathias (MS1J)GERTV DÜDELSHEIM
11:00:001SCHMERSAHL, Kai (MA4J)GERLocation: Limeshain
11:00:001SCHMIDT, Christian (MA4J)Location: Altenstadt
11:00:001SCHMITZ, Stefan (MA2J)GERLocation: Frankfurt
11:00:001SCHÜTZ, Julian (MA1J)GERLocation: Villmar
11:00:001SOMMERSCHUH, Uwe (MS1J)GERHelaba BSG Tirathlon
11:00:001ZIPSER, Axel (MS3J)GERBSG Helaba Triathlon
11:00:001ZU YSENBURG, Stefanie (WS1J)GERLocation: Büdingen
11:00:001ZU YSENBURG, Johann-Georg (MS1J)GERLocation: Büdingen
11:30:001ANDREWS, Michelle (WA1J)GERLocation: Bad Vilbel
11:30:001APPEL, Emily (WA3J)CANLocation: Gedern
11:30:001BERGER, Georg W. (MS4J)AUTwww.fansf.de
11:30:001BEUCKENS, Yvonne (WA4J)GERTriathlon-Team-Wallernhausen
11:30:001BÖCKEL, Anna Lena (WA3J)GERLocation: Frankfurt am Main
11:30:001BÜHLER-THIERFELDER, Dagny (WA4J)GERLocation: Wetzlar
11:30:001CUCHILLO-PALENCIA, Sonia (WS1J)ESPECB
11:30:001FRICKE, Katharina (WA4J)GERTV Wetzlar
11:30:001FRONEK, Leonie (WJuJ)GERTG Hanau
11:30:001GERK, Cornelia (WS3J)GERLocation: Bad Vilbel
11:30:001HÄNEL, Kristina (WS5J)GERTSG Leihgestern
11:30:001HÄUSER-KILB, Christiane (WS4J)GERTV Düdelsheim
11:30:001HEENEN, Nicole (WA3J)Helaba BSG Triathlon
11:30:001HUTH, Hanna (WJuJ)GERTG Hanau
11:30:001KARG, Alexander (MA2J)GERFreiwillige Feuerwehr Heegheim
11:30:001KEIL, Uwe (MS5J)GERTSG Leihgestern
11:30:001KLIX, Kerstin (WS2J)GERTG Hanau
11:30:001KRACHT, Hermann (MS6J)GERLT Wetzlar
11:30:001KRIEGER, Alfred (MS6J)GERLocation: Wiesbaden
11:30:001LAUX, Eberhard (MS6J)GERTeam Raab
11:30:001MAREK, Denise (WA3J)GERR+V Triathlon Team
11:30:001MAUL, Annika (WJuJ)GERChari Tria Büdingen
11:30:001MAURER, Jürgen (MS5J)GERTeam Raab
11:30:001MENDE, Mercedes (WS4J)GERHelaba BSG Triathlon
11:30:001MORAIS, Alda (WS3J)PORECB Sports Section
11:30:001Meldung 335336, (MA4J)
11:30:001PACZARKOWSKI, Bernd (MS4J)GERTV Bad Orb Team Spessartchallenge
11:30:001PETERS, Lars (MS1J)GERLocation: büdingen
11:30:001PFEIFER, Martin (MA2J)GEREintracht Glauberg
11:30:001RADOMSKY, Claudia (WA4J)GERHelaba BSG Triathlon
11:30:001REIBER, Marius (MA2J)GERTGV Schotten
11:30:001SARTORIUS, Ariadne (WS3J)GERLocation: Frankfurt
11:30:001SCHEER, Michaela (WS1J)GERChari Tria Büdingen
11:30:001SCHEER, Bernd (MS4J)GERTanzschule Scheer
11:30:001SCHMIDT, Christoph (MS4J)Karbener SV
11:30:001Meldung 335462, (WS3J)
11:30:001STEIN, Peter-Gustav (MS6J)GERTeam Raab
11:30:001WAGNER, Herwig (MS6J)GERDLRG Tri-Team-Wetzlar
11:30:001WELKER, Jennifer (WS2J)GERLocation: Wetzlar

Gesundheitstriathlon Sprint Staffel 0,55-21-5 km, 26.55 km

Power Distanz Staffel 0,75-29-7,5 km, 37.25 km

Power-Distanz (0,75-29,0-7,5), 37.25 km

10:30:001BORGIOLI, Stefano (MS3P)ITAECB Running Section
10:30:001BÖTTGE, Nils (MA2P)GERSG Frankfurt-Nied
10:30:001BRESAN, Nicolas (MS3P)GERADAC Triathlonclub Main-Kinzig
10:30:001DR. REFF, Peter (MS4P)Location: Königstein
10:30:001DRATWA, Dirk (MS1P)GERSV Germania 1920 Ockstadt e.V.
10:30:001DUYGUN, Sahin (WS2P)GERLocation: Asperg
10:30:001FELDNER, Dorothee (WA4P)Location: Vellmar
10:30:001FEUCHT, Jens (MS3P)GERRFC Oberstedten
10:30:001FRANKE, Michael (MS3P)GERWilde Hunde
10:30:001FRANKE, Klaus (MS4P)GERWilde Hunde
10:30:001FRIES, Dirk (MA4P)GERLocation: Frankfurt
10:30:001GANSER, Thorsten (MA4P)GERSV Germania 1920 Ockstadt e.V.
10:30:001GANSER, Steffen (MS2P)GERSV Germania 1920 Ockstadt e.V.
10:30:001GRENZ, Alexander (MA1P)GERLocation: Giessen
10:30:001GRÜNEWALD, Lars (MA4P)GERTSV Mörlen
10:30:001HARL, Gunther (MS3P)GERwww.fansf.de
10:30:001HERZOG, Michael (MA4P)GERLocation: Frankfurt
10:30:001KEPPLER, Daniela (WA1P)GERLocation: Großen-Linden
10:30:001KIRSTEN, Michael (MS3P)GERLocation: Bad Vilbel
10:30:001KRAUSHAAR, Anja (WA2P)GERTG Hanau
10:30:001KRAUTHÄUSER, Kirsten (WS1P)GERSV Germania Ockstadt
10:30:001LANDSEE, Matthias (MS3P)GERRFC Oberstedten
10:30:001LOMBERG, Malte (MA2P)GERECB
10:30:001NIEGEL, Jörg (MS2P)GERTeam Erdinger alkoholfrei
10:30:001NIGGEMANN, Gabriele (WS3P)GERWilde Hunde
10:30:001NORDHEIMER, Andrea (WS4P)GERArtemis
10:30:001PROKOPOWICZ, Tanja (WS1P)GERTSV Mörlen
10:30:001PÜTZ, Christina (WA4P)TV Jahn Eitelborn
10:30:001RÖHM, Sebastian (MA3P)SV Erlaheim
10:30:001ROSENBAUM, Susanne (WS2P)GERLocation: Frankfurt
10:30:001ROß, Kevin (MA2P)GERLocation: Gießen
10:30:001SINNER, Daniel (MA4P)GERLocation: Büdingen
10:30:001STIEF, Mathias (MS3P)GERBSG Hamburg Wasser
10:30:001TRAGESER, Bianca (WA2P)GERTG Hanau
10:30:001VAGNER, Romain (MA4P)FRAECB
10:30:001VELDEN, Andreas (MS3P)GERLocation: Frankfurt
10:30:001WALACH, Christoph (MS1P)GERSV Germania 1920 Ockstadt
10:30:001WELL, Eva-Maria (WS1P)GERTriathlon-Team-Giessen
10:30:001WILHELMI, Martin (MS2P)GERMTV Gießen
10:30:001WIRTZ, Daniel (MS1P)GERLocation: Frankfurt
10:30:001ZÖGER, Olaf (MS2P)GERTeam Erdinger Alkoholfrei

Olympische Distanz Staffel (1,25-38.0-10,0), 49.25 km

Olympische Distanz (1,25-38.0-10,0), 49.25 km

09:50:001BEHRMANN, Nadine (WA2O)GERasc Darmstadt
09:50:001BENJAMIN, Klein (MA4O)Fleißiges Liezchen
09:50:001BUCHHOLZ, Eva (WA3O)GERSC Wiesbaden
09:50:001CEFARIELLO, Stefano (MS1O)GERLocation: Rödermark
09:50:001CORTERIER, André (MS2O)GERECB
09:50:001DANNER, Sabine (WS3O)GERLocation: Frankfurt
09:50:001DIERKS, Arne (MS4O)GERLocation: Wiesbaden
09:50:001ECKERT, Thomas (MS3O)GERLocation: Frankfurt
09:50:001ECKERT, Thomas (MS3O)GERLocation: Frankfurt
09:50:001EICHERT, Mario (MS2O)SG Kreis Rotenburg
09:50:001ERLEBACH, Torsten (MS4O)GERTRIA 03 Großenhausen
09:50:001FLASCHKA, Michael (MS4O)GERLocation: Bad Vilbel
09:50:001FRITZ, Stefan (MS1O)GERDie Durchgeknallten
09:50:001GEIB, Kim (MA3O)GERLocation: Karben
09:50:001GLÄSER, Wolfgang (MS3O)GERHelaba BSG Triathlon
09:50:001GLAUB, Thomas (MS1O)GERLaufprojekt Büdingen
09:50:001GOGOL, Hartmut (MS3O)GERRVG Rockenberg
09:50:001GRÜN, Michael (MS2O)GERLaufteam Gelnhausen
09:50:001HÄUSER, Alexander (MA4O)GERSCW Nidderau
09:50:001HEID, Christoph (MS3O)GERLocation: Schlüchtern
09:50:001HEIMANN, Marc (MS1O)GERDLRG Region Uetersen
09:50:001HERMANNS, Marieluise (WS4O)GERLahnLaender
09:50:001HOFFMANN, Frank (MS3O)GERLaufprojekt Büdingen
09:50:001HUND, Andre (MS1O)GERLocation: Bad Neustadt
09:50:001KATTGE, Timo (MA3O)GERBöttgen Boys
09:50:001KEMMERLING, Peter (MS2O)GERRadteam Neu-Isenburg
09:50:001KIELE, Kerstin (WS2O)GERTri-Team Gießen
09:50:001KLÖPFEL, Markus (MS2O)GERLocation: Homberg
09:50:001KRÄUTLE, Thomas (MS1O)GERLocation: Frankfurt
09:50:001LACHENMAYER, Marco (MA1O)GEREintracht Frankfurt Triathlon
09:50:001MOHR, Helmut (MS6O)GERTriathlon Wetterau
09:50:001MOLINSKI, Maik (MS2O)GERkein
09:50:001MÜLLER, Torsten (MS2O)GERLocation: Kefenrod
09:50:001PAETZ, Boris (MS2O)GERDB SG Harheimer Jungs
09:50:001PATT, Torsten (MS3O)GERSC Oberursel
09:50:001PIPP, Frederic (MS2O)GERBSG Merck
09:50:001PLOECHL, Michael (MS3O)GERMack Team SF Dornstadt
09:50:001PRÖVE, Reiner (MS3O)GERLocation: Hofheim
09:50:001RETZLAFF, Dennis (MA4O)GERTriaTeam Fechenheim
09:50:001SANNWALD, Olaf (MS4O)GERdb Ausdauer
09:50:001SCHARFE, Christian (MA4O)GERLocation: Wölfersheim
09:50:001SCHARMANN, Mike (MS1O)GERLG Ettingshausen/Laubach
09:50:001SCHMIDT, Göran (MS2O)GEREOSC Offenbach
09:50:001Meldung 335542, (MS3O)
09:50:001SCHUH, Tabea (WA2O)GERTriathlon Team Gießen
09:50:001SETZER, Ralph (MS1O)GERECB Triathlon
09:50:001TEST, Testname (MA3O)GERLocation: Testort
09:50:001Meldung 335034, (MS4O)
09:50:001VOLLMER, Andreas (MA4O)GERLahnländer
09:50:001WOHNE, Christof (MS1O)GERTriathlon-Team-Wallernhausen
09:50:001ZEBUNKE, Thomas (MS4O)GERDie Grünen Oberhessen